О мерах по реализации законов Республики Казахстан "О производстве и обороте органической продукции" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам производства и оборота органической продукции"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июля 2024 года № 100-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан "О производстве и обороте органической продукции" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам производства и оборота органической продукции" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 июля 2024 года № 100-р
Перечень
правовых актов, принятие которых
обусловлено законами Республики Казахстан
"О производстве и обороте органической продукции" и
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам производства и оборота
органической продукции"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
Август 2024
Тасжуреков Е.К.
2.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
Август 2024
Есмагамбетова А.С.
3.
Об утверждении правил производства и оборота органической продукции
приказ
МСХ,
МЗ
август 2024 года
Тасжуреков Е.К., Есмагамбетова А.С.
4.
Об утверждении списка разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции
приказ
МСХ,
МЗ
август 2024 года
Тасжуреков Е.К., Есмагамбетова А.С.
5.
Об утверждении правил субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
приказ
МСХ
август 2024 года
Тасжуреков Е.К.
6.

Қазақстан Республикасының "Органикалық өнімді өндіру мен оның айналымы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндіру және оның айналымы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 18 шілдедегі № 100-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы Қазақстан Республикасының "Органикалық өнімді өндіру мен оның айналымы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндіру және оның айналымы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру бойынша ақпаратты талдап, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 18 шілдедегі
№ 100-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Органикалық өнім өндірісі және айналымы туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндірісі және айналымы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындау-ға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
АШМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков
2.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
ДСМ
2024 жылғы тамыз
А.С. Есмағамбетова
3.
Органикалық өнім өндірісі және айналымы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АШМ,
ДСМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков, А.С. Есмағамбетова
4.
Органикалық өнім өндірісі кезінде қолданылатын рұқсат етiлген құралдар тізімін бекіту туралы
бұйрық
АШМ,
ДСМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков, А.С. Есмағамбетова
5.
Органикалық өнім өндірісінің сәйкестігін растау кезінде келтірілген шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков
6.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ
МЦРИАП,
МСХ
август 2024 года
Коняшкин Р.А.,
Тасжуреков Е.К.
7.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1139 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 818 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области производства органической продукции"
совместный приказ
МСХ, МНЭ
август 2024 года
Тасжуреков Е.К., Кудайбергенов Б.А.
8.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ
МСХ
август 2024 года
Тасжуреков Е.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МНЭ
МЦРИАП
Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
_________________________

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 ақпандағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ, АШМ
2024 жылғы тамыз
Р.А. Коняшкин,
Е.Қ. Тасжүреков
7.
"Органикалық өнім өндіру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1139 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 818 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ҰЭМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков, Б.Ә. Құдайбергенов
8.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
АШМ
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Тасжүреков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.