О мерах по исполнению требований Закона Республики Казахстан "Об иностранных инвестициях"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 ноября 1996 г. N 507-р
1. Государственному налоговому комитету Республики Казахстан неукоснительно исполнять требования статьи 23 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 1994 г. Z949000_ "Об иностранных инвестициях" при приеме годовых бухгалтерских балансов и деклараций о доходах от иностранных и с иностранным участием юридических лиц, в части представления последними заключений аудиторских организаций.
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
совместно с Государственным налоговым комитетом Республики Казахстан организовать до 1 июня 1997 года проверки достоверности заключений аудиторских организаций по финансово-хозяйственной деятельности названных юридических лиц;
при установлении недостоверности аудиторского заключения принимать меры к аудиторским организациям в соответствии с действующим законодательством, вплоть до отзыва лицензий.
3. Министерству финансов и Государственному налоговому комитету Республики Казахстан представить в Правительство Республики Казахстан информацию о проделанной работе до 1 июля 1997 года.
4. Требовать от иностранных и с иностранным участием юридических лиц публикации в средствах массовой информации основных показателей их финансово-хозяйственной деятельности.
5. Настоящее распоряжение подлежит опубликованию в установленном порядке.
Премьер-Министр

Аудиторлық ұйымдардың қорытындыларының дұрыстығын тексеру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 8 қараша N 507-ө
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi шет елден және шетелдiң қатысуымен заңды тұлғалардан, оның iшiнде соңғыларының аудиторлық ұйымдардың қорытындыларын беру бөлiгiнде жылдық бухгалтерлiк баланстар мен кiрiстер туралы декларацияларды қабылдаған кезде "Шетел инвестициялары туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Заңының 23-бабының талаптарын мүлтiксiз орындайтын болсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiмен бiрлесiп 1997 жылдың 1 маусымына дейiн аудиторлық ұйымдарының аталған заңды тұлғалардың қаржы-шаруашылық қызметi жөнiндегi қорытындыларының дұрыстығын тексерудi ұйымдастырсын;
аудиторлық қорытындының дұрыс еместiгi анықталған жағдайда аудиторлық ұйымдарға қолданылып жүрген заңдарға сәйкес, тiптi лицензияларды қайтарып алуға дейiн шара қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Мемлекеттiк салық комитетi Қазақстан Республикасының Үкiметiне iстелген жұмыс туралы 1997 жылдың 1 шiлдесiне дейiн ақпарат ұсынсын.
4. Шетелдiк және шетелдiң қатысуындағы заңды тұлғалардан өздерiнiң қаржы-шаруашылық қызметiнiң негiзгi көрсеткiштерiн бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау талап етiлсiн.
5. Осы өкiм белгiленген тәртiппен жариялануға жатады.
Премьер-Министр