Об организации работы по отдельным вопросам граждан, имеющих стаж работы на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года № 248-р
В целях выработки подходов к проблеме граждан, не достигших установленного пенсионного возраста и имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж работы не менее 10 лет для мужчин и не менее 7 лет и 6 месяцев для женщин на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда, относившихся по пенсионному законодательству, действовавшему до 1 января 1998 года, к Списку № 1 производств, профессий, должностей и показателей:
1. Акимам областей, городов Астаны и Алматы к 15 января 1999 года по данным организаций всех форм собственности представить а Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведения о количестве лиц, не достигших установленного пенсионного возраста и имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж работы не менее 10 лет для мужчин и не менее 7 лет и 6 месяцев для женщин на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда, относившихся по пенсионному законодательству, действовавшему до 1 января 1998 года, к Списку № 1 производств, профессий, должностей и показателей.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан к 19 января 1999 года представить в Правительство Республики Казахстан оценочные расчеты бюджетных средств, необходимых для реализации возможных подходов по проблеме граждан, выработавших стаж 10 лет для мужчин
и 7 лет 6 месяцев для женщин на подземных и открытых горных работах, на
работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Специалист Э.А. Жакупова
оператор А.Е. Турсынова

Жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, өте зиянды және өте ауыр еңбек жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс стажы бар азаматтардың жекелеген мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1998 жылғы 30 желтоқсан N 248
Белгіленген зейнетақы жасына толмаған және 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ер кісілер үшін кемінде 10 жыл және әйелдер үшін кемінде 7 жыл 6 ай жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, өте зиянды және өте ауыр еңбек жағдайындағы жұмыстарда жұмыс стажы бар, 1998 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданылған зейнетақы заңдары бойынша өндірістердің, мамандықтардың, лауазымдардың және көрсеткіштердің N 1 тізіміне жатқызылған азаматтардың проблемаларына ыңғайлар жасау мақсатында:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері 1999 жылдың 15 қаңтарына меншіктің барлық нысандарындағы ұйымдардың деректері бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне белгіленген зейнетақы жасына жетпеген және 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша ер кісілер үшін кемінде 10 жыл және әйелдер үшін кемінде 7 жыл 6 ай жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, өте зиянды және өте ауыр еңбек жағдайындағы жұмыстарда жұмыс стажы бар, 1998 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданылған зейнетақы заңдары бойынша өндірістердің, мамандықтардың, лауазымдардың және көрсеткіштердің N 1 тізіміне жатқызылған адамдардың саны туралы мәлімет ұсынсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1999 жылдың 19 қаңтарына Қазақстан Республикасының Үкіметіне ер кісілер үшін кемінде 10 жыл және әйелдер үшін кемінде 7 жыл 6 ай жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, өте зиянды және өте ауыр еңбек
жағдайындағы жұмыстарда жұмыс стажы бар азаматтардың проблемалары бойынша
мүмкін болатын ыңғайларды іске асыру үшін қажет бюджет қаражатының бағалау
есебін ұсынсын.
3. Осы өкімнің орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Кобдалиева Н.М.