О создании рабочей группы по вопросам совершенствования системы управления наукой Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 июня 2009 года № 91-р
В целях выработки предложений по совершенствованию системы управления наукой Республики Казахстан:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Орынбаев                    - Заместитель Премьер-Министра Республики
Ербол Турмаханович            Казахстан, руководитель
Туймебаев                   - Министр образования и науки Республики
Жансеит Кансеитович           Казахстан, заместитель руководителя
Онгарбаев                   - председатель Комитета науки
Еркин Ануарович               Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Ашимбаев                    - Заместитель Руководителя Администрации
Маулен Сагатханулы            Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Сагадиев                    - депутат Мажилиса Парламента
Кенжегали Абенович            Республики Казахстан (по согласованию)
Бишимбаев                   - Помощник Президента Республики
Куандык Валиханович           Казахстан (по согласованию)
Куришбаев                   - Министр сельского хозяйства
Акылбек Кажигулович           Республики Казахстан
Абылкасымова                - заместитель заведующего Центром
Мадина Ерасыловна             стратегических разработок и анализа
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Куанышев                    - заведующий сектором Отдела внутренней
Жапсарбай Ильясович           политики Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Куанганов                   - ответственный секретарь Министерства
Фархад Шаймуратович           образования и науки
Республики Казахстан
Вощенкова                   - вице-министр здравоохранения
Тамара Анатольевна            Республики Казахстан
Даленов                     - вице-министр Казахстан
Руслан Ерболатович            финансов Республики
Кармазина                   - вице-министр экономики и бюджетного
Лена Магауяновна              планирования Республики Казахстан
Косунов                     - вице-министр индустрии и торговли
Алмас Олжабаевич              Республики Казахстан
Магауов                     - вице-министр энергетики и минеральных
Асет Маратович                ресурсов Республики Казахстан
Бектурганов                 - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович             общества "Научно-технологический
холдинг "Парасат"
(по согласованию)
Журинов                     - президент общественного объединения
Мурат Журинович               "Национальная академия наук Республики
Казахстан" (по согласованию)
Калиев                      - президент общественного объединения
Гани Алимович                 "Академия сельскохозяйственных наук
Республики Казахстан" (по согласованию)
Абдраимов                   - ректор республиканского
Бахытжан Жарылкасымович       государственного предприятия
"Евразийский национальный университет
имени Л.Н. Гумилева" Министерства
образования и науки
Республики Казахстан
Бишимбаев                   - ректор республиканского
Валихан Козыкеевич            государственного предприятия
"Южно-Казахстанский государственный
университет им. М. Ауэзова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Жумагулов                   - ректор республиканского
Бакытжан Турсынович           государственного предприятия "Казахский
национальный университет имени
аль-Фараби" Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Адекенов                    - президент акционерного общества
Сергазы Мынжасарович          "Научно-производственный центр
"Фитохимия" (по согласованию)
Алимгазинова                - президент акционерного общества
Баян Шурумбаевна              "КазАгроИнновация" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан (по согласованию)
Сулейменов                  - президент акционерного общества
Ербол Зинаддинович            "Национальный центр научно-технической
информации Республики Казахстан"
(по согласованию)
Кадыржанов                  - генеральный директор Республиканского
Кайрат Камалович              государственного предприятия
"Национальный ядерный центр Республики
Казахстан" Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Кальменов                   - генеральный директор Республиканского
Тынысбек Шарипович            государственного предприятия "Институт
математики, информатики и механики"
Комитета науки Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Раманкулов                  - генеральный директор Республиканского
Ерлан Мирхайдарович           государственного предприятия
"Национальный центр биотехнологии
Республики Казахстан" Комитета науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Ракишев                     - директор товарищества с ограниченной
Булат Мамытканович            ответственностью "Институт
геологических наук имени К.И. Сатпаева"
акционерного общества "Центр наук о
земле, металлургии и обогащения"
(по согласованию)
Байгарин                    - заместитель председателя правления
Канат Абдуалиевич             акционерного общества "Astana Knowledge
city" (по согласованию)
Жакупов                     - вице-министр образования и науки
Айдар Бексултанович           Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының ғылымын басқару жүйесін жетілдіру мәселелері жөнінде жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 26 маусымдағы N 91-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының ғылымын басқару жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Орынбаев                  - Қазақстан Республикасы
Ербол Тұрмаханұлы           Премьер-Министрінің орынбасары, жетекші
Түймебаев                 - Қазақстан Республикасының Білім және
Жансейіт Қансейітұлы        ғылым министрі, жетекшінің орынбасары
Оңғарбаев                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Еркін Әнуарұлы              министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы,
хатшы
Әшімбаев                  - Қазақстан Республикасы Президентінің
Мәулен Сағатханұлы          Әкімшілігі Басшысының орынбасары
(келісім бойынша)
Сағадиев                  - Қазақстан Республикасының Парламенті
Кенжеғали Әбенұлы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Бишімбаев                 - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қуандық Уәлиханұлы          көмекшісі (келісім бойынша)
Күрішбаев                 - Қазақстан Республикасының Ауыл
Ақылбек Қажығұлұлы          шаруашылығы министрі
Жақыпов                   - Қазақстан Республикасының Білім және
Айдар Бексұлтанұлы          ғылым вице-министрі
Әбілқасымова              - Қазақстан Республикасы Президентінің
Мәдина Ерасылқызы           Әкімшілігі Стратегиялық әзірлемелер және
талдау орталығы меңгерушісінің орынбасары
(келісім бойынша)
Қуанышев                  - Қазақстан Республикасы Президентінің
Жапсарбай Ілиясұлы          Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор
меңгерушісі (келісім бойынша)
Қуанғанов                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Фархад Шаймұратұлы          министрлігінің жауапты хатшысы
Вощенкова                 - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Тамара Анатольевна          сақтау вице-министрі
Дәленов                   - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы           вице-министрі
Кармазина                 - Қазақстан Республикасының Экономика және
Лена Мағауияқызы            бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Қосынов                   - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Алмас Олжабайұлы            сауда вице-министрі
Мағауов                   - Қазақстан Республикасының Энергетика және
Әсет Маратұлы               минералдық ресурстар вице-министрі
Бектұрғанов               - "Парасат" ғылыми-технологиялық холдингі"
Нұралы Сұлтанұлы            акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Жұрынов                   - "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Мұрат Жұрынұлы              академиясы" қоғамдық бірлестігінің
президенті (келісім бойынша)
Қалиев                    - "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Ғани Әлімұлы                ғылымдары академиясы" қоғамдық
бірлестігінің президенті (келісім
бойынша)
Әбдірайымов               - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бақытжан Жарылқасымұлы      министрлігі "Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық университеті"
республикалық мемлекеттік кәсіпорнының
ректоры
Бишімбаев                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Уәлихан Қозыкейұлы          министрлігі "М. Әуезов атындағы Оңтүстік
Қазақстан мемлекеттік университеті"
республикалық мемлекеттік кәсіпорнының
ректоры
Жұмағұлов                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бақытжан Тұрсынұлы          министрлігі "Әл-Фараби атындағы Қазақ
ұлттық университеті" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының ректоры
Әдекенов                  - "Фитохимия" ғылыми-өндірістік орталығы"
Серғазы Мыңжасарұлы         акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Әлімғазинова              - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Баян Шұрымбайқызы           министрлігі "ҚазАгроИнновация"
акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Сүлейменов                - "Қазақстан Республикасының Ұлттық
Ербол Зинаддинұлы           ғылыми-техникалық ақпарат орталығы"
акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Қадыржанов                - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Қайрат Камалұлы             минералдық ресурстар министрлігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық
орталығы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының бас директоры
Кәлменов                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Тынысбек Шәріпұлы           министрлігі Ғылым комитетінің
"Математика, информатика және механика
институты" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының бас директоры
Раманқұлов                - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Ерлан Мірхайдарұлы          министрлігі Ғылым комитетінің "Қазақстан
Республикасының Ұлттық биотехнология
орталығы" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының бас директоры
Рақышев                   - "Жер туралы ғылымдар, металлургия және
Болат Мамытханұлы           кен байыту" акционерлік қоғамы "Қ.И.
Сәтбаев атындағы геологиялық ғылымдар
институты" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің директоры
(келісім бойынша)
Байғарин                  - "Аstаnа Кnоwlеdgе сіtу" акционерлік
Қанат Әбдуәлиұлы            қоғамының басқарма төрағасының орынбасары
(келісім бойынша).

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 31.07.2009 № 110-р .
2. Рабочей группе в двухмесячный срок внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по совершенствованию системы управления наукой Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.31. N 110-ө Өкімімен.
2. Жұмыс тобы екі ай мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына Қазақстан Республикасының ғылымын басқару жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов