О погашении валютной задолженности
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 октября 1996 г. N 477-р
В целях исполнения пункта 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 1996 г. N 425 P960425_ "О дополнительных мерах по выводу из кризиса предприятий цветной металлургии Восточно-Казахстанской области" и пункта 7 протокола заседания Правительства Республики Казахстан от 19 июля 1996 г. N 7 о ходе выполнения этого постановления:
1. Принять предложение акима Восточно-Казахстанской области и акционерного общества "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат", согласованное с Министерством финансов, Министерством экономики, Министерством здравоохранения Республики Казахстан и Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, о погашении валютной задолженности хорватской фирме "Акционерное общество "Лавчевич", образовавшейся при строительстве лечебно-оздоровительного комплекса в г. Усть-Каменогорске, за счет возврата фирме неустановленного медицинского, инженерно-технического оборудования и материалов, а также медицинского оборудования поликлиники.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, акционерному обществу "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" подписать дополнение к основному контракту по организации возврата вышеуказанного оборудования и материалов фирме "Акционерное общество "Лавчевич" с учетом погашения образовавшейся задолженности.
3. Таможенному комитету Республики Казахстан разрешить реэкспорт оборудования и материалов, указанных в дополнении к контракту, без оплаты таможенных процедур.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Управлению Алматинской железной дороги оформить железнодорожную транспортировку груза без страховки по всему маршруту следования с переходом границы с Российской Федерацией на станции Локоть.
5. Акиму Восточно-Казахстанской области совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан в трехмесячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения о дальнейшем использовании лечебно-оздоровительного комплекса в г.Усть-Каменогорске.
6. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
Заместитель
Премьер-Министра

Берешектi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 10 қазан N 477
"Шығыс Қазақстан облысы түстi металлургия кәсiпорындарын дағдарыстан шығару жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 сәуiрдегi N 425 P960425_ қаулысының 10-тармағын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң осы қаулыны орындау барысы туралы 1996 жылғы 19 шiлдедегi мәжiлiсi N 7 хаттамасының 7-тармағын орындау мақсатында:
1. Шығыс Қазақстан облысының әкiмi мен "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен, Экономика министрлiгiмен, Денсаулық сақтау министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен келiсiлген Өскемен қаласында емдеу-сауықтыру кешенiнiң құрылысын салу кезiнде "Лавчевич" акционерлiк қоғамы" хорват фирмасына валюталық берешегiн фирмаға қондырылмаған медициналық, инженерлiк-техникалық жабдықты және материалдарды, сондай-ақ емхананың медициналық жабдығын қайтару есебiнен өтеу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы пайда болған берешектi өтеудi ескере отырып "Лавчевич" акционерлiк қоғамы" фирмасына жоғарыда аталған жабдық пен материалдарды қайтаруды ұйымдастыру жөнiндегi негiзгi контрактiге қосымшаға қол қойсын.
3. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi контрактiге қосымшада көрсетiлген жабдық пен материалдарды кеден процедураларына төлем жасаусыз қайта экспорттауға рұқсат етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Алматы темiр жол басқармасы темiр жолмен жүктi тасымалдауды Ресей Федерациясының шекарасынан өтiп Локоть станциясына дейiнгi барлық жоқ бойында сақтандырусыз ресiмдесiн.
5. Шығыс Қазақстан облысының әкiмi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп үш ай мерзiм iшiнде Өскемен қаласындағы емдеу-сауықтыру кешенiн одан әрi пайдалану туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
6. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау жасауды өзiмде қалдырамын.
Премьер-Министрдiң
орынбасары