О создании рабочей группы для выработки предложений по вопросу введения государственной монополии на производство этилового спирта
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 сентября 2010 года № 127-р
В целях выработки предложений по введению государственной монополии на производство этилового спирта с отражением возможных последствий от введения монополии и экономических затрат, по пересмотру ставок акцизов на спирт, внесению поправок в законодательство по вопросам государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, а также по выявлению незаконного производства этилового спирта, водки и крепких ликероводочных изделий:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Жамишев                     - Министр финансов Республики Казахстан,
Болат Бидахметович            руководитель
Ергожин                     - председатель Налогового комитета
Даулет Едилович               Министерства финансов Республики
Казахстан, заместитель руководителя
Шериязданов                 - главный эксперт управления
Ермек Туякбекович             администрирования акцизов Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан, секретарь
Джумадильдаев               - заместитель председателя Налогового
Ануар Серкулович              комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
Муканов                     - заместитель начальника Департамента по
Берик Бикенович               раскрытию экономических и финансовых
преступлений Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью (финансовая
полиция) (по согласованию)
Спатаев                     - начальник управления Департамента
Асхат Сеитбатталович          экономической безопасности Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Жаксымбетова                - начальник управления налоговой политики
Асель Жуматаевна              Департамента налоговой и таможенной
политики, анализа и прогнозирования
Министерства финансов Республики
Казахстан
Паяев                       - начальник управления администрирования
Айбек Минаимбекович           акцизов Налогового комитета
Министерства финансов Республики
Казахстан
Жаксыгалиев                 - начальник управления профилактической
Каныбек Сисенгалиевич         деятельности Комитета административной
полиции Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Курманов                    - прокурор отдела 1-го Департамента
Бауржан Серикович             Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан (по согласованию)
Узаков                      - сотрудник управления Департамента
Думан Муратович               экономической безопасности Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию).

Этил спирті өндірісіне мемлекеттік монополия енгізу мәселесі бойынша ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 127-ө Өкімі
Монополияны енгізуден болатын мүмкін салдарды және экономикалық шығындарды көрсете отырып, этил спирт өндірісіне мемлекеттік монополия енгізу жөнінде, спиртке акциз ставкаларды қайта қарау, заңнамаға этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымына мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша түзетулер енгізу жөнінде, сондай-ақ заңсыз этил спиртінің, арақ пен күшті ликер бұйымдарының заңсыз өндірілуін анықтау жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Жәмішев                - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі,
Болат Бидахметұлы        жетекші
Ерғожин                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Дәулет Еділұлы           Салық комитетінің төрағасы, жетекшінің
орынбасары
Шериязданов            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ермек Тұяқбекұлы         Салық комитеті акциздерді әкімшілендіру
басқармасының бас сарапшысы, хатшы
Жұмаділдаев            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Әнуар Серқұлұлы          Салық комитеті төрағасының орынбасары
Мұқанов                - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа Берік Бикенұлы           және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі (қаржы полициясы) Экономикалық
және қаржылық қылмыстарды ашу департаменті
бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Спатаев                - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Асхат Сейітбатталұлы     комитеті Экономикалық қауіпсіздік
департаментінің басқарма бастығы (келісім
бойынша)
Жақсымбетова           - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Әсел Жұматайқызы         Салық және кеден саясаты, талдау және болжау
департаменті салық саясаты басқармасының
бастығы
Паяев                  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Айбек Мінәйімбекұлы      Салық комитеті акциздерді әкімшілендіру
басқармасының бастығы
Жақсығалиев            - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Қаныбек Сисенғалиұлы     министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті
профилактикалық қызмет басқармасының
бастығы
Құрманов               - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Бауыржан Серікұлы        1-ші департаментінің бөлім прокуроры
(келісім бойынша)
Ұзақов                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Думан Мұратұлы           комитеті Экономикалық қауіпсіздік
департаментінің басқарма қызметкері
(келісім бойынша)

2. Рабочей группе в срок до 9 сентября 2010 года внести в Правительство Республики Казахстан предложения по введению государственной монополии на производство этилового спирта с отражением возможных последствий от введения монополии и экономических затрат, по пересмотру ставок акцизов на спирт, внесению поправок в законодательство по вопросам государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, а также по выявлению незаконного производства этилового спирта, водки и крепких ликероводочных изделий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министра финансов Республики Казахстан Жамишева Б.Б.
Премьер-Министр                            К. Масимов

2. Жұмыс тобы 2010 жылғы 9 қыркүйекке дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне монополияны енгізуден болатын мүмкін салдарды және экономикалық шығындарды көрсете отырып, этил спирт өндірісіне мемлекеттік монополия енгізу жөнінде, спиртке акциз ставкаларды қайта қарау, заңнамаға этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымына мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша түзетулер енгізу жөнінде, сондай-ақ заңсыз этил спиртінің, арақ пен күшті ликер бұйымдарының заңсыз өндірілуін анықтау жөнінде ұсыныстар енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Б.Б. Жәмішевке жүктелсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов