Об утверждении Плана мероприятий по систематизации работы по проведению мониторинга нормативных правовых актов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 110-Р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 18-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 10.03.2015 № 18-р.
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по систематизации работы по проведению мониторинга нормативных правовых актов (далее – План мероприятий).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр                             К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2011 года № 110-р
План мероприятий
по систематизации работы по проведению мониторинга
нормативных правовых актов
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Принятие правил проведения правового
мониторинга нормативных правовых
актов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Август 2011 года
2.
Разработка и утверждение
методических рекомендаций проведения
правового мониторинга нормативных
правовых актов
Приказ Министра
юстиции
Республики
Казахстан
МЮ, иные
центральные и
местные
государстве-
нные органы
Октябрь 2011
года
3.
Проведение семинара-совещания по
разъяснению сотрудникам
заинтересованных государственных
органов новых правил осуществления
правового мониторинга нормативных
правовых актов
Семинар -
совещание
МЮ
Ноябрь 2011
года
4.
Обеспечение своевременного
направления Перечня актов, в
отношении которых проводится
мониторинг согласно Регистру
нормативных правовых актов в
хронологическом порядке их принятия,
а также Графика проведения
мониторинга нормативных правовых
актов с ежемесячной разбивкой в МЮ
Информация в
МЮ, ДЮ
Центральные и
местные
государствен-
ные органы
15 января и
15 июля,
ежегодно
5.
Обеспечение своевременного внесения
сведений в Регистр нормативных
правовых актов после введения в
действие нормативных правовых актов
Информация в
МЮ, ДЮ
Центральные и
местные
государстве-
нные органы
15 января и
15 июля,
ежегодно
6.
Проведение на постоянной основе
работы по разъяснению сотрудникам
заинтересованных государственных
органов порядка осуществления
правового мониторинга нормативных
правовых актов
Информация в
КПМ
МЮ
Апрель,
ноябрь,
ежегодно
7.
Проведение анализа осуществления
правового мониторинга нормативных
правовых актов
Информация в
КПМ
МЮ
Январь 2012
года
8.
Представление предложений по
совершенствованию правового
мониторинга нормативных правовых
актов
Предложения в
КПМ
МЮ
сентябрь
2012 года
9.
Формирование единых регистров
нормативных правовых актов,
подлежащих мониторингу, с
закреплением ответственных
государственных органов
Информация в
КПМ
МЮ, иные
центральные и
местные
государстве-
нные
органы
1 квартал
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
ДЮ – Департаменты юстиции областей, городов Алматы и Астаны

Нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу жөніндегі жұмысты жүйелеу бойынша іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 110-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 18-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 10.03.2015 № 18-ө өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған Нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу жөніндегі жұмысты жүйелеу бойынша іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, Іс-шаралар жоспарының тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2011 жылғы 24 тамыздағы
№ 110-ө өкімімен
бекітілген
Нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу жөніндегі
жұмысты жүйелеу бойынша іс-шаралар жоспары
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізу қағидасын қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2011 жылғы тамыз
2.
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізудің әдістемелік ұсынымдарын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині,  өзге де орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
2011 жылғы қазан
3.
Мүдделі мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне нормативтік құқықтық актілерге құқықтық  мониторингті жүзеге асырудың жаңа ережесін түсіндіру жөнінде семинар-кеңес өткізу
Семинар-кеңес
Әділетмині
2011 жылғы қараша
4.
Нормативтік құқықтық актілердің тіркеліміне сәйкес қабылдануының хронологиялық тәртібімен оларға қатысты мониторинг жүргізілетін актілер тізбесінің, сондай-ақ  Нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу кестесінің, Әділет минінде ай сайынғы жіктеумен, уақытында жіберілуін қамтамасыз ету
Әділетминіне, ӘД-не ақпарат
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
Жыл сайын, 15 қаңтар және 15 шілде
5.
Нормативтік құқықтық актілер қолданысқа енгізілгеннен кейін Нормативтік құқықтық актілердің тіркеліміне мәліметтердің уақтылы енгізілуін қамтамасыз ету
Әділетминіне, ӘД-не ақпарат
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
Жыл сайын, 15 қаңтар және 15 шілде
6.
Мүдделі мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторингті жүзеге асыру тәртібін түсіндіру жөніндегі жұмысты тұрақты негізде жүргізу
ПМК-не ақпарат
Әділетмині
Жыл сайын, сәуір, қараша
7.
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторингті жүзеге асыруға талдау жүргізу
ПМК-не ақпарат
Әділетмині
2012 жылғы қаңтар
8.
Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторингті жетілдіру жөнінде ұсыныстарды ұсыну
ПМК-не ұсыныс
Әділетмині
2012 жылғы қыркүйек
9.
Мониторингке жататын нормативтік құқықтық актілердің бірыңғай тіркелімін, жауапты мемлекеттік органдарды бекіте отырып, қалыптастыру
ПМК-не ақпарат
Әділетмині, өзге де орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
2012 жылғы 1-тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ӘД – Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының әділет департаменттері