О дополнительных мерах по профилактике эпидемического распространения ВИЧ/СПИДа в Республике
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 582-р. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 февраля 2000 г. N 242 ~P000242
В связи ухудшающейся эпидемической обстановкой, в целях усиления профилактических мероприятий по ВИЧ/СПИДу в Республике Казахстан:
1. Акимам Акмолинской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кустанайской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областей и г. Алматы принять необходимые меры по локализации очагов ВИЧ/СПИДа и предотвращению дальнейшего эпидемического распространения данной инфекции.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы принять необходимые меры по укреплению материально-технической базы существующих центров по профилактике и борьбе со СПИДом и обеспечить их своевременное финансирование.
3. Министерству здравоохранения, Министерству внутренних дел, Министерству юстиции Республики Казахстан по согласованию с Государственным следственным комитетом Республики Казахстан разработать Положение о порядке единого учета и привлечения к обязательному принудительному лечению наркоманов, а также мероприятия по дальнейшему развитию сети наркологических учреждений.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить открытие финансирования в приоритетном порядке Министерству здравоохранения Республики Казахстан для Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИДом в сумме 7,3 млн. (семь миллионов триста тысяч) тенге для закупки лабораторного и холодильного оборудования, диагностических тест-наборов и оргтехники в пределах ассигнований, предусмотренных Министерству здравоохранения Республики Казахстан на 1996 год.
Премьер-Министр

Қазақстан Республикасындағы ВИЧ/СПИД жөнiндегi эпидемиялық жағдайдың нашарлауына байланысты алдын алу шараларын күшейту бойынша қосымша iс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 582. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.02.14. N 242 қаулысымен. ~P000242
Қазақстан Республикасындағы ВИЧ/СПИД жөнiндегi эпидемиялық жағдайдың нашарлауына байланысты алдын алу шараларын күшейту мақсатында:
1. Ақмола, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Павлодар, Оңтүстiк Қазақстан облыстары мен Алматы қаласының әкiмдерi ВИЧ/СПИД-тiң ошақтарын оқшаулау және осы инфекцияның әрi қарай эпидемиялық таралуына жол бермеу жөнiнде шаралар қолдансын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi СПИД-тiң алдын алу және оған қарсы күрес жөнiнде бар орталықтардың материалдық-техникалық базасын нығайту және оларды дер кезiнде қаржыландыруды қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң келiсiмiмен нашақорларды бiрыңғай есепке алу және мiндеттi мәжбүрлi түрде емделуге тарту тәртiбi туралы ереженi, сондай-ақ наркологиялық мекемелердiң желiсiн одан әрi дамыту жөнiнде шаралар әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiн СПИД-тiң алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi республикалық орталық үшiн зертханалық және мұздатқыш жабдықтарын, диагностикалық тест-жиынтықтары мен ұйымдастыру техникаларын сатып алу үшiн Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне 1996 жылға арнап көзделген қаражат шегiнде 7,3 млн. (жетi миллион үш жүз мың) теңге сомасында басымдықты тәртiппен қаржыландыра бастауды қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр