О реализации предложений и замечаний, высказанных на республиканском совещании акимов 27 июня 1996 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 1996 г. N 360-р
1. Утвердить План мероприятий по реализации предложений и замечаний, высказанных на республиканском совещании акимов 27 июня 1996 года (прилагается).
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить своевременное выполнение закрепленных за ними мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Отдел территориального развития Аппарата Правительства Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 1996 г. N 360-р
План мероприятий
по реализации предложений и замечаний,
высказанных на республиканском совещании
акимов 27 июня 1996 года
<*>
Сноска. Графа 2, порядковый номер 1 дополнена словами -
распоряжением Премьер-Министра РК от 10 декабря 1996 г. N 559-р
R960559_
.
--------------------------------------------------------------------
N !             Мероприятие            !Срок        !Форма
п/п!                                    !выполнения  !завершения
--------------------------------------------------------------------
1 !                   2                !      3     !      4
--------------------------------------------------------------------
1. Внести корректировку в Программу     III квартал  Постановление
приватизации и реструктуризации      1996 года    Правительства
государственной собственности
Республики Казахстан на 1996-1998
годы в части инфраструктуры
наземного транспорта, имея в виду
приватизации автомобильных дорог,
после внесения соответствующих
изменений в действующие
законодательные акты
<*>
2. Внести предложение по улучшению      III квартал  Предложение
работы пассажирского городского      1996 года
транспорта, включая его
демонополизацию
3. Изучить и внести предложение по      III квартал  Указ
реформированию Налоговой инспекции   1996 года    Президента
и полиции, имея в виду выделение их
в самостоятельный независимый орган
4. Создать все условия по развитию      III квартал  Постановление
мелкого и среднего                   1996 года    Правительства
предпринимательства, имея в виду
упрощение всех соответствующих
процедур, необходимых для его
полноценного функционирования
5. Упорядочить управление процессом     IV квартал   Постановление
привлечения прямых инвестиций,       1996 года    Правительства
имея в виду создание
специализированной неправительственной
структуры, которая стала бы связующим
звеном между инвестиционными проектами
и инвесторами

Шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 30 шiлде N 360
1. 1996 жылғы 27 маусымдағы республикалық әкiмдер кеңесiнде
айтылған ұсыныстар мен ескертпелердi жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
жоспары бекiтiлсiн /қоса берiлiп отырсын/.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi және басқа жергiлiктi атқарушы органдар өздерiне
бекiтiлген шаралардың уақытында орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмдi орындауға бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Үкiметi Аппаратының Аумақтық даму бөлiмiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1996 жылғы 30 шiлдедегi
N 360 өкiмiмен
бекiтiлген
1996 жылғы 27 маусымдағы республикалық әкiмдер
кеңесiнде айтылған ұсыныстар мен ескертпелердi
жүзеге асыру жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
_____________________________________________________________________
р/с                                              | Орындалу | Аяқтау|
Шаралар                     | мерзiмi  | нысаны|
_________________________________________________|__________|_______|
1                       2                       |     3    |   4   |
_________________________________________________|__________|_______|
1.  Қазақстан Республикасының мемлекеттiк меншi.   1996      Үкiмет
гiн жекешелендiру және қайта құрылымдау       жылдың    қаулысы
жөнiндегi 1996-1998 жылдарға арналған бағ.     III
дарламасының автомобиль жолдарын жекешелен.  тоқсаны
дiрудi ескере отырып жер бетiндегi көлiктер
инфрақұрылымы бөлiгiне қолданылып жүрген заң
актiлерiне тиiстi өзгерiстер енгiзiлгеннен
кейiн түзету енгiзу
<*>
2.  Қалалық жолаушылар көлiгiнiң /оның монопо.     1996      Ұсыныс
полиясыздандырылуын қоса алғанда/ жұмыстарын  жылдың
жақсарту жөнiндегi ұсыныстар енгiзiлсiн         III
тоқсаны
3.  Салық инспекциясы мен полициясы дербес         1996       Прези.
