Об утверждении Дорожной карты по обеспечению пожарной безопасности на территории Республики Казахстан на 2022 - 2024 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 187-р
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по обеспечению пожарной безопасности на территории Республики Казахстан на 2022 - 2024 годы (далее - Дорожная карта).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам Республики Казахстан, ответственным за исполнение Дорожной карты:
1) принять необходимые меры по реализации Дорожной карты;
2) один раз в год, не позднее 20 декабря, следующего за отчетным периодом, представлять в Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан отчет о ходе реализации Дорожной карты.
3. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан не позднее 10 января, следующего за отчетным периодом, представлять в Правительство Республики Казахстан отчет по реализации Дорожной карты.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 ноября 2021 года №187-р
Дорожная карта
по обеспечению пожарной безопасности на территории Республики Казахстан на 2022 - 2024 годы
п/п
Наименование Форма завершения Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1 2 3 4 5
Ожидаемые результаты:
1) общее снижение количества пожаров на 10 % или до 12700 пожаров;
2) снижение количества пожаров в жилом фонде на 10 % или до 8100 пожаров;
3) снижение количества природных пожаров на 15 % или до 700 пожаров;
4) снижение количества происшествий со взрывами газа в быту на 20 %;
5) проектирование и ввод в эксплуатацию объектов с массовым пребыванием людей, жилых и высотных зданий без нарушений требований пожарной безопасности.
1. Совершенствование нормативных правовых актов Республики Казахстан и нормативно-технической документации
1.
Повышение размера штрафов за нарушения в области пожарной безопасности, предусмотренных в Кодексе Республики Казахстан об административных правонарушениях
проект Закона
2023 год
МЧС, МЮ
2.
Наделение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан полномочиями по:
1) рассмотрению специальных технических условий, отражающих специфику противопожарной защиты объектов, на которых отсутствуют установленные нормы и правила;
2) выдаче заключений на вводимые в эксплуатацию объекты с массовым пребыванием людей, жилые и высотные здания на стадии подписания декларации о соответствии, в том числе требованиям пожарной безопасности
внесение Концепции законопроекта с соответствующими поправками на рассмотрение МВК
июль 2023 года
МЧС, МИИР, МЮ
3.
Внесение изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" в части ужесточения требований при реализации сжиженного нефтяного газа в баллонах, в том числе с учетом нелегальной заправки баллонов автогазозаправочными станциями
внесение Концепции законопроекта с соответствующими поправками на рассмотрение МВК
июль 2023 года
МЧС, МИИР, МЮ, МЭ, МНЭ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
4.
Совершенствование требований действующих государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства по вопросам пожарной безопасности
приказы КДСиЖКХ
ежегодно
МИИР, МЧС

Қазақстан Республикасының аумағында өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 24 қарашадағы № 187-ө өкімі
Қазақстан Республикасының аумағында өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасы (бұдан әрі - Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасының орындалуына жауапты Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдары:
1) Жол картасын іске асыру жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 желтоқсанынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы есепті ұсынып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жол картасын іске асыру жөніндегі есепті ұсынып тұрсын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 24 қарашадағы
№ 187-ө өкімімен бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасы
Р/с №
Атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
Күтілетін нәтижелер:
1) өрттер санының 10 %-ға немесе 12700-ге дейін жалпы азаюы:
2) тұрғын үй қорындағы өрттер санының 10 %-ға немесе 8100 өртке дейін азаюы;
3) табиғи өрттер санының 15 %-ға немесе 700 өртке дейін азаюы:
4) тұрмыстағы газ жарылыстары оқиғалары санының 20 %-ға азаюы;
5) адамдар жаппай жиналатын, тұрғын және биік ғимараттарды өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзбай, жобалау және пайдалануға беру.
1. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін және нормативтік-техникалық құжаттаманы жетілдіру
1.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген өрт қауіпсіздігі саласындағы бұзушылықтар үшін айыппұлдар мөлшерін арттыру
Заң жобасы
2023 жыл
ТЖМ, Әділетмині
2.
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігіне:
1) белгіленген нормалар мен қағидалары жоқ объектілердің өртке қарсы қорғау ерекшелігін көрсететін арнайы техникалық шарттарды қарау;
2) сәйкестік, оның ішінде өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестік туралы декларацияға қол қою сатысында пайдалануға берілетін адамдар жаппай жиналатын объектілердің, тұрғын және биік ғимараттарға қорытындылар беру жөніндегі өкілеттіктер беру
Тиісті тұзетулері бар Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК қарауына енгізу
2023 жылғы шілде
ТЖМ, ИИДМ, Әділетмині
3.
Баллондардағы сұйытылған мұнай газын, оның ішінде автогаз құю станцияларының баллондарды заңсыз толтыруын ескере отырып, өткізу кезіндегі талаптарды қатаңдату бөлігінде "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Тиісті түзетулері бар Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК қарауына енгізу
2023 жылғы шілде
ТЖМ, ИИДМ, Әділетмині, ЭМ, ҰЭМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
4.
Өрт қауіпсіздігі мәселелері бойынша сәулет, қала кұрылысы және кұрылыс саласындағы қолданыстағы мемлекеттік нормативтердің талаптарын жетілдіру
ҚжТКШІК бұйрықтары
жыл сайын
ИИДМ, ТЖМ

2. Формирование и развитие негосударственной (вневедомственной) и объектовой системы противопожарной безопасности и охраны
5.
Выработка и внесение на рассмотрение МВГК перечня преференций добровольным пожарным и механизма их реализации
решение МВГК
декабрь 2022 года
МЧС, МФ, МНЭ, акиматы областей
6.
Принятие мер по защите населенных пунктов путем увеличения количества пожарных постов, добровольных противопожарных формирований и их оснащения пожарно-техническим вооружением в населенных пунктах, не защищенных государственной противопожарной службой
проведение анализа потребности
апрель 2022 года
МЧС, акиматы областей
соответствующие решения маслихатов
июнь 2022 года, далее - ежегодно
акиматы областей
информация в МЧС
сентябрь 2022 года, далее - ежегодно
акиматы областей
7.
Принятие мер по обеспечению пожарной безопасности в жилых домах, находящихся в ветхом (аварийном) состоянии, в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы
информация в МЧС
ежегодно
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
8.
Организация работы по профилактике пожаров добровольными противопожарными формированиями в сельской местности, где отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы
информация в МЧС
ежегодно
акиматы областей
3. Укрепление оснащенности противопожарных структур надлежащими средствами пожаротушения и иной соответствующей техникой, финансирование противопожарной инфраструктуры
9.
Материально-техническое оснащение подразделений гражданской защиты из республиканского и местных бюджетов в рамках действующих программных документов
оснащение соответствующими техникой и оборудованием
ежегодно
МЧС, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
10.
Финансирование строительства пожарных депо, по которым начата/завершена разработка проектно-сметной документации
внесение на рассмотрение РБК и соответствующие решения маслихатов
июнь 2022 года
МЧС, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента ,
11.
Проведение анализа бюджетного законодательства на предмет необходимости внесения в классификатор расходов местных бюджетов для возможности планирования средств на создание и содержание пожарных постов
согласованные предложения в Правительство Республики Казахстан
июль 2022 года
МЧС, МФ, МНЭ, акиматы областей
12.
Разработка Плана на трехлетний период по оснащению природоохранных и лесных учреждений пожарно-техническим вооружением, строительству лесных пожарных станций и наблюдательных вышек
утверждение Плана
март 2022 года
МЭГПР, МФ, акиматы областей

2. Мемлекеттік емес (ведомстводан тыс) және объектілік өртке карсы қауіпсіздік және қорғау жүйесін қалыптастыру және дамыту
5.
Ерікті өрт сөндірушілерге берілетін преференциялар тізбесін және оларды іске асыру тетігін тұжырымдау және ВАМК қарауына енгізу
ВАМК шешімі
2022 жылғы желтоқсан
ТЖМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың әкімдіктері
6.
Мемлекеттік өртке қарсы қызметпен қорғалмаган елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерінің, ерікті өртке қарсы құралымдардың санын арттыру және оларды өрт-техникалық жарақтармен жарақтау арқылы елді мекендерді қорғау жөніндегі шаралар қабылдау
қажеттілікке талдау жүргізу
2022 жылғы сәуір
ТЖМ, облыстардың әкімдіктері
мәслихаттардың тиісті шешімдері
2022 жылғы маусым, бұдан әрі - жыл сайын
облыстардың әкімдіктері
ТЖМ-ге ақпарат
2022 жылғы қыркүйек, бұдан әрі - жыл сайын
облыстардың әкімдіктері
7.
Тұрғын үй-коммуналдық дамытудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы –жер мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тозған (авариялық) жағдайдағы тұрғын үйлерде қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабыддау
ТЖМ-ге ақпарат
жыл сайын
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
8.
Мемлекеттік өртке карсы қызмет бөлімшелері жоқ ауылдық жерде ерікті өртке қарсы құрылымдардың өрттердің профилактикасы бойынша жұмысты ұйымдастыруы
ТЖМ-ге ақпарат
жыл сайын
облыстардың әкімдіктері
3. Өртке қарсы құрылымдардың тиісті өрт сөндіру құралдарымен және өзге де тиісті техникамен жарақталуын нығайту, өртке қарсы инфрақұрылымды қаржыландыру
9.
Қолданыстағы бағдарламалық құжаттар шеңберінде республикалық және жергілікті бюджеттерден азаматтық қорғау бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтау
Тиісті техникамен және жабдықпен жарақтау
жыл сайын
ТЖМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
10.
Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу бастапған/аяқталған өрт сөндіру деполарын салуды қаржыландыру
РБК қарауына енгізу және мәслихаттардың тиісті шешімдері
2022 жылғы маусым
ТЖМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
11.
Бюджет заңнамасына өрт сендіру бекеттерін құруға және күтіп-ұстауға арналған қаражатты жоспарлау мүмкіндігі үшін жергілікті бюджеттер шығыстарының жіктеуішіне енгізу қажеттілігі тұрғысынан талдау жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне келісілген ұсыныстар
2022 жылғы шілде
ТЖМ, Қаржымині, ҰЭМ, облыстардың әкімдіктері
12.
Табиғат қорғау және орман мекемелерін өрт-техникалық жарақтармен жарақтау, орман өрт сөндіру станциялары мен бақылау мұнараларын салу жөніндегі үш жылдық кезеңге арналған жоспарды әзірлеу
Жоспарды бекіту
2022 жылғы наурыз
ЭГТРМ, Қаржымині, облыстардың әкімдіктері

4. Развитие газотехнических служб в регионах в связи с масштабным проектом газификации центральных и северных регионов страны
13.
Организация работы жилищных инспекций по осуществлению государственного контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования, бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, бытовых и коммунально-бытовых потребителей
информация в МЧС
ежегодно
МИИР, МНЭ, МФ, МЭ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
14.
Проведение местными исполнительными органами проверок организации работ по содержанию внутридомового газового оборудования, вентиляционных каналов и дымоходов в многоквартирных домах
информация в МЧС
ежегодно
МИИР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
15.
Выработка и внесение на рассмотрение МВГК:
1) механизма изъятия и утилизации бытовых баллонов, отработавших нормативный срок службы, а также бытовых баллонов, признанных по результатам технического освидетельствования негодными для дальнейшей эксплуатации, с целью уменьшения количества хлопков, взрывов, вспышек бытовых баллонов и гибели людей
решение МВГК
июнь 2022 года
МИИР, МЧС, МЭ, МТИ, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2) порядка оборота бытовых баллонов, включая вопросы учета и контроля баллонов, а также требований при продаже сжиженного нефтяного газа в баллонах физическим лицам
МЧС, МЭ, МИИР, МТИ, МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
3) вопросов реализации газовых баллонов, оборудованных сбросным клапаном, и введения запрета на оборот бытового газового оборудования, не предусматривающего автоматическое прекращение подачи газа при прекращении горения
МТИ, МИИР, МЭ, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
5. Усовершенствование информационно-разъяснительной и профилактической работы, нацеленность на формирование соответствующих рейтингов в регионах
16.
Формирование обучающих комплектов материалов по вопросам подготовки детей и подростков к действиям в чрезвычайных ситуациях на всех этапах обучения от дошкольных до общеобразовательных учебных организаций
брошюры,
методические
рекомендации
ежегодно
МЧС, МОН
17.
Проработка и внесение на рассмотрение МВГК вопроса по созданию практических курсов выработки навыков защиты от пожаров и других чрезвычайных ситуаций в рамках
решение МВГК
июнь 2022 года
МОН, МЧС
18.
Разработка обучающих и разъясняющих видеороликов, анимационных фильмов по вопросам обеспечения пожарной безопасности и предупреждения других чрезвычайных ситуаций среди населения с последующей ротацией на республиканских каналах в прайм-тайм, а также во время трансляции детских программ
показ видеороликов, анимационных фильмов в СМИ и кинотеатрах
ежегодно
МЧС, МИОР, МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
19.
Организация широкомасштабной работы по пропаганде и продвижению мер безопасности при пожарах
проведение адресной агитационнопрофилактической работы, организация акций и секций, выступление в СМИ
ежегодно
МЧС, МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
20.
Введение системы поощрения "Образцовый дом" по линии пожарной безопасности и проведение соответствующей информационной кампании
информация в МЧС
ежегодно
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента

4. Елдің орталық және солтүстік өңірлерін газдандырудың ауқымды жобасына байланысты өңірлерде газ-техникалық қызметтерін дамыту
13.
Газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын, тұрмыстық баллондар мен газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін, тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру жөніндегі тұрғын үй инспекцияларының жұмысын ұйымдастыру
ТЖМ-ге ақпарат
жыл сайын
ИИДМ, ҮЭМ, Каржымині, ЭМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
14.
Жергілікті атқарушы органдардың көп пәтерлі үйлердегі үйішілік газ жабдығын, желдеткіш каналдар мен түтіндіктерді ұстау жөніндегі жұмыстардың ұйымдастырылуына тексерулер жүргізуі
ТЖМ-ге ақпарат
жыл сайын
ИИДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
15.
Мыналарды:
1) тұрмыстық баллондардың ауа тарсылдарын, жарылыстарын, тұтанулар санын және адамдар өлімін азайту мақсатында нормативтік қызмет ету мерзімі өткен тұрмыстық баллондарды, сондай-ақ техникалық куәландыру нәтижелері бойынша одан әрі пайдалануға жарамсыз деп танылған тұрмыстық баллондарды алып қою және кәдеге жарату тетігін әзірлеу
ВАМК шешімі
2022 жьогьі маусыч
ИИДМ, ТЖМ, ЭМ, СИМ, Каржымині. облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2) баллондарды есепке алу және бақылау мәселелерін, сондай-ақ баллондардағы сұйытылған мұнай газын жеке тұлғаларға сату кезіндегі талаптарды қоса алғанда, тұрмыстық баллондар айналымының тәртібін
ТЖМ, ЭМ, ИИДМ, СИМ, ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
3) босатылатын клапанмен жабдықталған газ баллондарын өткізу және жану тоқтаған кезде газ беруді автоматты түрде тоқтатуды көздемейтін тұрмыстық газ жабдығының айналымына тыйым салуды енгізу мәселелерін тұжырымдау және ВАМК қарауына енгізу
СИМ, ИИДМ, ЭМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
5. Ақпараттық-түсіндіру және профилактикалық жұмысты жетілдіру, өңірлерде тиісті рейтингтерді қалыптастыруға бағдарланушылық
16.
Мектепке дейінгі ұйымдардан бастап жалпы білім беретін оқу ұйымдарына дейінгі оқытудың барлық кезеңдерінде балалар мен жасөспірімдерді төтенше жағдайлардағы іс-қимылдарға даярлау мәселелері бойынша оқыту материалдарының жиынтығын қалыптастыру
брошюралар, әдістемелік ұсынымдар
жыл сайын
ТЖМ, БҒМ
17.
Жазғы демалыс орындарында балалар мен жасөспірімдердің демалысын үйымдастыру шеңберінде өрттер мен басқа да төтенше жағдайлардан қорғау дағдыларын әзірлеудің практикалық курстарын жасау мәселесін пысықтау және ВАМК қарауына енгізу
ВАМК шешімі
2022 жылғы маусым
БҒМ, ТЖМ
18.
Жұртшылық арасында өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және басқа да төтенше жағдайлардың алдын алу мәселелері бойынша кейіннен республикалық арналарда прайм-таймда, сондай-ақ балалар бағдарламаларын трансляциялау кезінде ротациялай отырып, оқытушы және түсіндіруші бейнероликтер, анимациялық фильмдер әзірлеу
БАҚ-та және кинотеатрларда бейнероликтер, анимациялық фильмдер көрсету
жыл сайын
ТЖМ, АҚДМ, БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
19.
Өрт кезіндегі қауіпсіздік шарапарын насихаттау және ілгерілету жөніндегі кең ауқымды жұмысты ұйымдастыру
атаулы үгіт- профилактикалық жұмыс жүргізу, акциялар мен секциялар ұйымдастыру, БАҚ-та сөз сөйлеу
жыл сайын
ТЖМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
20.
Өрт қауіпсіздігі желісі бойынша "Үлгілі үй" көтермелеу жүйесін енгізу және тиісті ақпараттық науқан өткізу
ТЖМ-ге ақпарат
жыл сайын
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері

6. Внедрение современных цифровых и иных технологий в работу по предупреждению и ликвидации пожаров
21.
Внедрение АРМ-диспетчера для автоматизации рабочих мест дежурно-диспетчерских служб территориальных подразделений органов гражданской защиты
ввод системы в эксплуатацию
июнь 2023 года
МЧС, МФ
22.
Формирование архитектуры Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, определяющей необходимый уровень и формат автоматизации государственных функций
архитектура МЧС
2023 год
МЧС. МЦРИАП
23.
Внедрение беспилотных летательных аппаратов в деятельность органов гражданской защиты
внесение на рассмотрение РБК и соответствующие решения маслихатов
ежегодно
МЧС, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
24.
Проработка и внесение на рассмотрение МВГК вопроса монтажа и подключения камер видеонаблюдения на высотных зданиях для мониторинга пожарной обстановки с центральных пунктов пожарной связи
решение МВГК
декабрь 2022 года
МЧС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АРМ-диспетчер - автоматизированное рабочее место дежурного диспетчерской службы
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации
МВК - Межведомственная комиссия по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан
МВГК - Межведомственная государственная комиссия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
КДСиЖКХ - Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РБК - Республиканская бюджетная комиссия Республики Казахстан
МТИ - Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭГПР - Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан

6. Өрттердің алдын алу және оларды жою жөніндегі жұмысқа заманауи цифрлық және өзге де технологияларды енгізу
21.
Азаматтық қорғау органдарының аумақтық бөлімшелері кезекшілік-диспетчерлік қызметтерінің жұмыс орындарын автоматтандыру үшін АЖО-диспетчерді енгізу
жүйені пайдалануға беру
2023 жылғы маусым
ТЖМ, Қаржымині
22.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік функцияларды автоматтандырудың қажетті деңгейі мен форматын айқындайтын архитектурасын қалыптастыру
ТЖМ архитектурасы
2023 жыл
ТЖМ, ЦДИАӨМ
23.
Азаматтық қорғау органдарының қызметіне ұшқышсыз ұшу аппараттарын енгізу
РБК қарауына енгізу және мәслихаттардың тиісті шешімдері
жыл сайын
ТЖМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
24.
Орталық өрт байланысы пункттерінен өрттік ахуалды мониторингтеу үшін биік ғимараттарда бейнебақылау камераларын монтаждау және қосу мәселесін пысықтау және ВАМК қарауына енгізу
ВАМК шешімі
2022 жылғы желтоқсан
ТЖМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АЖО-диспетчер
-
кезекші диспетчерлік қызметтің автоматтандырылған жұмыс орны
Әділетмині
-
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БҚА
-
бұқаралық ақпарат құралдары
ВАК
-
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
ВАМК
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөніндегі ведомствоаралық мемлекеттік комиссиясы
ИИДМ
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚжТКШІК
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
РБК
-
Қазақстан Республикасының Республикалық бюджет комиссиясы
СИМ
-
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
ТЖМ
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ЦДИАӨМ
-
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭГТРМ
-
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ
-
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі