О титановой промышленности
Распоряжение Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 апреля 1994 года N 155-p
В целях обеспечения дальнейшей реализации постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 января 1992 г. N 77 "О развитии титановой промышленности Республики Казахстан":
1. Министерству промышленности Республики Казахстан, Национальной акционерной компании "Казакстан тустi металдары", Государственной холдинговой компании "УКТМК-холдинг" с участием национальных акционерных компаний "КАТЭП" и "Коргау" и привлечением института "Казгипроцветмет" в 1994 году разработать углубленную концепцию и схему развития титановой промышленности на основе маркетинговых исследований.
Определить институт "Казгипроцветмет" головной организацией по развитию титановой промышленности Республики Казахстан.
2. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан:
передать институту "Казгипроцветмет" по кадастру геологические материалы, необходимые для разработки схемы развития титановой промышленности Республики Казахстан;
ускорить геологоразведочные работы на перспективных месторождениях титанового и магниевого сырья республики (Бектимирское, Славянское, Литовочное, Караагаш и др.), провести поиски новых месторождений высококачественных титан-циркониевых россыпей.
3. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан, Министерству иностранных дел Республики Казахстан, Министерству промышленности Республики Казахстан ходатайствовать перед Правительством США о снятии антидемпинговой пошлины на титан губчатый из Республики Казахстан.
4. Учитывая, что титан губчатый, порошок магния, скандиевая продукция не имеют потребления на внутреннем рынке Республики Казахстан, Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан выдать Государственной холдинговой компании "УКТМК-холдинг" генеральную лицензию на экспорт указанной продукции титано-магниевого комбината.
Премьер-министр

Титан өнеркәсiбi туралы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРIНIҢ ӨКIМI 20 сәуiр 1994 ж. N 155-ө
"Қазақстан Республикасында титан өнеркәсiбiн дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 30 қаңтардағы N 77 қаулысын одан әрi жүзеге асыруды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi, "Қазақстан түстi металдары" ұлттық акционерлiк компаниясы, "УКТМК-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы "КАТЭП" және "Қорғау" ұлттық акционерлiк компанияларын қатыстыра отырып әрi "Қазгипротүстiмет" институтын тартып 1994 жылы маркетингтiк зерттеу негiзiнде титан өнеркәсiбiн дамытудың тереңдетiлген тұжырымдамасы мен схемасын әзiрлесiн.
"Қазгипротүстiмет" институты Қазақстан Республикасының титан өнеркәсiбiн дамыту жөнiндегi басты ұйым деп айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi:
"Қазгипротүстiмет" институтына Қазақстан Республикасының титан өнеркәсiбiн дамытудың схемасын әзiрлеу үшiн қажеттi геологиялық материалдық кадастр бойынша беретiн болсын;
республиканың титан және магний шикiзатының перспективалық кенiштерiнде (Бектемiр, Славян, Литовоч, Қарағаш және басқалары) геологиялық барлау жұмыстарын жеделдетсiн, жоғары сапалы титан-цирконий төгiндiлерiнiң жаңа кенiштерiн iздестiрудi жүргiзетiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi Қазақстан Республикасынан баратын кеуек титанға демпингке қарсы бажды алып тастау туралы АҚШ Үкiметiне тiлек бiлдiретiн болсын.
4. Кеуек титанның, магний ұнтағының, скандий өнiмдерiнiң Қазақстан Республикасының iшкi нарығында тұтынылмайтынын ескерiп, Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi "УКТМК-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясына титан-магний комбинатының аталған өнiмiн экспортқа шығаруға бас лицензия берсiн.
Премьер-министр