О создании ЗАО "Комакинвест"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 июня 1998 г. № 123-р
В целях реализации дополнительных мер по добыче и комплексной переработке минерального сырья на основе наукоемких технологий и поддержки отечественных товаропроизводителей:
1. Одобрить инициативу Национальной нефтегазовой компании "Казахойл", ЗАО "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл", АО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "КЕGОК", "Казконтракт", ТОО "Совместное производственное предприятие "Медео", Холдинговой компании "Алматыкурылыс" и ряда других организаций по созданию ими закрытого акционерного общества "Комакинвест".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям в установленном законом порядке оказать ЗАО "Комакинвест" (после его государственной регистрации), в целях выполнения определенных программ, содействие по привлечению инвестиций и в оформлении необходимых лицензий на недропользование.
3. Акиму города Алматы в установленном законом порядке предусмотреть:
выделение ЗАО "Комакинвест" в 1998 году котельной для проведения опытного сжигания водоугольного топлива на базе бурых углей;
передачу ЗАО "Комакинвест" в имущественный найм необходимые здания для размещения офиса и лабораторий.
4. Согласиться с предложением учредителей о привлечении в последующем ЗАО "Комакинвест" к реализации отдельных межправительственных соглашений Республики Казахстан с зарубежными странами.
Премьер-Министр

Отандық тауар өндiрушiлердi қолдау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өкiмi 1998 жылғы 24 маусымдағы N 123
Ғылыми қамтымды технологиялардың негiзiнде минералдық шикiзатты өндiру және кешендi қайта өңдеу жөнiндегi қосымша шараларды iске асыру және отандық тауар өндiрушiлердi қолдау мақсатында:
1. "ҚазақОйл" ұлттық мұнай-газ компаниясының "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниясы" ЖАҚ, "KEGOC" Қазақстан электр желiлерiн басқару жөнiндегi компаниясы", "Қазкелiсiм-шарт" АҚ, "Медеу" бiрлескен өндiрiстiк кәсiпорны" ЖШС, "Алматықұрылыс" холдинг компаниясының және басқа да бiрқатар ұйымдардың "Комакинвест" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы бастамашылығы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңда белгiленген тәртiппен, белгiлi бiр бағдарламаларды орындау мақсатында, "Комакинвест" ЖАҚ-ға (ол мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн) инвестицияларды тарту және жер қойнауын пайдалануға қажеттi лицензияларды ресiмдеу жөнiнде жәрдем көрсетсiн.
3. Алматы қаласының әкiмi заңда белгiленген тәртiппен:
1998 жылы "Комакинвест" ЖАҚ қоңыр көмiрдiң базасында сулы көмiр отынын тәжiрибелiк жағуды жүргiзу үшiн қазандық бөлудi;
"Комакинвест" ЖАҚ-ға кеңсесi мен зертханаларын орналастыру үшiн қажеттi үйлердi мүлiктiк жалға берудi көздесiн.
4. Құрылтайшылардың "Комакинвест" жабық акционерлiк қоғамын кейiн Қазақстан Республикасының шет елдермен жекелеген үкiметаралық келiсiмдерiн iске асыруға тарту туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
Премьер-Министр