О подготовке и проведении государственного визита Президента Финляндской Республики С.Ниинисте в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 апреля 2013 года № 64-р
В целях подготовки и проведения государственного визита Президента Финляндской Республики Саули Ниинисте в Республику Казахстан:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению государственного визита Президента Финляндской Республики Саули Ниинисте в Республику Казахстан с 16 по 18 апреля 2013 года в городе Астане (далее – визит).
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Финляндской Республики на высшем уровне по формату «1+1+10» согласно приложению, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2013 год по программам 001 «Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне» и 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан».
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Финляндской Республики в аэропорту города Астаны, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Финляндской Республики Саули Ниинисте над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
1) организовать концертную программу во время приемов (неформальных приемов) от имени Президента Республики Казахстан и/или Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.

Финляндия Республикасының Президенті С. Ниинистенің Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 12 сәуірдегі № 64-ө өкімі
Финляндия Республикасының Президенті Саули Ниинистенің Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2013 жылғы 16–18 сәуір аралығында Астана қаласында Финляндия Республикасының Президенті Саули Ниинистенің Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+1+10» форматы бойынша Финляндия Республикасының ресми делегациясының мүшелеріне жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер», 003 «Халықтың республикалық деңгейдегі санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Жекелеген азаматтар санатына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2013 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Финляндия Республикасы ресми делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Финляндия Республикасының Президенті Саули Ниинистенің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайында қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастырсын;
2) сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін.

6. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Финляндской Республики в аэропорту города Астаны, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещений, а также организацию культурных программ.
7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Президента Финляндской Республики Саули Ниинисте.
8. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встреч и проводов официальной делегации Финляндской Республики в аэропорту города Астаны.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 апреля 2013 года № 64-р
Организационные меры по обслуживанию
членов официальной делегации Финляндской Республики
1. Размещение членов официальной делегации Финляндской Республики (по формату 1+1+10) и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице города Астаны.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Финляндской Республики.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины), неформальных приемов от имени Президента Республики Казахстан и/или Премьер-Министра Республики Казахстан в честь Президента Финляндской Республики и его супруги в городе Астане, а также технических столов.
5. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации Финляндской Республики.
6. Техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Транспортное обслуживание главы и членов официальной делегации Финляндской Республики, а также сопровождающих лиц.
8. Медицинское обслуживание главы и членов официальной делегации Финляндской Республики, а также сопровождающих лиц.
9. Аренда залов в гостинице города Астаны для проведения двусторонних переговоров.
10. Аренда зала «D-Hall» в гостинице «Риксос Президент Астана» города Астаны.

6. Астана қаласының әкімдігі Финляндия Республикасының ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Финляндия Республикасының Президенті Саули Ниинистені қарсы алу мен шығарып салудың ресми рәсімдеріне қатыссын.
8. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Финляндия Республикасының ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 12 сәуірдегі
№ 64-ө өкіміне
қосымша
Финляндия Республикасының ресми делегациясының мүшелерін қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Финляндия Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+1+10 форматы бойынша) және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласының қонақүйінде орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсаттар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Финляндия Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана қаласының әуежайында шай дастарханын және гүлмен безендіруді ұйымдастыру.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан Астана қаласында Финляндия Республикасының Президенті мен оның жұбайының құрметіне қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі ас), бейресми қабылдаулар, сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру.
5. Финляндия Республикасы делегациясының басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Техникамен қамтамасыз ету, іс-шараларды өткізу орындарын тематикалық және гүлмен безендіру.
7. Финляндия Республикасы ресми делегациясының басшысы мен мүшелеріне, сондай-ақ, оларға еріп жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Финляндия Республикасы ресми делегациясының басшысы мен мүшелеріне, сондай-ақ, оларға еріп жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.
9. Екіжақты келіссөздер өткізу үшін Астана қаласының қонақүйінде залдарды жалға алу.
10. Астана қаласындағы «Риксос Президент Астана» қонақүйінде «D-Hall» залын жалға алу.