тәуелсiз орган етiп бөлудi ескере отырып,     жылдың     денттiң
оларды реформалау жөнiндегi ұсынысты            III      Жарлығы
зерттеп және енгiзу                          тоқсаны
4.  Ұсақ және орта кәсiпкерлiктi, оның толық       1996      Үкiмет
мәнiнде жұмыс iстеуiне қажеттi барлық         жылдың     қаулысы
тиiстi рәсiмдерiн жеңiлдетудi ескере отырып,    III
оларды дамытуға барлық жағдайларды туғызу     тоқсаны
5.  Инвестициялық жобалар мен инвесторлар ара.     1996      Үкiмет
сында байланысты топ бола алуы мүмкiн         жылдың     қаулысы
мамандандырылған үкiметтен емес құрылымдарды    IV
құруды ескере отырып, инвестициялық тiкелей   тоқсаны
тарту үдерiсiн басқаруды тәртiпке келтiру

6. Организовать производство бытовых    IV квартал   Постановление
измерительных приборов (водомеров,   1996 года    Правительства
газомеров, счетчиков и т.д.) на
предприятиях оборонного комплекса
страны
7. Продолжить работу по                 IV квартал   Указ
совершенствованию структуры органов  1997 года    Президента,
управления                                        постановление
Правительства
8. Организовать массовое обучение       IV квартал   Постановление
английскому и другим иностранным     1996 года    Правительства
языкам
9. Поддерживать и поощрять тех, кто     IV квартал   Предложение
трудится на второй работе по         1996 года
совместительству, имея в виду
внесение изменений в действующее
законодательство
10. Подготовить и издать учебники,       с 1997 года  Распоряжение
учебные пособия, серию популярных                 Премьер-
книг для населения по основам                     Министра
рыночной экономики и
предпринимательства
11. Внести необходимые коррективы в      III квартал  Предложение
государственную жилищную программу,  1996 года
сделав упор на развитие ипотечного
кредитования индивидуального
строительства жилья. Ввести льготный
налоговый режим для индивидуальных
застройщиков
12. Внести предложение по оптимизации    III квартал  Предложение
административно-территориального     1996 года
устройства страны
13. Внести предложение по регламентации  IV квартал   Предложение
полномочий сельских акимов сообразно 1996 года
требованиям сегодняшнего дня
14. Разработать новые подходы по         IV квартал   Предложение
разграничению функций и полномочий   1996 года
центральных и местных органов
управления, повышению ответственности
акимов за социально-экономическое
развитие регионов
15. Внести предложение по                IV квартал   Предложение
совершенствованию взаимодействию     1996 года
Аппарата Правительства с местными
исполнительными органами
--------------------------------------------------------------------
N ! Ответственные за исполнение  !Ответственные за контроль
п/п!                              !
--------------------------------------------------------------------
1 !              5               !               6
--------------------------------------------------------------------
1.  Минтранском,                   Группа советников Заместителя
Госкомимущество,               Премьер-Министра,
Госкомприватизации,            Отдел экономической политики,
Госкомитет по ценовой и        Отдел территориального развития
антимонопольной политике,
Минэкономики, акимы областей
и г. Алматы
2.  Минтранском,                   Группа советников Заместителя
акимы областей и г. Алматы     Премьер-Министра,
Отдел территориального развития
3.  Минфин,                        Отдел финансов, труда и
Минэкономики                   денежного обращения,
Отдел экономической политики
4.  Минэкономики,                  Отдел экономической политики,
Минфин,                        Отдел финансов, труда и денежного
Минпромторг,                   обращения,
Минюст,                        Отдел промышленной политики,
акимы областей и г. Алматы     Отдел территориального развития
5.  Минфин,                        Отдел финансов, труда и денежного
Минэкономики,                  обращения,
Минжилстрой,                   Отдел экономической политики,
Минпромторг,                   Отдел промышленной политики,
Минюст,                        Группа советников Заместителя
акимы областей и г. Алматы     Премьер-Министра,
Отдел территориального развития
6.  Минпромторг,                   Отдел промышленной политики,
Минэкономики,                  Группа советников Заместителя
акимы областей и г.Алматы      Премьер-Министра,
Отдел территориального развития
7.  Минэкономики,                  Отдел финансов, труда и денежного
Минфин,                        обращения,
Минюст,                        Секретариат комиссии по
акимы областей и г. Алматы     реформированию госслужб,
Отдел экономической политики,
Отдел территориального развития,
Отдел кадровой работы
8.  Минобразования,                Отдел социально-культурного
Миннауки - Академия наук,      развития,
акимы областей и г.Алматы      Отдел кадровой работы,
Отдел территориального развития
9.  Минтруд,                       Отдел финансов, труда и денежного
Минэкономики,                  обращения,
Минфин,                        Юридический отдел,
Минюст,                        Отдел территориального развития
акимы областей и г. Алматы
10.  Миннауки - Академия наук,      Отдел социально-культурного
Минобразования,                развития,
Нацагентство по делам          Отдел экономической политики
печати и массовой информации,
Минэкономики
11.  Минжилстрой,                   Советники Заместителя
Нацбанк,                       Премьер-Министра,
Жилстройбанк,                  Отдел финансов, труда и денежного
Минфин,                        обращения,
Минэкономики,                  Отдел экономической политики,
акимы областей и г. Алматы     Отдел территориального развития
12.  Минэкономики,                  Отдел территориального развития,
Минфин,                        Отдел финансов, труда и
Минюст                         денежного обращения
13.  Минэкономики,                  Отдел территориального развития,
Минфин,                        Отдел финансов, труда и
Минюст                         денежного обращения
14.  Минэкономики,                  Отдел территориального развития,
Минфин,                        Отдел экономической политики,
Минюст,                        Отдел финансов, труда и
акимы областей и г.Алматы      денежного обращения
15.  акимы областей и г. Алматы     Отдел территориального развития

6.  Елiмiздiң қорғаныс кешенi кәсiпорындарында     1996      Үкiмет
тұрмыстық өлшеу құралдары /су өлшеуiштерi,    жылдың     қаулысы
газ өлшеуiштерi, есептеуiштер және т.б./        IV
өндiрiсiн ұйымдастыру                         тоқсаны
7 . Басқару органдарының құрылымын жетiлдiру       1997     Президент
жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру               жылдың     Жарлығы,
IV       Үкiмет
тоқсаны    қаулысы
8.  Ағылшын және басқа шетел тiлдерiн жаппай       1996      Үкiмет
оқытуды ұйымдастыру                           жылдың     қаулысы
IV
тоқсаны
9.  Қолданылып жүрген заңдарға өзгерiстер          1996      Ұсыныс
енгiзудi қоса ескере отырып, қоса атқара.     жылдың
тын екiншi жұмыс iстеушiлердi қолдау және       IV
ынталандыру                                   тоқсаны
10. Нарықтық экономикамен кәсiпкерлiк негiз.       1997      Премьер-
дерi бойынша халық үшiн оқулықтарды, оқу      жылдан     Министр.
құралдарын, көпшiлiк қолданымды кiтаптар      бастап       дiң
сериясын әзiрлеу және шығару                              өкiмi
11. Жеке тұрғын үй құрылысын салуда ипотекалық     1996      Ұсыныс
кредиттердi дамытуға жүгiне отырып, мем.      жылдың
лекеттiк тұрғын үй бағдарламасына қажеттi       III
түзетулер енгiзу. Жеке салушылар үшiн         тоқсаны
жеңiл салық режимiн енгiзу
12. Елдiң әкiмшiлiк-аумақтық орналасуының          1996      Ұсыныс
қолайлылығы жөнiндегi ұсынысты енгiзу         жылдың
III
тоқсаны
13. Село әкiмдерiнiң өкiлеттiгiн бүгiнгi           1996      Ұсыныс
күннiң талабына сай регламенттеу жөнiндегi    жылдың
ұсынысты енгiзу                                 IV
тоқсаны
14. Орталық және жергiлiктi басқару органдары.     1996      Ұсыныс
ның мiндеттерi мен өкiлеттiгiн шектеу,        жылдың
аймақтардың әлеуметтiк-экономикалық дамуына     IV
әкiмдердiң жауапкершiлiктерiн арттыру жөнiн.  тоқсаны
дегi жаңа тәсiлдердi әзiрлеу
15. Үкiмет Аппаратының жергiлiктi атқарушы         1996      Ұсыныс
органдармен өзара келiскен әрекетiн           жылдың
жақсарту жөнiнде ұсыныс енгiзу                  IV
тоқсаны
___________________________________________________________________
|
Орындауға жауаптылар         |    Бақылауға жауаптылар
______________________________________|____________________________
Көлiккомминi, Меммүлiкомминi,          Премьер-Министр орын.
