О создании рабочей группы по выработке предложений по технологическому развитию Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 февраля 2010 года № 25-р
В целях выработки предложений по технологическому развитию Республики Казахстан:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Исекешев                    - Министр индустрии и торговли Республики
Асет Орентаевич               Казахстан, руководитель
Раев                        - вице-министр индустрии и торговли
Нурбек Турарбекович           Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Амреев                      - директор Департамента инновационной
Галым Махмутбаевич            политики Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан,
секретарь
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Биртанов                    - вице-министр здравоохранения
Елжан Амантаевич              Республики Казахстан
Евниев                      - вице-министр сельского хозяйства
Арман Кайратович              Республики Казахстан
Жакупов                     - вице-министр образования и науки
Айдар Бексултанович           Республики Казахстан
Киинов                      - вице-министр энергетики и минеральных
Ляззат Кетебаевич             ресурсов Республики Казахстан
Кусаинов                    - вице-министр экономики и бюджетного
Марат Апсеметович             планирования Республики Казахстан
Телебаев                    - вице-министр культуры и информации
Газиз Турысбекович            Республики Казахстан
Турмагамбетов               - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдыкаликович           Республики Казахстан
Шолпанкулов                 - вице-министр финансов Республики
Берик Шолпанкулович           Казахстан
Маханбетажиев               - ответственный секретарь Агентства
Батыр Апенович                Республики Казахстан по информатизации
и связи
Молдабеков                  - заместитель Председателя Национального
Мейрбек Молдабекович          космического агентства Республики
Казахстан
Бектурганов                 - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович             общества "Национальный
научно-технологический холдинг
"Парасат" (по согласованию)
Журинов                     - президент республиканского
Мурат Журинович               общественного объединения "Национальная
академия наук Республики Казахстан"
(по согласованию)
Кульсеитов                  - председатель правления акционерного
Айдын Женисович               общества "Национальный инновационный
фонд" (по согласованию)
Саринжипов                  - президент акционерного общества
Аслан Бакенович               "Новый университет Астаны"
(по согласованию)
Абишев                      - директор по управлению горно-
Жандос Жантореевич            промышленными активами акционерного
общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
(по согласованию)
Искаков                     - управляющий директор товарищества с
Диас Жумагазыевич             ограниченной ответственностью
"Самрук-Казына Инвест"
(по согласованию)
Малелов                     - управляющий директор акционерного
Нурлыбек Тулебаевич           общества "Национальный управляющий
холдинг "КазАгро" (по согласованию).

Қазақстан Республикасын технологиялық дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу жөнінде жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 13 ақпандағы N 25-ө Өкімі
Қазақстан Республикасын технологиялық дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Исекешев                   - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Әсет Өрентайұлы              сауда министрі, жетекші
Раев                       - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Нұрбек Тұрарбекұлы           сауда вице-министрі, жетекшінің
орынбасары
Әміреев                    - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Ғалым Махмұтбайұлы           сауда министрлігі Инновациялық саясат
департаментінің директоры, хатшы
Бектұров                   - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы               коммуникация вице-министрі
Біртанов                   - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Елжан Амантайұлы             сақтау вице-министрі
Евниев                     - Қазақстан Республикасының Ауыл
Арман Қайратұлы              шаруашылығы вице-министрі
Жақыпов                    - Қазақстан Республикасының Білім және
Айдар Бексұлтанұлы           ғылым вице-министрі
Қиынов                     - Қазақстан Республикасының Энергетика
Ләззат Кетебайұлы            және минералдық ресурстар вице-министрі
Құсайынов                  - Қазақстан Республикасының Экономика және
Марат Әпсеметұлы             бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Телебаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Ғазиз Тұрысбекұлы            ақпарат вице-министрі
Тұрмағамбетов              - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Мәжит Әбдіқалықұлы           ортаны қорғау вице-министрі
Шолпанқұлов                - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы           вице-министрі
Маханбетәжиев              - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру
Батыр Әпенұлы                және байланыс агенттігінің жауапты
хатшысы
Молдабеков                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Мейірбек Молдабекұлы         агенттігі төрағасының орынбасары
Бектұрғанов                - «Парасат» ұлттық ғылыми-технологиялық
Нұралы Сұлтанұлы             холдингі» акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Жұрынов                    - «Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым
Мұрат Жұрынұлы               академиясы» республикалық қоғамдық
бірлестігінің президенті (келісім
бойынша)
Құлсейітов                 - «Ұлттық инновациялық қор» акционерлік
Айдын Жеңісұлы               қоғамының басқарма төрағасы (келісім
бойынша)
Сәрінжіпов                 - «Астананың жаңа университеті»
Аслан Бәкенұлы               акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Әбішев                     - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
Жандос Жантөреұлы            акционерлік қоғамының тау-кен өнеркәсіп
активтерін басқару жөніндегі директоры
(келісім бойынша)
Ысқақов                    - «Самұрық-Қазына Инвест» жауапкершілігі
Диас Жұмағазыұлы             шектеулі серіктестігінің басқарушы
директоры (келісім бойынша)
Малелов                    - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
Нұрлыбек Төлебайұлы          акционерлік қоғамының басқарушы
директоры (келісім бойынша).

2. Рабочей группе выработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения:
1) в срок до 10 марта 2010 года по межотраслевому технологическому плану страны с четкими технологическими задачами по приоритетным отраслям Казахстана на 5 и 10 лет, предусмотрев его составной частью Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2020 года;
2) в срок до 15 марта 2010 года по определению параметров сотрудничества иностранных инвесторов с новым международным университетом города Астаны, в том числе по вопросам формирования заказов, подготовки специалистов инженерно-технического профиля, проведения научных исследований, финансирования специализированного фонда при университете;
3) в срок до 15 марта 2010 года по вопросам сотрудничества иностранных инвесторов с акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" по реализации проекта создания Каспийского энергетического хаба в городе Актау.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы:
1) 2010 жылғы 10 наурызға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарының құрамдас бөлігі ретінде көздей отырып, Қазақстанның басым салалары бойынша 5 және 10 жылға арналған елдің нақты технологиялық міндеттері бар салааралық технологиялық жоспары бойынша;
2) 2010 жылғы 15 наурызға дейінгі мерзімде шетелдік инвесторлардың Астана қаласының жаңа халықаралық университетімен ынтымақтастығының параметрлерін айқындау бойынша, оның ішінде тапсырыстарды қалыптастыру, инженерлік-техникалық бейінді мамандар даярлау, ғылыми зерттеулер жүргізу, университет жанындағы мамандандырылған қорды қаржыландыру мәселелері бойынша;
3) 2010 жылғы 15 наурызға дейінгі мерзімде шетелдік инвесторлардың «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамымен Ақтау қаласында Каспий энергетикалық хабын құру жобасын іске асыру бойынша ынтымақтастығы мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
Премьер-Министр                                К. Мәсімов