Об утверждении Плана мероприятий по реализации протокольного решения совещания у Президента Республики Казахстан с членами Правительства и акимами областей и г. Алматы от 10 апреля 1997 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 1997 г. N 131-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации протокольного решения совещания у Президента Республики Казахстан с членами Правительства и акимами областей и г. Алматы 10 апреля 1997 года.
2. Министерствам, ведомствам, местным исполнительным органам, а также другим государственным органам и организациям Республики Казахстан обеспечить выполнение закрепленных за ними мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Отделы координации подготовки правительственных решений и координации работы регионов Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 1997 г. N 131-р
План
мероприятий по реализации протокольного решения
совещания у Президента Республики Казахстан
с членами Правительства и акимами областей
и г. Алматы 10 апреля 1997 года
-----------------------------------------------------------------------
N !Мероприятие! Форма    !Срок ис- !Ответственные!Срок    !Ответствен-
п\п!           !завершения!полнения !за исполнение!исполне-!ные за
!           !          !и пред-  !             !ния в   !контроль в
!           !          !ставления!             !Канцеля-!Канцелярии
!           !          !в Прави- !             !рии     !Премьер-
!           !          !тельство !             !Премьер-!Министра
!           !          !         !             !Министра!
---!-----------!----------!---------!-------------!--------!-----------
1 !     2     !    3     !    4    !      5      !   6    !    7
---!-----------!----------!---------!-------------!--------!-----------
1 Разработать  Программы  1 ноября  Минсельхоз,   15 ноября Отделы ко-
республикан-           1997 года НАЦАИ, Минфин,1997 года ординации
скую и                           Минэкономторг,          подготовки
местные про-                     Департамент             правитель-
граммы ста-                      управления              ственных
билизации с                      государственным         решений
учетом пост-                     имуществом и            (подотдел
приватизаци-                     активами                реформиро-
онных осо-                       Минфина,                вания
бенностей                        Департамент по          промышлен-
развития и                       приватизации            ности и
поддержки                        Минфина,                АПК), ко-
агропромыш-                      Комитет по              ординации
ленного                          управлению              работы
комплекса                        земельными              регионов
ресурсами
Минсельхоза,
Центральноази-
атская фондовая
биржа (по
согласованию),
акимы областей
2  Внести в    Проекты
Мажалис     Законов
Парламента
Республики
Казахстан
необходимые
законодате-
льные акты
по совершен-
ствованию
законодате-
льной базы
для
дальнейшего
реформирования
агропромышлен-
ного комплекса:
Об основах             1 декабря Минсельхоз,   15 декаб- Отделы ко-
государст-             1997 года Минфин,        ря 1997  ординации
венного                          Минэкономторг, года     подготовки
регулирова-                      Минюст, НАЦАИ,          правитель-
ния в АПК                        Нацбанк (по             ственных
Республики                       согласованию),          решений
Казахстан                        Минэнерго и             (подотдел
(в Законе                        природных               реформиро-
определить                       ресурсов,               вания
главу о                          Департамент             промышлен-
бюджетном                        управления              ности и
финансировании                   государствен-           АПК)
и кредитовании                   ным имуществом
АПК)                             и активам
Минфина,
Комитет по
управлению
земельными
ресурсами
Минсельхоза
О крестьянских         1 сентя-  Минсельхоз,   15 сентя- То же
(фермерских)           бря 1997  Минюст,       бря 1997
хозяйствах             года      НАЦАИ,        года
Республики                       Федерация
Казахстан                        фермеров
(новая                           Казахстана
редакция)                        "КазАгро"
(по согласо-
ванию)
О банкротстве          -"-       Минсельхоз,   -"-       То же
в агропромыш-                    Минэкономторг,
ленном                           Минфин, Минюст,
комплексе                        НАЦАИ
Республики
Казахстан
Об охране              1 сентяб- Минсельхоз,   15 сентя- Отдел ко-
селекционных           ря 1997   Минюст,       бря 1997  ординации
достижений в           года      НАЦАИ         года      подготовки
Республике                                               правитель-
Казахстан                                                ственных
решений
(подотдел
реформиро-
вания
промышлен-
ности и
АПК)
О качестве и           1 ноября  Минсельхоз,   15 ноября То же
безопасности           1997 года Минэкономторг, 1997 года
пищевых                          Миннауки-
продуктов в                      Академия наук,
Республике                       Минюст, НАЦАИ,
Казахстан                        Агентство по
стандартизации,
метрологии и
сертификации
Минэкономторга,
Нацбанк (по
согласованию)
3  Обеспечить  Информация ежеквар-  Минфин,       к 10      Отдел ко-
своевремен- Правитель- тально    Комитет       числу     ординации
ное         ству                 финансового   следующе- подготовки
выделение и                      контроля      го за     правитель-
эффективное                      Минфина,      кварта-   ственных
строго                           Минсельхоз    лом       решений
целевое                                        месяца    (подотдел
освоение                                                 бюджета,
средств                                                  финконт-
республикан-                                             роля)
ского бюджета
для поддержки
сельского
хозяйства
4  Обеспечить  Решения    в течение Минфин,       в течение То же
строго      межведом-  1997 года Минсельхоз,   1997 года
целевое     ственных             Минэкономторг,
освоение    советов              Госкоминвест,
выделяемых  фонда                Комитет по
иностранных поддержки            внешнему
займов,     сельского            заимствованию
принять все хозяйства,           Минфина, Налоговый
меры для    АБР, коор-           комитет Минфина
дополните-  динацион-
льного вов- ного
лечения     совета
иностранных
и внутренних
финансовых
ресурсов в
аграрный
сектор
экономики
страны
5  Разработать Рекоменда- II        Минсельхоз,   15 июля  Отделы ко-
механизмы   ции        квартал   НАЦАИ,        1997     ординации
государст-             1997 года Минфин,       года     подготовки
венной                           Минэкономторг,         правитель-
поддержки                        Центрально-            ственных
фермерских                       азиатская              решений
и                                фондовая               (подотдел
крестьянских                     биржа (по              реформиро-
хозяйств, их                     согласованию),         вания
региональные                     Федерация              промышлен-
модели                           фермеров               ности и
развития                         Казахстана             АПК), коор-
"КазАгро" (по          динации
согласованию),         работы
Комитет по             регионов
управлению
земельными
ресурсами
Минсельхоза,
акимы областей
6  Обеспечить  Договоры,  в течение Минсельхоз,   в течение То же
своевремен- практичес- года      Минэнерго и   года
ную         кая реали-           природных
доставку    зация объ-           ресурсов, АО
нефтепроду- емов пос-            "Национальная
ктов,       тавок и              нефтегазовая
других      взаиморас-           компания
материаль-  четы с               "Казахойл",
ных         сельхоз-             Департамент
ресурсов и  товаро-              управления
подачу      производи-           государственным
электро-    телями               имуществом и
энергии                          активами
сельско-                         Минфина,
хозяйственным                    акционерные
потребителям                     общества и
на договорных                    компании по
началах                          обслуживанию
АПК (по
согласованию),
акимы областей
7  Принять     Практичес- в течение Нацбанк (по   в течение Отдел ко-
меры по     кая        года      согласованию),  года    ординации
созданию    реализация           Минэкономторг,          подготовки
условий для                      Минсельхоз,             правитель-
развития                         Минфин, Каз-            ственных
дополните-                       агропромбанк            решений
льных схем                       Казкоммерцбанк          (подотдел
кредитования                     (по согласованию),      реформиро-
в сельском                       Народный Банк           вания
хозяйстве                        Казахстана,             промышлен-
(ипотечные                       Комитет по              ности и
кредиты,                         управлению              АПК)
кредитные                        земельными
товарищества,                    ресурсами
фермерские                       Минсельхоза,
фонды и др.)                     Центрально-
азиатская
фондовая
биржа (по
согласованию),
Федерация
фермеров
Казахстана
"КазАгро" (по
согласованию)
8  Усилить     То же       -"-      Акимы областей -"-     Отдел
организаци-                                             координа-
онную и                                                 ции работы
разъясни-                                               регионов
тельную
работу среди
сельского
населения о
сути и целях
проводимых в
агропромышленном
комплексе
реформ
9  Всемерно    То же       -"-      Акимы         -"-      Отделы ко-
способство-                      областей,              ординации
вать развитию                    Минсельхоз,            подготовки
рынка земель,                    Казагропром-           правитель-
ипотечного                       банк, Каз-             ственных
кредитования,                    коммерцбанк            решений
созданию                         (по согласо-           (подотдел
кредитных                        ванию),                реформиро-
товариществ                      Народный Банк          вания
Казахстана,            промышлен-
Комитет по             ности и
управлению             АПК), коор-
земельными             динации
ресурсами              работы
Минсельхоза,           регионов
Центрально-
азиатская
фондовая
биржа (по
согласованию)
10 Способство- Практичес- в течение Минсельхоз,   в течение Отдел ко-
вать орга-  кая        года      акимы         года      ординации
низации     реализация           областей                подготовки
практической                                             правитель-
работы по                                                ственных
развитию на                                              решений
селе рыночной                                            (подотдел
инфраструк-                                              реформиро-
туры, оптовой                                            вания
продовольст-                                             промышлен-
венной                                                   ности и
торговли,                                                АПК)
сети сервисных,
заготовительных,
сбытовых,
снабженческих
структур и
эффективных
малых
предприятий
по качествен-
ной перерабо-
тке сельско-
хозяйственной
продукции
11 Организовать То же     -"-       Минсельхоз,   -"-      То же
обязательное                     Минфин,
страхование                      Департамент
сельскохозяй-                    страхового
ственного                        надзора
производства                     Минфина,
от стихийных                     Казагрополис
бедствий в
соответствии
с
разработанным
механизмом
12 Продолжить  Предложения -"-      Минэконом-    -"-      Отдел
работу по                        торг, Минфин,          координации
оптимизации                      Миннауки-              работы
административно-                 Академия наук          регионов
территориальной
структуры
регионов
13 Разработать Предложе-  II        Минфин,       15 июля   Отдел ко-
порядок     ния        квартал   Минэкономторг,1997 года ординации
выдачи                 1997 года Нацбанк (по             подготовки
кредитов в                       согласованию)           правитель-
сфере                                                    ственных
малого и                                                 решений
среднего                                                 (подотдел
бизнеса,                                                 налогов,
исходя из                                                страхова-
отраслевых                                               ния и де-
приоритетов                                              нежнокре-
и                                                        дитного
рационального                                            обращения)
регионального
размещения.
Одновременно
отработать
систему
контроля за
целевым
использованием
кредитов и
средств из
других
источников

Шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 6 мамырдағы N 131
1. Қоса берiлiп отырған, 1997 жылғы 10 сәуiрде Қазақстан Республикасының Президентiнде Үкiмет мүшелерiмен және облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiмен өткiзiлген мәжiлiстiң хаттамалық шешiмiн жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың жоспары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, ведомстволары,
жергiлiктi атқарушы органдары, сондай-ақ басқа да мемлекеттiк
органдары мен ұйымдары өздерiне бекiтiлген шаралардың орындалуын
қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Үкiмет шешiмдерiн
дайындауды үйлестiру және Аймақтардың жұмысын үйлестiру бөлiмдерiне
жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы  6 мамырдағы
N 131 өкiмiмен
бекiтiлген
1997 жылғы 10 сәуiрде Қазақстан Республикасының
Президентiнде Үкiмет мүшелерiмен және облыстар мен
Алматы қаласының әкiмдерiмен өткiзiлген мәжiлiстiң
хаттамалық шешiмiн жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың
ЖОСПАРЫ
____________________________________________________________________
N |                                     |  Аяқталу    |Орындау және
р/с|               Шаралар               |   нысаны    |Үкiметке
|                                     |             |ұсыну мерзiмi
___|_____________________________________|_____________|____________
1 |                  2                  |      3      |      4
___|_____________________________________|_____________|____________
1   Агроөнеркәсiп кешенiн дамытудың және Бағдарламалар    1997
қолдаудың жекешелендiруден кейiнгi                   жылдың
ерекшелiктерiн ескере отырып тұрақ.                  қарашасы
тандырудың республикалық және жергi.
лiктi бағдарламаларын әзiрлеу
2   Қазақстан Республикасы Парламентiнiң  Заң жобалары
Мәжiлiсiне агроөнеркәсiп кешенiн
одан әрi реформалау үшiн заң база.
ларын жетiлдiру жөнiндегi қажеттi
заң актiлерiн енгiзу:
Қазақстан Республикасының АӨК-дегi      -"-           1997
мемлекеттiк реттеудiң негiздерi                       жылдың 1
туралы (заңда АӨК бюджеттiк қаржы.                   желтоқсаны
ландыру және несиелендiру туралы
тарауды айқындау)
Қазақстан Республикасы шаруа (фер.                     1997
мерлiк) қожалықтары туралы (жаңа                      жылдың 1
редакциясы)                                          қыркүйегi
Қазақстан Республикасының агроөнер.                    -"-
кәсiп кешенiндегi банкроттық туралы
Қазақстан Республикасында селек.                       _"_
циялық жетiстiктердi қорғау туралы
Қазақстан Республикасындағы тамақ         _"_          1997
өнiмдерiнiң сапасы мен қауiпсiздiгi                   жылдың 1
туралы                                                қарашасы
3   Ауыл шаруашылығын қолдауға арналған     Үкiметке
республикалық бюджеттiң қаражатының     ақпараттар
уақтылы бөлiнуiн және оны тиiмдi,       тоқсан
қатаң мақсатты игерудi қамтамасыз       сайын
ету
4   Бөлiнген шетел займдарын қатаң       Ауыл шаруашылы.  1997
мақсатты игерудi қамтамасыз ету,     ғын қолдау қоры  жылдың
шетелдiк және iшкi қаржылық          ведомствоаралық  iшiнде
ресурстарды ел экономикасының        кеңесiнiң АДБ,
аграрлық секторына қосымша тарату    үйлестiру кеңе.
үшiн барлық шараларды қабылдау       сiнiң шешiмi
5   Фермерлiк және шаруа қожалықтарын,    Ұсыным            1997
олардың аймақтық даму үлгiлерiн                       жылдың II
мемлекеттiк қолдаудың тетiктерiн                       тоқсаны
әзiрлеу
6   Ауыл шаруашылығы тұтынушыларына      шарттар, жеткiзу   жыл
шарттық негiзде мұнай өнiмдерiн,     көлемдерiн iс      iшiнде
басқа да материалдық ресурстарды     жүзiнде жүзеге
уақытында жеткiзудi және электр      асыру және ауыл
энергиясын берудi қамтамасыз ету     шаруашылығы тауар
өндiрушiлерi мен
өзара есеп айырысу
7   Ауыл шаруашылығында несиелендi.      Iс жүзiнде жүзеге   _"_
рудiң қосымша схемасын дамыту        асыру
үшiн жағдай жасау жөнiнде
шаралар қабылдау (ипотекалық
несиелер, несиелiк серiктестiк,
фермерлiк қорлар және басқалары)
8   Село тұрғындары арасында агро.       Бұл да              _"_
өнеркәсiп кешенiнде жүргiзiлетiн
реформалардың мәнi мен мақсаты
туралы ұйымдастыру, түсiндiру
жұмысын күшейту
9   Жер рыногын, ипотекалық несиенi,     Бұл да              _"_
несиелiк серiктестiк құруды
дамытуға ықпал жасау
10  Селода, ауылда нарықтық инфра.       Бұл да              _"_
құрылымды, азық-түлiктiң көтерме
саудасын, сервистiк, дайындау,
өткiзу, жабдықтау құрылымдары
жүйесiн және ауыл
шаруашылығы өнiмдерiн сапалы
өңдеу жөнiндегi тиiмдi шағын
кәсiпорындарды дамыту жөнiндегi
практикалық жұмыстарды
ұйымдастыруға ықпал ету
11  Әзiрленген тетiкке сәйкес ауыл       Бұл да              _"_
шаруашылығы өндiрiсiн табиғи
апаттан мiндеттi сақтандыруды
ұйымдастыру
12  Аймақтардың әкiмшiлiк-аумақтық         Ұсыныс            _"_
құрылымын оңтайландыру жөнiндегi
жұмысты жалғастыру
13  Салалық басымдықтары мен ұтымды       Ұсыныс              II
аймақтық орналастыруына сүйенетiн                         тоқсан
шағын және орташа бизнеске
несиелер берудiң
тәртiбiн әзiрлеу. Осымен бiр
уақытта несиелер мен басқа көз.
дерден қаражаттардың мақсатты
пайдаланылуына бақылау жасау
жүйесiн пысықтау
_____________________________________________________________________
Орындауға            |Премьер-       |   Премьер-Министрдiң
жауаптылар           |Министрдiң     | Кеңсесiндегi бақылауға
|Кеңсесiнде     |      жауаптылар
|орындалу       |
|мерзiмi        |
____________________________|_______________|________________________
5                   |    6          |        7
----------------------------------------------------------------------
1. Ауылшарминi, Қаржыминi,   1997 жылдың    Үкiмет шешiмдерiн
Экономсаудаминi, Қаржы.   15 қарашасы    дайындауды үйлестiру
минiнiң Мемлекеттiк                      (өнеркәсiптi реформалау
мүлiк пен активтердi                     бөлiмшесi және АӨК),
басқару департаментi,                    Аймақтардың жұмысын
Қаржыминiнiң Жекешелен.                  үйлестiру бөлiмдерi
дiру жөнiндегi департа.
ментi, Ауылшарминiнiң
Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетi,
ҮАЗАО, Орта Азия қор
биржасы (келiсiм
бойынша), облыс әкiмдерi
2.
Ауылшарминi, Қаржыминi,   1997 жылдың    Үкiмет шешiмдерiн дайын.
Экономсаудаминi, Әдiлет.  15 желтоқсаны  дауды үйлестiру бөлiмi
минi, ҰАЗАО, Ұлттық Банк                 (өнеркәсiптi реформалау
(келiсiм бойынша),                       бөлiмшесi және АӨК)
Энергетика және табиғи
ресурстарминi, Қаржы.
минiнiң Мемлекеттiк мүлiк
пен активтердi басқару
департаментi, Ауылшарми.
нiнiң Жер ресурстарын
басқару жөнiндегi комитетi
Ауылшарминi, Әдiлетминi,   1997 жылдың    Бұл да
ҰАЗАО, "КазАгро" Қазақстан 15 қыркүйегi
фермерлерi федерациясы
(келiсiм бойынша)
Ауылшарминi, Экономсауда.     _"_         Бұл да
минi, Қаржыминi,
Әдiлетминi, ҰАЗАО
Ауылшарминi, Әдiлетминi,     _"_          Үкiмет шешiмдерiн
ҰАЗАО                                     дайындауды үйлестiру
бөлiмi (өнеркәсiптi
реформалау бөлiмшесi
және АӨК)
Ауылшарминi, Экономсауда.    1997 жылдың    Бұл да
минi, Ғылымминi - Ғылым      15 қараша.
академиясы, Әдiлетминi,       сында
ҰАЗАО, Экономсаудаминiнiң
Стандарттау, метрология
және сертификаттау
жөнiндегi агенттiгi,
Ұлттық Банк (келiсiм
бойынша)
3.  Қаржыминi, Қаржыминiнiң     тоқсаннан    Үкiмет шешiмдерiн дайын.
Қаржы бақылау комитетi,    кейiнгi айдың дауды үйлестiру бөлiмi
Ауылшарминi                10-күнiне     (бюджеттiң, қаржы бақы.
лаудың бөлiмшелерi)
4.  Қаржыминi, Ауылшарминi,      1997 жылдың   Бұл да
Экономсаудаминi, Инвест.       iшiнде
мемкомы, Қаржыминiнiң
Сырттан қарыз алу жөнiндегi
комитетi, Қаржыминiнiң
Салықкомы
5.  Ауылшарминi, ҰАЗАО, Қаржы.   1997 жылдың   Үкiмет шешiмдерiн
минi, Экономсаудаминi,       15 шiлдесi    дайындауды үйлестiру
Орта Азия қор биржасы                      (өнеркәсiптi реформа.
(келiсiм бойынша), "Казагро"               лау бөлiмшесi және
Қазақстан фермерлерiнiң                    АӨК,
федерациясы (келiсiм                       Аймақтардың жұмысын
бойынша), Ауылшарминiнiң                   үйлестiру бөлiмдерi
Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетi, облыс
әкiмдерi
6.  Ауылшарминi, Энергетика және  жыл iшiнде   Бұл да
табиғи ресурстарминi,
"Қазақойл" Ұлттық мұнайгаз
компаниясы АҚ, Қаржыминiнiң
Мемлекеттiк мүлiк пен актив.
тердi басқару департаментi,
АӨК-не қызмет ету жөнiндегi
акционерлiк қоғамдар мен
компаниялар (келiсiм бойынша),
облыс әкiмдерi
7.  Ұлттық Банк (келiсiм бойынша), жыл iшiнде  Үкiмет шешiмдерiн
Экономсаудаминi, Ауылшарминi,              дайындауды үйлестiру
Қаржыминi, Қазагроөнеркәсiп.               бөлiмi (өнеркәсiптi
банкi, Казкоммерцбанк (келiсiм             реформалау бөлiмшесi
бойынша), Қазақстанның Халық               және АӨК)
банкi, Ауылшарминiнiң Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi
комитетi, Орта Азия қор
биржасы, (келiсiм бойынша),
"Қазагро" Қазақстан фермерле.
рiнiң федерациясы (келiсiм
бойынша)
8.  Облыс әкiмдерi                    _"_      Аймақтардың жұмысын
үйлестiру бөлiмi
9.  Облыс әкiмдерi, Ауылшарминi,      _"_      Үкiмет шешiмдерiн
Қазагроөнеркәсiпбанкi,                     дайындауды үйлестiру,
Қазкоммерцбанк (келiсiм                    (өнеркәсiптiк рефор.
бойынша), Қазақстанның                     малау бөлiмшесi және
Халық банкi, Ауылшарминiнiң                АӨК),
Жер ресурстарын басқару                    Аймақтардың жұмысын
жөнiндегi комитетi, Орта                   үйлестiру бөлiмдерi
Азия қор биржасы (келiсiм
бойынша)
10. Ауылшарминi, облыс әкiмдерi       _"_      Үкiмет шешiмдерiн
дайындауды үйлестiру
бөлiмi (өнеркәсiптi
реформалау бөлiмшесi
және АӨК)
11. Ауылшарминi, Қаржыминi,          _"_       Бұл да
Қаржыминiнiң Сақтандыруды
қадағалау департаментi,
Қазагрополис
12. Экономсаудаминi, Қаржыминi,      _"_       Аймақтардың жұмысын
Ғылымминi - Ғылым академиясы               үйлестiру бөлiмi
13. Қаржыминi, Экономсаудаминi,   1997 жылдың  Үкiмет шешiмдерiн
Ұлттық Банк (келiсiм бойынша) 15 шiлдесi   дайындауды үйлестiру
бөлiмi
(салықтар, сақтандыру
және ақш-несие
айналымы бөлiмшесi)