Жекешелендiрумемкомы, Баға және        басарының кеңесшiлер тобы,
монополияға қарсы саясат жөнiндегi     тобы, Экономикалық саясат
мемкомитет, Экономминi, Облыстар       бөлiмi, Аумақтық даму бөлiмi
мен Алматы қаласының әкiмдерi
Көлiккомминi, Облыстар мен Алматы      Премьер-Министр орын.
қаласының әкiмдерi                     басарының кеңесшiлер
тобы, Аумақтық даму бөлiмi
Қаржыминi, Экономминi                  Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi, Экономика.
лық саясат бөлiмi
Экономминi, Қаржыминi, Өнекәсiп-       Экономикалық саясат бөлiмi,
саудаминi, Әдiлетминi, Облыстар        Қаржы, еңбек және ақша
мен Алматы қаласының әкiмдерi          айналысы бөлiмi,
Өнеркәсiп саясаты бөлiмi,
Аумақтық даму бөлiмi
Қаржыминi, Экономминi, Тұрғынүй.       Қаржы, еңбек және ақша
құрылысминi, Өнеркәсiпсаудаминi,       айналысы бөлiмi,
Әдiлетминi, Облыстар мен Алматы        Экономикалық саясат бөлiмi,
қаласының әкiмдерi                     Өнеркәсiп саясаты бөлiмi,
Премьер-Министр орынбасар.
ының кеңесшiлер тобы,
Аумақтық даму бөлiмi
Өнеркәсiпсаудаминi, Экономминi,        Өнеркәсiп саясаты бөлiмi,
Облыстар мен Алматы қаласының          Премьер-Министр орын.
әкiмдерi                               басарының кеңесшiлер тобы,
Аумақтық даму бөлiмi
Қаржыминi, Экономминi, Әдiлетминi,     Қаржы, еңбек және ақша
Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi айналысы бөлiмi, Мемлекет.
тiк қызметтi реформалау
жөнiндегi комиссияның
комиссияның хатшылығы,
Экономикалық саясат бөлiмi,
Аумақтық даму бөлiмi,
Кадр жұмысы бөлiмi
Бiлiмминi, Ғылымминi - Ғылым акаде.    Әлеуметтiк-мәдени даму
миясы, Облыстар мен Алматы қаласының   бөлiмi, Кадр жұмысы
әкiмдерi                               бөлiмi, Аумақтық даму бөлiмi
Еңбекминi, Экономминi, Қаржыминi,      Қаржы, еңбек және ақша
Әдiлетминi, Облыстар мен Алматы        айналысы бөлiмi,
қаласының әкiмдерi                     Заң бөлiмi,
Аумақтық даму бөлiмi
Ғылымминi - Ғылым академиясы,          Әлеуметтiк-мәдени даму
Бiлiмминi, Баспасөз және бұқаралық     бөлiмi,
ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық        Экономикалық саясат бөлiмi,
агенттiк, Экономминi
Құрылысминi, Ұлттық банк, Тұрғынүй.    Премьер-Министр
құрылыс банкi, Қаржыминi, Экономминi,  орынбасарының кеңесшiлерi,
Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi
Экономикалық саясат бөлiмi,
Аумақтық даму бөлiмi
Экономминi, Қаржыминi, Әдiлетминi      Аумақтық даму бөлiмi
Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi
Экономминi, Қаржыминi, Әдiлетминi      Аумақтық даму бөлiмi
Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi
Экономминi, Қаржыминi, Әдiлетминi,     Аумақтық даму бөлiмi
Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Экономикалық саясат бөлiмi,
Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi
Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Аумақтық даму бөлiмi
ЕСКЕРТУ. 1-реттiк нөмірдегi 2-баған сөздермен толықтырылды -
ҚРҮ-нiң 1996.12.10. N 559-ө өкiмiмен.
R960559_