О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 21 января 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ономастики"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 февраля 2013 года № 29-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ономастики» (далее - перечень).
2. Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующий ведомственный нормативный правовой акт и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С.Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 февраля 2013 года № 29-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ономастика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 15 ақпандағы № 29-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ономастика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актіні қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 15 ақпандағы
№ 29-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
ономастика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар

реализации Закона Республики Казахстан от 21 января 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам ономастики»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 «Об утверждении Порядка наименования и переименования организаций, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменении транскрипции их названий»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
2.
Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-
территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
1
2
3
4
5
3.

енгізу туралы» 2013 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан
Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Қазақстан Республикасындағы ұйымдарды, темір жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектілерді атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудің Тәртібін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
2.
Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау және өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
3.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года № 367 «О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года № 368 «О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
5.
Об утверждении Типового положения об областных ономастических комиссиях и ономастических комиссиях города республиканского значения, столицы
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 «Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2013 года
7.
Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации
совместный приказ
МКИ МРР
март 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан

«Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі № 367 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
4.
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік ономастика комиссиясы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі № 368 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
5.
Облыстық ономастика комиссиялары және республикалық маңызы бар қаланың, астананың ономастика комиссиялары туралы үлгі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
6.
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2013 жылғы
наурыз
7.
Деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын сақтауына жеке кәсіпкерлік аясындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін және тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Бірлескен бұйрық
МАМ, ӨДМ
2013 жылғы
наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ӨДМ - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі