О подготовке и проведении государственного визита Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпиня в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 6 сентября 2013 года № 149-р
В целях подготовки и проведения государственного визита Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпиня в Республику Казахстан с 6 по 9 сентября 2013 года (далее – визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Китайской Народной Республики на высшем уровне по формату «1+12» согласно приложению, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2013 год по программам 001 «Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне» и 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан».
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Китайской Народной Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, местах проживания и посещения, сопровождения по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпиня над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию) обеспечить проведение учредительного заседания Казахстанско-китайского делового совета.
6. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) освещение визита в средствах массовой информации;
2) организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время приемов (неформальных приемов) от имени Президента Республики Казахстан в честь Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпиня.

Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпиннің Қазақстан Республикасына Мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 6 қыркүйектегі № 149-ө өкімі
Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпиннің 2013 жылғы 6 – 9 қыркүйек кезеңінде Қазақстан Республикасына Мемлекеттік сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+12» форматы бойынша Қытай Халық Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2013 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету», 003 «Республикалық деңгейдегі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Жекелеген азаматтар санатына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қытай Халық Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің Астана және Алматы қалаларының әуежайларында, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпиннің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы (келісім бойынша) Қазақстан-Қытай іскерлік кеңесінің құрылтай отырысын өткізуді қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің атынан Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпиннің құрметіне берілетін қабылдау (бейресми қабылдау) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыруды және іс-шараларға қажетті техникалық қолдау көрсетуді (дыбыстық, жарықтық қамтамасыз ету және сахнаны дайындау) қамтамасыз етсін.

7. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Китайской Народной Республики в аэропорту, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещений, а также организацию культурных программ.
8. Акимату города Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Китайской Народной Республики в аэропорту, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещений, а также организацию культурных программ.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпиня.
10. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встреч и проводов официальной делегации Китайской Народной Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы.
11. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 сентября 2013 года № 149-р
Организационные меры по обслуживанию членов
официальной делегации Китайской Народной Республики
1. Размещение членов официальной делегации Китайской Народной Республики (по формату-«1+12») и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах городов Астаны и Алматы.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Китайской Народной Республики.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины), неформальных приемов от имени Президента Республики Казахстан в честь Председателя Китайской Народной Республики, а также технических столов.
5. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации Китайской Народной Республики.
6. Техническое обеспечение и цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Транспортное обслуживание главы и членов официальной делегации Китайской Народной Республики, а также сопровождающих лиц.
8. Медицинское обслуживание главы и членов официальной делегации Китайской Народной Республики, а также сопровождающих лиц.

7. Астана қаласының әкімдігі Қытай Халық Республикасының ресми делегациясын әуежайда қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
8. Алматы қаласының әкімдігі Қытай Халық Республикасының ресми делегациясын әуежайда қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келісім бойынша) Қытай Халық Республикасының Төрағасы Си Цзиньпинді қарсы алу мен шығарып салудың ресми рәсімдеріне қатыссын.
10. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Қытай Халық Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
11. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 149-ө өкіміне
қосымша
Қытай Халық Республикасының ресми делегациясы мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Қытай Халық Республикасы делегациясының мүшелерін (1+12 форматы бойынша) және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін Астана және Алматы қалаларындағы қонақ үйлерге орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсаттама, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Қытай Халық Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шай дастарханын ұйымдастыру және гүлмен безендіру.
4. Қазақстан Республикасының Президенті атынан Қытай Халық Республикасының Төрағасы құрметіне қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі ас), бейресми қабылдаулар, сондай-ақ техникалық үстелдер ұйымдастыру.
5. Қытай Халық Республикасының ресми делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Техникалық қамтамасыз ету және іс-шаралар өтетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Қытай Халық Республикасы ресми делегациясының басшысына және мүшелеріне, сондай-ақ оларға еріп жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Қытай Халық Республикасы ресми делегациясының басшысына және мүшелеріне, сондай-ақ оларға еріп жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

9. Аренда залов в местах проведения двусторонних переговоров и приемов в городе Астане.

9. Астана қаласында екіжақты келіссөздер және қабылдаулар өткізу үшін залдарды жалға алу.