Об оказании гуманитарной помощи населению Чехии
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 августа 1997 г. N 256-р
1. Принять предложение Государственного комитета Республики казахстан по чрезвычайным ситуациям об оказании гуманитарной помощи населению Чехии, пострадавшему в результате катастрофического наводнения, в виде поставки 130 тонн муки I сорта (два железнодорожных вагона).
2. Выделить из резервного фонда Правительства Республики Казахстан для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий, включая ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера:
Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям - 3,0 (три) млн. тенге на возмещение расходов, связанных с закупкой и погрузкой муки;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - 620 (шестьсот двадцать) тыс. тенге на возмещение расходов, связанных с транспортировкой гуманитарного груза.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить своевременную поставку, отправку и доставку вагонов с гуманитарной помощью из Алматы до железнодорожной станции Чоп, Украина.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан организовать встречу груза указанной гуманитарной помощи на территории Словакии и передачу его далее по назначению.
5. Министерству финансов Республики Казахстан, в случае возникновения дополнительных расходов на вышеуказанные цели сверх выделенных средств, внести в Правительство Республики Казахстан соответствующее предложение.
6. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделяемых средств.
Премьер-Министр

Iзгiлiк көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 1 тамыздағы N 256
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң апаттық су басу нәтижесiнде зардап шеккен Чехия халқына 130 тонна I сорт ұн (екi темiр жол вагоны) беру түрiнде iзгiлiк көмек көрсету туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюды қоса алғанда, төтенше жағдайлар мен шараларды қаржыландыруға арналған резерв қорынан:
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне - ұн сатып алумен және тиеумен байланысты шығыстарды өтеуге 3,0 (үш) миллион теңге;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне - iзгiлiк жүктi тасымалдаумен байланысты шығыстарды өтеуге 620 (алты жүз жиырма) мың теңге бөлiнсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi iзгiлiк көмек бар вагондарды уақтылы берудi, жөнелтудi және Алматыдан Украинаның Чоп темiр жол станциясына дейiн жеткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi аталған iзгiлiк көмек жүгiн Словакия аумағында күтiп алуды және оны тағайындалуы бойынша берудi ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жоғарыда аталған мақсаттарға бөлiнген қаражаттың үстiнен қосымша шығыстар пайда болған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкiметiне тиiстi ұсыныс енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау комитетi бөлiнетiн қаражаттың мақсатқа сай пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр