Отдельные вопросы по деятельности руководителей организаций фосфорной подотрасли
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 февраля 1999 года № 9-р
С целью урегулирования взаимоотношений фосфорных организаций Жамбылской области:
1. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акимом Жамбылской области при участии правоохранительных органов создать комиссию и поручить ей рассмотреть вопрос о правомерности и обоснованности деятельности руководителей акционерных обществ "Промтранс", "Нодфос", "Каратау" и "Суперфосфатный завод".
2. Министерству юстиции совместно с Департаментом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан провести проверку по обоснованности и правомерности владения трудовыми коллективами вышеуказанных акционерных обществ 25 процентами пакетов акций, которые подлежали обмену на инвестиционные приватизационные купоны, а также владения гражданами Ахметжановым О. и
Шамен Т. 55 процентами пакета акций АО "Промтранс".
3. Информацию с предложениями по итогам проверок внести в
Правительство Республики Казахстан в срок до 10 февраля 1999 года.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)

Фосфорлық кіші саланың ұйымдары басшыларының қызметі бойынша жекелеген мәселелер
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 1 ақпан N 9-ө
Жамбыл облысы фосфор ұйымдарының өзара қарым-қатынастарын реттеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті Жамбыл облысының әкімімен бірлесіп, құқық қорғау органдарының қатысуымен комиссия құрып, оған "Промтранс", "Нодфос", "Қаратау" және "Суперфосфат зауыты" акционерлік қоғамдарының басшылары қызметінің заңға сәйкестігі мен негізділігі туралы мәселені қарау тапсырсын.
2. Әділет министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментімен бірлесе отырып жоғарыда аталған акционерлік қоғамдардың еңбек ұжымдарының инвестициялық жекешелендіру купондарына айырбасталуға тиісті акциялар пакетінің 25 процентін иеленуінің, сондай-ақ О.Ахметжановтың және
Т. Шәменның "Промтранс" акционерлік қоғамы акциялар пакетінің 55
процентін иеленуінің негізділігі мен заңға сәйкестігі бойынша тексеру
жүргізсін.
3. Тексеру қорытындылары бойынша ұсыныстары бар ақпаратты 1999
жылдың 1 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.