О мерах по исполнению протокольного решения совещания у Президента по вопросам развития города Астаны от 21 мая 1998 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 июня 1998 г. N 103-р
Во исполнение протокольного решения совещания у Президента Республики Казахстан по вопросам развития города Астаны от 21 мая 1998 года N И-183:
1. Министерству энергетики, индустрии и торговли и Министерству финансов Республики Казахстан совместно с акимом города Астаны:
принять меры по расширению ТЭЦ-2 (турбоагрегат N 4 и котлоагрегат N 6);
рассмотреть возможность финансирования закупки необходимого количества топлива, материалов и проведения ремонтной кампании;
наметить на 1999 год пуск подстанции глубокого ввода 110/10 кВт (район строительства Бизнес-Центра).
2. Министерству транспорта и коммуникации с участием Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить ввод во II квартале 1999 года в эксплуатацию объездной кольцевой дороги и реконструкцию автострады Алматы - Астана - Кокшетау.
3. Департаменту государственного имущества Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акимом Акмолинской области в установленном порядке внести проект постановления Правительства Республики Казахстан о передаче в коммунальную собственность города Астаны Дворца творчества детей и юношества, автовокзала, объектов народного образования и музеев.
4. Акиму г.Астаны, Министерству образования, культуры и здравоохранения, Министерству финансов Республики Казахстан по согласованию с Управлением Делами Президента Республики Казахстан обеспечить в 1998 году задел и в 1999 году ввод здания Евразийского университета, Национального музея и спортивного комплекса.
5. Акиму г.Астаны совместно с Министерством финансов Республики Казахстан по согласованию с Управлением Делами Президента Республики Казахстан предусмотреть реконструкцию гостиницы "Ишим" ("Президент-Отель"), торгового центра "ЦУМ" и строительство 40-этажного Бизнес-центра.
6. Комитету по жилищной и строительной политике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, акиму г. Астаны и Правительственной комиссии по проведению международного конкурса на эскиз-идею генерального плана нового центра столицы:
до 1 июля 1998 года представить программу застройки города Астаны на 1999 год;
до 1 октября 1998 года завершить конкурс по генеральному плану нового города.
7. Министерству сельского хозяйства и Министерству финансов Республики Казахстан совместно с акимами Акмолинской области и г. Астаны решить вопрос переброски воды из канала "Иртыш-Караганда" в реку Ишим и принять меры по улучшению водоснабжения города. Внести в Правительство Республики Казахстан предложение по созданию водохранилища вблизи города для организации отдыха горожан.

Астана қаласын дамыту мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1998 жылғы 5 маусымдағы N 103
Қазақстан Республикасының Президентiне Астана қаласын дамыту мәселелерi жөнiнде болып өткен кеңестiң 1998 жылғы 21 мамырдағы N И-183 хаттамалық шешiмiн орындау үшiн:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi мен Қаржы министрлiгi Астана қаласының әкiмiмен бiрлесе отырып:
2-жылу электр орталығын (N 4 турбоагрегат және N 6 қазандықагрегатты) кеңейту жөнiнде шаралар қабылдасын;
отынның, материалдардың қажеттi көлемiн сатып алуды және жөндеу науқанын өткiзудi қаржыландыру мүмкiндiгiн қарастырсын;
1999 жылға 110/10 кВт ауқымды енгiзу көмекшi станциясын (Бизнес-Орталық құрылысы ауданы) iске қосуды белгiлесiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қаржы министрлiгiнiң қатысуымен 1999 жылдың II тоқсанында айналма шеңбер жолды пайдалануға берудi және Алматы-Астана-Көкшетау автострадасын қайта жаңартуды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi Ақмола облысының әкiмiмен бiрлесе отырып, Астана қаласының коммуналдық меншiгiне Балалар мен жасөспiрiмдердiң шығармашылық сарайын, автовокзалды, халықтық бiлiм беру объектiлерi мен мұражайларды беру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын белгiленген тәртiппен енгiзсiн.
4. Астана қаласының әкiмi, Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi, Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасымен келiсе отырып, Евразия университетiнiң ғимаратын, Ұлттық музейдi және спорт кешенiн 1998 жылы әзiрлеудi және 1999 жылы iске қосуды қамтамасыз етсiн.
5. Астана қаласының әкiмi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасымен келiсе отырып "Есiл" қонақ үйiн ("Президент-Отель"), "ЦУМ" сауда орталығын қайта жаңартуды және 40 қабатты Бизнес-Орталық салуды көздейтiн болсын.
6. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Тұрғын үй және құрылыс саясаты жөнiндегi комитетi, Астана қаласының әкiмi және Астананың жаңа орталығының бас жоспарының нобай-идеясына халықаралық конкурс өткiзу жөнiндегi үкiметтiк комиссия:
1998 жылдың 1 шiлдесiне дейiн Астана қаласының 1999 жылға арналған құрылысының бағдарламасын ұсынсын;
1998 жылдың 1 қазанына дейiн жаңа қаланың бас жоспары жөнiндегi конкурсты аяқтасын.
7. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Қаржы министрлiгi Ақмола облысының және Астана қаласының әкiмдерiмен бiрлесе отырып, "Ертiс-Қарағанды" каналынан суды Есiл өзенiне аудару мәселесiн шешсiн және қаланы сумен жабдықтауды жақсарту жөнiнде шаралар қабылдасын. Қазақстан Республикасының Үкiметiне қала тұрғындарының демалысын ұйымдастыру үшiн қала маңында су қоймасын жасау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.

8. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан и акиму Акмолинской области принять меры по обеспечению сохранности и поливу лесонасаждений в городе Астане и прилегающей территории.
Премьер-Министр

8. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Ақмола облысының әкiмi Астана қаласындағы және iргелес аумақтағы отырғызылған ағаштарды сақтау мен суару жөнiнде шаралар қабылдасын.
Премьер-Министр