О работе по приему приватизационных инвестиционных купонов населения
Распоряжение Заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 6 апреля 1994 года N 8-7-p
В целях организованного проведения работы по приему приватизационных инвестиционных купонов населения, создания необходимых условий гражданам и инвестиционным приватизационным фондам, исключения случаев злоупотреблений в ходе размещения купонов:
1. Рекомендовать Народному банку Республики Казахстан, его отделениям и филиалам на местах:
- не допускать размещения в служебных помещениях учреждений банка рекламных проспектов, буклетов, листовок, художественно оформленных щитов, транспарантов и другой наглядной агитации инвестиционных приватизационных фондов, призывающих население вкладывать купоны в эти фонды;
- руководствоваться при приеме купонов населения для последующего перечисления их в инвестиционные приватизационные фонды доведенными списками инвестиционных приватизационных фондов в плакатном исполнении. Обеспечить повсеместную вывеску этих списков по установленной нумерации в определенном месте, доступном для обозрения гражданами;
- считать недопустимым любые действия работников учреждений Народного банка, препятствующих вложению купонов их владельцами в выбранный фонд;
- не допускать заключения коммерческих договоров по целевому обслуживанию отдельных инвестиционных приватизационных фондов в процессе сбора и размещения купонов граждан.
2. Инвестиционным приватизационным фондам:
- производить прием на первую приватизационную волну только 20 процентов купонов с одного человека в соответствии с Положением о приватизационных инвестиционных купонах, утвержденным постановлением Президента Республики Казахстан от 23 июня 1993 года N 1289;
- не допускать случаи взимания дополнительной платы с граждан за прием купонов;
- осуществлять передачу в отделения Народного банка информации о размещении купонов только на магнитных носителях;
- исключить случаи проведения недобросовестной и некорректной рекламы своей деятельности.
3. В случае выявления фактов нарушения инвестиционные приватизационные фонды будут лишены лицензии на право аккумулирования купонов населения.
Заместитель Премьер-министра

Купондар туралы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРI ОРЫНБАСАРЫНЫҢ ӨКIМI 6 сәуiр 1994 ж. N 8-7-ө
Халықтың инвестициялық жекешелендiру купондарын қабылдау жөнiндегi жұмысты ұйымшылдықпен өткiзу, азаматтар мен инвестициялық жекешелендiру қорларына қажеттi жағдайлар жасау, купондарды орналастыру барысында қиянат жасау оқиғаларына жол бермеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Халықтық банкiне, оның жергiлiктi жерлердегi бөлiмшелерi мен филиалдарына мыналар ұсынылсын:
- Инвестициялық жекешелендiру қорларының халықтың купондарын осы қорларға салуға шақыратын жарнама проспектiлерiн, буклеттерiн, парақшаларын, көркемдеп безендiрiлген қалқандарын, транспаранттарын және басқа да көрнекi үгiтiн банк мекемелерiнiң қызмет жайларында орналастыруға жол берiлмесiн.
- купондарды инвестициялық жекешелендiру қорларына аудару үшiн халықтан купондар қабылдау кезiнде инвестициялық жекешелендiру қорларының плакат түрiнде жазылған жариялы тiзiмдерiн басшылыққа алынсын. Осы тiзiмдердiң барлық жерде азаматтардың оқуына ыңғайлы белгiлi орында рет нөмiрiмен iлiнуi қамтамасыз етiлсiн.
- Халықтық банк мекемелерi қызметкерлерiнiң купон иелерi купондарын таңдаған қорға салуына бөгет жасайтын қандай да болсын iс-әрекеттерiне жол берiлмеуге тиiс деп саналсын.
- азаматтардың купондарын жинақтау мен орналастыру барысында жекелеген инвестициялық жекешелендiру қорларына мақсатты қызмет көрсету жөнiнде коммерциялық шарттар жасасылуына жол берiлмесiн.
2. Инвестициялық жекешелендiру қорлары:
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 23 маусымдағы N 1289 қаулысымен бекiтiлген Инвестициялық жекешелендiру купондары туралы ережеге сәйкес жекешелендiрудiң бiрiншi легiнде бiр адамнан купондардың тек 20 процентiн қабылдасын;
- купондарды қабылдау үшiн азаматтардан қосымша ақы алу
жәйттерiне жол берiлмесiн;
- купондарды орналастыру туралы ақпарат Халықтық банкiнiң
бөлiмшелерiне магниттi дискiлермен ғана берiлсiн;
- өз қызметiн терiс ниетпен және әдепсiз жарнамалау жәйттерiне
жол берiлмесiн.
3. Жолсыздық фактiлерi байқалған жағдайда инвестициялық
жекешелендiру қорлары халық купондарын жинақтау құқығына берiлген
лицензиядан айырылатын болады.
Премьер-министрдiң
орынбасары