Об организации и проведении X чемпионата мира по пожарно-спасательному спорту в 2014 году в городе Алматы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 марта 2013 года № 46-р
1. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета (далее - организационный комитет) по подготовке и проведению X чемпионата мира по пожарно-спасательному спорту в 2014 году в городе Алматы (далее - чемпионат).
2. Организационному комитету обеспечить подготовку и проведение чемпионата.
3. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры и общественным объединением «Спортивная федерация пожарных и спасателей» обеспечить подготовку и результативное выступление национальной сборной команды Республики Казахстан на чемпионате.
4. Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
1) обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода подготовки и проведения чемпионата;
2) оказать содействие в организации и продвижении телетрансляции чемпионата.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников чемпионата в местах их проживания и проведения соревнований.
6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с акиматом города Алматы обеспечить оказание медицинской помощи участникам чемпионата.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке оказать визовую поддержку и произвести выдачу виз иностранным гражданам-участникам чемпионата, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению организационного комитета чемпионата.
8. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении бронирования мест для проезда участников чемпионата на железнодорожном и воздушном транспорте в соответствии с представленным организационным комитетом чемпионата графиком выезда участников соревнований.
9. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан оказать содействие при прохождении таможенного контроля и совершении таможенной очистки спортивного оборудования и инвентаря в соответствии с положениями таможенного законодательства Таможенного союза и Республики Казахстан.
10. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) оказать содействие участникам чемпионата в упрощенном порядке прохождения пограничного контроля.
11. Организационному комитету чемпионата по согласованию с международной спортивной федерацией пожарных и спасателей организовать работу антидопинговых служб на период проведения чемпионата.

2014 жылы Алматы қаласында өрт сөндіру-құтқару спортынан X әлем чемпионатын ұйымдастыру және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 12 наурыздағы № 46-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2014 жылы Алматы қаласында өрт сөндіру-құтқару спортынан X әлем чемпионатын (бұдан әрі - чемпионат) дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің (бұдан әрі - ұйымдастыру комитеті) құрамы бекітілсін.
2. Ұйымдастыру комитеті чемпионатты дайындауды және өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігімен және «Өрт сөндірушілер мен құтқарушылардың спорт федерациясы» қоғамдық бірлестігімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командасының дайындалуын және чемпионатта нәтижелі өнер көрсетуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) чемпионатқа дайындалу және оның өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін;
2) чемпионатты ұйымдастыруға және телехабарларды таратуды ілгерілетуге жәрдем көрсетсін.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қоғамдық тәртіптің сақталуын, ресми адамдар мен чемпионатқа қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде олардың қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Алматы қаласының әкімдігімен бірлесіп чемпионатқа қатысушыларға медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен чемпионатты ұйымдастыру комитетінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жіберілетін чемпионатқа қатысушы шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсетсін және визалар беруді жүргізсін.
8. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі чемпионатты ұйымдастыру комитеті ұсынған жарысқа қатысушылардың шығу кестесіне сәйкес чемпионатқа қатысушылардың теміржол және әуе көлігімен жол жүруі үшін орындарды брондауды қамтамасыз етуге жәрдем көрсетсін.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасының ережелеріне сәйкес спорттық жабдықтар мен мүкәммалды кедендік бақылаудан өткізу және кедендік тазалау жүргізу кезінде жәрдем көрсетсін.
10. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) чемпионатқа қатысушыларға шекаралық бақылаудан жеңілдетілген тәртіппен өтуге жәрдем көрсетсін.
11. Чемпионатты ұйымдастыру комитеті халықаралық өрт сөндірушілер мен құтқарушылардың спорт федерациясымен келісім бойынша чемпионат өткізу кезеңінде допингке қарсы қызметтердің жұмысын ұйымдастырсын.

12. Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию) оказать финансовую поддержку по проведению чемпионата.
13. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 марта 2013 года № 46-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
X чемпионата мира по пожарно-спасательному спорту
в 2014 году в городе Алматы
Божко                       - Министр по чрезвычайным ситуациям
Владимир Карпович             Республики Казахстан, председатель
Есимов                      - аким города Алматы, заместитель
Ахметжан Смагулович           председателя
Байжунусов                  - вице-министр здравоохранения
Эрик Абенович                 Республики Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и
Азат Габбасович               коммуникаций Республики Казахстан
Кырыкбаев                   - вице-министр культуры и информации
Арман Оразбаевич              Республики Казахстан
Смаилов                     - вице-министр по чрезвычайным
Жанболат Амангельдинович      ситуациям Республики Казахстан
Тургумбаев                  - заместитель Министра внутренних дел
Ерлан Заманбекович            Республики Казахстан
Омаров                      - заместитель Председателя Агентства
Мурат Ескельдинович           Республики Казахстан по делам спорта и
физической культуры
Окасов                      - руководитель аппарата Министерства по
Сейткаже Кажикенович          чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Аубакиров                   - председатель Комитета
Серик Габдуллович             противопожарной службы Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Бекжанов                    - заместитель директора Пограничной
Серик Рахметжанович           службы Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Мулькин                     - заместитель председателя Комитета
Сейтгали Джальмухамедович     таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
Даримов                     - генеральный директор корпоративного
Ерлан Кужабергенович          фонда «СК-Астана» акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»
(по согласованию)
Микин                       - директор исполнительного комитета
Николай Федорович             общественного объединения
«Спортивная федерация пожарных и
спасателей» (по согласованию)
Печеник                     - директор государственного
Олег Владимирович             коммунального предприятия
«Центральный стадион» города Алматы

12. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы (келісім бойынша) чемпионатты өткізу бойынша қаржылай қолдау көрсетсін.
13. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                    С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 12 наурыздағы
46-ө өкімімен
бекітілген
2014 жылы Алматы қаласында өрт сөндіру-құтқару спортынан X әлем чемпионатын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Божко                     - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович           жағдайлар министрі, төраға
Есімов                    - Алматы қаласының әкімі, төрағаның
Ахметжан Смағұлұлы          орынбасары
Байжүнісов                - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Эрик Әбенұлы                сақтау вице-министрі
Бектұров                  - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы              коммуникация вице-министрі
Қырықбаев                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Арман Оразбайұлы            ақпарат вице-министрі
Смайылов                  - Қазақстан Республикасының Төтенше
Жанболат Амангелдіұлы       жағдайлар вице-министрі
Тұрғамбаев                - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Ерлан Заманбекұлы           министрінің орынбасары
Омаров                    - Қазақстан Республикасы Спорт және дене
Мұрат Ескелдіұлы            шынықтыру істері агенттігі төрағасының
орынбасары
Оқасов                    - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Сейітқажы Қажыкенұлы        министрлігінің аппарат басшысы
Әубәкіров                 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Серік Ғабдоллаұлы           министрлігі Өртке қарсы қызмет
комитетінің төрағасы
Бекжанов                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Серік Рахметжанұлы          комитеті Шекара қызметі директорының
орынбасары (келісім бойынша)
Мулькин                   - Қазақстан Республикасы Қаржы
Сейітқали Жалмұхамедұлы     министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
төрағасының орынбасары
Дәрімов                   - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
Ерлан Қожабергенұлы         акционерлік қоғамының «СҚ-Астана»
корпоративтік қорының бас директоры
(келісім бойынша)
Микин                     - «Өрт сөндірушілер мен
Николай Федорович           құтқарушылардың спорт федерациясы»
қоғамдық бірлестігі атқарушы комитетінің
директоры (келісім бойынша)
Печеник                   - Алматы қаласының «Орталық стадион»
Олег Владимирович           мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының
директоры