Об освобождении ПО "Атыpауpыбпpом" от налога на валютную выpучку
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 13 октябpя 1992 года N 301-p
1. В связи с необходимостью проведения кардинальной реконструкции морально и физически устаревшего оборудования, полного обновления производственно-технологических линий по переработке рыбной продукции и улучшения потребительских свойств поставляемой продукции освободить сроком на три года (с 1 августа 1992 г. по 1 августа 1996 г.) производственное объединение "Атыраурыбпром" от налога на валютную выручку от реализации на экспорт рыбной продукции и икры.
2. Алем Банку Казахстан обеспечить контроль за целевым расходованием валютных средств производственного объединения "Атыраурыбпром".
3. Запретить расходование валюты на цели, не связанные с производственной деятельностью.
Премьер-министр

Балық өнiмi мен уылдырықты экспортқа өткiзуден алынған валюта түсiмiне салынатын салықтан босату туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 13 қазан 1992 ж. N 301
1. Балық өнiмдерiн өңдеу жөнiндегi ескiрiп, тозығы жеткен жабдықтарды түбiрiнен қайта жаңарту, өндiрiстiк-технологиялық желiлердi толық қайта жаңалау және экспортқа шығарылатын өнiмдердiң тұтынушылық қасиеттерiн жақсарту қажеттiгiне байланысты "Атыраубалықөнеркәсiп" өндiрiс бiрлестiгi үш жыл мерзiмге /1992 жылғы 1 тамыздан бастап 1995 жылғы I тамызға дейiн/ балық өнiмi мен уылдырықты экспортқа өткiзуден алынған валюта түсiмiне салынатын салықтан босатылсын.
2. Қазақстан Әлем Банкi "Атыраубалықөнеркәсiп" өндiрiс бiрлестiгiнiң валюта қаржысын нысаналы жұмсауына бақылау жасалуын қамтамасыз етсiн.
3. Валютаны өндiрiстiк қызметке қатысы жоқ мақсаттарға жұмсауға тыйым салынсын.
Премьер-министр