О мерах по исполнению распоряжения Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 г. N 3954
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 мая 1998 г. N 95-р
Во исполнение распоряжения Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 г. N 3954 N983954_ "Об организационных мероприятиях в связи с проведением официальной презентации столицы Республики Казахстан":
1. Всем государственным органам, непосредственно задействованным в подготовке и проведении презентации города Астаны как столицы Республики Казахстан, по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, Управлением Делами Президента Республики Казахстан и акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить проведение мероприятий по презентации в полном объеме и в срок согласно утвержденной Программе.
2. Всем государственным органам, закрепленным за официальными делегациями, прибывающими на презентацию, организовать размещение и обслуживание официальных делегаций, а также лиц, обеспечивающих культурную программу.
3. Министерству иностранных дел по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, акимами областей, городов Астаны и Алматы определить состав делегаций и обеспечить их своевременное прибытие и отъезд по утвержденным графикам.
4. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, акимом города Астаны обеспечить проведение культурных мероприятий согласно утвержденной Программе презентации города Астаны.
5. Министерству информации и общественного согласия Республики Казахстан организовать работу по широкому освещению в средствах массовой информации мероприятий в рамках официальной презентации столицы.
6. Министерству обороны, Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить пролет спецсамолетов глав государств над территорией Республики Казахстан. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан организовать техническое обслуживание, стоянку и заправку спецсамолетов, а также совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы - прибытие делегаций железнодорожным транспортом.
7. Министерству внутренних дел по согласованию со Службой охраны Президента Республики Казахстан, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить безопасность глав государств, их делегаций, а также представителей регионов республики, общественный порядок в аэропорту, на железнодорожном вокзале, а также по маршрутам следования и в местах пребывания делегаций.
8. Министерству финансов Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы произвести расходы по презентации столицы за счет средств республиканского и местных бюджетов в соответствии с утвержденной сметой.
Премьер-Министр

Қазақстан Республикасы астанасының ресми тұсаукесерiн өткiзумен байланысты ұйымдастыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 27 мамырдағы N 95
"Қазақстан Республикасы астанасының ресми тұсаукесерiн өткiзумен байланысты ұйымдастыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3954 Өкiмiн N983954_ орындау үшiн:
1. Қазақстан Республикасының астанасы ретiнде Астана қаласының тұсаукесерiн дайындау мен өткiзуге қатыстырылған барлық мемлекеттiк органдар Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiгiмен, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасымен және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен келiсе отырып, тұсаукесер бойынша барлық шаралардың бекiтiлген бағдарламаға сәйкес толық көлемiнде және мерзiмiнде өткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
2. Тұсаукесерге келетiн ресми делегацияларға бекiтiлген барлық мемлекеттiк органдар ресми делегацияларды, сондай-ақ мәдени бағдарламаларды қамтамасыз ететiн адамдарды жайғастыру мен оларға қызмет көрсетудi ұйымдастырсын.
3. Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiмен, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен келiсе отырып, делегациялардың құрамын айқындасын және олардың бекiтiлген кестелер бойынша дер кезiнде келуi мен қайтуын қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiмен, Астананың әкiмiмен келiсе отырып, Астана тұсаукесерiнiң бекiтiлген Бағдарламасына сәйкес мәдени шаралардың өткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi астананың ресми тұсаукесерi шеңберiнде өткiзiлетiн шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен көрсету жөнiндегi жұмысты ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Мемлекеттер басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ұшуын қамтамасыз етсiн. Көлiк және коммуникациялар министрлiгi арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетiлуiн, оларды тұраққа қоюды және май құюды, сондай-ақ облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесе отырып, делегациялардың темiр жол көлiгiмен келуiн ұйымдастырсын.
7. Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметiмен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен келiсе отырып, Мемлекеттер басшыларының, олардың делегацияларының, сондай-ақ республика аймақтары өкiлдерiнiң қауiпсiздiгiн, әуежайда, темiржол вокзалында, сондай-ақ делегациялардың жүру маршруттары мен болатын орындарында қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етсiн. 8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Астана тұсаукесерi жөнiндегi шығыстарды бекiтiлген сметаға сәйкес республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүргiзсiн.
Премьер-Министрi