Об утверждении Плана мероприятий по внедрению в процесс обучения на всех уровнях образования современных методик и технологий с учетом опыта автономной организации образования "Назарбаев Университет", автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы", некоммерческого акционерного общества "Холдинг "Кәсіпқор"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 98-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по внедрению в процесс обучения на всех уровнях образования современных методик и технологий с учетом опыта автономной организации образования «Назарбаев Университет», автономной организации образования «Назарбаев Интеллектуальные школы», некоммерческого акционерного общества «Холдинг «Кәсіпқор» (далее – План).
2. Автономной организации образования «Назарбаев Университет», автономной организации образования «Назарбаев Интеллектуальные школы», некоммерческому акционерному обществу «Холдинг «Кәсіпқор» представлять в Министерство образования и науки Республики Казахстан информацию о ходе выполнения мероприятий в соответствии со сроками, указанными в Плане.
3. По итогам полугодия Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана.
4. Контроль за исполнением Плана возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
5. Настоящее распоряжение вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр К.                         К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2012 года № 98-р
План мероприятий
по внедрению в процесс обучения на всех уровнях образования
современных методик и технологий с учетом опыта автономной
организации образования «Назарбаев Университет», автономной
организации образования «Назарбаев Интеллектуальные школы»,
некоммерческого акционерного общества «Холдинг «Кәсіпқор»
П/
н
Наименование
мероприятия
Ответственный
исполнитель
(соисполнитель)
Форма
завершения
Срок
исполне-
ния
Предпола-
гаемые
расходы
1
2
3
4
5
6
1
Заседания рабочих
групп по
внедрению в
процесс обучения
опыта АОО
«Назарбаев
Университет», АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные
школы», НАО
«Холдинг
«Кәсіпқор»
МОН, АОО «Назарбаев
Университет» (по
согласованию), АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные школы»
(по согласованию), НАО
«Холдинг «Кәсіпқор» (по
согласованию)
Заседания
рабочих групп
Май-
декабрь
2012 года
Не
требуются
2
Организация на
августовских
совещаниях
педагогических
кадров 2012 года
работы секций по
внедрению в
процесс обучения
организаций
среднего
образования
современных
методик и
технологий с
учетом опыта АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные
школы»
МОН, АОО «Назарбаев
Интеллектуальные школы»
(по согласованию)
Примерная
тематика
секций по
внедрению
опыта АОО
«Назарбаев
Интеллектуаль-
ные школы"
Июль
2012 года
Не
требуются
3
Внесение в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан доклада
Главе государства
по внедрению в
процесс обучения
на всех уровнях
образования
современных
методик и
технологий с
учетом опыта АОО
«Назарбаев
Университет», АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные
школы», НАО
«Холдинг
«Кәсіпқор»
МОН, ИАЦ, АОО
«Назарбаев Университет»
(по согласованию), АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные школы»
(по согласованию), НАО
«Холдинг «Кәсіпқор» (по
согласованию)
Доклад
Июнь 2012
года
Не
требуются
4
Организация
переподготовки и
повышения
квалификации
преподавателей в
рамках подготовки
к открытию
межрегионального
профессионального
центра подготовки
и переподготовки
кадров в городе
Атырау
МОН,
НАО «Холдинг Кәсіпқор»
(по согласованию)
Информация
Министру
образования и
науки
Август
2012 года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
рамках
бюджетной
программы
023
«Повышение
квалификации
и
переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
образования»
5
Организация
обучения
менеджеров и
педагогов
организаций
технического и
профессионального
образования на
базе колледжа
«Наньянг
Политехник»
(Сингапур)
МОН, НАО «Холдинг
Кәсіпқор» (по
согласованию)
Информация
Министру
образования и
науки
Декабрь
2012 года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
рамках
бюджетной
программы
023
«Повышение
квалифика-
ции и
переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
образования»
6
Содействие в
использовании
веб-материалов по
предметам,
размещенных на
сайте АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные
школы», учителями
базовых школ
МОН, АОО «Назарбаев
Интеллектуальные школы»
(по согласованию)
Информационное
письмо
Постоянно
Не
требуются
7
Организация
работы по
обеспечению
повышения
квалификации
учителей
общеобразователь-
ных школ РК по
опыту НИШ на
курсах центра
педагогического
мастерства,
институтов
повышения
квалификации МОН
МОН
Информации
регионов в
МОН
Постоянно
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
рамках
бюджетной
программы
023
«Повышение
квалификации
и
переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
образования»
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
ИАЦ – информационно-аналитический центр
АОО «Назарбаев Университет» - автономная организация образования «Назарбаев Университет»
АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»- автономная организация образования «Назарбаев Интеллектуальные школы»
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»- некоммерческое акционерное общество «Холдинг «Кәсіпқор».

"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының, "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының, "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамының тәжірибелерін ескере отырып, білім берудің барлық деңгейіндегі оқу үдерісіне қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 15 мамырдағы 98-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Назарбаев Университеті» дербес білім беру ұйымының, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының, «Кәсіпқор» холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамының тәжірибелерін ескере отырып, білім берудің барлық деңгейіндегі оқу үдерісіне қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. «Назарбаев Университеті» дербес білім беру ұйымы, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымы, «Кәсіпқор» холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне Жоспарда көрсетілген мерзімге сәйкес іс-шаралардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметіне жартыжылдықтың қорытындысы бойынша Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Жоспардың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т.Орынбаевқа жүктелсін.
5. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 15 мамырдағы
№ 98-ө өкімімен
бекітілген
«Назарбаев Университеті» дербес білім беру ұйымының, «Назарбаев
Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының, «Кәсіпқор»
холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамының тәжірибелерін
ескере отырып, білім берудің барлық деңгейіндегі оқу үдерісіне
қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу жөнінде
іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шаралар атауы
Жауапты орындаушы
(бірлесіп орындаушы)
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Болжамды шығындар
1
2
3
4
5
6
1
«Назарбаев университеті» ДБҰ, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ, «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ тәжірибелерін оқу үдерісіне енгізу жөніндегі жұмыс топтарының отырыстары
БҒМ, «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша), «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша), «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ (келісім бойынша)
Жұмыс тобының отырысы
2012 жылғы мамыр - желтоқсан
Талап етілмейді
2
2012 жылғы педагог кадрлардың тамыз кеңестерінде «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның тәжірибесін ескере отырып, орта білім беру ұйымдарының оқу үдерісіне қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу жөніндегі секциялардың жұмыстарын ұйымдастыру
БҒМ, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша)
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ тәжірибелерін енгізу жөніндегі секциялардың болжамды тақырыбы
2012 жылғы шілде
Талап етілмейді
3
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-ның, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның, «Кәсіпқор холдингі» КАҚ-ның тәжірибелерін ескере отырып, білім берудің барлық деңгейлеріндегі оқу үдерісіне қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу жөніндегі Мемлекет басшысына баяндаманы Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу
БҒМ, АТО, «Назарбаев Университеті» ДБҰ (келісім бойынша), «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша), «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ (келісім бойынша)
Баяндама
2012 жылғы маусым
Талап етілмейді
4
Атырау қаласында кадрлар даярлау және қайта даярлау өңірлік кәсіптік орталығын ашуға дайындық шеңберінде оқытушыларды қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру
БҒМ, «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ (келісім бойынша)
ҚР БҒМ министріне ақпарат
2012 жылғы тамыз
«023 Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
5
Менеджерлер мен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары педагогтарының «Наньянг Политехник» (Сингапур) колледжінің базасында білім алуын ұйымдастыру
БҒМ, «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ (келісім бойынша)
ҚР БҒМ министріне ақпарат
2012 жылғы желтоқсан
«023 Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
6
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ сайтында орналастырылған пәндер бойынша веб-материалдарды базалық мектептер мұғалімдерінің пайдалануына жәрдемдесу
БҒМ, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша)
Ақпараттық хат
Үнемі
Талап етілмейді
7
Педагогикалық шеберлік орталықтарының, ҚР БҒМ-нің біліктілікті арттыру институттарының курстарында «Назарбаев Зияткерлік мектептерінің» тәжірибесі бойынша ҚР жалпы білім беру мектептері мұғалімдерінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
БҒМ
БҒМ-е өңірлердің ақпараты
Үнемі
«023 Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АТО – ақпараттық-талдау орталығы
«Назарбаев Университеті» ДБҰ – «Назарбаев Университеті» дербес білім беру ұйымы
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымы
«Кәсіпқор» холдингі» КАҚ – «Кәсіпқор» холдингі» коммерциялық емес акционерлік қоғамы.