Об утверждении Плана по привлечению иностранных специалистов в национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, а также иные организации с государственным участием на 2013-2018 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 августа 2013 года № 133-р
1. Утвердить прилагаемый План по привлечению иностранных специалистов в национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, а также иные организации с государственным участием на 2013-2018 годы (далее - План).
2. Заинтересованным государственным органам Республики Казахстан принять меры по реализации Плана и ежегодно до 10 января и 10 июля представлять информацию о ходе его исполнения в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана ежегодно до 30 января и 30 июля.

Ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де ұйымдарға шетелдік мамандарды тарту жөніндегі 2013 - 2018 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 7 тамыздағы № 133-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де ұйымдарға шетелдік мамандарды тарту жөніндегі 2013 - 2018 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары Жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын және жыл сайын, 10 қаңтарға және 10 шілдеге дейін Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жыл сайын, 30 қаңтарға және 30 шілдеге дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения, возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Исекешева А.О.
Премьер-Министр                             С.Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 августа 2013 года № 133-p
План по привлечению иностранных специалистов
в национальные управляющие холдинги, национальные холдинги,
национальные компании, а также иные организации с
государственным участием на 2013-2018 годы
№ в/п
Наименование организации
Возможные позиции
Специализация
Источники финансирования
Период привлечения
Ответст-
венный госорган/компании1
Форма завершения
1
2
3
4
5
6
7
8
1 этап (2013-2014 годы)
Первый уровень2
1
АО «ФНБ «Самрук-Қазына»
член СД
стратегическое развитие
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-
Қазына» (по согласованию)
информация МЭБП
2
АО«НУХ «Байтерек»
3 единицы (член СД)
стратегическое развитие
собственные средства
2013-2014 годы
МИНТ, АО«НУХ «Байтерек» (по согласованию)
информация МЭБП
2 единицы (член правления)
3
Группа компаний АО «НИХ «Зерде»
1 единица (І-ІІ уровней)
инфокоммуникационная отрасль
собственные средства
2014 год
АО «НИХ «Зерде» (по согласованию)
информация МЭБП
4
АО «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KaznexInvest»
управляющий директор
стратегическое развитие
собственные средства
2013 год
МИНТ, АО «KaznexInvest» (по согласованию)
информация МЭБП
5
АО «Научный центр противоин-
фекционных препаратов»
член СД (незави-
симый директор)
стратегическое развитие
собственные средства
2013-2014 годы
МИНТ, АО «Научный центр противо-инфекционных препаратов» (по согласованию)
информация МЭБП
Второй уровень3
6
АО «ФНБ «Самрук-Қазына»
управляющий директор по IT
информационные технологии
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук- Қазына» (по согласованию)
информация МЭБП
управляющий директор по HR
управление HR
собственные средства
управляющий директор по рискам
управление рисками
собственные средства
директор департамента по финансовому контролю
финансовый контроль
собственные средства
директор по изменениям
управление рисками
собственные средства
7
АО «KEGOC»
заместитель председателя правления
развитие бизнеса
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-
Қазына» (по согласоваию) АО «KEGOC» (по согласованию]
информация МЭБП
8
АО «Казахтелеком»
управляющий директор по развитию медиаконтента по услуге платного телевидения
развитие бизнеса в области облачных IT сервисов
собственные средства
2013-2014  годы
АО «Самрук-
Қазына» «Казахтелеком» (по согласованию)
информация МЭБП
директор по развитию бизнеса в области облачных ИТ сервисов/ІТ аутсорсинга
развитие мультимедийного бизнеса (контент)
собственные средства
9
АО «Самрук- Энерго»
заместитель руководителя АО «Samruk Green Energy»
внедрение лучших международных практик в сфере возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий; разработка стратегии перехода страны к «Зеленой» экономике
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Қазына» (по согласованию), АО «Самрук- Энерго» (по согласованию)
информация МЭБП
собственные средства
10
АО «Казпочта»
заместитель председателя правления (блок продаж финансовых и почтовых услуг)
формирование политики развития логистических услуг и мероприятий по ее реализации
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук- Қазына» (по согласованию), АО «Казпочта» (по согласованию)
информация МЭБП
управляющий директор (по логистике)
обеспечение эффективной и целенаправленной стратегии продаж и маркетинга с целью достижения роста и прибыли
11
АО «Тау-Кен Самрук»
заместитель председателя правления развитию бизнеса
развитие портфеля активов и корпоративного управления
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Қазына» (по согласованию), АО «Тау-Кен Самрук» (по согласованию
информация МЭБП
12
ТОО «Объединенная химическая компания»
управляющий директор, член правления
участие в разработке и реализации инвестиционных проектов; обеспечение трансферта новейших технологий, развитие инновационного мышления; технико-технологическое сопровождение инвестиционных проектов
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Қазына» (по согласованию), ТОО «Объединенная химическая компания» (по согласованию)
информация МЭБП
13
АО«НК «Қазақстан темір жолы»
заместитель директора по коммерческим вопросам (порт Актау АО «ҚТЖ-мультимодальный оператор»)
выстраивание бизнес-процессов с применением наилучшей мировой практики в целях повышения эффективности деятельности, доходности и качества предоставляемых услуг
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Қазына» пo согласованию), АО«НК «Қазақстан темір жолы» (по согласованию)
информация МЭБП
заместитель директора по маркетингу (порт Актау АО «ҚТЖ-мультимодальный оператор»)
заместитель директора филиала АО «ҚТЖ» - «Дирекция информационных технологий»
управление IT
собственные средства
013-2014 годы
управляющий директор АО «ҚТЖ- ' мультимодальный оператор» (будет курировать департамент авиаперевозок)
выстраивание бизнес-процессов с применением наилучшей мировой практики в целях повышения эффективности деятельности, доходности и качества предоставляемых услуг
собственные средства
2013-2014 годы
управляющий директор АО «ҚТЖ-мультимодальный оператор» (будет курировать департамент маркетинга, департамент продаж и работы с клиентами)
собственные средства
2013-2014 годы
директор департамента морских перевозок АО «ҚТЖ-мультимодальный оператор»
создание и контроль выполнения бизнес-процессов с стремлением к постоянным улучшениям в соответствии с наилучшей мировой отраслевой практикой; определение возможностей для укрепления бизнеса морских перевозок и развитие новых перспективных областей с акцентом на эффективность, рентабельность и качество услуг
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук- Қазына» (по согласованию), АО«НК «Қазақстан темір жолы» (по согласованию)
информация МЭБП
14
AO«HK «КазМунайГаз
управляющий директор по корпоративному управлению
организация процесса корпоративного управления группы компаний КМГ в соответствии с международными стандартами, разработка и реализация мероприятий по повышению рейтинга корпоративного управления КМГ, обучение казахстанских специалистов современным тенденциям в данном направлении
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Қазына» (по согласованию), АО «НК «КазМунайГаз» (по согласованию)
информация МЭБП
15
АО «Холдинг «Аэропорты» (при создании)
председатель правления
стратегическое развитие
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук- Қазына» (по согласованию), АО «Холдинг «Аэропорты» (по согласованию)
информация МЭБП
16
Корпоративный университет «Самрук-Казына»
руководитель HR-проектов
разработка и реализация HR-проектов в группе ФНБ
собственные средства
2013-2014 годы
АО «Самрук-Казына» по согласованию), Корпоративный университет «Самрук-Казына» (по согласованию)
информация МЭБП
17
АО «КазАгроИнновация»
управляющий директор
научные исследования; развитие научной инфраструктуры; развитие системы передачи знаний
собственные средства
2013 год
МСХ, АО «КазАгроИннова ция» (по согласованию)
информация МЭБП
18
АО «Управляющая компания специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
директор по продвижению Парка инновационных технологий
развитие инновационных технологий
собственные средства
2013 год
МИНТ
информация МЭБП
директор по операционной деятельности
менеджер по работе с международными клиентами
менеджер по маркетингу

4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешевке жүктелсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 7 тамыздағы
№ 133-ө өкімімен
бекітілген
Ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де ұйымдарға шетелдік мамандарды тарту жөніндегі 2013 - 2018 жылдарға арналған жоспар
Р/с №
Ұйымның атауы
Ықтимал позициялар
Мамандандыру
Қаржыландыру көздері
Тарту кезеңі
Жауапты мемлекеттік орган/ компания1
Аяқтау нысаны
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезең (2013 - 2014 жылдар)
Бірінші деңгей2
1
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
ДК мүшесі
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
2
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
3 бірлік (ДК мүшесі)
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
ИЖТМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
2 бірлік (басқарма мүшесі)
3
«Зерде» ҰИХ» АҚ компаниялар тобы
1 бірлік (І-ІІ деңгейлер)
инфокоммуникациялық сала
меншікті қаражат
2014 жыл
«Зерде» ҰИХ» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
4
«КаzneхInvеst» экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі» АҚ
басқарушы директор
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2013 жыл
ИЖТМ, «КаzneхInvеst» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
5
«Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы» АҚ
ДК мүшесі (тәуелсіз директор)
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
ИЖТМ, «Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
Екінші деңгей3
6
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
ІТ жөніндегі басқарушы директор
ақпараттық технологиялар
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
НR. жөніндегі басқарушы директор
НR. басқару
тәуекелдер жөніндегі басқарушы директор
тәуекелдерді басқару
қаржылық бақылау жөніндегі департамент директоры
қаржылық бақылау
өзгерістер жөніндегі директор
тәуекелдерді басқару
7
«КЕGОС» АҚ
басқарма төрағасының орынбасары
бизнесті дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «КЕGОС» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
8
«Қазақтелеком» АҚ
ақылы телевизия қызметі жөніндегі медиаконтентті дамыту жөніндегі басқарушы директор
бұлыңғыр ІТ сервистер саласындағы бизнесті дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық- Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
бұлыңғыр ИТ сервистер/ ІТ аутсорсингі саласындағы бизнесті дамыту жөніндегі директор
мультимедиалық бизнесті дамыту (контент)
9
«Самұрық-Энерго» АҚ
«Samruk Green Energi» АҚ басшысының орынбасары
жаңартылатын энергия көздері және энергия үнемдейтін технологиялар саласындағы үздік халықаралық практикаларды енгізу;
елдің «Жасыл» экономикаға» көшуі стратегиясын әзірлеу
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша),  «Самұрық-Энерго» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
10
«Қазпошта» АҚ
басқарма төрағасының орынбасары (қаржы және пошталық қызметтерді сату блогы)
логистикалық қызметтерді дамыту саясатын және оны іске асыру жөніндегі іс-шараларды қалыптастыру
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Қазпошта» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
басқарушы директор (логистика бойынша)
өсу мен пайдаға қол жеткізу мақсатындағы сатулар мен маркетингтің тиімді және мақсатты бағытталған стратегиясын қамтамасыз ету
11
«Тау-Кен Самұрық» АҚ
басқарма төрағасының бизнесті дамыту жөніндегі орынбасары
активтер қоржынын және корпоративтік басқаруды дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Тау-Кен Самұрық» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
12
«Біріккен химия компаниясы» ЖШС
басқарушы директор, басқарма мүшесі
инвестициялық жобаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
ең жаңа технологиялар трансфертін қамтамасыз ету, инновациялық ойлауды дамыту;
инвестициялық жобаларды техникалық-технологиялық сүйемелдеу
