О плане работы Правительства Республики Казахстан на 2018 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 января 2018 года № 6-р.
1. Утвердить прилагаемый План работы Правительства Республики Казахстан на 2018 год (далее-План).
2. Ответственным государственным органам:
1) принять меры по реализации Плана;
2) представлять информацию о ходе исполнения Плана в Правительство Республики Казахстан согласно срокам, установленным Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 января 2018 года № 6-р
План работы Правительства Республики Казахстан на 2018 год
Сноска. План с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 17.11.2018 № 147-р.
№ п/п Мероприятия Форма
завершения
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
Ожидаемый результат и его показатели (индикаторы)
1 2 3 4 5 6
I. Обеспечение макроэкономической и финансовой устойчивости
1.
Уточнение Прогноза показателей социально-экономического развития страны и бюджетных параметров на 2018 год
протокол
заседания
Правительства
март 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МЭ, МСХ, МФ, МКС, МОН, М3, МТСЗН, НБ (по согласованию)
Актуализация макроэкономических показателей страны на 2018 год
2.
Разработка проекта Закона РК "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы"
проект Закона
март 2018 года
МФ (созыв), МНЭ, МЮ, НБ (по согласованию)
Финансовое обеспечение реализации Послания Главы государства "Новые возможности развития в условиях четвертой промышленной революции"
3.
Формирование проекта Прогноза социально-экономического развития страны на 2019-2023 годы и бюджетных параметров на 2019 — 2021 годы:
МНЭ (созыв), МИР, МЭ, МСХ, МФ, МКС, МОН, М3, МТСЗН, НБ (по согласованию)
Увязка основных направлений развития экономики страны в 2019-2023 годах с реализацией стратегических задач и определение соответствующих мер экономической политики и прогнозных параметров развития экономики
- на первом этапе
протокол
РБК
апрель 2018 года
- на втором этапе
протокол
заседания
Правительства
август 2018 года
4.
Подведение итогов социально- экономического развития РК, включая исполнение целевых индикаторов роста экономики
протокол
заседания
Правительства
ежеквартально
МНЭ (созыв), МЭ, МИР, МСХ, НБ (по согласованию)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылға арналған жұмыс жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 6-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылға арналған жұмыс жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жауапты мемлекеттік органдар:
1) Жоспарды іске асыру бойынша шаралар қабылдасын;
2) Жоспардың орындалу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген мерзімдерге сәйкес берсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 19 қаңтардағы
№ 6-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылға арналған жұмыс жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 25.06.2018 № 74-ө; 17.11.2018 № 147 өкімдерімен.
Р/с №
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
Күтілетін нәтиже және оның көрсеткіштері (индикаторлар)
1
2
3
4
5
6
I. Макроэкономикалық және қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету
1.
Елдің 2018 жылға арналған әлеуметтік-экономикалық дамуы және бюджет параметрлері көрсеткіштерінің болжамын нақтылау
Үкімет отырысының хаттамасы
2018 жылғы наурыз
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, ЭМ, АШМ, Қаржымині, МСМ, БҒМ, ДСМ, Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша)
Елдің 2018 жылға арналған макроэкономикалық көрсеткіштерін өзектілендіру
2.
"2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
2018 жылғы наурыз
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, Әділетмині, ҰБ (келісім бойынша)
Мемлекет басшысының "Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайындағы дамудың жаңа мүмкіндіктері" атты Жолдауын жүзеге асыруды қаржылай қамтамасыз ету
3.
Елдің 2019-2023 жылдарға арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамының жобасын және 2019-2021 жылдарға арналған бюджеттік параметрлерін қалыптастыру:
- бірінші кезеңде
- екінші кезеңде
РБК-нің хаттамасы
Үкімет отырысының хаттамасы
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы тамыз
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, ЭМ, АШМ, Қаржымині, МСМ, БҒМ, ДСМ, Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша)
2019-2023 жылдардағы ел экономикасының негізгі даму бағыттарын стратегиялық міндеттерді іске асырумен байланыстыру және экономикалық саясаттың тиісті шараларын және экономиканы дамытудың болжамды параметрлерін айқындау
4.
Экономика өсуінің нысаналы индикаторларын орындауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының қорытындыларын жасау
Үкімет отырысының хаттамасы
тоқсан сайын
ҰЭМ (жинақтау), ЭМ, ИДМ, АШМ, ҰБ (келісім бойынша)

Обеспечение роста экономики на уровне 3-4 % в 2018 году
5.
Создание межведомственной комиссии по вопросам определения предельного объема внешнего долга квазигосударственного сектора
распоряжение
Премьер-Министра
апрель 2018 года
МНЭ (созыв), МФ, МЮ
Выработка предложений и рекомендаций по определению предельного объема внешнего долга квазигосударственного сектора
6.
Внесение изменений в Концепцию формирования и использования средств Нацфонда в части исключения внутреннего долга Правительства
Указ
Президента
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), МФ, МЮ, НБ (по согласованию)
Высвобождение дополнительной емкости для внешнего заимствования, что позволит реализовать, планируемые проекты в среднесрочной перспективе
7.
Внедрение механизма "Единое окно" по экспортно-импортным операциям
акт ввода в эксплуатацию
декабрь 2018 года
МФ (созыв), МО АП, МИК, М3, МСХ
Сокращение временных и денежных затрат для участников внешнеэкономической деятельности. Соответствие Соглашению по упрощению торговли ВТО. Снижение коррупциогенного фактора на таможне за счет автоматизации бизнес - процессов
8.
Запуск электронного декларирования в ИС "Астана-1" по всем таможенным процедурам
акт ввода в эксплуатацию
март 2018 года
МФ
Внедрение полного электронного декларирования и перенос акцента контроля на пост-таможенный аудит
9.
Выработка предложений по совершенствованию налогового законодательства в части:
предложение в Правительство
август 2018 года
МНЭ (созыв), МФ, МТСЗН, МИР
Расширение налогооблагаемой базы и сокращение "теневой" экономики
- регулирования порядка налогообложения самостоятельно занятых;
- реформирование индивидуального подоходного налога
август 2018 года
10.
Проведение обзора бюджетной системы РК: Стратегия по имплементации лучшей международной практики в бюджетном регулировании (оптимизация бюджетной политики)
отчет
ОЭСР
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), МФ
Выработка рекомендации ОЭСР по итогам обзора и оценки бюджетной системы
11.
Завершение реализации 264 объектов Комплексного плана приватизации на 2016-2020 годы
договор купли- продажи или решение о ликвидации объекта
в течение 2018 года
МФ
Передача в конкурентную среду организаций республиканской и коммунальной собственности, предусмотренных Комплексным планом приватизации на 2016 - 2020 годы
12.
Изменение тарифов на регулируемые услуги СЕМ и цен на услуги субъектов общественно значимых рынков
приказы и заключения МНЭ
в течение 2018 года
МНЭ
Недопущение превышения одобренного на заседании СЭП вклада в инфляцию тарифов и цен на регулируемые услуги в сфере ЖКХ на 2018 год (1,1 %)
13.
Автоматизация услуг в рамках тарифного регулирования
автоматизация процесса подачи заявок на утверждения тарифов СЕМ
июль 2018 года
МНЭ (созыв), МИК, АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию), РГП "ГТС" (по согласованию), АО "НИТ" (по согласованию)
Повышение прозрачности тарифного регулирования субъектов естественных монополий
14.
Принятие Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики"
Закон
декабрь 2018 года
МНЭ
Совершенствование правового регулирования в области государственной статистики
15.
Проведение подготовительных работ к переписи населения РК в 2020 году:
- предоставление цифровых карт (ГИС) для переписного районирования в пилотной переписи;
цифровая карта
март 2018 года
МСХ
Применение ГИС карт для экономии времени
проведение пилотной переписи населения;
аналитическая
информация
апрель 2018 года
МНЭ (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Тестирование разработанных методов сбора сведений с использованием портативно-вычислительных устройств Обеспечение полноты охвата населения при проведении переписи и качества результатов
- упорядочивание адресного и личного хозяйства всех населенных пунктов
НПА
акимов
ноябрь 2018 года
Акимы областей, гг. Астаны и Алматы
II. Развитие отраслей экономики

2018 жылы экономика өсуін 3-4 % деңгейінде қамтамасыз ету
5.
Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының шекті көлемін айқындау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру
Премьер-Министрдің өкімі
2018 жылғы сәуір
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині
Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының шекті көлемін айқындау жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу
6.
Ұлттық қордың қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасына Үкіметтің ішкі борышын алып тастау бөлігіне өзгерістер енгізу
Президент Жарлығы
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині, ҰБ (келісім бойынша)
Сырттан қарыз алу үшін қосымша сыйымдылықты босату, бұл орта мерзімді перспективада жоспарланған жобаларды іске асыруға мүмкіндік береді
7.
Экспорттық-импорттық операциялар бойынша "Бірыңғай терезе" тетігін енгізу
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), ҚАӨМ, АКМ, ДСМ, АШМ
Сыртқы экономикалық қызмет қатысушылары үшін уақытша және ақша шығындарын қысқарту.
ДСҰ-ның Сауданы оңайлату бойынша келісіміне сәйкес келуі. Бизнес-процестерді автоматтандыру есебінен кеденде жемқорлық факторын төмендету
8.
Барлық кедендік рәсімдер бойынша "Астана-1" АЖ электрондық декларациялауды іске қосу
пайдалануға енгізу актісі
2018 жылғы наурыз
Қаржымині
Толық электрондық декларациялау және назарды бақылаудан посткедендік аудитке аудару
9.
Салық заңнамасын:
- өзін-өзі жұмыспен қамтығандарға салық салу тәртібін реттеу;
- жеке табыс салығын реформалау бөлігінде жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ұсыныс
2018 жылғы тамыз
2018 жылғы тамыз
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Еңбекмині, ИДМ
Салық салынған базаны кеңейту және "көлеңкелі" экономиканы қысқарту
10.
ҚР бюджет жүйесіне шолу жасау:
бюджеттік реттеудегі үздік халықаралық практиканы имплементациялау жөніндегі стратегия (бюджет саясатын оңтайландыру)
ЭЫДҰ есебі
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині
Бюджет жүйесіне жасалған шолу және бағалаудың қорытындылары бойынша ЭЫДҰ ұсыныстарын әзірлеу
11.
Жекешелендірудің 2016 - 2020 жылдарға арналған кешенді жоспарының 264 объектісін өткізуді аяқтау
сатып алу-сату шарты немесе объектіні тарату туралы шешім
2018 жыл ішінде
Қаржымині
Жекешелендірудің 2016-2020 жылдарға арналған кешенді жоспарымен республикалық және коммуналдық меншіктегі ұйымдарды бәсекелес ортаға беру
12.
ТМС реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған тарифтерді және қоғамдық маңызы бар нарық субъектілерінің көрсетілетін қызметтерінің бағаларын өзгерту
ҰЭМ бұйрықтары мен қорытындылар
2018 жыл ішінде
ҰЭМ
2018 жылға ТКШ саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтер мен бағалардың ЭСК отырысында мақұлданған инфляциядағы үлестен (1,1 %) арттыруға жол бермеу
13.
Тарифтік реттеу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру
ТМС тарифтерін бекітуге арналған өтінімдерді беру процесін автоматтандыру
2018 жылғы шілде
ҰЭМ (жинақтау), АКМ, "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша), "МТҚ" РМК (келісім бойынша), "ҰАТ" АҚ (келісім бойынша)
Табиғи монополиялар субъектілерін тарифтік реттеудің ашықтығын арттыру
14.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілерге мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңын қабылдау
Заң
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ
Мемлекеттік статистика саласындағы құқықтық реттеуді жетілдіру
15.
2020 жылы Қазақстан Республикасының халық санағына дайындық жұмыстарын жүргізу:
- пилоттық санақта санақ аудандарына бөлу үшін цифрлық карталарды (ГАЖ) ұсыну;
Цифрлық карта
2018 жылғы наурыз
АКМ
Уақытты үнемдеу үшін ГАЖ карталарды қолдану
- халықтың пилоттық санағын жүргізу;
талдамалық ақпарат
2018 жылғы сәуір
ҰЭМ (жинақтау), облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Портативті-есептеуіш құрылғыларды қолдана отырып, мәліметтерді жинаудың әзірленген әдісін тестілеу
- барлық елді мекендердің мекен-жай және аулалық шаруашылықтарын реттеу
әкімдердің НҚА
2018 жылғы қараша
облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Санақты өткізу кезінде халықты толық қамтуды және нәтижелерінің сапасын қамтамасыз ету
II. Экономика салаларын дамыту

2.1 Топливно-энергетический комплекс
16.
Реконструкция и модернизация Шымкентского НПЗ (ПКОП) (II этап)
акт ввода в эксплуатацию
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
Увеличение глубины переработки и выпуск ГСМ класса К4, К5 в соответствии с требованиями Технического регламента Таможенного союза
17.
внесение в Правительство проекта постановления Правительства "О строительстве экспортно-транзитного газопровода "Достык-Алашанькоу"
постановление
Правительства
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Диверсификация транспортировки сжиженных углеводородов, увеличение объема транспортировки сжиженных углеводородов. Сроки ожидаемых результатов 2019-2020 гг. Проектная мощность ожидается на уровне 200 тысяч тонн в год. Будет создано порядка 600 рабочих мест на период строительства
18.
Наращивание и обеспечение стабильных поставок казахстанского газа на экспорт в КНР
договора между хозяйствующими субъектами
декабрь 2018 года
МЭ (созыв),
АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию)
Увеличение экспорта газа в КНР до 10 млрд. м куб
19.
Согласование проекта Программы формирования общего рынка газа ЕАЭС
решение органов ЕАЭС
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Урегулирование разногласий сторон касательно предложения белорусской стороны, против которого выступают все страны:
- касательно установления тарифов на транспортировку газа в соответствии с Правом Союза;
- касательно выравнивания внутренних и транзитно-экспортных тарифов
20.
Проработка вопроса газификации г. Астаны
протокольное
решение
Правительства
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Выбор источника и схемы финансирования проекта газификации г. Астаны
21.
Завершение строительства II этапа строительства линии 500 кВ Шульбинская ГЭС (Семей)-Актогай- Tалдыкорган-Алма
ввод в эксплуатацию
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), АО "KEGOC" (по согласованию)
Увеличение пропускной способности ЛЭП Север-Юг до 2100 МВт, что увеличит надежность электроснабжения потребителей южных регионов. Строительство 339 км линий электропередачи
22.
Принятие постановления Правительства РК "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2011 года № 74 "Об утверждении Правил (методики) ценообразования на концентрат природного урана (U308)"
постановление
Правительства
апрель 2018 года
МЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Приведение в соответствие с Налоговым кодексом
23.
Подписание Соглашения о сотрудничестве между Правительством РК и Европейской организацией по ядерным исследованиям относительно научно- технического сотрудничества
подписанное
Соглашение
июнь 2018 года
МЭ (созыв), МНЭ,
МФ, МЮ, МИД,
МОН, КНБ (по согласованию)
Создание нормативной базы для участия ученых, инженеров и техников из Казахстана в научно-исследовательских проектах CERN на долгосрочной основе
24.
Проведение международных аукционных торгов для проектов возобновляемых источников энергии суммарной мощностью на 1 ГВт
аукционные
торги
октябрь 2018 года
МЭ (созыв), МНЭ, АО "KEGOC" (по согласованию), АО "КОРЭМ" (по согласованию)
Вовлечение в энергобаланс 1 возобновляемых источников энергии для достижения целевых индикаторов по ВИЭ. Также, при успешном проведении аукциона будут решены задачи: (1) снижение стоимости ВИЭ и степени ее 1 влияния на экономику страны и (2) привлечение передовых технологий в области ВИЭ

2.1 Отын-энергетика кешені
16.
Шымкент мұнай өңдеу зауытын реконструкциялау және жаңғырту (ПКОП) (II кезең)
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарына сәйкес К4, К5 класының ЖЖМ қайта өңдеу және шығару тереңдігін ұлғайту
17.
"Достық - Алашанькоу" экспорттық-транзиттік газ құбырын салу туралы" Үкімет қаулысының жобасын Үкіметке енгізу
Үкімет қаулысы
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Сұйытылған көмірсутектерді тасымалдауды әртараптандыру, сұйытылған көмірсутектерді тасымалдау көлемін ұлғайту
Күтілетін нәтижелердің мерзімдері:
2019 - 2020 жылдар.
Жобалық қуаттылық жылына 200 мың тонна деңгейінде күтілуде.
Құрылыс мерзімінде шамамен 600-ге жуық жұмыс орны құрылады.
18.
ҚХР-ға экспорттау үшін қазақстандық газды тұрақты түрде жеткізуді арттыру және қамтамасыз ету
шаруашылық жүргізу субъектілері арасындағы шарттар
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
ҚХР-ға газ экспортын 10 млрд. шаршы м дейін ұлғайту
19.
ЕАЭС ортақ газ нарығын қалыптастыру бағдарламасының жобасын келісу
ЕАЭС органдарының шешімі
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Барлық елдер қарсы шыққан, Беларусь тарапының ұсынысына қатысты тараптардың келіспеушіліктерін реттеу:
- Одақ құқығына сәйкес газ тасымалдау тарифтерін белгілеуге қатысты;
- ішкі және транзиттік-экспорттық тарифтерді теңестіруге қатысты
20.
Астана қаласын газдандыру мәселесін пысықтау
Үкіметтің хаттамалық шешімі
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Астана қаласын газдандыру жобасын қаржыландыру көзі мен схемасын таңдау.
21.
500 кВ Шүлбі ГЭС (Семей) - Ақтоғай- Талдықорған - Алма желісін салудың II кезеңінің құрылысын аяқтау
пайдалануға енгізу
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), "КЕGОС" АҚ (келісім бойынша)
Солтүстік - Оңтүстік ЭБЖ өткізу қабілетін 2100 МВт-қа дейін ұлғайту, ол оңтүстік өңірлердегі тұтынушылардың электрмен жабдықтау сенімділігін арттырады.
339 км электр беру желілерінің құрылысы
22.
"Табиғи уран (U308) концентратына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 ақпандағы № 74 Қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын қабылдау
Үкімет қаулысы
2018 жылғы сәуір
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Салық кодексіне сәйкес келтіру
23.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық ядролық зерттеулер ұйымы (CERN) арасындағы ғылыми-техникалық ынтымақтастыққа қатысты ынтымақтастық туралы келісімге қол қою
қол қойылған Келісім
2018 жылғы маусым
ЭМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, СІМ, БҒМ, ҰҚК (келісім бойынша)
Қазақстаннан ғалымдардың, инженерлердің және техниктердің CERN-нің ғылыми-зерттеу жобаларына ұзақ мерзімді негізде қатысуы үшін нормативтік база құру
24.
Жиынтық қуаты 1 ГВт болатын жаңартылатын энергия көздері жобалары үшін халықаралық аукцион сауда-саттығын өткізу
аукциондық сауда-саттық
2018 жылғы қазан
ЭМ (жинақтау), ҰЭМ, "КЕGОС" АҚ (келісім бойынша), "ЭҚНҚО" АҚ (келісім бойынша)
ЖЭК жөніндегі нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін энергия теңгеріміне жаңғыртылатын энергия көздерін тарту. Сондай-ақ аукцион сәтті өткізілген кезде мынадай міндеттер шешілетін болады: (1) ЖЭК құнын және оның ел экономикасына ықпал ету дәрежесін төмендету және (2) ЖЭК саласындағы озық технологияларды тарту

2.2 Охрана окружающей среды
25.
Создание Международного центра по развитию "зеленых" технологий и инвестиций
информация
в АП
июнь 2018 года
МЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Функционирование Международного центра по развитию "зеленых" технологий и инвестиций
26.
Разработка Дорожной карты по созданию системы современной утилизации и переработки твердых бытовых отходов
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МЭ (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Совершенствование НПА в части создания благоприятных условий МСБ; внедрение раздельного сбора, сортировки и переработки отходов с привлечением частных инвестиций, уменьшение объемов захораниваемых отходов; оптимизация количества полигонов и свалок
2.3 Агропромышленный комплекс
27.
Восстановление субсидирования процентной ставки по инвестиционным кредитам и лизингу сельскохозяйственной техники и животных:
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Увеличение объемов лизинга в 2018 год; до 60 млрд. тг.
- перераспределение бюджета с неэффективных субсидий на субсидирование процентной ставки;
решение РБК, постановление Правительства
март 2018 года
- корректировка Государственной программы развития АПК на 2017-2021 годы и Правил субсидирования процентной ставки
решение РБК, постановление Правительства, Приказ МСХ
июль 2018 года
28.
Фондирование финансовых институтов через АО "НУХ "КазАгро":
- увеличение уставного капитала АО "НУХ "КазАгро", привлечение заемных и перенаправление собственных средств на фондирование
Решение РБК, решение Совета директоров АО "НУХ "КазАгро"
июль 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Снижение доли прямого финансирования КазАгро СХТП с 68 % до 62 % и вовлечение частных финансовых институтов в АПК
29.
Внедрение аграрных (товарных и финансовых) расписок:
- анализ и разработка концепции
Концепция
июнь 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, НБ (по согласованию), АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Согласованная с государственными органами Концепция
30.
Совершенствование агрострахования:
- выработка концептуальных подходов страхования в растениеводстве
Концепция
июль 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, НБ (по согласованию), АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Согласованная с государственными органами Концепция
31.
Развитие системы кредитных товариществ:
- анализ и разработка концепции
Концепция
июль 2018 года
МСХ (созыв), НБ (по согласованию), МНЭ, МФ, АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Согласованная с государственными органами Концепция
32.
Развитие институтов гарантирования путем пересмотра механизмов и условий поддержки гарантирования и страхования займов, а также увеличения уставного капитала АО "Казагрогарант"
решение РБК
июль 2018 года
МСХ (созыв), МФ, МНЭ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, АО "НУХ "Казагро" (по согласованию)
Увеличение объема средств, выданных под гарантии, на 150 % по сравнению с аналогичным периодом прошлого года
33.
Развитие экспортной политики:
Утверждение реестра экспортных рынков и продуктов, требований стран-импортеров
- исследования, анализ, и разработка реестра
опубликование реестра
апрель 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МИР
- разъяснительные работы с субъектами АПК
семинары-совещания, форумы, публикации в СМИ
начало с апреля 2018 года
акимы областей, гг. Астаны и Алматы
34.
Развитие транспортного и логистического потенциала АПК:
- разработка карты приоритетных терминалов, перевалочных складов и др. инфраструктуры для развития экспорта
карта логистики АПК и планы мероприятий по строительству терминалов, ОРЦ, перевалочных складов
июль 2018 года
МСХ (созыв), МИР, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Утверждение Карты логистики АПК и планов мероприятий по строительству терминалов, ОРЦ, перевалочных складов
35.
Разработка концептуальных подходов то созданию оптово- распределительных центров
концепция
июль 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МИР, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Утверждение Концепции
36.
Развитие рынка органической продукции:
концепция совершенствования нормативного регулирования рынка органической продукции
апрель 2018 года
МСХ (созыв), МЮ, МИР
Повышение конкурентоспособности казахстанской продукции, увеличение объемов экспорта органической продукции
- анализ результативности и эффективности законодательства, регулирующего оборот органической продукции;
- введение субсидий СХТП на сертификацию;
решение РБК
май 2018 года начало с апреля 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ
- продвижение органической продукции, проведение выставок и презентаций
увеличение производства и экспорта органической продукции
МСХ (созыв), МНЭ, МИР, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
37.
Снятие фитосанитарных барьеров для экспорта семи видов сельскохозяйственных культур на рынок КНР
подписанный
протокол
декабрь 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ
Снятие барьеров для экспорта .
38.
Создание фитосанитарных- контрольных постов на приграничных территориях:
- оснащение фитосанитарных контрольных постов
функционирование вет-фитосанитарных постов
декабрь 2018 года
МСХ (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Организация 31 вет-фитосанитарного поста
39.
Создание эффективной системы ветеринарного контроля и надзора и обеспечение эпизоотического благополучия территории РК:
- внесение изменений в действующее законодательство РК в области ветеринарии и Кодекс РК об административных правонарушениях;
- вступление в силу законодательных актов, позволяющих осуществлять все контрольно-надзорные функции КВКН МСХ и его территориальными подразделениями
проект Закона
июль 2018 года
МСХ (созыв), МФ, МНЭ, МЮ, акимы областей, гг.. Астаны и Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
Возврат контрольно-надзорных функций в области ветеринарии от акиматов в Комитет ветеринарного контроля и надзора с созданием единой вертикали подчиненности ветеринарной службы
40.
Развитие аграрной науки:
- оптимизация количества НИИ;
решение совета директоров
февраль 2018 года
МСХ (созыв), МОН, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
- повышение эффективности НАО "НАНОЦ"
- повышение ориентированности науки на потребности бизнеса
- повышение уровня компетенции управленческого персонала;
решение совета директоров
март 2018 года

2.2 Қоршаған ортаны қорғау
25.
"Жасыл" технологияларды және инвестицияларды дамыту бойынша халықаралық орталық құру
ПӘ-ге ақпарат
2018 жылғы маусым
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
"Жасыл" технологияларды және инвестицияларды дамыту бойынша халықаралық орталықтың жұмыс істеуі
26.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды заманауи кәдеге жарату және өңдеу жүйесін құру жөніндегі жол картасын әзірлеу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ЭМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
ШОБ қолайлы жағдай жасау бөлігінде НҚА жетілдіру; жеке инвестицияларды тартумен қалдықтарды нақты жинау, сұрыптау және қайта өңдеуді енгізу; көмілетін қалдықтар көлемін азайту; полигондар мен қоқыс тастау орындарының санын оңтайландыру
2.3 Агроөнеркәсіптік кешен
27.
Ауыл шаруашылығы техникасы мен жануарлар лизингі және инвестициялық кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауды қайта қалпына келтіру:
- бюджетті тиімсіз субсидиядан пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға қайта бөлу;
- АӨК дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және Пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларын түзету
РБК-нің шешімі, Үкіметтің қаулысы
РБК-нің шешімі, Үкіметтің қаулысы, АШМ бұйрығы
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2018 жылы лизингтің көлемін 60 млрд. тг дейін арттыру
28.
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ арқылы қаржы институттарын қорландыру:
- "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту, қарыз қаражатын тарту және меншікті қаражатты қорландыруға қайта бағыттау
РБК шешімі, "ҚазАгро" ҰБХ"АҚ Директорлар кеңесінің шешімі
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
"ҚазАгро" АШТӨ тікелей қаржыландыру үлесін 68 %-дан 62 %-ға дейін төмендету және жекеменшік қаржы институттарын АӨК-ге тарту
29.
Аграрлық (тауарлық және қаржылық) қолхаттарды енгізу:
талдау және Тұжырымдаманы әзірлеу
Тұжырымдама
2018 жылғы маусым
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік органдармен келісілген тұжырымдама
30.
Агросақтандыруды жетілдіру:
- өсімдік шаруашылығындағы сақтандырудың тұжырымдамалық тәсілдерін әзірлеу
Тұжырымдама
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік органдармен келісілген Тұжырымдама
31.
Кредиттік серіктестіктер жүйесін дамыту:
- Тұжырымдаманы талдау және әзірлеу
Тұжырымдама
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік органдармен келісілген Тұжырымдама
32.
Қарыздарға кепілдік беруді және сақтандыруды қолдау тетіктерін және шарттарын қайта қарау, сондай-ақ "ҚазАгрокепіл" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту арқылы кепілдік беру институттарын дамыту
РБК-нің шешімі
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда кепілмен берілген қаражат көлемін 150 %-ға ұлғайту
33.
Экспорт саясатын дамыту:
- зерттеулер, талдау, және Тізілімді әзірлеу
- АӨК субъектілерімен түсіндіру жұмыстары
Тізілімді жариялау семинар-кеңестер, форумдар, БАҚ-та жариялау
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы сәуірден бастап
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, ИДМ облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Экспорттық нарықтар мен азық-түліктер тізілімін, импорттаушы елдердің талаптарын бекіту
34.
АӨК көлік және логистикалық әлеуетін дамыту:
- экспортты дамыту үшін басым терминалдардың, өткізу қоймаларының және басқа инфрақұрылымның картасын әзірлеу
АӨК логистикасының картасы және терминалдарды, КТО, өткізу қоймаларын салу бойынша іс-шаралар жоспарлары
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
АӨК логистикасы картасын және терминалдарды, КТО, өткізу қоймаларды салу бойынша іс-шаралар жоспарларын бекіту
35.
Көтерме-тарату орталықтарын құру бойынша тұжырымдамалық тәсілдерді әзірлеу
Тұжырымдама
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Тұжырымдаманы бекіту
36.
Органикалық өнім нарығын дамыту:
- органикалық өнімнің айналымын реттейтін заңнаманың тиімділігі мен нәтижелілігін талдау;
- АШТӨ-ге сертификаттауға арналған субсидияларды енгізу;
- органикалық өнімді ілгерілету, көрмелерді және презентацияларды өткізу
органикалық өнім нарығын нормативтік реттеуді жетілдіру тұжырымдамасы РБК-нің шешімі
органикалық өнім өндірісін және экспортын ұлғайту
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы мамыр
басталуы 2018 жылғы сәуірден бастап
АШМ (жинақтау), Әділетмині, ИДМ
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Қазақстандық өнімнің бәсекеге қабілеттігін арттыру, органикалық өнім экспортының көлемін ұлғайту
37.
КХР нарығына ауылшаруашылық дақылдардың жеті түрін экспорттау үшін фитосанитариялық кедергілерді алу
қол қойылған хаттама
2018 жылғы желтоқсан
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині
Экспорт үшін кедергілерді жою
38.
Шекара маңындағы аумақтарда фитосанитариялық бақылау бекеттерін құру:
- фитосанитариялық бақылау бекеттерін жарақтандыру
ветеринариялық-фитосанитариялық бекеттердің жұмыс істеуі
2018 жылғы желтоқсан
АШМ (жинақтау), Астана және Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
31 ветеринариялық-фитосанитариялық бекет ұйымдастыру
39.
Ветеринариялық бақылау және қадағалаудың тиімді жүйесін құру және ҚР аумағында эпизоотиялық саламаттылықты қамтамасыз ету:
- ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер енгізу;
- ҚР АШМ-нің ВБҚК және оның аумақтық бөлімшелеріне барлық бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін заңнамалық актілердің күшіне енуі
Заң жобасы
2018 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Ветеринариялық қызмет бағыныстылығының бірыңғай деңгейін құру арқылы ветеринария саласындағы бақылау-қадағалау функцияларын әкімдіктерден Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне қайтару
40.
Аграрлық ғылымды дамыту:
- ҒЗИ санын оңтайландыру;
- басқарушы персоналдың құзыреті деңгейін арттыру;

- формирование тематик на 2018-2021 годы по предложениям бизнес ассоциации и союзов;
обновленная конкурсная документация
январь 2018 года
- разработка изменений в Закон РК "О науке"
проект Закона
апрель 2018 года
41.
Развитие системы распространения знаний, на базе инфраструктуры НИИ и ОПХ
новая программа распространении знаний
май 2018 года
МСХ (созыв), НАО "НАНОЦ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
Повышение компетенции субъектов АПК
42.
Развитие аграрного образования:
- размещение 70 % образовательных грантов по сельхозспециальностям в специализированных аграрных ВУЗах;
постановление Правительства
апрель 2018 года
- увеличение доли сельскохозяйственных специальностей в госзаказах по среднеспециальному образованию, размещаемых акиматами;
постановление МИО
апрель 2018 года
акиматы областей гг. Астаны и Алматы
- увеличение доли обучаемых по сельскохозяйственным специальностям в рамках госзаказа по сельской квоте с 30% до 70%;
постановление Правительства
сентябрь 2018 года
МСХ (созыв), МОН, НАО "НАНОЦ" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
- введение обязательной трехлетней отработки в сельской местности выпускников-грантников аграрных ВУЗ-ов, отучившихся по сельскохозяйственным специальностям;
постановление Правительства
сентябрь 2018 года
МОН, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, НАО "НАНОЦ" (по согласованию)
- актуализация программ обучения ВУЗ-ов и СУЗ-ов под потребности современного АПК
Постановление
МИО
сентябрь 2018 года
акимы областей, гг. Астаны и Алматы
43.
- Повышение прозрачности и безопасности операций:
Операции с "электронными зерновыми расписками" по технологии блокчейн
- корректировка Правил форитрования и ведения государственного электронного реестра держателей зерновых расписок
Регистрация приказа в МЮ
март 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, МИК, МЮ
44.
Автоматизация процессов субсидирования:
Повышение прозрачности мер господдержки, снижение коррупциогенности
- внесение изменений в реестр госуслуг для введения электронной формы;
утвержденный реестр госуслуг
февраль 2018 года
МНЭ (созыв), МИК, МСХ
- внесений изменений в Правила субсидирования для определения автоматизированного процесса;
утвержденные Правила
май 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, МИК, МЮ
- автоматизация процесса субсидирования
автоматизированный процесс
март-декабрь 2018 года
МСХ
45.
Автоматизация конкурсных процедур по закреплению участков ГЛФ, ООПТ, охотничьих хозяйств и рыбохозяйственных водоемов:
постановление
Правительства
сентябрь 2018 года
МСХ (созыв), МИК, МНЭ, МФ, МЮ
Перевод процедур на веб-портал реестра государственного имущества (www. gosreestr.kz)
- внесение изменений и дополнений в НПА
приказ МСХ
46.
Реконструкция и строительство групповых водопроводов:
Гарантированная водоподача питьевой воды в 66 сельских населенных пунктах (255,4 тыс.чел.)

- бизнес қауымдастықтар мен одақтардың ұсыныстары бойынша 2018-2021 жылдарға арналған тақырыптарды қалыптастыру;
- "Ғылым туралы" ҚР Заңына өзгерістер әзірлеу
директорлар кеңесінің шешімі
директорлар кеңесінің шешімі
жаңартылған конкурстық құжаттама
Заң жобасы
2018 жылғы ақпан
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы қаңтар
2018 жылғы сәуір
АШМ (жинақтау), БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "ҰАҒБО" КеАҚ (келісім бойынша)
- "ҰАҒБО" КеАҚ тиімділігін жоғарылату
- ғылымның бизнестің сұранысына бағдарлануын арттыру
41.
ҒЗИ және ТӨШ инфрақұрылымы базасында білімді тарату жүйесін дамыту
білімді таратудың жаңа бағдарламасы
2018 жылғы мамыр
АШМ (жинақтау), "ҰАҒБО" КеАҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
АӨК субъектілерінің құзыретін жоғарылату
42.
Аграрлық білімді дамыту:
- ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша білім беру грантының 70 % мамандандырылған аграрлық жоғары оқу орындарында орналастыру;
-әкімдіктер орналастыратын арнайы орта білім беру бойынша мемлекеттік тапсырыстарда ауыл шаруашылығы мамандықтарының үлесін арттыру;
- мемлекеттік тапсырыс шеңберінде ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша ауылдық квотамен білім алушылардың үлесін 30 пайыздан 70 пайызға ұлғайту;
- ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша оқыған аграрлық жоғарғы оқу орындарының түлектері - мемлекеттік грант иегерлерінің ауылдық елді мекендерде міндетті түрде үш жыл өтеуін енгізу;
- жоғарғы оқу орындары және орта оқыту орындарындағы оқыту бағдарламаларын заманауи АӨК қажеттіліктеріне қарай өзектілендіру
Үкімет қаулысы
ЖАО қаулысы
Үкімет қаулысы
Үкімет қаулысы
ЖАО қаулысы
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы қыркүйек
2018 жылғы қыркүйек
2018 жылғы қыркүйек
АШМ (жинақтау), БҒМ, Әділетмині, "ҰАҒБО" КеАҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
АШМ, БҒМ, "ҰАҒБО" КеАҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
АШМ (жинақтау), БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "ҰАҒБО" КеАҚ (келісім бойынша)
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
АӨК білім беру деңгейін жоғарылату
43.
Операциялардың ашықтығы мен қауіпсіздігін арттыру:
- Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын түзету
Бұйрықты Әділетминінде
тіркеу
2018 жылғы наурыз
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, АКМ, Әділетмині
Блокчейн технологиясы бойынша "электрондық астық қолхаттарымен" операциялар
44.
Субсидиялау процестерін автоматтандыру:
- электрондық нысанды енгізу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер енгізу;
- автоматтандырылған процесті айқындау үшін субсидиялау қағидаларына өзгерістер енгізу;
- субсидиялау процесін автоматтандыру
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген тізілімі бекітілген қағидалар процестерді автоматтандыру
2018 жылғы ақпан
2018 жылғы мамыр
2018 жылғы наурыз-желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), АКМ, АШМ
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, АКМ, Әділетмині АШМ
Мемлекеттік қолдау шараларының ашықтығын арттыру, сыбайлас жемқорлықты төмендету
45.
МОҚ, ЕҚТА, аң аулау шаруашылығы және балық шаруашылығы су қоймаларының учаскелерін бекіту бойынша конкурстық рәсімдерді автоматтандыру:
- НҚА өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Үкімет қаулысы
АШМ бұйрығы
2018 жылғы қыркүйек
АШМ (жинақтау), АКМ, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині
Рәсімдерді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталына ауыстыру
(www.gosreestr.kz)
46.
Топтық су құбырларын реконструкциялау және салу:

- выделение средств при уточнении бюджета в сумме 7 млрд. тг, на 10 групповых водопроводов;
решение РБК
март 2018 года
МСХ (созыв), МФ, МНЭ
- начало строительно-монтажных работ;
договор ген. подряда
апрель 2018 года
МСХ (созыв), РГП "Казводхоз" (по согласованию)
- ввод в эксплуатацию
акт ввода в эксплуатацию
декабрь 2018 года
47.
Сохранение и устойчивое использование рыбных ресурсов:
Создание условий по охране и восстановлению естественных популяций рыбных ресурсов
- расширения мер государственной поддержки товарного рыбоводства путем субсидирования рыбопосадочного материала;
постановление Правительства
июль 2018 года
МСХ (созыв), МНЭ, МФ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
- разработка ПСД реконструкции Урало-Атырауского осетрового рыбоводного завода
бюджетная заявка на 2019-2021 гг., заключение РБК
сентябрь 2018 года
МСХ (созыв), МФ, МНЭ
2.4 Индустриально-инновационное развитие
48.
Реорганизация деятельности Инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
информация в АП
октябрь 2018 год
МИР (созыв), МИК, МНЭ, МЮ, МФ, Аким г. Алматы, АКФ "ПИТ" (по согласованию)
Специальная экономическая зона "Парк инновационных технологий" с принятием нормативно-правовых актов, направленных на реорганизацию деятельности Инновационного кластера "Парк- - инновационных технологий функционально будет передана в управление акимата г. Алматы. Общая координация деятельности АКФ "ПИТ" будет передана от МИР в ведение МИК
49.
Принятие мер по регулированию рынка лома черных и цветных металлов автотранспортных средств
совместный приказ МИР, МФ, МВД, МНЭ, КНБ
апрель-май 2018 года
МИР (созыв), МНЭ, МФ
Обеспечение сырьем металлургических предприятий черной и цветной металлургии
50.
Утверждение правил (методики) ценообразования на титановые слитки, произведенные методом электронно-лучевой плавки
постановление
Правительства
июнь 2018 года
МИР (созыв), МНЭ, МФ
Выход на мировой рынок плоского титанового проката, обеспечение сохранности рабочих мест, стабильные поступления налоговых отчислений.
51.
Продолжение программы льготного автокредитования и лизингового финансирования
отчет в Правительство
декабрь 2018 год
МИР (созыв), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
Данная мера позволит дополнительно реализовать в 2018 году около 2 тыс. легкового авто, и около 200 ед. коммерческой техники. Освоение 10 млрд. тенге
52.
Введение временного запрета на вывоз необработанных шкур КРС с территории РК
приказ Министра по инвестициям и развитию
июнь 2018 год
МИР (созыв), МНЭ, МФ, МСХ, МИД
Обеспечение сырьем кожевенных предприятий

- бюджетті нақтылау кезінде 10 топтық су құбырына 7 млрд. теңге сомасында қаражат бөлу;
- құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталуы;
- пайдалануға енгізу
РБК шешімі
бас мердігерлік шарты
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы желтоқсан
АШМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ
АШМ (жинақтау), "Қазсушар" РМК (келісім бойынша)
66 ауылдық елді мекенде ауыз суды кепілді беру (255,4 мың адам)
47.
Балық ресурстарын сақтау және тұрақты пайдалану:
- балық өсіру материалын субсидиялау арқылы тауарлық балық шаруашылығын мемлекеттік қолдау шараларын кеңейту;
- Орал - Атырау бекіре балық зауытын реконструкциялау ЖСҚ әзірлеу
Үкімет қаулысы
2019-2021 жылдарға арналған бюджеттік өтінім, РБК шешімі
2018 жылғы шілде
2018 жылғы қыркүйек
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
АШМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ
Балық ресурстарының табиғи популяциясын қорғау және қалпына келтіру бойынша жағдайлар жасау
2.4 Индустриялық-инновациялық даму
48.
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластер қызметін қайта ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
2018 жылғы қазан
ИДМ (жинақтау), АКМ, ҰЭМ, Әділетмині, Қаржымині, Алматы қаласының әкімдігі, "ИТП" ДКҚ (келісім бойынша)
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері қызметін қайта ұйымдастыруға бағытталған нормативтік-құқықтық актілердің қабылдануымен "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағы Астана қаласының әкімдігінің басқаруына функционалды беріледі.
"ИТП" ДКҚ қызметін жалпы үйлестіру ИДМ-нен АКМ қарамағына беріледі
49.
Автокөлік құралдарының қара және түсті металдар сынықтары нарығын реттеу бойынша шаралар қабылдау
ИДМ, Қаржымині, ІІМ, ҰЭМ, ҰҚК бірлескен бұйрығы
2018 жылғы сәуір-мамыр
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині
Металлургия кәсіпорындарын қара және түсті металлургия шикізатымен қамтамасыз ету
50.
Электронды-сәулелі балқыту әдісімен жасалған титан құймаларының баға белгілеу қағидаларын (әдіснамасын) бекіту
Үкімет қаулысы
2018 жылғы маусым
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині
Тегіс титан илегінің әлемдік нарыққа шығуы, жұмыс орындарының сақталуын қамтамасыз ету, салық аударымдарының тұрақты түсімдері
51.
Жеңілдікпен автокредиттеу және лизингтік қаржыландыру бағдарламасын жалғастыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ (жинақтау), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Аталған шара 2018 жылы қосымша шамамен 2 мың жеңіл автокөлікті және шамамен 200 бірлік коммерциялық техниканы өткізуге мүмкіндік береді. 10 млрд. теңгені игеру
52.
Ірі қара малдың өңделмеген терісін ҚР аумағынан шығаруға уақытша тыйым салуды енгізу
Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
2018 жылғы маусым
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, СІМ
Былғары кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету

2.5 Оборонная и аэрокосмическая промышленность
53.
Запуск завода "Steelmanufacturing" по производству боеприпасов
акт ввода
сентябрь 2018 года
МОАП
Создание нового производства, повышение уровня казахстанского содержания в государственном оборонном заказе
54.
Создание пилотного Оперативного центра ИБ "SOC"
акт ввода
ноябрь 2018 года
МОАП
Повышение уровня информационной безопасности
55.
Утверждение реестра критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры
постановление
Правительства
июль 2018 года
МОАП
Повышение уровня защищенности стратегически важных объектов
56.
Сертификация участков СКТБ КТ и ввод в эксплуатационную СбИК КА
акт выполненных работ
декабрь 2018 года
МОАП
Собственная технологическая и производственная база для проектирования, изготовления, сборки и испытаний
57.
Запуск двух спутников и ввод в эксплуатацию космической системы научно-технологического назначения
акт выполненных работ
декабрь 2018 года
МОАП
Технологический спутник для получения "летной истории" казахстанских разработок ("ноу-хау"). Наноспутник для отработки методики прогнозирования землетрясений
58.
Вывод из аренды правого флага (КРК "Зенит-М")
акт выполненных работ
май 2018 года
МОАП
Прием Казахстанской стороной объектов наземной космической инфраструктуры КРК "Зенит-М" с целью создания КРК "Байтерек"
2.6. Развитие транспортной инфраструктуры
59.
Увеличение объема транзитных перевозок и количества транзитных контейнерных перевозок по территории РК
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИР (созыв), АО НК "КТЖ (по согласованию)
Увеличение по итогам года:
объема транзитных перевозок не менее 18 млн. тонн;
контейнерных перевозок до 536 тыс. ДФЭ
60.
Открытие новых международных авиасообщений отечественными авиаперевозчиками (Эйр Астана – Астана-Тюмень, СКАТ – Астана-Краснодар, Вильнюс, Томск, Челябинск, Сочи)
утверждение расписаний регулярных рейсов
декабрь 2018 года
МИР (созыв), АО "Эйр Астана" (по согласованию), АО "СКАТ" (по согласованию)
открытие новых международных авиасообщений
61.
Завершение реконструкции взлетно-посадочной полосы, рулежной дорожки и аэровокзала аэропорта г. Семей
акт госприемки
декабрь 2018 года
Аким ВКО
Принятие всех типов ВС без ограничений
2.7 Недропользование
62.
Проведение аукциона по предоставлению права недропользования
протокол итогов аукциона
июль 2018 года
МИР
Увеличение территории с геологической изученностью
2.8 Техническое регулирование и метрология
63.
Реализация Плана разработки и внесения изменений в техническое регулирование ЕАЭС
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИР
Участие в обсуждении, согласовании и разработке свыше 1000 межгосударственных стандартов с целью снижения технических барьеров
64.
Создание Национального органа по стандартизации
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИР
Методологическое сопровождение работы технических комитетов по стандартизации для принятия консенсусных нацстандартов
65.
Разработка нормативного документа по стандартизации
национальный стандарт
декабрь 2018 года
МИР
Снижение технических барьеров с учетом отраслевых потребностей, в том числе по приоритетным направлениям в рамках ГПИИР, проектов Карты индустриализации, а также в целях формирования доказательной базы к техническим регламентам ЕАЭС
III. Цифровизация экономики
66.
Запуск виртуального склада
отчет в Правительство
июль 2018 года
МФ
Исключение схем уклонения от уплаты таможенных и налоговых платежей, подтверждение законности оборота товаров а рамках ЕАЭС, обеспечение контроля прослеживаемости оборота товаров
67.
Упрощение экспортных процедур для товаров в международных почтовых отправлениях
НПА
август 2018 года
МФ (созыв), МНЭ, АО "Казпочта" (по согласованию)
Сокращение времени выпуска товаров на экспорт до 1 дня
68.
Внедрение проекта "Электронные счета фактуры"
отчет в Правительство
октябрь 2018 года
МФ
Расширение охвата применения электронных счета-фактур до 60,0% плательщиков НДС
69.
Внедрение проекта "Онлайн кассы"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МФ
Онлайн кассы – охват 90,0% противодействие теневой экономике
70.
Запуск Fullfilment-центр в гг. Астана, Караганда, запуск E-commerce центра сервисной поддержки в г. Алматы
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИК (созыв), МНЭ АО "Казпочта" (по согласованию)
Сокращение сроков доставки товара. Оказание 3600 услуг по созданию интернет магазинов "под ключ" на базе E-commerce центров
71.
Внедрение проекта "Мобильное здравоохранение"
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МЗ (созыв), Аким Кызылординской области
2 мобильных предложения: для патронажных медсестер – "Патронажная медсестра" и для родителей по уходу за детьми и для беременных женщин – "Уход за детьми раннего возраста" в городе Кызылорда
72.
Разрешение смартфонов в государственных органах
отчет в Правительство
сентябрь 2018 года
МИК (созыв), МОАП, КНБ (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Доступ в ГО со смартфонами
73.
Пилотное внедрение проекта "Мобильная идентификация граждан"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИК (созыв), МВД, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
Безопасность получения услуг, отсутствие необходимости носить с собой удостоверение личности, пилотный проект
74.
Запуск мобильных приложений с использованием OPEN API на базе Астана Хаб
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИК (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
20 приложений
75.
Вынесение вопроса выделения необходимых радиочастот для строительства сети беспроводного радиодоступа (WLL) в сельских населенных пунктах на заседание Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан
протокол МВК по радиочастотам
март 2018 года
МИК (созыв), МО, КНБ (по согласованию)

2.5 Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі
53.
"Steelmanufacturing" оқ-дәрі өндіру зауытын іске қосу
іске қосу актісі
2018 жылғы қыркүйек
ҚАӨМ
Жаңа өндіріс құру, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстағы қазақстандық қамту деңгейін арттыру
54.
"SOC" ақпараттық қауіпсіздік пилоттық жедел орталығын құру
іске қосу актісі
2018 жылғы қараша
ҚАӨМ
Ақпараттық қауіпсіздік деңгейін арттыру
55.
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің тізілімін бекіту
Үкімет қаулысы
2018 жылғы шілде
ҚАӨМ
Стратегиялық маңызды объектілердің қорғалу деңгейін арттыру
56.
ҒТ АКТБ учаскелерін сертификаттау және ҒА ҚСК пайдалануға енгізу
орындалған жұмыстар актісі
2018 жылғы желтоқсан
ҚАӨМ
Жобалау, дайындау, құрастыру және сынау үшін меншікті технологиялық және өндірістік база
57.
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін пайдалануға енгізу және екі спутникті ұшыру
орындалған жұмыстар актісі
2018 жылғы желтоқсан
ҚАӨМ
Қазақстандық әзірлемелердің ("ноу-хау") "ұшу тарихын" алуға арналған технологиялық спутник. Жер сілкінісін болжау әдістемесін өңдеуге арналған наноспутник.
58.
Жалдаудан оң флангты шығару ("Зенит-М" ҒЗК)
орындалған жұмыстар актісі
2018 жылғы мамыр
ҚАӨМ
"Бәйтерек" ҒЗК құру мақсатында Қазақстан тарапының "Зенит-М" ҒЗК жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерін қабылдауы
2.6 Көлік инфрақұрылымын дамыту
59.
Қазақстан аумағы арқылы транзиттік тасымалдардың көлемін және транзиттік контейнерлік тасымалдау санын ұлғайту
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ (жинақтау), "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
Жыл қорытындысы бойынша:
транзиттік тасымалдардың көлемін кемінде 18 млн. тоннаға дейін;
контейнерлік тасымалдарды 536 мың ЖФЭ ұлғайту
60.
Отандық авиатасымалдаушылардың жаңа халықаралық авиақатынастарды ашуы (Эйр Астана - Астана-Тюмень, СКАТ - Астана-Краснодар, Вильнюс, Томск, Челябинск, Сочи)
тұрақты рейстер кестесін бекіту
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ (жинақтау), "Эйр Астана" АҚ (келісім бойынша), "СКАТ" АҚ (келісім бойынша)
Жаңа халықаралық авиақатынастардың ашылуы
61.
Семей қаласы әуежайының ұшу-қону жолағын, рульдеу жолағын және аэровокзалын реконструкциялауды аяқтау
мемлекеттік қабылдау актісі
2018 жылғы желтоқсан
ШҚО әкімі
Әуе кемелерінің барлық типтерін шектеусіз қабылдау
2.7 Жер қойнауын пайдалану
62.
Жер қойнауын пайдалануға құқық беру бойынша аукцион өткізу
аукцион қорытындысының хаттамасы
2018 жылғы шілде
ИДМ
Геологиялық зерттелген аумақтарды ұлғайту
2.8 Техникалық реттеу және метрология
63.
ЕАЭО техникалық реттеуіне өзгерістер әзірлеу және енгізу жоспарын іске асыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ
Техникалық кедергілерді төмендету мақсатында 1000-нан астам мемлекетаралық стандарттарды талқылауға, келісуге және әзірлеуге қатысу
64.
Стандарттау жөніндегі Ұлттық орган құру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ
Консенсустық ұлттық стандарттарды қабылдау үшін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің жұмысын әдіснамалық сүйемелдеу.
65.
Стандарттау бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу
ұлттық стандарт
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ
Салалық қажеттіліктерді ескере отырып, оның ішінде басым бағыттар бойынша ИИДБ, Индустрияландыру картасының жобалары шеңберінде, сондай-ақ ЕАЭО техникалық регламенттеріне дәлел базасын қалыптастыру мақсатында техникалық кедергілерді төмендету
III. Экономиканы цифрландыру
66.
Виртуалды қойманы іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде
Қаржымині
Кедендік және салық төлемдерін төлеуден жалтару схемаларын жою, ЕАЭО шеңберінде тауар айналымының заңдылығын растау, тауар айналымының қадағалануын бақылауды қамтамасыз ету
67.
Халықаралық пошта жөнелтілімдеріндегі тауарларға арналған экспорттық рәсімдерді оңайлату
НҚА
2018 жылғы тамыз
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, "Қазпошта" АҚ (келісім бойынша)
Экспортқа тауарларды шығару уақытын 1 күнге дейін азайту
68.
"Электрондық шот-фактуралар" жобасын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қазан
Қаржымині
Электрондық шот-фактураларды қолдануды қамтуды КҚС төлеушілердің 60 %-на дейін кеңейту
69.
"Онлайн кассалар" жобасын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Қаржымині
Онлайн кассалар - 90 % қамту, көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл
70.
Астана, Қарағанды қалаларында Fullfilment-орталығын іске қосу, Алматы қаласында Е-commerce сервистік қолдау орталығын іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), ҰЭМ, "Қазпошта" АҚ (келісім бойынша)
Тауарды жеткізу мерзімдерін қысқарту Е-commerce орталықтарының базасында "дайын күйінде" интернет-дүкендер құру бойынша 3600 қызмет көрсету
71.
"Мобильді денсаулық сақтау" жобасын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы маусым
ДСМ (жинақтау), Қызылорда облысының әкімі
Қызылорда қаласында 2 мобильді қосымша: патронаж медбикелер үшін - "Патронаж медбике" және ата-аналар үшін бала күтімі бойынша және жүкті әйелдерге - "Сәбилерді күтіп-бағу"
72.
Мемлекеттік органдарда смартфондарды пайдалануға рұқсат беру
Үкіметке есеп
2018 жылғы қыркүйек
АКМ (жинақтау), ҚАӨМ, ҰҚК (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік органдарға смартфондармен кіру
73.
"Азаматтарды мобильдік сәйкестендіру" жобасын пилоттық енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Қызметті алудың қауіпсіздігі, жеке куәлікті алып жүру қажеттігінің болмауы, пилоттық жоба
74.
Астана Хаб базасында OPEN API пайдалана отырып, мобильді қосымшаларды іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
20 қосымша
75.
Ауылдық елді мекендерде сымсыз радиоға қол жеткізу (WLL) желілерін салу үшін қажетті радиожиілік бөлу мәселесін Қазақстан Республикасының радиожиілігі жөніндегі ведомствоаралық қомиссияның отырысына шығару
радиожиіліктері жөніндегі ВАК хаттамасы
2018 жылғы наурыз
АКМ (жинақтау), Қорғанысмині, ҰҚК (келісім бойынша)

Выделенный диапазон радиочастотного спектра 791-801 МГц и 832-842 МГц
76.
Создание института промышленной авторизации и цифровизации на базе существующей инфраструктуры
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МОН (созыв), МИР, МИК, АО "КИРИ" (по согласованию)
Развитие собственных технологий и компетенций
77.
Внедрение пилота платформы "Индустрия 4.0"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИК (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию), АО "КИРИ" (по согласованию)
Подключение одного пилотного предриятия
78.
Внедрение курса "Предпринимательство и бизнес" в среднем образовании
отчет в Правительство
август 2018 года
МОН
Внедрение в 99 школах
79.
Внедрение основ программирования в начальном образовании
отчет в Правительство
август 2018 года
МОН
Внедрение в 99 школах
80.
Внедрение предмета "Информационно-коммуникационные технологии" в 3 классе
отчет в Правительство
сентябрь 2018 года
МОН
Пилотный проект
81.
Реализация проекта по выдаче электронной ветеринарной справки (с альтернативной выдачей на бумаге)
ввод в эксплуатацию
февраль 2018 года
МСХ (созыв), Аким г. Астаны
Выдача электронных ветеринарных справок в городе Астана
82.
Операции с "Электронными зерновыми расписками" по технологии "blockchain"
акт ввода в эксплуатацию
март 2018 года
МСХ (созыв), АО "ИУЦ" (по согласованию)
Усилие безопасности сделок
83.
Создание системы по лабораторным исследованиям для мониторинга и анализа фитосанитарных и ветеринарных рисков
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МСХ
Усиление ветеринарного и фитосанитарного надзора и контроля
84.
Пилотный проект "Внедрение элементов "точного земледелия, животноводства, молочного производства"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МСХ
Цифровые фермы: 3 - по молочному направлению, 3 - по растениеводству, 2 - по мясному направлению
85.
Пилотный проект по установке метеорологических станций
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МСХ (созыв), АО "ИУЦ" (по согласованию)
Внедрение 10 метеостанций на базе нескольких фермерских хозяйств
86.
Пилотный запуск "Робополиса" на территории ЭКСПО
отчет в Правительство
июль 2018 года
МИК (созыв), МИР, МВД, Аким г. Астаны, АО "Казпочта" (по согласованию), АО "НК "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию), АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию), АО "НК "СПК "Астана" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Беспилотные такси, робопатруль, робогид, робоуборщик, роборесторан
87.
Запуск передвижных дорожных лабораторий
отчет в Правительство
январь 2018 года
МИР
Запуск 16 передвижных дорожных лабораторий
88.
Усовершенствование системы взимания платы на трассе Астана-Щучинск
отчет в Правительство
апрель 2018 года
МИР (созыв), АО "Казавтожол" (по согласованию)
Сокращение очередей на оплату на 50,0
89.
Запуск системы мультимодальных перевозок
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МИР (созыв), АО "КТЖ" (по согласованию)
Внедрение CRM
90.
Внедрение системы взимания платы на трассах
отчет в Правительство
сентябрь 2018 года
МИР (созыв), АО "Казавтожол" (по согласованию)
Внедрение на 3 участках (с применением мобильных платежей и смс оплаты): Алматы-Капшагай (июль), Астана- Темиртау (июль), Алматы-Хоргос (сентябрь)
91.
Внесение изменений в законодательство по вопросам использования дронов и беспилотников
НПА
декабрь 2018 года
МИР
Обеспечение безопасности за счет диспетчеризации
92.
Запуск программы акселерации совместно с мировыми лидерами (techstars и другие международные акселераторы)
отчет в Правительство
сентябрь 2018 года
МИК (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)

Радиожиілік спектрінің бөлінген диапазоны 791-801 МГц және 832-842 МГц
76.
Қазіргі инфрақұрылым базасында өнеркәсіптік автоматтандыру және цифрландыру институтын құру
Үкіметке есеп
2018 жылғы маусым
БҒМ (жинақтау), ИДМ, АКМ, "ҚИДИ" АҚ (келісім бойынша)
Жеке технологияларды және құзыреттілікті дамыту
77.
"Индустрия 4.0" тұғырнамасының пилотын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚИДИ" АҚ (келісім бойынша)
Бір пилоттық кәсіпорынды қосу
78.
Орта білім беруде "Кәсіпкерлік және бизнес" курсын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы тамыз
БҒМ
99 мектепте енгізу
79.
Бастауыш білім беруде бағдарламалау негіздерін енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы тамыз
БҒМ
99 мектепте енгізу
80.
3-сыныпта "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар" пәнін енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қыркүйек
БҒМ
Пилоттық жоба
81.
Электрондық ветеринариялық анықтаманы беру жөніндегі жобаны іске асыру (қағаз нұсқада беру баламасымен)
Пайдалануға енгізу
2018 жылғы ақпан
АШМ (жинақтау), Астана қаласының әкімі
Астана қаласында электрондық ветеринариялық анықтамалар беру
82.
"Blockchain" технологиясы бойынша "электрондық астық қолхаттармен" операциялар
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы наурыз
АШМ (жинақтау), "АЕО" АҚ (келісім бойынша)
Мәмілелер қауіпсіздігін күшейту
83.
Фитосанитариялық және ветеринариялық тәуекелдерді мониторингілеу және талдау үшін зертханалық зерттеулер жүйесін жасау
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АШМ
Ветеринариялық және фитосанитариялық қадағалау мен бақылауды күшейту
84.
"Нақты егін шаруашылығы, мал шаруашылығы, сүт өндірісінің" элементтерін енгізу" пилоттық жобасы
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АШМ
Цифрлық фермалар: 3 - сүт бағыты бойынша, 3 - өсімдік шаруашылығы бойынша, 2 - ет бағыты бойынша
85.
Метеорологиялық станцияларды орнату жөніндегі пилоттық жоба
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АШМ (жинақтау), "АЕО" АҚ (келісім бойынша)
Бірнеше фермерлік шаруашылық базасында 10 метеостанция енгізу
86.
ЭКСПО аумағында "Робополисті" пилоттық іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде
АКМ (жинақтау), ИДМ, ІІМ, Астана қаласының әкімі, "Қазпошта" АҚ (келісім бойынша), "Астана ЭКСПО- 2017" АҚ (келісім бойынша), "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ (келісім бойынша), "Астана" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Жүргізушісіз таксилер, робопатруль, робогид, робожинаушы, роборесторан
87.
Жылжымалы жол зертханаларын іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қаңтар
ИДМ
16 жылжымалы жол зертханасын іске қосу
88.
Астана-Щучинск трассасында төлем алу жүйесін жетілдіру
Үкіметке есеп
2018 жылғы сәуір
ИДМ (жинақтау), "Қазавтожол" АҚ (келісім бойынша)
Ақы төлеуге кезекті 50 %-ға қысқарту
89.
Мультимодальдық тасымалдау жүйесін іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы маусым
ИДМ (жинақтау), "ҚТЖ" АҚ (келісім бойынша)
СRМ енгізу
90.
Трассаларда төлем алу жүйесін енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қыркүйек
ИДМ (жинақтау), "Қазавтожол" АҚ (келісім бойынша)
3 учаскеде: Алматы-Қапшағай (шілде), Астана-Теміртау (шілде), Алматы-Қорғас (қыркүйек) енгізу (мобильді төлемдер мен смс төлемді қолдану арқылы)
91.
Дрондар мен пилотсыз аппараттарды пайдалану мәселелері бойынша заңнамаға өзгерістер енгізу
НҚА
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ
Диспетчерлендіру есебінен қауіпсіздікті қамтамасыз ету
92.
Әлемдік көшбасшылармен бірлесе отырып (techstars және өзге де халықаралық акселераторлар) акселерация бағдарламасын іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қыркүйек
АКМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)

Выпуск 33 стартапов к декабрю 2018 года
93.
Запуск совместных программ с международными университетами
отчет в Правительство
ноябрь 2018 года
МИК (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Повышение узнаваемости и уровня доверия к бренду Технопарка Астана Хаб
94.
Развитие дипломатических отношений с крупнейшими IT- компаниями по принципу "Цифровой посол"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИД (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Проведение переговоров с 5 ключевыми технологичными компаниями и определение 1 ключевого контактного лица для развития партнерства
95.
Внесение предложений по вопросам патентования 1Т-решений
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МЮ (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Увеличение количества патентов по ИТ решениям
96.
Актуализация "Правил информационного наполнения интернет-ресурсов государственных органов и требования к их содержанию"
приказ Министра информации и коммуникации
сентябрь 2018 года
МИК (созыв), МОАП, АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Единая точка доступа к релевантным, актуальным, цифровым, информационным услугам
97.
Актуализация данных социальных статусов граждан в рамках обязательного социального медицинского страхования
отчет в Правительство
декабрь 2018 года.
МТСЗН (созыв), М3, МЮ, МОН, МВД, Акимы областей, гг. Астаны и Алматы АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
100 % охват всех категорий граждан
98.
Актуализация данных в рамках всеобщего декларирования
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МФ (созыв), МЮ, МВД, заинтересованные госорганы, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Обеспечение интеграции с информационными системами и повышение актуальности данных
99.
Исключение истребований справок:
- детские сады, школы, ВУЗы
- очередь для получения жилья
- о наличии счета в БВУ (июль)
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МОН (созыв), МИР, МИК, акимы областей, гг. Астаны Алматы, НБ (по согласованию) НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
Сокращение количества выданных справок
100.
. Запуск платформы интероперабельности систем здравоохранения
акт ввода в эксплуатацию
июнь 2018 года
М3
Охват населения электронными паспортами здоровья 100%
101.
Внедрение электронной регистрации транспорта
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МВД (созыв), МИК, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
Сокращение времени оказания услуг
102.
Внедрение электронной записи в школу
отчет в Правительство
август 2018 года
МОН (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Электронная запись в 1 класс

2018 жылғы желтоқсан айына қарай 33 стартап шығару
93.
Халықаралық университеттермен бірлескен бағдарламаларды іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қараша
АКМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Астана Хаб Технопарк брендінің танымалдылығы мен сенімділік деңгейін арттыру
94.
"Цифрлық елші" қағидаты бойынша ірі ІТ-компаниялармен дипломатиялық қатынастарды дамыту
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
СІМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
5 негізгі технологиялық компаниямен келіссөздер жүргізу . және әріптестікті дамыту үшін байланыс жасайтын 1 негізгі тұлғаны анықтау
95.
ІТ-шешімдерді патенттеу мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Әділетмині (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
ІТ шешімдер бойынша патенттердің санын ұлғайту
96.
"Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарын ақпараттық толтыру қағидалары және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды" өзектілендіру
Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
2018 жылғы қыркүйек
АКМ (жинақтау), ҚАӨМ, "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Релевантты, өзекті, цифрлық, ақпараттық көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай нүктесі
97.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде азаматтардың әлеуметтік статустарының деректерін өзектілендіру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), ДСМ, Әділетмині БҒМ, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Азаматтардың барлық санаттарын 100 % қамту
98.
Жаппай декларациялау шеңберінде деректерді өзектілендіру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Ақпараттық жүйелермен интеграциялауды қамтамасыз ету және деректердің өзектілігін арттыру
99.
Мынадай:
- балабақшалар, мектептер, ЖОО;
- баспана алу үшін кезек;
- ЕДБ шоттың болуы туралы (шілде) анықтамаларды талап етуді жою
Үкіметке есеп
2018 жылғы маусым
БҒМ (жинақтау), ИДМ, АКМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰБ (келісім бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ (келісім бойынша)
Берілген анықтамалардың санын қысқарту
100.
Денсаулық сақтау жүйелерінің интероперабельділік тұғырнамаларын іске қосу
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы маусым
ДСМ
Халықты электрондық денсаулық паспорттарымен 100 % қамту
101.
Мектепке электрондық жазылуды енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы тамыз
БҒМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
1-сыныпқа электрондық жазылу
102.
ШОБ цифрлық тұғырнамасын іске асыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), ҰЭМ, "Қазақтелеком" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Жүйелік сервистер және сауда алаңы
Мемлекеттік қолдау шараларын оңтайландыру және автоматтандыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, АШМ, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік қолдау шараларына оларды автоматтандыру арқылы қолжетімділікті арттыру |
ШОБ Цифрлық тұғырнамасында базалық ІТ-сервистерді жариялау
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
ШОБ цифрлық тұғырнамасында 10 базалық ІТ-сервисті жариялау (бухгалтерия, кадрларды басқару, қаржылық талдау)

103.
Реализация цифровой платформы МСБ
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МИК (созыв), МНЭ, АО "Казахтелеком" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "Казагро" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Системные сервисы и торговая площадка
Оптимизация и автоматизация мер государственной поддержки
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МСХ, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Повышение доступности мер господдержки путем их автоматизации
Публикация базовых ИТ-сервисов на цифровой платформе МСБ .
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), АО "НИЮС "Зерде" (по согласованию)
Публикация 10 базовых ИТ-сервисов на цифровой платформе МСБ (бухгалтерия, управление кадрами, финансовая аналитика)
104.
Запуск проекта по учету алкогольной продукции и нефтепродуктов
отчет в Правительство
ноябрь 2018 года
МФ (созыв), МЭ, МЖ, АО "НИТ" (по согласованию)
Повышение собираемости налогов
105.
Внедрение единого лицевого счета
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МФ
Оптимизации оказания государственных услуг налогоплательщикам и внутренних процессов органов государственных доходов
106.
Расширение сферы применения системы маркировки товаров
акт ввода в эксплуатацию
декабрь 2018 года.
МФ (созыв), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Увеличение видов товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости
107.
Проведение обучения для МСБ по цифровой грамотности
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
15 000 обученных представителей МСБ
108.
Пилотный запуск ситуационного центра правительства
отчет в Правительство
октябрь 2018 года
МНЭ (созыв), МИК, АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Оперативность получения данных Правительством
109.
Внедрение проекта ИС "Банк данных минеральных ресурсов"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года.
МИР (созыв), АО "Казгеологая" (по согласованию)
Консолидация данных по минеральным ресурсам для привлечения инвестиций в режиме пилотного проекта
110.
Создание системы "Единый государственный кадастр недвижимости"
отчет в Правительство
декабрь 2018 года.
МЮ (созыв), МИК, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Разработка двух модулей, административный и функциональный
111.
. Открытие специализированных ЦОН в городах:
- Уральск;
- Атырау
отчет в Правительство
апрель 2018 года декабрь 2018 года
МИК (созыв), МВД, акимы Атырауской и ЗКО, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
Расширение сети специализированных ЦОН на все регионы страны
IV. Стимулирование инвестиционной активности

103.
Алкоголь өнімдері мен мұнай өнімдерін есепке алу бойынша жобаны іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қараша
Қаржымині (жинақтау), ЭМ, АКМ, "ҰАТ" АҚ (келісім бойынша)
Салықтардың жиналуын арттыру
104.
Бірыңғай жеке шотты енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Қаржымині
Салық төлеушілерге мемлекеттік қызмет көрсетуді және мемлекеттік кірістер органдарының ішкі процестерін оңтайландыру
105.
Тауарларды таңбалау жүйесін қолдану саласын кеңейту
пайдалануға беру актісі
2018 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Таңбалауға жататын тауарлар түрін және қадағалануын ұлғайту
106.
Цифрлық сауаттылық бойынша ШОБ үшін оқыту жүргізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Оқытудан өткен 15000 ШОБ өкілі
107.
Үкіметтің ахуал орталығын пилоттық іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қазан
ҰЭМ (жинақтау), АКМ, "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Үкіметтің деректерді жедел алуы
108.
"Минералдық ресурстардың дерекқоры" АЖ пилоттық жобасын енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ИДМ (жинақтау), "Қазгеология" АҚ (келісім бойынша)
Пилоттық жоба режимінде инвестицияларды тарту үшін минералдық ресурстар бойынша деректерді шоғырландыру
109.
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" жүйесін құру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Әділетмині (жинақтау), АКМ, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
Екі модульді әзірлеу: әкімшілік және функционалдық
110.
Мына:
1) Орал;
2) Атырау қалаларында мамандандырылған ХҚКО ашу
Үкіметке есеп
2018 жылғы сәуір
2018 жылғы желтоқсан
АКМ (жинақтау), ІІМ, Атырау және Батыс Қазақстан облыстарының әкімдері, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ (келісім бойынша)
Елдің барлық өңірлерінде мамандандырылған ХҚКО желілерін кеңейту
IV. Инвестициялық белсенділікті ынталандыру
111.
АЭА бөлінісінде қызметтердің басым түрлерінің тізбесін бекіту
Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
2018 жылғы наурыз
ИДМ (жинақтау), Әділетмині
Арнайы экономикалық аймақ құру мақсаттарына сәйкес келетін, арнайы экономикалық аймақтар бөлінісінде басым қызмет түрлерінің тізбесін өзектілендіру рәсімдерін қысқарту, сондай-ақ көрсетілген тізбеге басым қызмет түрлерін енгізу тәртібін анықтау

112.
Утверждение перечня приоритетных видов деятельности в разрезе СЭЗ
приказ Министра по инвестициям и развитию
март 2018 года
МИР (созыв), МЮ
Сокращение процедуры актуализации перечней приоритетных видов деятельности в разрезе специальных экономических зон, соответствующих целям создания специальной экономической зоны, а также определение порядка включения приоритетных видов деятельности в указанный перечень
113.
Утверждение перечня товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории СЭЗ
приказ Министра по инвестициям и развитию
март 2018 года
МИР (созыв), МНЭ, МФ, МЮ
Сокращение процедуры актуализации перечней товаров, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, реализуемых на территории специальной экономической зоны, полностью потребляемых при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания специальных экономических зон
114.
Внесение в Правительство проекта постановления Правительства РК "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 772 "О некоторых вопросах специальных экономических зон"
проект
постановления
июнь 2018 года
МИР (созыв), МНЭ, МФ, МЮ, Аким г. Астаны
Начало реализации крупного инвестиционного проекта "Многофункциональный крытый бульвар в городе Астане"
115.
Разработка проекта постановления Правительства РК "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об освобождении от налогообложения отдельных видов дохода Китайско-Казахстанского Фонда сотрудничества производственных мощностей, осуществляющего прямые инвестиции в Казахстан"
проект
постановления
Правительства
апрель
2018 года
МИР
Ратификация Соглашения
116.
Создание Комиссии по концессионным проектам особой значимости
распоряжение
Премьер-Министра
февраль 2018 года
МНЭ
Активизация применения механизмов ГЧП в регионах и увеличение количества заключенных договоров с 183 до 250
117.
Расширение механизмов ГЧП для применения в различных отраслях, в том числе в сфере ЖКХ
отчет в Правительство
июнь 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МЭ, МФ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
V. Развитие предпринимательства и снижение доли участия государства в экономике
118.
Разработка концептуальных подходов к созданию Апексного фонда
Предложение в Правительство
сентябрь 2018 года
МНЭ (созыв), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НБ (по согласованию)
Развитие рынка микрокредитования

112.
АЭА аумағында өткізілетін, нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесін бекіту
Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
2018 жылғы наурыз
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині
Арнайы экономикалық аймақта өткізілетін, арнайы экономикалық аймақты құру мақсаттарына сай келетін, қызметті жүзеге асыру кезінде толық тұтынылатын нөлдік мөлшерлеме бойынша қосылған құн салығы салынатын тауарлардың тізбесін өзектілендіру рәсімін қысқарту
113.
"Арнайы экономикалық аймақтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 772 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Үкіметі қаулысының жобасын Үкіметке енгізу
қаулы жобасы
2018 жылғы маусым
ИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, Астана қаласының әкімі
"Астана қаласында көпфункционалды жабық бульвар" ірі инвестициялық жобасын іске асыруды бастау
114.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстанға тікелей инвестициялар салуды жүзеге асыратын Қытай-Қазақстан өндірістік қуаттарының ынтымақтастығы қоры кірісінің жекелеген түрлерін салық салудан босату туралы келісімді ратификациялау туралы" ҚР Үкіметі қаулысының жобасын әзірлеу
Үкімет қаулысының жобасы
2018 жылғы сәуір
ИДМ
Келісімді ратификациялау
115.
Ерекше маңызы бар концессиялық жобалар жөніндегі комиссияны құру
Премьер-Министрдің өкімі
2018 жылғы ақпан
ҰЭМ
Өңірлерде МЖӘ тетіктерін қолдануды жандандыру және жасалған шарттардың санын 183-тен 250-ге дейін ұлғайту
116.
Әртүрлі салаларда, оның ішінде ТКШ саласында қолдану үшін МЖӘ тетіктерін кеңейту
Үкіметке есеп
2018 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, ЭМ, Қаржымині, облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының әкімдері
V. Кәсіпкерлікті дамыту және мемлекеттің экономикадағы қатысу үлесін төмендету
117.
Апекс қорын құрудың тұжырымдамалық тәсілдерін әзірлеу
Үкіметке ұсыныс
2018 жылғы қыркүйек
ҰЭМ (жинақтау), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
Микрокредиттеу нарығын дамыту
118.
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын толық автоматтандыруға байланысты НҚА-ға түзетулер енгізу
Үкімет қаулысы
2018 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині, АКМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісім бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" КеАҚ (келісім бойынша), "Зерде" ҰИКХ" АҚ (келісім бойынша)
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларының қолжетімділігін оларды автоматтандыру арқылы арттыру

119.
Внесение поправок в НПА, связанных с полной автоматизацией мер государственной поддержки в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
постановление
Правительства
июнь 2018 года
МНЭ (созыв), МФ, МЮ, МИК, акимы областей, гг. Астаны г Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию), АО "НИКХ "Зерде" (по согласованию)
Повышение доступности мер государственной поддержки в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" посредством их автоматизации
120.
Совершенствование форм уведомлений, лицензий и усиление института анализа регуляторного воздействия
приказ
Министра
национальной
экономики
июль 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы
Приведение в соответствие с законодательством
121.
Развитие институтов бизнес-инкубирования
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, АО "НАТР" (по согласованию)
Становление рынка частных бизнес- инкубаторов
122.
Ревизия и определение перечня подведомственных организаций государственных органов, подлежащих приватизации и/или ликвидации, а также консолидации, в целях снижения административных расходов
информация в АП
август 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
Увеличение количества объектов приватизации за счет сокращения числа подведомственных организаций государственных органов
VI. Формирование эффективной системы государственного управления
123.
Принятие Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам передачи государственных функций в конкурентную среду"
Закон
декабрь 2018 года
МНЭ
Законодательное закрепление базовых подходов по передаче функций госорганов в конкурентную среду
124.
Согласование вопроса по перераспределению полномочий между уровнями государственного управления (порядка 700 функций) и рассмотрение на МВК по административной реформе
протокол МВК по административной реформе
май 2018 года
МНЭ
Усиление самостоятельности и ответственности центральных и местных исполнительных органов
125.
Апробация новой системы оплаты труда в АДГСПК, МЮ, акиматах г. Астаны и Мангистауской области
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), АДГСПК (по согласованию)
Повышение конкурентоспособности государственной службы и привлечение высококвалифицированных специалистов

119.
Ескерту, лицензия нысандарын жетілдіру және реттеушілік әсерді талдау институтын күшейту
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2018 жылғы шілде
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Заңнамаға сәйкес келтіру
120.
Бизнес-инкубациялау институттарын дамыту
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "ТДҰА" АҚ (келісім бойынша)
Жеке бизнес-инкубаторлар нарығының қалыптасуы
121.
Жекешелендіруге және/немесе таратуға жататын мемлекеттік органдардың ведомствоға бағынысты ұйымдарының тізбесін анықтау және ревизия жүргізу, сондай-ақ әкімшілік шығыстарды төмендету мақсатында шоғырландыру
ПӘ-ге ақпарат
2018 жылғы тамыз
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, "Самұрық- Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
Мемлекеттік органдардың ведомствоға бағынысты ұйымдарының санын қысқарту есебінен жекешелендіру объектілерінің санын ұлғайту
VI. Мемлекеттік басқарудың тиімді жүйесін қалыптастыру
122.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік функцияларды бәсекелес ортаға беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңын қабылдау
Заң
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ
Мемлекеттік органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру бойынша базалық тәсілдерді заңнамалық бекіту
123.
Мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктерді қайта бөлу бойынша (шамамен 700 функция) мәселені келісу және әкімшілік реформа жөніндегі ВАК-тың қарауына енгізу
әкімшілік реформа жөніндегі ВАК-тың хаттамасы
2018 жылғы мамыр
ҰЭМ
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың жауапкершілігін және дербестігін күшейту
124.
Еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін МҚІСҚА, Әділетмині, Астана қаласының және Маңғыстау облысының әкімдіктерінде сынақтан өткізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), МҚІСҚА (келісім бойынша)
Мемлекеттік қызметтің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жоғары білікті мамандарды тарту
125.
"Пилоттық органдар бонустарының мөлшерін есептеу әдістемесі туралы" Ұлттық экономика министрінің бұйрығын әзірлеу
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2018 жылғы наурыз
ҰЭМ
Мемлекеттік қызметшілерді нәтижеге бағдарлау
VII. Сыртқы саясат, халықаралық интеграция және сауда

126.
Разработка приказа Министра национальной экономики "Об утверждении Методики расчета размера бонуса пилотных органов"
приказ
Министра
национальной
экономики
март 2018 года
МНЭ
Ориентирование государственных служащих на результат
VII. Внешняя политика, международная интеграция и торговля
127.
Внесение в Правительство проекта Указа Президента об открытии Генерального консульства РК в г. Сан-Франциско (США)
проект Указа Президента
декабрь 2018 года
МИД
Открытие Генерального консульства Республики Казахстан в городе Сан- Франциско (США)
128.
Подписание соглашений между Правительством Республики Казахстан и правительствами Государства Кувейт, Султаната Оман и Республики Македонии о взаимном освобождении от первичных въездных виз владельцев дипломатических, служебных и специальных паспортов
соглашения
в течение 2018 года
МИД
Безвизовый режим для владельцев дипломатических, служебных и специальных паспортов
129.
Подписание Соглашения о торгово-экономическом сотрудничестве между государствами-членами ЕАЭС и КНР
постановление
Правительства
июнь 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МСХ, МФ, МЮ, МИД, МТСЗН, М3, МИК, НБ (по согласованию)
Развитие и укрепление торговых связей, создание благоприятных условий для продвижения товаров на рынки иностранных государств и взаимное привлечение инвестиций
130.
Подписание временного соглашения по образованию зоны свободной торговли между государствами- членами ЕАЭС и Исламской Республикой Иран
постановление
Правительства
в течение 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МСХ, МФ, МЮ, МИД, МЭ, МТСЗН, М3, МИК, НБ (по согласованию)
131.
Внесение в Правительство проекта Концепции к проекту Закона РК "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" в части регулирования внешнеторговой деятельности и электронной торговли
проект
Концепции
февраль 2018 года
МНЭ (созыв), МИР, МСХ, МФ, МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
Устранение существующих пробелов в законодательстве Республики Казахстан в части определения принципов, целей и правил регулирования, применения ряда мер, направленных на регулирование внешней торговли товарами; адаптация действующего законодательства в сфере внешнеторговой деятельности с договорной правовой базой ЕАЭС, а также нормами международной торговли ВТО, а также обеспечение защиты прав потребителей в электронной торговле
132.
Совершенствование положений Договора о ЕАЭС
протокол о внесении изменений в Договор о ЕАЭС
в течение 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы, АДГСПК (по согласованию), КНБ (по согласованию), ГП (по согласованию) СК (по согласованию) НБ (по согласованию)
Развитие и укрепление торговых связей, создание благоприятных условий для продвижения товаров на рынки иностранных государств и взаимное привлечение инвестиций
133.

126.
Сан-Франциско қаласында (АҚШ) Қазақстан Республикасының Бас консулдығын ашу туралы Президент Жарлығының жобасын Үкіметке енгізу
Президент Жарлығының жобасы
2018 жылғы желтоқсан
СІМ
Сан-Франциско қаласында (АҚШ) ҚР Бас консулдығын ашу
127.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Кувейт Мемлекетінің, Оман Сұлтандығының, Македония Республикасының үкіметтері арасындағы дипломатиялық, арнайы және қызметтік паспорттардың иелерін бастапқы кіру визаларынан өзара босату туралы келісімге қол қою
келісімдер
2018 жыл ішінде
СІМ
Дипломатиялық, арнайы және қызметтік паспорттардың иелеріне арналған визасыз режим
128.
ЕАЭО мүше мемлекеттер және Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімге қол қою
Үкімет қаулысы
2018 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау) ИДМ, АШМ, Қаржымині, Әділетмині, СІМ, Еңбекмині, ДСМ, АКМ, ҰБ (келісім бойынша)
Сауда байланыстарын дамыту және нығайту, тауарларды шет мемлекеттердің нарықтарына ілгерілету үшін қолайлы жағдайлар жасау және инвестицияларды өзара тарту
129.
ЕАЭО мүше мемлекеттер және Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құру бойынша уақытша келісімге қол қою
Үкімет қаулысы
2018 жыл ішінде
ҰЭМ (жинақтау) ИДМ, АШМ, Қаржымині, Әділетмині, СІМ, ЭМ, Еңбекмині, ДСМ, АКМ, ҰБ (келісім бойынша)
130.
Сыртқы сауда қызметін реттеу және электрондық сауда бөлігінде "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заң жобасына тұжырымдама жобасын Үкіметке енгізу
Тұжырымдама жобасы
2018 жылғы ақпан
ҰЭМ (жинақтау), ИДМ, АШМ, Қаржымині, Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Тауарлардың сыртқы саудасын реттеуге бағытталған, бірқатар шараларды реттеу, реттеудің қағидаттарын, мақсаттарын және қағидаларын айқындау бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасындағы елеулі олқылықтарды жою; сыртқы сауда қызметінің саласындағы қолданыстағы заңнаманы ЕАЭО-ның шарттық құқықтық базасына, сондай-ақ ДСҰ-ның халықаралық сауда нормаларына бейімдеу, сондай-ақ электрондық саудада тұтынушылардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету
131.
ЕАЭО туралы шарттың ережелерін жетілдіру
ЕАЭО туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама
2018 жыл ішінде
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, МҚІСҚА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ЕК (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
Сауда байланыстарын дамыту мен нығайту, тауарларды шет мемлекеттердің нарықтарына ілгерілету үшін қолайлы жағдайлар жасау және өзара инвестицияларды тарту
132.

Продолжение определения перечня препятствий в рамках ЕАЭС и реализация Плана мероприятий ("Дорожной карты") по устранению изъятий и ограничений на внутреннем рынке ЕАЭС на 2018-2019 годы
подписание международных договоров и актов органов ЕАЭС
в течение 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы, АДГСПК (по согласованию), КНБ (по согласованию), ГП (по согласованию), НБ (по согласованию)
Развитие и укрепление торговых связей, создание благоприятных условий для продвижения товаров на рынки иностранных государств и взаимное привлечение инвестиций
134.
Продление Рамочных соглашений о партнерстве с ЕБРР, ЕИБ и ВБ до 2020 года
подписание
рамочных
Соглашений
март 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы и организации
VIII. Региональное развитие
135.
Внесение изменений в Программу развития регионов до 2020 года в части:
- придания статуса государственной программы;
- корректировки отдельных положений (агломерации, моногорода, сельские и приграничные территории);
- выделения не менее 100 млрд. тенге из всех источников на сельское водоснабжение
постановление
Правительства
сентябрь 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы и организации
Повышение конкурентоспособности регионов, формирование и развитие центров экономического роста
136.
Разработка долгосрочных планов формирования Астанинской и Алматинской агломераций до 2030 года
постановления
Правительства
июнь 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы и организации, акимы гг. Астаны и Алматы
Формирование и развитие Астанинской и Алматинской агломераций, как многофункциональных территорий с конкурентоспособной экономикой и высоким качеством жизни
137.
Актуализация Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года
предложение в
Правительство
проект
постановления
Правительства
декабрь 2018 года
МНЭ (созыв), заинтересованные госорганы, акимы эбластей, гг. Астаны и Алматы, НБ (по согласованию), КНБ (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук- К,азына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
Формирование новых подходов по развитию регионов с учетом задач, поставленных в Стратегическом плане развития Казахстана до 2025 года
IX. Развитие человеческого капитала
9.1 Образование
138.
Переход 3, 6, 8 классов на обновленное содержание в среднем образовании
отчет в Правительство
октябрь 2018 года
МОН (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
100% охват школ (3, 6, 8 классы), перешедших на обновленное содержание образования по опыту НИШ

ЕАЭО шеңберіндегі тосқауылдар тізбесін анықтауды жалғастыру және 2018-2019 жылдарға арналған ЕАЭО ішкі нарығындағы алып тастаулар мен шектеулерді жою бойынша іс-шаралар жоспарын ("Жол картасын") іске асыру
халықаралық шарттарға және ЕАЭО органдарының актілеріне қол қою
2018 жыл ішінде
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, МҚІСҚА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
Сауда байланыстарын дамыту мен нығайту, тауарларды шет мемлекеттердің нарықтарына ілгерілету үшін қолайлы жағдайлар жасау және өзара инвестицияларды тарту
133.
ЕҚДБ, ЕИБ және ДБ әріптестік туралы негіздемелік келісімдерді 2020 жылға дейін ұзарту
негіздемелік келісімдерге қол қою
2018 жылғы наурыз
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар
VIII. Өңірлік даму
134.
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасына:
- мемлекеттік бағдарлама мәртебесін беру;
- жекелеген ережелерді түзету (агломерациялар, моноқалалар, ауылдық және шекара маңындағы аумақтар);
- ауылдарды сумен жабдықтауға барлық көздерден кемінде 100 млрд. теңге бөлу бөлігінде өзгерістер енгізу
Үкімет қаулысы
2018 жылғы қыркүйек
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдар
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру, экономикалық өсу орталықтарын қалыптастыру және дамыту
135.
Астана және Алматы агломерацияларын қалыптастырудың 2030 жылға дейінгі ұзақ мерзімді жоспарларын әзірлеу
Үкімет қаулылары
2018 жылғы мамыр
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік орғандар мен ұйымдар, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Астана және Алматы агломерацияларын бәсекеге қабілетті экономика мен өмір сүрудің жоғары сапасы бар көпфункционалдық аумақ ретінде қалыптастыру және дамыту
136.
Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасын өзектілендіру
Үкіметке ұсыныс
2018 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ҰБ (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Қазақстанның 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарында белгіленген міндеттерді есепке ала отырып, өңірлерді дамыту бойынша жаңа тәсілдерді қалыптастыру
IX. Адами капиталды дамыту
9.1 Білім беру
137.
Орта білім беруде 3, 6, 8 сыныптарды жаңартылған білім беру мазмұнына көшіру
Үкіметіне есеп
2018 жылғы қазан
БҒМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері .
НЗМ тәжірибесі бойынша жаңартылған білім беру мазмұнына көшкен мектептерді 100 % қамту (3, 6, 8-сыныптар)
138.
Халықаралық талаптар соның ішінде World Skills негізінде техникалық және кәсіптік білім беру мамандықтары бойынша білім беру бағдарламаларын әзірлеу
Білім беру бағдарламалары
2018 жылғы желтоқсан
БҒМ
100 білім беру бағдарламасы, өсуді ескере отырып

139.
Разработка образовательных программ по специальностям технического и профессионального образования на основе международных требований, в том числе WorldSkills
образовательные программы
декабрь 2018 года
МОН
100 образовательных программ с учетом нарастания
140.
. Обеспечение школ широкополосным интернетом
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
Акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Доля школ, обеспеченных широкополосным интернетом (4 м/бит и более) - 85%
141.
Внедрение электронных дневников и журналов
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МОН (созыв), акимы областей, гг. Астаны Алматы
Доля школ, применяющих ИКТ (электронные журналы и дневники) в образовательном процессе - 85%
142.
Принятие Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения академической и управленческой самостоятельности высших учебных заведений"
Закон
декабрь 2018 года
МОН
Расширение академической и управленческой самостоятельности ВУЗов:
- увеличение компонента по выбору в бакалавриате до 75%, в магистратуре - до 85%, в докторантуре - до 95%.
- доля гражданских вузов, в которых функционируют органы корпоративного управления (наблюдательные советы, попечительские советы и советы директоров), от общего числа ВУЗов - 85%
143.
Внедрение подушевого финансирования в школах
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
МОН (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Повышение конкуренции между образовательными учреждениями и привлечение частного капитала
144.
Проработка вопроса открытия международных университетов в г. Астане по IT, гуманитарно-пеагогическому, медицинскому | направлениям
предложения в Правительство
июль 2018 года
МОН (созыв), МИД, МНЭ, МИК, МЮ, М3, МИР, МФ
9.2 Здравоохранение
145.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 17.11.2018 № 147-р.
146.
Разработка и внесение в Правительство проекта Закона РК, предусматривающего законодательное закрепление солидарной ответственности граждан за свое здоровье и сооплаты за медицинскую помощь
проект Закона
апрель 2018 года
М3 (созыв), заинтересованные госорганы
Солидарная ответственность граждан и сооплата за медицинскую помощь
147.
Проведение информационно-разъяснительной работы с населением
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
М3 (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Вовлечение самозанятого населения в систему ОСМС
148.
Разработка и внесение в Правительство проекта Закона, предусматривающего совершенствование законодательства в части инвестпланирования на основе Единого перспективного плана инфраструктуры здравоохранения
проект Закона
апрель 2018 года
М3 (созыв), заинтересованные госорганы, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Совершенствование инвестиционного планирования, в т.ч. механизмов ГЧП

139.
Мектептерді кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету
Үкіметіне есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Кең жолақты интернетпен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі (4 м/бит және одан жоғары) - 85 %
140.
Электрондық күнделіктер мен журналдарды енгізу
Үкіметіне есеп
2018 жылғы желтоқсан
БҒМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Білім беру процесінде АКТ-ны (электрондық журналдар мен күнделіктерді) пайдаланатын мектептердің үлесі - 85 %
141.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жоғары оқу орындарының академиялық және басқару дербестігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңын қабылдау
Заң
2018 жылғы желтоқсан
БҒМ
Жоғары оқу орындарының академиялық және басқару дербестігін кеңейту:
- таңдау компонентін бакалавриатта-75 %-ға дейін, магистратурада - 85 %-ға дейін, докторантурада - 95 %-ға дейін ұлғайту;
- жоғары оқу орындарының жалпы санынан корпоративтік басқару органдары (байқау кеңестері, қамқоршылық кеңестер және директорлар кеңесі) жұмыс істейтін азаматтық жоғары оқу орынның үлесі - 85%
142.
Мектептерде жан басына қаржыландыруды енгізу
Үкіметіне есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
БҒМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Білім беру мекемелері арасындағы бәсекелестікті арттыру және жеке капиталды тарту
143.
Астана қаласында ІТ, гуманитарлық-педагогикалық, медициналық бағыттар бойынша халықаралық университеттерді ашу мәселесін пысықтау
Үкіметке ұсыныс
2018 жылғы шілде
БҒМ (жинақтау), СІМ, ҰЭМ, АКМ, Әділетмині, ДСМ, ИДМ, Қаржымині
9.2 Денсаулық сақтау
144.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін жетілдіру
Үкімет қаулысы
2018 жылғы мамыр
ДСМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині
Бөлінген бюджет қаражаттарына сәйкес келетін оңтайландырылған ТМККК тізбесі
145.
Азаматтардың өз денсаулығы үшін ынтымақты жауапкершілігін және медициналық көмек бірлесіп төлеуді заңнамалық бекітуді көздейтін Заң жобасын әзірлеу және Үкіметке енгізу
Заң жобасы
2018 жылғы сәуір
ДСМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
Азаматтардың өз денсаулығына денсаулығы үшін ынтымақты жауапкершілігін және медициналық көмек бірлесіп төлеу
146.
Халыққа ақпараттық түсіндірме жұмыстарын жүргізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
БҒМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдарды МӘМС жүйесіне тарту
147.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 17.11.2018 № 147-ө өкімімен.
148.
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспарларын іске қосу
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
ДСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың 16 өңірлік перспективалық жоспарын іске қосу

149.
Запуск реализации региональных перспективных планов развития инфраструктуры здравоохранения
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
М3 (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Запуск реализации 16 региональных перспективных планов развития инфраструктуры здравоохранения
150.
Интеграция информационных систем, использование мобильных цифровых приложений, внедрение электронных паспортов здоровья, переход на "безбумажные" больницы
отчет в Правительство
февраль, июль 2018 года
М3 (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Охват населения электронными паспортами здоровья 20 % (базовый набор сведений) Внедрение пилотного проекта "Безбумажное ведение медицинской документации" в 4 пилотных регионах посредством МИС (Караганда, Акмола, Костанай и ЗКО)
151
Внедрение комплексной модели госпитального сервиса в ключевых медицинских организациях
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
М3 (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Увеличение количества пролеченных иностранных граждан в стационаре до 1795 человек
152
Создание университетских клиник при медицинских ВУЗах, в том числе с применением механизмов ГЧП
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
М3 (созыв), МОН, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Триединство образования, науки и практики
153
Внедрение инновационных технологий в медицине (искусственный интеллект, персонализированная медицина на основе генетического анализа)
отчет в Правительство
январь, июль 2018 года
М3
Развитие научно-обоснованных технологий персонализированного подхода в медицине
154.
Внесение в Правительство новой редакции проекта Кодекса "О здоровье народа и системе здравоохранения"
проект Кодекса
декабрь 2018 года
МЗ (созыв), МЮ, МФ, МНЭ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Совершенствование законодательства РК в сфере здравоохранения
155.
Внесение в Правительство проекта Государственной программы развития здравоохранения
постановление
Правительства
май 2018 года
М3 (созыв), заинтересованные госорганы, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
156.
Внесение в Правительство Комплексного плана по борьбе с онкологическими заболеваниями, в том числе с предусмотрением мероприятия по созданию научного онкологического центра в г. Астане
постановление
Правительства
май 2018 года
М3 (созыв), МФ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию)
Снижение заболеваемости злокачественными новообразованиями до 197,2 на 100 тыс. населения
157.
Трансформация диспансеризации в программу управления заболеванием и его поэтапное внедрение по основным заболеваниям
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
М3 (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы

149.
Ақпараттық жүйелерді біріктіру, мобильдік цифрлық қосымшаларды қолдану, электрондық денсаулық паспорттарын енгізу, "қағазсыз" ауруханаға көшу
Үкіметке есеп
2018 жылғы ақпан, шілде
ДСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Электрондық денсаулық паспорттарымен халықтың (мәліметтердің базалық жиынтығы) 20 % қамту "Медициналық құжаттаманы қағазсыз жүргізу" пилоттық жобасын МАЖ арқылы 4 пилоттық өңірде (Қарағанды, Ақмола, Қостанай облыстары және БҚО) енгізу
150.
Бастапқы медициналық ұйымдарда госпитальдық сервистің кешенді моделін енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
ДСМ (жинақтау), облыстардың Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Стационарда емделген шетел азаматтарының санын 1795 дейін арттыру
151.
Медициналық жоғарғы оқу орындардың жанынан оның ішінде МЖӘ тетіктерін қолдану арқылы университеттік клиникалар құру
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ДСМ (жинақтау), БҒМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Білім, ғылым және практиканың үш тұғырлығы
152.
Медицинада инновациялық технологияларды енгізу (жасанды интеллект, генетикалық талдаудың негізіндегі дербестендірілген медицина)
Үкіметке есеп
2018 жылғы қаңтар, шілде
ДСМ
Медицинада дербестендірілген тәсілдің ғылыми негізделген технологияларын дамыту
153.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексі жобасының жаңа редакциясын әзірлеп Үкіметке енгізу
Кодекс жобасы
2018 жылғы желтоқсан
ДСМ (жинақтау), Әділетмині, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
ҚР денсаулық сақтау саласындағы заңнамасын жетілдіру
154.
Денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасының жобасын Үкіметке енгізу
Үкімет қаулысы
2018 жылғы мамыр
ДСМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
155.
Астана қаласында онкологиялық ғылыми орталық құру жөніндегі іс-шараларын көздей отырып, Үкіметке онкологиялық аурулармен күресудің кешенді жоспарын енгізу
Үкімет қаулысы
2018 жылғы мамыр
ДСМ (жинақтау), Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, ДБҰ "Назарбаев Университет" (келісім бойынша)
Қатерлі ісікпен ауырғандар санын 100 мың тұрғынға шаққанда 197,2-ге дейін азайту
156.
Диспансерлеуді ауруды басқару бағдарламасына (АББ) ауыстыру және негізгі аурулар бойынша АББ кезең-кезеңмен енгізу
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
ДСМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері

Снижение общей смертности до 7,35 на 1000 населения
9.3 Повышение уровня социального обеспечения и занятость
158.
. Мониторинг реализации:
Расширение охвата 570 тысяч безработных и самозанятых граждан продуктивной занятостью
- Дорожной карты по формализации самозанятого населения;
информация в Правительство
ежемесячно
МТСЗН (созыв), МВД, МОН, МФ, МСХ, МНЭ, МЮ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, НПП "Атамекен" (по согласованию), ФП (по согласованию)
-Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы:
ежемесячно
МТСЗН (созыв), МНЭ, МСХ, МОН, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Повышение мотивации граждан Регистрация ИП 5,8 тысяч лиц, впервые открывших свое дело
- региональных Дорожных карт по управлению перетоками трудовых ресурсов
ежеквартально
МТСЗН (созыв), МИР, МИК, МНЭ, МЭ, МСХ, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Охват комплексом мер по сохранени занятости и содействию трудоустройству 3,8 тысяч высвобождаемых работников, в т.ч. в рамках Программы продуктивной занятости
Охват 180 крупных предприятий Дорожными картами
159.
. Разработка проектов законов РК:
- "О внесении изменений в законодательные акты по вопросам легализации деятельности неформально занятых";
проект Закона
декабрь 2018 года
МТСЗН (созыв), МНЭ, МСХ, МОН, МЮ, МВД, акимы областей, гг. Астаны и Алматы, КЕПП "Атамекен" (по согласованию)
- "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности профессиональных союзов";
март 2018 года
МТСЗН (созыв), заинтересованные госорганы, НПП "Атакемен" (по согласованию), ФП (по согласованию),
- "Об обязательном социальном страховании" в новой редакции, предусматривающего совершенствование параметров выплат из системы социального страхования и усиление их взаимосвязи с трудовым стажем
декабрь 2018 года
МТСЗН (созыв), МНЭ, МФ, МИК, НБ (по согласованию)
160.
Принятие законов РК:
- "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и миграции населения", предусматривающего вовлечение частных агентств занятости, интернет- площадок и внедрение Единой электронной биржи труда;
Закон
март 2018 года
МТСЗН (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Развитие конкурентного рынка частных провайдеров переквалификации и содействия занятости
- "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения"
апрель-май 2018 года
МТСЗН (созыв), МЮ, МФ
охват порядка 14 тыс. семей
161.
Развитие социально-трудовой сферы по вопросам:
- трансформации государственных центров занятости;
- развития электронной биржи труда;
- введения адресной социальной помощи в новом формате;
- реализации новой методики назначения государственной базовой пенсии в зависимости от трудового стажа;
отчет в Правительство
август 2018 года
МТСЗН (созыв), МИК, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Подключение всех центров занятости к Единой электронной бирже труда
- обеспечения назначения государственного социального пособия для родителей осуществляющих уход за совершеннолетними инвалидами 1 группы с детства;
- трансформации работы отраслевых и региональных трехсторонних комиссий по социальному партнерству с учетом потребностей рынка труда
МТСЗН (созыв), заинтересованные госорганы, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
НПП "Атамекен" (по согласованию), ФП (по согласованию)

Жалпы өлім-жітімді 1000 адамға шаққанда 7,35-ге дейін төмендету
9.3 Әлеуметтік қамсыздандыру және жұмыспен қамту
157.
Мыналардың:
Өзін-өзі жұмыспен қамтыған халықты ресмилендіру жөніндегі жол картасының;
Үкіметке ақпарат
ай сайын
Еңбекмині (жинақтау), ІІМ, БҒМ, Қаржымині, АШМ, ҰЭМ, Әділетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), КО (келісім бойынша)
570 мың өзін-өзі жұмыспен қамтыған және жұмыссыз азаматты өнімді жұмыспен қамтуды кеңейту
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасының;
ай сайын
Еңбекмині (жинақтау), ҰЭМ, АШМ, БҒМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Азаматтардың ынтасын арттыру
Жеке ісін бірінші рет ашқан 5,8 мың адамды дара кәсіпкер ретінде тіркеу
Еңбек ресурстарының ауысуын басқару жөніндегі өңірлік жол карталарының іске асырылуын мониторингілеу
тоқсан сайын
Еңбекмині (жинақтау), ИДМ, АКМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Жұмыспен қамтуды сақтау және 3,8 мың жұмыстан босатылатын жұмыскердің жұмысқа орналасуына жәрдемдесу жөніндегі кешенді шаралармен, оның ішінде Нәтижелі жұмыспен қамту бағдарламасы шеңберіндегі шаралармен қамту 180 ірі кәсіпорынды Жол карталарымен қамту
158.
Мынадай:
- "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бейресми жұмыспен қамтылған халықты заңдастыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы"
- "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіптік одақтар қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР заң жобаларын
- әлеуметтік сақтандыру жүйесінен төлемдерді төлеу параметрлерін жетілдіруді және олардың еңбек өтілімен өзара байланысын күшейтуді көздейтін "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" ҚР заң жобасының жаңа редакциясын әзірлеу
Заң жобасы
2018 жылғы желтоқсан
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), ҰЭМ, АШМ, БҒМ, Әділетмині, ІІМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), КФ (келісім бойынша)
Еңбекмині (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, АКМ, ҰБ (келісім бойынша)
159.
Мынадай:
- жеке жұмыспен қамту агенттіктерін, интернет алаңдарын тартуды және Бірыңғай электрондық еңбек биржасын енгізуді қарастыратын "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың жұмыспен қамтылуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы";
- әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР заңдарды қабылдау
Заң
2018 жылғы наурыз
2018 жылғы сәуір-мамыр
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Еңбекмині (жинақтау), Әділетмині, Қаржымині
Қайта даярлаудың және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің жеке провайдерлерінің бәсекеге қабілетті нарығын дамыту
шамамен 14 мың отбасыны қамту
160.
Мынадай:
- мемлекеттік Жұмыспен қамту орталықтарын трансформациялау;
- электрондық еңбек биржасын дамыту;
- жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмекті енгізу;
- еңбек өтіліне қарай мемлекеттік базалық зейнетақыны тағайындаудың жаңа әдістемесін іске асыру;
- кәмелетке толған I топтағы бала кезінен мүгедектерге күтімді жүзеге асыратын ата-аналар үшін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
тағайындауды қамтамасыз ету;
- еңбек нарығының талаптарын ескере отырып, әлеуметтік әріптестік жөніндегі салалық және өңірлік үш жақты комиссиялардың жұмысын трансформациялау мәселелері бойынша әлеуметтік-еңбек саласын дамыту
Үкіметке есеп
2018 жылғы тамыз
Еңбекмині (жинақтау), АКМ, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), КФ (келісім бойынша)
Барлық Жұмыспен қамту орталықтарын Бірыңғай электрондық еңбек биржасына қосу
161.
Ұлттық біліктілік жүйесін дамыту жөніндегі Жол картасын әзірлеу және іске асыру (кәсіби стандарттар, сертификаттау орталықтары)
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), БҒМ, мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша)
Экономиканың және кәсіптердің басым салаларының тізбесі Негізгі басым кәсіптер бойынша 230 кәсіптік стандарттардың жобалары
Кәсіптік стандарттарды ескеріп, 130 білім беру бағдарламаларының жобасы Пилоттық ТжКБ және ЖОО базасында пилоттық енгізу

162.
Разработка и реализация Дорожной карты по развитию Национальной системы квалификации (профессиональные стандарты, центры сертификации)
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
МТЗСН (созыв), МОН, заинтересованные госорганы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
Перечень приоритетных отраслей экономики и профессий 230 проектов профстандартов по основным приоритетным профессиям
Пилотное внедрение на базе пилотных ТиПО и ВУЗов
163.
Заключение Генерального соглашения между Правительством Республики Казахстан, республиканскими объединениями работников и республиканскими объединениями работодателей на 2018-2020 гг.
генеральное соглашение
январь 2018 года
МТЗСН, заинтересованные госорганы, НПП "Атамекен" (по согласованию), ФП (по согласованию)
Сохранение конкурентного преимущества Казахстана по фактору "Эффективность рынка труда" ГИК ВЭФ
Снижение количества коллективных трудовых споров и конфликтов (не более 10 случаев)
164.
Разработка концепции проектов Законов:
МТЗСН (созыв), заинтересованные госорганы, НПП "Атамекен" (по согласованию), ФП (по согласованию)
- по вопросам регулирования труда;
концепция проекта Закона
июль 2018 года
- по совершенствованию механизмов регулирования миграционных процессов
концепция проекта Закона
июнь 2018 года
МТЗСН (созыв), МНЭ, МФ, МЮ, МИР, МЭ, МСХ, МВД, КНБ (по согласованию), ВАК (по согласованию)
165.
Реализация Плана мероприятий по реализации Концепции миграционной политики Республики Казахстан на 2017-2021 годы
отчет в Правительство
июль, декабрь 2018 года
МТСЗН (созыв), МНЭ, МФ, МЮ, МИР, МЭ, МСХ, МВД, КНБ (по согласованию), ВАК (по согласованию)
166.
Выработка предложений по совершенствованию пенсионной системы
предложения в Правительство
июль 2018 года
МТСЗН (созыв), МФ, МНЭ, НБ (по согласованию)
Заключение электронных трудовых договоров в 7 пилотных организациях
Переход на проактивное оказание социальных государственных услуг посредством интеграции 28 ИС 9-ти государственных органов
Расширение участия частного сектора в оказании социальных услуг
167.
Реализация пилотного проекта по внедрению "е-HR" (создание системы учета электронных трудовых договоров, внедрение электронных трудовых книжек)
отчет в Правительство
ноябрь 2018 года
МТСЗН (созыв), МИК, Аким Актюбинской области, АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), АО "НИТ" (по согласованию)
168.
Развитие единой информационной системы социально-трудовой сферы:
- портал социальных услуг;
- модернизация служб МСЭ и социального обслуживания;
- учет трудных жизненных ситуаций (с применением технологии блокчейн)
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МТСЗН (созыв), М3, МОН, МВД, МЮ, МИК, МФ

162.
Қазақстан Республикасының Үкіметі, жұмыскерлердің республикалық бірлестігі мен жұмыс берушілердің республикалық бірлестігі арасындағы 2018 - 2020 жылдарға арналған Бас келісімді жасасу
Бас келісім
2018 жылғы қаңтар
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, "Атакемен" ҰКП (келісім бойынша), КФ (келісім бойынша)
ДЭФ ЖБИ "Еңбек нарығының тиімділігі факторы бойынша Қазақстанның бәсекелестік артықшылығын сақтау Ұжымдық даулар мен шиеленістердің санын төмендету (10 жағдайдан асырмау)
163.
Мынадай:
- еңбекті реттеу мәселесі;
Заң жобасының тұжырымдамасы
2018 жылғы шілде
Еңбекмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), КФ (келісім бойынша),
- көші-қон процестерін реттеу тетігін жетілдіру бойынша ҚР заң жобаларының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасы
2018 жылғы маусым
Еңбекмині (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, АШМ, ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), ЖАК (келісім бойынша)
164.
Қазақстан Республикасы көші-қон саясатының 2017 - 2021 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы шілде, желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, ИДМ, ЭМ, АШМ, ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), ЖАК (келісім бойынша)
165.
Зейнетақы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ұсыныс
2018 жылғы шілде, желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша)
7 пилоттық ұйымда электрондық еңбек шарттарын жасау
9 мемлекеттік органның 28 АЖ-сын интеграциялау арқылы әлеуметтік мемлекеттік қызметтерді проактивті көрсетуге көшу
Жеке сектордың әлеуметтік қызмет көрсетуге қатысуын кеңейту
166.
"e-HR" енгізу (электрондық еңбек шарттарын есепке алу жүйесін құру, электрондық еңбек кітапшаларын енгізу) бойынша пилоттық жобаны іске асыру
Үкіметке есеп
2018 жылғы қараша
Еңбекмині (жинақтау), АКМ, Ақтөбе облысының әкімі, "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісім бойынша), "ҰАТ" АҚ (келісім бойынша)
167.
Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін дамыту:
- әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы;
- МӘС және әлеуметтік қызмет көрсету қызметтерін жаңғырту;
- өмірлік қиын жағдайлардың есебін жүргізу (блокчейн технологиясын қолдана отырып)
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), ДСМ, БҒМ, ІІМ, Әділетмині, АКМ, Қаржымині

9.4 Развитие культуры, спорта и туризма
169.
Проведение подготовительной работы по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику
отчет в Правительство приказы Министров культуры и спорта, образования и науки, информации и коммуникаций
декабрь 2018 года
МКС (созыв), МОН, МИК
Разработка правил правописания, методическая - организация вопросов апробации, внедрения нового алфавита и его грамматики, составление научных терминологических принципов, после перехода на новый алфавит, обеспечение свободного внедрения нового алфавита интернет-пространстве
170.
Пересмотр подходов к переводу терминов на казахский язык Выработка подходов к переводу терминов и понятий и пересмотр ранее переведенных терминов и понятий на предмет их соответствия общепризнанным международным аналогам
информация в АП и отчет Правительство
декабрь 2018 года
МОН (созыв), МКС
Терминологически приблизить перевод к международному уровню
171
Участие в XXIII зимних Олимпийских играх в г. Пхенчхан (Республика Корея)
отчет в Правительства
март 2018 год
МКС (созыв), акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Успешное выступление сборной команды Республики Казахстан на XXIII зимних Олимпийских играх в г. Пхенчхан (Республика Корея)
172.
Участие в XXIII зимних Паралимпийских играх в г. Пхенчхан (Республика Корея)
отчет в Правительство
апрель 2018 года
МКС (созыв), НПК (по согласованию)
Пропаганда и развитие паралимпийских видов спорта
173.
Внесение в Мажилис Парламента проекта Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса"
проект
Закона
май 2018 год
МКС
Совершенствование действующего законодательства игорного бизнеса, восполнение пробелов в правовом регулирования
174
Участие в XVIII Азиатских и XII летних Паразиатских играх (Индонезия), III Юношеских Олимпийских играх (Аргентина)
отчет в Правительство
октябрь 2018 года
МКС (созыв), НОК (по согласованию), НПК (по согласованию)
Успешное выступление сборной команды РК
175.
Утверждение Плана мероприятий по реализации Концепции развития туристской отросли Республики Казахстан до 2023 года
постановление Правительства
март 2018 года
МКС
Прирост объема услуг, оказанных местами размещения

9.4 Мәдениетті, спортты және туризмді дамыту
168.
Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру бойынша дайындық жұмыстарын жүргізу
Мәдениет және спорт, Білім және ғылым, Ақпарат және коммуникациялар министрлерінің бұйрығы Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
МСМ (жинақтау), БҒМ, АКМ
Жазу қағидаларын әзірлеу, жаңа әліпбиді және оның грамматикасын енгізу, сынау мәселелерін әдістемелік ұйымдастыру, ғылыми терминологиялық қағидаттарды жасау, жаңа әліпбиге көшкеннен кейін жаңа әліпбидің интернет-кеңістікке еркін енуін қамтамасыз ету
169.
Терминдерді қазақ тіліне аудару тәсілдерін қайта қарау.
Терминдер мен ұғымдарды аудару тәсілдерін әзірлеу және жалпы қабылданған халықаралық аналогтарға сәйкестендіру тұрғысынан бұрын аударылған терминдер мен ұғымдарды қайта қарау
ПӘ-ге ақпарат және Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
БҒМ (жинақтау), МСМ
Аударманы халықаралық деңгейге терминологиялық жақындату
170.
Пхенчхан қаласында (Корея Республикасы) өтетін XXIII қысқы Олимпиада ойындарына қатысу
Үкіметке есеп
2018 жылғы наурыз
МСМ (жинақтау), Спорт түрлері бойынша федерация (келісім бойынша)
Пхенчхан қаласында (Корея Республикасы) өтетін XXIII қысқы Олимпиада ойындарына Қазақстан Республикасы құрама командасының табысты өнер көрсетуі
171.
Пхенчхан қаласында (Корея Республикасы) өтетін XXIII Паралимпиада ойындарына қатысу
Үкіметке есеп
2018 жылғы сәуір
МКС (жинақтау), ҰПК (келісім бойынша)
Паралимпиадалық спорт түрлерін насихаттау және дамыту
172.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ойын бизнесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Парламент Мәжілісіне енгізу
Заң жобасы
2018 жылғы қараша
МСМ
ойын бизнесінің қолданыстағы заңнамасын жетілдіру, құқықтық реттеудегі олқылықтарды қалпына келтіру
173.
XVIII Азия және XII жазғы Паразия ойындарына (Индонезия), III Жасөспірімдер Олимпия да ойындарына (Аргентина) қатысу
Үкіметке есеп
2018 жылғы қазан
МСМ (жинақтау), ҰОК (келісім бойынша), ҰПК (келісім бойынша)
ҚР құрама командасының табысты өнер көрсетуі
174.
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2023 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту
Үкімет қаулысы
2018 жылғы наурыз
МСМ
Орналастыру орындарында көрсетілген қызметтер көлемінің өсімі
175.
Қазақстанның елдік туристік брендін бекіту
Брендтің презентациясы
2018 жылғы наурыз
МСМ (жинақтау), "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
Тартымды туристік дестинация ретінде ҚР-дың әлемдік аренадағы танымалдылығы келу туризмі бойынша орналастыру орындарында қызмет көрсетілген келушілер санының артуына әсер ететін

176.
Утверждение странового туристского бренда Казахстана
презентация бренда
март 2018 года
МКС (созыв), АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию)
Узнаваемость Республики Казахстан на мировой арене как привлекательной туристской дестинации, что способствует увеличению количества обслуженных посетителей местами размещения по въездному
177.
Участие Казахстана в международных туристских выставках для продвижения туристского потенциала Казахстана на пяти рынках первого приоритета (РФ, КНР, Индия, Иран, страны Персидского залива)
отчет в Правительство
декабрь 2018 года
МКС (созыв), АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию)
Увеличение потоков въездного туризма и привлечения инвестиций. Количество обслуженных посетителей местами размещения по въездному туризму. Рост инвестиции в отрасль
Х. Общественное развитие и безопасность населения
178.
Разработка и внесение проекта постановления Правительства по расширению компетенции уполномоченного органа по контролю деятельности религиозных объединений
проект постановления Правительства
декабрь 2018 года
МДРГО
Повышение эффективности государственного регулирования сферы религии
179.
Развитие диалога с религиозными объединениями и религиозными лидерами:
МДРГО
Выработка эффективных решений по актуальным вопросам религиозной сферы
- участие в проведении VI Съезда лидеров мировых и традиционных религий;
участие VI Съезде лидеров мировых и традиционных религий
2018 года
- проведение VIII Форума религиоведов Казахстана
Проведение VIII Форума религиоведов Казахстана
декабрь 2018 года
- проведение заседания Комиссии по выработке предложений по вопросам координации государственной политики в религиозной сфере при Правительстве
заседание
Комиссии
июль, декабрь 2018 года
180.
Совершенствование механизмов общественного контроля через общественные советы:
МДРГО
Повышение эффективности деятельности общественных советов в формировании подотчетного и транспарентного государства
- разработка и внесение проекта постановления Правительства по совершенствованию деятельности общественных советов;
проект
постановления
Правительства
сентябрь 2018 года
- подготовка комплексного доклада о деятельности общественных советов
комплексный
доклад
декабрь 2018 года
181.
Дальнейшая оптимизация и автоматизация государственных услуг по регистрации транспорта и выдаче водительских удостоверений через "портал электронного правительства"
изменение
стандарта
госуслуги
март 2018 года
МВД (созыв), МИК, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
Повышение качества оказываемых государственных услуг населению

176.
Бірінші кезектегі бес нарықта (РФ, ҚХР, Үндістан, Иран, Парсы шығанағы) Қазақстанның туристік әлеуетін жүргізу үшін халықаралық туристік көрмелерде Қазақстанның қатысуы
Үкіметке есеп
2018 жылғы желтоқсан
МСМ (жинақтау), "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
Кіру туризмі ағынын жоғарылату және инвестицияларды тарту. Кіру туризмі бойынша қызмет көрсетілген келушілердің санын орналастыру орындарымен қамтамасыз ету. Салаға инвестицияны арттыру.
X. Қоғамдық даму және халықтың қауіпсіздігі
177.
Діни бірлестіктер қызметін бақылау жөніндегі уәкілетті органның құзыретін кеңейту бойынша ҚР Үкіметі қаулысының жобасын әзірлеу және енгізу
Үкімет Қаулысының жобасы
2018 жылғы желтоқсан
ДІАҚМ
Дін салаларын мемлекеттік реттеудің тиімділігін арттыру
178.
Діни бірлестіктер мен діни көшбасшылардың диалогын дамыту:
- әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VI съезін өткізуге қатысу;
- Қазақстан дінтанушыларының VIII форумын өткізу
- дін саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі Үкімет жанындағы комиссияның отырысын өткізу
Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VI съезіне қатысу Қазақстан дінтанушыларының VIII форумын өткізу Комиссия отырысы
2018 жылғы қазан
2018 жылғы желтоқсан
2018 жылғы шілде, желтоқсан
ДІАҚМ
Діни қарым-қатынас саласында конфессияаралық келісім мен тұрақтылықты нығайту
Діни салада өзекті мәселелер бойынша тиімді шешім шығару
179.
Қоғамдық кеңес арқылы қоғамдық бақылау механизімін жетілдіру:
- қоғамдық кеңес қызметін жетілдіру бойынша Үкімет қаулысының жобасын әзірлеу және енгізу;
- қоғамдық кеңестер қызметі туралы кешендік баяндама әзірлеу
Үкімет қаулысының жобасы кешенді баяндама
2018 жылғы қыркүйек
2018 жылғы желтоқсан
ДІАҚМ
Есеп беретін және транспаренттік мемлекетті қалыптастыруда қоғамдық кеңестер қызметінің тиімділігін арттыру
180.
"Электрондық үкімет порталы" арқылы көлікті тіркеу және жүргізуші куәліктерін беру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процесін одан әрі оңтайландыру және автоматтандыру
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын өзгерту
2018 жылғы наурыз
ІІМ (жинақтау), АКМ, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" (келісім бойынша), КеАҚ (келісім бойынша)
Халыққа көрсетілетін мемлекеттік қызмет сапасын арттыру
181.
Астана қаласында Көші-қон қызметтерін көрсету орталығын құру және Алматы қаласы мен облыс орталықтарында осыған ұқсас орталықтарды құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
облыстардың және Алматы қаласының әкімдіктеріне ұсыныстар
2018 жыл ішінде
ІІМ
Халыққа және шетел азаматтарына мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру