Об исполнении актов Пpезидента Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 17 февраля 1995 г. N 64-р
В целях повышения ответственности руководителей и должностных лиц органов государственного управления за неукоснительное исполнение актов Президента, решений Правительства и поручений Руководства Республики Казахстан:
1. Руководителям министерств и ведомств, главам областных и Алматинской городской администраций вменить в обязанность своих первых заместителей персональную ответственность за состояние дел с исполнением актов Президента, решений Кабинета Министров и поручений Руководства Республики Казахстан.
2. Отделам Управления Делами Кабинета Министров, министерствам и ведомствам при подготовке проектов актов Президента обеспечивать одновременно подготовку проектов решений Правительства по их реализации с указанием конкретных сроков и должностных лиц, ответственных за исполнение.
Собственные документы по реализации указов и постановлений Президента Республики Казахстан утверждать в недельный срок после их получения.
3. Руководителям министерств и ведомств, главам областных и Алматинской городской администраций на каждом заседании коллегии одним из вопросов обсуждать ход реализации актов Президента и решений Правительства, усилить спрос с руководителей хозяйствующих субъектов, районов и городов, не обеспечивающих выполнение решений директивных органов, вплоть до освобождения от занимаемых должностей.
4. Управлению Делами Кабинета Министров во втором квартале 1995 года внести вопрос о состоянии исполнительской дисциплины в отделах Управления Делами, министерствах и ведомствах на обсуждение Президиума Кабинета Министров Республики Казахстан.
В дальнейшем практиковать ежемесячные отчеты руководителей органов государственного управления об исполнении актов Главы государства по основным социально-экономическим и общественно-политическим направлениям на заседаниях Кабинета Министров, Президиума Кабинета Министров и у соответствующих заместителей Премьер-министра Республики Казахстан.
5. Общему отделу Управления Делами Кабинета Министров еженедельно докладывать Премьер-министру Республики Казахстан о положении дел с выполнением поручений, данных на заседаниях Кабинета Министров и его Президиума, а также по входящей корреспонденции.
6. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на Управляющего Делами Кабинета Министров Абишева С.Ж.
Премьер-министр

Қазақстан Республикасы Президенті актiлерiн орындау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 17 ақпандағы N 64-р Өкiмi
Мемлекеттiк басқару органдары басшылары мен лауазымды адамдарының Президенттiң актiлерiн, Үкiметтiң шешiмдерiн және Қазақстан Республикасы Басшылығының тапсырмаларын сөзсiз орындаудағы жауапкершiлiгiн арттыру мақсатында:
1. Министрлiктер мен ведомстволардың басшылары, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi өздерiнiң бiрiншi орынбасарларына Президент актілерiнiң, Министрлер Кабинетiнiң шешiмдерi мен Қазақстан Республикасы Басшылығының тапсырмаларын орындаудың жай-күйi үшiн тiкелей жауапкершiлiк мiндетiн жүктейтiн болсын.
2. Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының бөлiмдерi, министрлiктер мен ведомстволар Президент актiлерiнiң жобасын дайындаған кезде сонымен бiр мезгiлде нақты мерзiмi мен орындалуына жауапты лауазымды адамдарды көрсете отырып, оларды жүзеге асыру жөнiндегi Үкiмет шешiмiнiң жобасын дайындауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтары мен қаулыларын жүзеге асыру жөнiндегi өз құжаттарын оларды алғаннан кейiн бiр апта мерзiмде бекiтсiн.
3. Министрлiктер мен ведомстволардың басшылары, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi алқаның әрбiр мәжiлiсiндегi мәселелердiң бiрiнде Президент актiлерi мен Үкiмет шешiмдерiн жүзеге асырудың барысын талқылайтын болсын, директивтi органдардың шешiмдерiн орындауды қамтамасыз етпейтiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң, аудандар мен қалалардың басшыларына, оларды лауазымынан босатуға дейiн баратын талап қою күшейтiлсiн.
4. Министрлер Кабинетiнiң Iс Басқармасы 1995 жылғы екiншi тоқсанда Iс Басқармасы бөлiмдерiнiң, министрлiктер мен ведомстволардың орындаушылық тәртiбiнiң жай-күйi туралы мәселенi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi Төралқасының талқылауына енгiзетiн болсын.
Министрлер Кабинетiнiң, Министрлер Кабинетi Төралқасының мәжiлiстерiнде және Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң тиiстi орынбасарларында негiзгi әлеуметтiк-экономикалық және қоғамдық-саяси бағыттар бойынша мемлекет Басшысының актiлерiн орындау туралы мемлекеттiк басқару органдары басшыларының ай сайын есеп беруi мұнан былай да дағдыға айналдырылсын.
5. Министрлер Кабинетi Iс Басқармасының Жалпы бөлiмi Қазақстан Республикасының Премьер-министрiне Министрлер Кабинетi мен оның Төралқасының мәжiлiстерiнде аталған тапсырмаларды орындаудың жай-күйi туралы, сондай-ақ келiп түскен корреспонденциялар жөнiнде апта сайын баяндап отыратын болсын.
6. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Министрлер Кабинетiнiң Iс Басқарушысы С.Ж.Әбiшевке жүктелсiн.
Премьер-министр