Об организации и проведении международного ралли-марафона "Шелковый путь-2009" на территории Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2009 года N 123-р
В целях обеспечения организации проходящего в сентябре 2009 года международного ралли-марафона "Шелковый путь-2009" через территорию Республики Казахстан по маршруту Аксай - Уральск - Каратобе - Жамансор - Бейнеу - Жанаозен - Аккудук (далее - марафон):
1. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению международного ралли-марафона "Шелковый путь-2009" на территории Республики Казахстан.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать визовую поддержку иностранным гражданам-участникам марафона, направляющимся из Российской Федерации в Туркменистан через Республику Казахстан.
3. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить ускоренную процедуру пересечения Государственной границы Республики Казахстан участниками марафона, согласно утвержденному маршруту, согласование пунктов пересечения Государственной границы Республики Казахстана при въезде участников из Российской Федерации и выезде в Туркменистан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан определить пункты пересечения Государственной границы Республики Казахстан, обеспечить оперативное таможенное оформление участников марафона, а также спортивного оборудования и инвентаря согласно таможенному законодательству Республики Казахстан.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников марафона в местах их проживания, зрителей при прохождении марафона по территории населенных пунктов, в спортивных лагерях, на скоростных участках трассы, перекрытие дорог общего пользования, регистрацию в гостиницах иностранных граждан-участников марафона, а также безопасность дорожного движения (включая сопровождение опасных грузов) на маршрутах марафона.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить навигационное сопровождение полетов воздушных судов по маршруту марафона, включая внетрассовые полеты вертолетов на малых высотах с посадками на площадках, беспрепятственный проезд участников марафона и вспомогательных автотранспортных средств через посты транспортного контроля на территории Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
7. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить эвакуационно-спасательное обслуживание участников марафона и противопожарную безопасность по всему маршруту марафона.

Қазақстан Республикасының аумағында "Жібек жолы-2009" халықаралық ралли-марафонын ұйымдастыру және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 25 тамыздағы N 123-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ақсай - Орал - Қаратөбе - Жамансор - Бейнеу - Жаңаөзен - Аққұдық бағыты бойынша 2009 жылғы қыркүйекте ететін "Жібек жолы-2009" халықаралық ралли-марафонын (бұдан әрі - марафон) ұйымдастыруды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында "Жібек жолы-2009" халықаралық ралли-марафонына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасы арқылы Түрікменстанға баратын марафонға қатысушы шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсетсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) бекітілген бағытқа сәйкес марафонға қатысушылардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өтуінің жеделдетілген рәсімін, қатысушылардың Ресей Федерациясынан кірер кезінде және Түрікменстанға шығар кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту пункттерін келісуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту пункттерін айқындасын, Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес марафонға қатысушыларды, сондай-ақ спорттық құралдар мен мүкәммалды жедел кедендік ресімдеуді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қоғамдық тәртіпті күзетуді, ресми тұлғалар мен марафонға қатысушылардың тұратын орындарында, көрермендердің елді мекендердің аумағы бойынша марафонның өтуі кезінде, спорт лагерьлерінде, трассаның жедел учаскелерінде қауіпсіздігін, жалпы пайдаланымдағы жолдарды жабуды, марафонға қатысушы шетелдік азаматтардың қонақ үйлерде тіркелуін, сондай-ақ марафон бағыттарындағы жол қозғалысы (қауіпті жүктерді алып жүруді қоса алғанда) қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі тікұшақтардың алаңдарға қонумен төменгі биіктікте трассадан тыс ұшуын қоса алғанда, марафон бағыты бойынша әуе кемелерінің ұшуын навигациялық ілесуді, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен марафонға қатысушылардың және қосалқы автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттері арқылы кедергісіз өтуін қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі марафонның барлық бағыты бойынша марафонға қатысушыларға эвакуациялық құтқару қызметін көрсетуді және өртке қарсы қауіпсіздікті қамтамасыз етсін.

8. Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи обеспечить бесперебойную связь организаторам с участниками марафона на территории Республики Казахстан с использованием радиочастотного оборудования (ультракороткая волна радиостанции и спутниковое оборудование).
9. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить постоянное дежурство бригад медицинской помощи в спортивных лагерях.
10. Акиматам Мангистауской, Западно-Казахстанской, Атырауской областей обеспечить работу пунктов питания в местах отдыха участников марафона, снабжение питьевой водой в спортивных лагерях (по маршруту), культурной программой во время отдыха в спортивных лагерях участников марафона, организацию вручения сувениров и подарков, совместно с заинтересованными государственными органами организацию встреч и проводов участников марафона, оказать содействие в приеме и заправке топливных воздушных судов сопровождающих марафон (самолеты и вертолеты в количестве 12 единиц), в аэропортах городов Уральск, Бейнеу, Жанаозен.
11. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода проведения марафона по территории Республики Казахстан.
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2009 года № 123-р
Состав
организационного Комитета по подготовке и проведению
международного ралли-марафона "Шелковый путь-2009"
на территории Республики Казахстан
Досмухамбетов                - Министр туризма и спорта Республики
Темирхан Мынайдарович          Казахстан, председатель оргкомитета
Баймаганбетов                - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич                Казахстан
Божко                        - Министр по чрезвычайным ситуациям
Владимир Карпович              Республики Казахстан
Доскалиев                    - Министр здравоохранения Республики
Жаксылык Акмурзаевич           Казахстан
Жамишев                      - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Кул-Мухаммед                 - Министр культуры и информации
Мухтар Абрарулы                Республики Казахстан
Кусаинов                     - Министр транспорта и коммуникаций
Абельгази Калиакпарович        Республики Казахстан
Тажин                        - Министр иностранных дел Республики
Марат Муханбетказиевич         Казахстан
Есекеев                      - Председатель Агентства Республики
Куанышбек Бахытбекович         Казахстан по информатизации и связи
Шабдарбаев                   - Председатель Комитета национальной
Амангельды Смагулович          безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Измухамбетов                 - аким Западно-Казахстанской области
Бактыкожа Салахатдинович
Кушербаев                    - аким Мангистауской области
Крымбек Елеуович
Рыскалиев                    - аким Атырауской области
Бергей Саулебаевич
Кульназаров                  - Председатель Комитета по спорту
Анатолий Кожекенович           Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан

8. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі радиожиілік жабдықтарын (радиостанцияның ультрақысқа толқыны және спутниктік жабдықтар) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының аумағында ұйымдастырушыларға марафонға қатысушылармен үздіксіз байланысты қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі спорт лагерьлерінде медициналық жәрдем бригадаларының тұрақты кезекшілігін қамтамасыз етсін.
10. Маңғыстау, Батыс Қазақстан, Атырау облыстарының әкімдіктері марафонға қатысушылардың демалыс орындарында тамақтану пункттерінің жұмысын, спорт лагерьлерінде (бағыт бойынша) ауызсумен жабдықтауды, марафонға қатысушылардың спорт лагерьлеріндегі демалыс уақытында мәдени бағдарламамен, кәдесыйлар мен сыйлықтар тапсыруды ұйымдастыруды, мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, марафонға қатысушыларды қарсы алуды және шығарып салуды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін, Орал, Бейнеу, Жаңаөзен қалаларының әуежайларында марафонға ілесетін отын алып ұшатын әуе кемелерін (саны 12 бірлік ұшақ пен тікұшақ) қабылдауда және оны толтыруда жәрдем көрсетсін.
11. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Қазақстан Республикасының аумағы бойынша марафонның өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 25 тамыздағы
N 123-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында "Жібек жолы-2009" халықаралық ралли-марафонына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Досмұхамбетов              - Қазақстан Республикасының Туризм және
Темірхан Мыңайдарұлы         спорт министрі, төраға
Баймағанбетов              - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Серік Нұртайұлы              министрі
Божко                      - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович            жағдайлар министрі
Досқалиев                  - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Жақсылық Ақмырзаұлы          сақтау министрі
Жәмішев                    - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Болат Бидахметұлы
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы              ақпарат министрі
Құсайынов                  - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбілғазы Қалиақпарұлы        коммуникация министрі
Тәжин                      - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
Марат Мұханбетқазыұлы        министрі
Есекеев                    - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Қуанышбек Бақытбекұлы        және байланыс агенттігінің төрағасы
Шабдарбаев                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Амангелді Смағұлұлы          қауіпсіздік комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)
Ізмұхамбетов               - Батыс Қазақстан облысының әкімі
Бақтықожа Салахатдинұлы
Көшербаев                  - Маңғыстау облысының әкімі
Қырымбек Елеуұлы
Рысқалиев                  - Атырау облысының әкімі
Бергей Сәулебайұлы
Құлназаров                 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Анатөлі Қожекенұлы           министрлігі Спорт комитетінің төрағасы