Об организации и проведении в г. Атырау выставки "Нефтегазовое машиностроение Казахстана"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 апреля 1998 г. N 70-р
В целях развития отечественного машиностроения и использования свободных мощностей машиностроительного комплекса Республики Казахстан по освоению выпуска продукции и оказания услуг для нефтегазовой отрасли:
1. Министерству энергетики, индустрии и торговли совместно с Министерством науки - Академией наук, Комитетом по оборонной промышленности Министерства обороны Республики Казахстан с привлечением ориентированных на освоение нефтегазопромысловой продукции машиностроительных заводов Казахстана и предприятий нефтегазовой отрасли:
организовать и провести с 28 по 30 мая 1998 года в. г. Атырау выставку "Нефтегазовое машиностроение Казахстана";
до 22 апреля 1998 года создать организационный комитет, подготовить и утвердить программу выставки и план мероприятий по ее подготовке и проведению;
обеспечить подготовку и участие в выставке машиностроительных заводов Республики Казахстан с экспозициями выпускаемой для нефтегазовой отрасли продукции.
2. Акимам областей и гг. Акмолы и Алматы организовать участие в выставке предприятий, выпускающих и осваивающих продукцию нефтегазового машиностроения.
3. Акиму Атырауской области:
организовать подготовку места проведения выставки в г. Атырау;
обеспечить выделение транспортных средств и проживание представителей министерств, ведомств, аппарата акимов и участников выставки.
4. Рекомендовать Национальной нефтегазовой компании "Казахойл" и Национальной компании по транспортировке нефти "КазТрансОйл" организовать подготовку и участие в выставке аффилиированных предприятий с экспозицией приобретаемого за пределами Казахстана оборудования и материалов, а также посещение участниками выставки объектов добычи, подготовки, транспортировки и переработки нефти.
5. Министерству финансов Республики Казахстан учесть, что расходы организаций, привлеченных к проведению и финансированию выставки, должны быть отнесены к затратам производства.
6. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр

Отандық машина жасауды дамыту және өнiм шығаруды игеру бойынша Қазақстан Республикасы машина жасау кешенiнiң басы бос қуаттарын пайдалану және мұнай-газ саласына қызмет көрсету шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1998 жылғы 17 сәуiрдегi N 70
Отандық машина жасауды дамыту және өнiм шығаруды игеру бойынша Қазақстан Республикасы машина жасау кешенiнiң басы бос қуаттарын пайдалану және мұнай-газ саласына қызмет көрсету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясымен, Қорғаныс министрлiгiнiң Қорғаныс өнеркәсiбi жөнiндегi комитетiмен бiрлесiп Қазақстанның мұнай-газ кәсiпшiлiгi өнiмiн игеруге бағдарланған машина жасау зауыттары мен мұнай-газ саласының кәсiпорындарын тарта отырып:
Атырау қаласында 1998 жылдың 28-30 мамыр аралығында "Қазақстанның мұнай-газ машина жасауы" көрмесiн ұйымдастырсын және өткiзсiн;
1998 жылдың 22 сәуiрiне дейiн ұйымдастыру комитетiн құрсын, көрменiң бағдарламасын және оны дайындау және өткiзу жөнiндегi шаралардың жоспарын әзiрлесiн және бекiтсiн;
Қазақстан Республикасының машина жасау зауыттарының мұнай-газ саласы өнiмiн шығаруға арналған экспозициялармен көрмеге әзiрлiгiн және қатысуын қамтамасыз етсiн.
2. Облыстардың және Ақмола мен Алматы қалаларының әкiмдерi мұнай-газ машина жасау өнiмiн шығарушы және игерушi кәсiпорындардың көрмеге қатысуын ұйымдастырсын.
3. Атырау облысының әкiмi:
Атырау қаласында көрменi өткiзу орнын әзiрлеудi ұйымдастырсын;
министрлiктердiң, ведомстволардың, әкiмдер аппаратының және көрмеге қатысушылардың өкiлдерiне көлiк құралдарын бөлудi және олардың тұруын қамтамасыз етсiн.
4. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы мен "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниясы аффилиирленген кәсiпорындардың Қазақстаннан тысқары жерлерден сатып алатын жабдықтар мен материалдардың экспозициясымен көрмеге әзiрлiгi мен қатысуын, сондай-ақ көрмеге қатысушылардың мұнайды өндiру, дайындау, тасымалдау және өңдеу объектiлерiнде болуын ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi көрменi өткiзуге және қаржыландыруға тартылған ұйымдардың шығыстарының өндiрiстiң шығындарына жатқызылуы тиiс екендiгiн ескерсiн.
6. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С. Павловқа жүктелсiн.
Премьер-Министр