О мероприятиях по исполнению Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3928
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 1998 г. N 77-р
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3928 "О защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности":
до 20 мая 1998 года:
1. Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан:
совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан предложения по исполнению подпунктов 1, 2 пункта 5 Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3928 "О защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности";
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан разработать и представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан:
Положение о процедурах оказания услуг государственными органами субъектам предпринимательской деятельности;
Положение об установлении платы за услуги государственных органов с тем, чтобы размер такой платы определялся, исходя из затрат на их оказание;
Положение о едином государственном регистре сборов, отчислений и платежей.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан внести предложения по сокращению перечня сертифицируемых товаров и по переходу от сертификации продукции к сертификации качества технологических процессов.
3. Агентству по стратегическому планированию и реформам, Министерству финансов, Министерству юстиции Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса разработать и представить в Правительство Республики Казахстан для внесения в Мажилис Парламента Республики Казахстан проекты законов, предусматривающие:
что индивидуальные предприниматели и субъекты малого предпринимательства численностью до 10 человек не подлежат проверке государственными контролирующими органами, за исключением налоговых органов, а также проверок, санкционированных органами прокуратуры по возбужденным уголовным делам;
сокращение видов предпринимательской деятельности, подлежащих лицензированию, в частности: перевозки пассажиров и грузов автомобильным транспортом, туристической деятельности, общественного питания, содержания и эксплуатации заправочных станций и других;
исключение договорных отношений государственных органов с проверяемыми субъектами предпринимательской деятельности;
выдачу лицензий на весь период занятия соответствующим видом предпринимательской деятельности с разовой уплатой лицензионного сбора на момент выдачи лицензии;
юридическую ответственность должностных лиц государственных органов за передачу осуществления государственных функций негосударственным организациям, в том числе общественным объединениям.

"Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгiне құқығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3928 Жарлығын орындау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1998 жылғы 6 мамырдағы N 77
"Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгiне құқығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3928 U983928_ Жарлығын орындау үшiн:
1998 жылдың 20 мамырына дейiн:
1. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi:
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгiне құқығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3928 Жарлығының 5-тармағының 1, 2-тармақшаларын орындау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп:
Мемлекеттiк органдардың кәсiпкерлiк қызмет субъектiлерiне қызмет көрсетуiнiң рәсiмдерi туралы ереженi;
Мемлекеттiк органдардың қызмет көрсеткенi үшiн ақының мөлшерi, оларды көрсетуге арналған шығындардың негiзiнде айқындалатындай етiп, мұндай ақыны белгiлеу туралы ереженi;
Алымдардың, аударымдардың және төлемдердiң бiрыңғай мемлекеттiк тiзiмдемесi туралы ереженi әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне ұсынсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi сертификатталатын тауарлардың тiзбесiн қысқарту жөнiнде және өнiмдердi сертификаттаудан технологиялық процестердiң сапасын сертификаттауға көшу жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi, Қаржы министрлiгi, Әдiлет министрлiгi және Қазақстан Республикасының Шағын бизнеске қолдау көрсету жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсiне енгiзу үшiн:
саны он адамға дейiнгi жеке кәсiпкерлер мен шағын кәсiпкерлiктiң субъектiлерi салық органдарын, сондай-ақ қозғалған қылмыстық iстер бойынша прокуратура органдары санкцияландырған тексерулердi қоспағанда, мемлекеттiк бақылаушы органдардың тексеруiне жатпайтындығын;
лицензиялауға жататын кәсiпкерлiк қызметтердiң түрлерiн, атап айтқанда:
автомобиль көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi тасымалдауды, туристiк қызметтi қоғамдық тамақтандыруды, май құю станцияларын ұстауды және пайдалануды және басқаларын қысқартуды;
мемлекеттiк органдардың кәсiпкерлiк қызметтiң тексерiлетiн субъектiлерiмен шарттық қатынастарын тоқтатуды;
лицензияны беру сәтiндегi бiр жолғы лицензиялық алымды төлеу арқылы кәсiпкерлiк қызметтiң тиiстi түрiмен айналысудың бүкiл кезеңiне лицензиялар берудi;
мемлекеттiк органдар лауазымды тұлғаларының мемлекеттiк функцияларды жүзеге асыруды мемлекеттiк емес ұйымдарға, оның iшiнде қоғамдық бiрлестiктерге бергенi үшiн заң алдындағы жауаптылығын көздейтiн заңдардың жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.

4. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для обеспечения информированности субъектов предпринимательской деятельности опубликовать в средствах информации полный перечень государственных органов, обладающих контрольными функциями и правом выдачи соответствующих лицензий и разрешений, а также порядок выдачи этих лицензий, разрешений и размер взимаемой платы.
5. Центральным и местным исполнительным органам в недельный срок привести свои нормативные правовые акты в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3928 "О защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

4. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп кәсiпкерлiк қызмет субъектiлерiнiң ақпараттандырылуын қамтамасыз ету үшiн бұқаралық ақпарат құралдарында бақылау функциялары мен тиiстi лицензиялар мен рұқсаттар беру құқығына ие мемлекеттiк органдардың толық тiзбесiн, сондай-ақ бұл лицензияларды, рұқсаттарды берудiң тәртiбiн және алынатын ақысының мөлшерiн жарияласын.
5. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар бiр апталық мерзiм iшiнде өздерiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн "Азаматтар мен заңды тұлғалардың кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгiне құқығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3928 Жарлығына сәйкес келтiрсiн.
Премьер-Министр