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Біріккен химия компаниясы» ЖШС (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
13
«Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ
директордың коммерциялық мәселелер жөніндегі орынбасары (Ақтау порты «ҚТЖ- мультимодальды оператор» АҚ)
қызметтің тиімділігін, көрсетілетін қызметтердің кірістілігі мен сапасын арттыру мақсатында ең үздік әлемдік практиканы қолдана отырып бизнес-процестер құру
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық- Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
директордың маркетинг жөніндегі орынбасары (Ақтау порты «ҚТЖ- мультимодальды оператор» АҚ)
«ҚТЖ» АҚ филиалы - «Ақпараттық технологиялар дирекциясы» директорының орынбасары
ІТ басқару
«ҚТЖ- мультимодальды оператор» АҚ басқарушы директор (әуе тасымалдары департаментіне жетекшілік жасайды)
қызметтің тиімділігін, көрсетілетін қызметтердің  кірістілігі мен сапасын арттыру мақсатында ең үздік әлемдік практиканы қолдана отырып бизнес-процестер құру
«ҚТЖ- мультимодальды оператор» АҚ басқарушы директоры (маркетинг департаментіне, сату және клиенттермен жұмыс жүргізу департаментіне жетекшілік жасайды)
«ҚТЖ- мультимодальды оператор» АҚ теңіз тасымалы департаментінің директоры
үздік әлемдік салалық практикаға сәйкес тұрақты жақсартуларға деген ұмтылыспен бизнес-процестерді құру және оның орындалуын бақылау;
теңіз тасымалы бизнесін нығайтуға арналған мүмкіндіктерді айқындау және қызметтердің тиімділігіне, рентабельділігіне және сапасына акценті бар жаңа перспективалы салаларды дамыту
14
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
Корпоративтік басқару жөніндегі басқарушы директор
Халықаралық стандарттарға сәйкес ҚМГ компаниялары тобының корпоративтік басқару процесін ұйымдастыру, ҚМГ корпоративтік басқару рейтингін арттыру жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және іске асыру, қазақстандық мамандарды осы бағыттағы қазіргі заманғы үрдістерге оқыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
15
«Әуежайлар» холдингі» АҚ (құрылған жағдайда)
басқарма төрағасы
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Әуежайлар» холдингі» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
16
«Самұрық-Қазына» корпоративтік университеті
НR- жобаларының басшысы
ҰӘҚ тобында НR- жобаларды әзірлеу және іске асыру
меншікті қаражат
2013-2014 жылдар
«Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» корпоративтік университеті (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
17
«КазАгроИнновация» АҚ
басқарушы директор
ғылыми зерттеулер;
ғылыми инфрақұрылымды дамыту;
білім беру жүйесін дамыту
меншікті қаражат
2013 жыл
АШМ, «КазАгроИнновация» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
18
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы» АҚ
Инновациялық технологиялар паркін ілгерілету жөніндегі директор
Инновациялық технологияларды дамыту
меншікті қаражат
2013 жыл
ИЖТМ
ЭБЖМ ақпараты
Операциялық қызмет жөніндегі директор
Халықаралық клиенттермен жұмыс жөніндегі менеджер
маркетинг жөніндегі менеджер

1 этап - 36 человек
(количество специалистов, наименование позиций и направление их
деятельности могут изменяться с учетом оценки потребности)
2 этап (2014-2018 годы)
19
АО«НУХ «КазАгро»
советник председателя правления (по вопросам корпоративного развития)
стратегическое развитие; развитие сельского хозяйства; управление рисками; логистика
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
20
АО«НК «Продовольственная контрактная корпорация»
независимый директор
развитие международного рынка зерна
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
управляющий директор
собственные средства
советник председателя правления
собственные средства
21
АО «КазАгроПродукт»
советник председателя правления (по вопросам развития животноводства)
ветеринария; зоотехника
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
22
АО «КазАгроФинанс»
советник председателя правления (по вопросам кредитования)
кредитование
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО «НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
23
АО «Казагромаркетинг»
советник председателя правления (по вопросам переработки сельхозпродукции)
переработка сельхозпродукции; производство радиоконсал-
тинговых услуги микрофинан-
сирование
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО«НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
24
АО «Аграрная кредитная корпорация»
управляющий директор
управление рисками; сельхозпроиз-
водственная и кредитная кооперация
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО«НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
25
АО «Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства»
член правления
внедрение международных стандартов в области микрофинан-
сирования
собственные средства
2014-2016 годы
МСХ, АО«НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
26
АО «КазАгроПродукт»
главный менеджер по маркетингу
логистика, продажа; развитие бизнеса
2014-2016 годы
МСХ, АО«НУХ «КазАгро» (по согласованию)
информация МЭБП
27
группа компаний АО «НИХ «Зерде»
3 единицы член правления/заместитель председателя правления/технический специалист
информационные технологии вычислительной математики и кибернетики; бизнес-
информатика; телекоммуникации; прикладная математика и информатика
собственные средства
2014-2016 годы
МТК, АО «НИХ «Зерде» (по согласованию)
информация МЭБП
28
АО «Казахстанский дорожный научно-
исследова-
тельский институт»
советник
развитие бизнеса; строительство, ремонт и  содержание цементобетонных покрытий
собственные средства
2014-2016 годы
МГК
информация МЭБП
консультант по строительству, ремонту и содержанию цементо-
бетонных покрытий
29
АО«НИПИИ «КазАэроПроект»
менеджер по управлению
аэродромное проектирование; проектирование средств аэронавигации, светосигнального оборудования аэродромов; технологическое проектирование пассажирских терминалов
собственные средства
2014-2016 годы
МТК
информация МЭБП
специалисты по проектированию аэропортовых зданий
30
АО «ННТХ «Парасат»
советник (научный консультант)
специализация в области физики, химии и электро-
компьютерной инженерии
за счет базового финансирования
2014 год
МОН, АО «ННТХ «Парасат» (по согласованию)
информация МЭБП
технический специалист
специализация в области науки по приоритетам развития АО «Парасат»
собственные средства
2014 год
31
НАО «Холдинг «Кәсіпқор»
заместитель председателя правления
техническое и профессиональное образование
собственные средства

1-кезең-36 адам
(мамандар саны, позициялардың атауы және олардың қызмет бағыты қажеттілікті бағалауды ескере отырып өзгеруі мүмкін)
2-кезең (2014 - 2018 жылдар)
19
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
басқарма төрағасының кеңесшісі (корпоративтік даму мәселелері бойынша)
стратегиялық дамыту;
ауыл шаруашылығын дамыту;
тәуекелдерді басқару;
логистика
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
20
«Азық-түлік келісімшарт корпорациясы» ҰК» АҚ
тәуелсіз директор
халықаралық астық нарығын дамыту
меншікті қаражаат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
басқарушы директор
Басқарма төрағасының кеңесшісі
21
«ҚазАгроӨнім» АҚ
Басқарма төрағасының кеңесшісі (мал шаруашылығын дамыту мәселелері бойынша)
ветеринария;
зоотехника
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
22
«ҚазАгроҚаржы» АҚ
басқарма төрағасының кеңесшісі (кредиттеу мәселелері бойынша)
кредиттеу
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
23
«Қазагромаркетинг» АҚ
Басқарма төрағасының кеңесшісі ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу мәселелері бойынша)
ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өндеу;
радиоконсалтингтік қызметтер өндірісі және тәуекелдерді басқаруды шағын қаржыландыру
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
24
«Аграрлық несие корпорациясы» АҚ
басқарушы директор
тәуекелдерді басқару;
ауыл шаруашылығы өндірісі кооперациясы және кредиттік кооперация
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
25
«Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры» АҚ
басқарма мүшесі
Микроқаржыландыру саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
26
«ҚазАгроӨнім» АҚ
Маркетинг бойынша бас менеджері
логистика, сату;
бизнесті дамыту
2014-2016 жылдар
АШМ, «ҚазАгро» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
27
«Зерде» ҰИХ» АҚ Компаниялар тобы
3 бірлік басқарма мүшесі/ басқарма төрағасының орынбасары/ техникалық маман
есептеу математикасы мен кибернетиканың ақпараттық  технологиялары;
инженерия;
бизнес-информатика;
телекоммуникациялар;
қолданбалы математика және информатика
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ККМ, «Зерде» ҰИХ» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
28
«Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты» АҚ
кеңесші
бизнесті дамыту;
цемент-бетон жамылғыларын салу, жөндеу және ұстау
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ККМ
ЭБЖМ ақпараты
цемент-бетон жамылғыларын салу, жөндеу және ұстау жөніндегі консультант
29
«ҚазАэроЖоба» ҒЗЖІИ» АҚ
басқару жөніндегі менеджер
аэродромдық жобалау;
аэронавигация құралдарын, аэродромдардың жарықтық дабыл жабдықтарын жобалау;
жолаушылар терминалдарын технологиялық жобалау
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ККМ
ЭБЖМ ақпараты
Әуежайлық ғимараттарды жобалау жөніндегі мамандар
30
«Парасат» ҰҒТХ» АҚ
Кеңесші (ғылыми консультант)
физика, химия және электр-компьютерлік инженерия саласындағы мамандандыру
базалық қаржыландыру есебінен
2014 жыл
БҒМ, «Парасат» ҰҒТХ» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
техникалық маман
«Парасат» АҚ даму басымдықтары бойынша ғылым саласындағы мамандандыру
меншікті қаражат
2014 жыл
31
«Кәсіпқор» холдингі» КАҚ
басқарма төрағасының орынбасары
техникалық және кәсіптік білім
меншікті қаражат

2017-2018 годы
МОН, НАО «Холдинг «Кәсіпқор» (по согласованию)
информация МЭБП
32
АО«НК «Қазақстан Ғарыш Сапары»
управляющий директор
развитие бизнеса
собственные средства
2015-2017 годы
Национальное космическое агентство
информация МЭБП
33
АО «Банк Развития Казахстана»
директор по управлению финансами
финансовая политика: управленческий учет, кредитная политика, экономическое прогнозирование и аналитика
собственные средства
МИНТ,
АО «Банк Развития  Казахстана» (по согласованию)
2014-2016 годы
информация МЭБП
34
АО «Экспортно-
кредитная страховая корпорация «КазЭкспортГарант»
советник
экспорт обрабатывающей промышленности
собственные средства
2014-2016 годы
МИНТ, АО «КазЭкспортГара нт» (по согласованию)
информация МЭБП
35
Фонды прямых инвестиций с участием АО «Казына Капитал Менеджмент»
2 единицы (независимые члены СД)
управление рисками; привлечение инвестиций
собственные средства
2014-201  годы
МИНТ, АО «Казына Капитал Менеджмент» (по согласованию)
информация МЭБП
директор департамента по венчурным инвестициям
36
АО «Казахстанский институт развития индустрии»
председатель правления
стратегическое развитие
собственные средства
2014-2016 годы
МИНТ, АО «Казахстанский институт развития индустрии  (по согласованию)
информация МЭБП
37
АО «Национальная геологоразведочная компания Казгеология»
независимый директор
стратегическое развитие
собственные средства
2014-2015 годы
МИНТ, АО «Казгеология» (по согласованию)
информация МЭБП
заместитель председателя правления
привлечение иностранных инвестиций и современных технологий
38
АО «НК «СПК «Павлодар»
независимый директор
развитие бизнеса; стратегическое развитие
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Павлодарской области, МРР, АО «СПК «Павлодар» (по согласованию)
информация МЭБП
39
АО «НК «СПК «Каспий»
советник
управление рисками; стратегическое развитие
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Мангистауской области, МРР, АО «СПК «Каспий» (по согласованию)
информация МЭБП
независимый директор
собственные средства
40
АО «НК «СПК «Алматы»
член правления
инновационные технологии
собственные средства
2014-2016 годы
акимат г. Алматы, МРР, АО «СПК «Алматы» (по согласованию)
информация МЭБП
41
АО «СПК «Жетісу»
консультант
привлечение иностранных инвестиций и высоких технологий
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Алматинской области, МРР, АО «СПК «Жетісу» (по согласованию)
информация МЭБП
консультант
развитие современных направлений в АПК
собственные средства
42
АО «СПК «Солтустік»
советник
стратегическое развитие
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Северо- Казахстанской области, МРР, АО «СПК «Солтүстік» (по согласованию)
информация МЭБП
43
АО «Завод имени С.М. Кирова»
технический специалист
производство современных технологий
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Северо-Казахстанской области, АО «Завод имени С.М. Кирова» (по согласованию)
информация МЭБП
44
АО «Управляющая компания специальной экономической зоны «Павлодар»
советник
производство химической,  нефтехимической продукции; планирование маркетинговых стратегий; проведение исследований рынка
собственные средства
2014-2016 годы
акимат Павлодарской области, АО «Управляющая компания специальной экономической зоны «Павлодар» (по согласованию)
информация МЭБП
45
АО «Научный центр урологии имени Б.У. Джарбусынова»

2017-2018 жылдар
БҒМ, «Кәсіпқор» холдингі» КАҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
32
«Қазақстан Ғарыш Сапары» ҰК» АҚ
басқарушы директор
биснесті дамыту
меншікті қаражат
2015-2017 жылдар
Ұлттық ғарыш агенттігі
ЭБЖМ ақпараты
33
«Қазақстанның Даму Банкі» АҚ
қаржыны басқару жөніндегі директор
қаржы саясаты:
басқарушылық есепке алу, кредиттік саясат, экономикалық болжамдау мен талдама
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ИЖТМ, «Қазақстанның Даму Банкі» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
34
«ҚазЭкспортГарант экспорттық-кредиттік сақтандыру корпорациясы» АҚ
кеңесші
өңдеу өнеркәсібінің экспорты
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ИЖТМ, "ҚазЭкспортГарант" АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
35
«Қазына Капитал Менеджмент» АҚ қатысуымен тікелей инвестициялар қорлары
2 бірлік (ДК тәуелсіз мүшелері) венчурлық инвестициялар жөніндегі департамент директоры
тәуекелдерді басқару;
инвестициялар тарту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ИЖТМ, «Қазына Капитал Менеджмент» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
36
«Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ
басқарма төрағасы
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ИЖТМ, «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
37
«Қазгеология» ұлттық геологиялық барлау компаниясы» АҚ
тәуелсіз директор
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2014-2015 жылдар
ИЖТМ, «Қазгеология» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
басқарма төрағасының орынбасары
шетелдік инвестицияларды және заманауи технологияларды тарту
38
«Павлодар» ӘКК» ҰК» АҚ
тәуелсіз директор
бизнесті дамыту;
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Павлодар облысының әкімдігі, ӨДМ, «Павлодар» ӘКК» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
39
«Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ
кеңесші
тәуекелдерді басқару;
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Маңғыстау облысының әкімдігі, ӨДМ, «Каспий» ӘКК» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
тәуелсіз директор
40
«Алматы» ӘКК» ҰК» АҚ
басқарма мүшесі
инновациялық технологиялар
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Алматы қаласының әкімдігі, ӨДМ, «Алматы» ӘКК» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
41
«Жетісу» ӘКК» АҚ
консультант
шетелдік инвестицияларды және жоғары технологияларды тарту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Алматы облысының әкімдігі, ӨДМ, «Жетісу» ӘКК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
консультант
АӨК-тегі заманауи бағыттарды дамыту
42
«Солтүстік» ӘКК» АҚ
кеңесші
стратегиялық дамыту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, ӨДМ, «Солтүстік» ӘКК» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
43
«С.М.Киров атындағы зауыт» АҚ
техникалық маман
заманауи технологиялар өндірісі
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, «С.М.Киров атындағы зауыт» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
44
«Павлодар» арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы» АҚ
кеңесші
химиялық мұнай-химиялық өнімдер өндірісі;
маркетингтік стратегияларды жобалау, нарық зерттеулерін жүргізу
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Павлодар облысының әкімдігі, «Павлодар» арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
ЭБЖМ ақпараты
45
«Б.О. Жарбосынов атындағы урология ғылыми орталығы» АҚ

1. заместитель по медицинской деятельности/медицинский директор
2. заместитель по сестринскому делу/
директор по сестринскому делу
развитие медицины
собственные средства
2014-2016 годы
МЗ
информация МЭБП
46
АО «Казахский ордена «Знак почета» НИИ глазных болезней»
47
АО «Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова»
48
АО «Медицинский университет Астана»
провост /первый проректор
медицинская наука и образование
собственные средства
2014-2016 годы
МЗ
информация МЭБП
49
РГП на ПХВ «Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова» Министерства здравоохранения Республики Казахстан
50
РГП «Казгидромет» Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
советник по внедрению технологий,  технический специалист по численным методам прогнозирования погоды
метеорология; агрометеорология; гидрология
собственные средства
2014-2016 годы
МООС
информация МЭБП
2 этап - 48 человек
(количество специалистов, наименование позиций и направление их деятельности могут изменяться с учетом оценки потребности)
Примечание:
1 Ответственным органом по поиску членов совета директоров является акционер компании
2Стратегическое управление (специалисты I уровня будут осуществлять управление компаний/группой компаний на стратегическом уровне, определять ключевые направления деятельности через участие в составе совета директоров компании или на позициях первого руководителя компании)
3Операционное управление и специальные компетенции (специалисты  II уровня будут решать конкретные бизнес-задачи, генерировать и управлять изменениями в компаниях)
расшифровка аббревиатур:
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МРР - Министерство регионального развития Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АО - акционерное общество
НК - национальная компания
НУХ - национальный управляющий холдинг
НАО - некоммерческое акционерное общество
НИХ - национальный инфокоммуникацонный холдинг
НИПИИ - научно-исследовательский и проектно-изыскательский институт
ННТХ - национальный научно-технологический холдинг
НИИ - научно-исследовательский институт
РГП - Республиканское государственное предприятие
СПК - социально-предпринимательская корпорация
ФНБ - фонд национального благосостояния
СП - совет директоров
КМГ - акционерное общество «Национальная компания «КазМунайГаз»

1. медициналық қызмет жөніндегі орынбасар /медициналық директор
2. мейірбике ісі жөніндегі орынбасар / мейірбике ісі жөніндегі директор
медицинаны дамыту
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ДСМ
ЭБЖМ ақпараты
46
«Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ҒЗИ» АҚ
47
«А.Н. Сызғанов атындағы ұлттық хирургия ғылыми орталығы» АҚ
48
«Астана медицина университеті» АҚ
провост /бірінші проректор
медициналық ғылым және білім
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
ДСМ
ЭБЖМ ақпараты
49
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті» ШЖҚРМК
50
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің «Қазгидромет» РМК
Технологияларды енгізу жөніндегі кеңесші
метеорология;
агрометереология;
гидрология;
меншікті қаражат
2014-2016 жылдар
Қоршағанортамині
ЭБЖМ ақпараты
ауа райын сандық әдістермен болжау жөніндегі техникалық маман
меншікті қаражат
2-кезең - 48 адам
(мамандар саны, позициялар атауы және олардың қызмет бағыты қажеттілікті бағалауды ескере отырып өзгеруі мүмкін)
Ескертпе:
1 директорлар кеңесінің мүшелелерін іздестіру бойынша жауапты орган компанияның акционері болып табылады
2 Стратегиялық басқару (I деңгейдегі мамандар компанияларды/компаниялар тобын басқаруды стратегиялық деңгейде жүзеге асырады, директорлар кеңесінің құрамына қатысу арқылы немесе компанияның бірінші басшысы позицияларында қызметтің негізгі көрсеткіштерін айқындайды)
3 Операциялық басқару және арнайы құзыреттер (II деңгейдегі мамандар нақты бизнес-міндеттерді шешеді, компаниялардағы өзгерістерді жинақтайды және басқарады)
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ӨДМ - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
АҚ - акционерлік қоғам
ҰК - ұлттық компания
ҰБХ - ұлттық басқарушы холдингі
КАҚ - коммерциялық емес акционерлік қоғам
ҰАХ - ұлттық инфокоммуникациялық холдинг
ҒЗЖІИ - ғылыми-зерттеу және жобалау-іздестіру институты
ҰҒТХ - ұлттық ғылыми-технологиялық холдинг
ҒЗИ - ғылыми-зерттеу институты
РМК - Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ӘКК - әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы
ҰӘҚ - ұлттық әл-ауқат қоры
ДК - директорлар кеңесі
ҚМГ - «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы