О создании рабочей группы по подготовке проектов нормативных правовых актов, предусматривающих защиту отечественных предприятий при проведении нефтяных операций
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 марта 1999 года № 38-р
1. Для подготовки проектов нормативных правовых актов,
предусматривающих защиту отечественных предприятий при проведении
нефтяных операций образовать рабочую группу в следующем составе:
Досаев Ерболат          - вице-Министр энергетики, индустрии и
Аскарбекович             торговли Республики Казахстан, руководитель
Ужкенов Булат           - Председатель Комитета геологии и охраны недр
Султанович               Министерства природных ресурсов и охраны окружающей
среды Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Бозумбаев Канат         - Директор Департамента нефти и газа Министерства
Алдабергенович           энергетики, индустрии и торговли Республики
Казахстан, заместитель руководителя
Шаншарбаева Мадина      - заместитель Директора Департамента законодательства
Жанатальевна             и международного права Министерства юстиции
Республики Казахстан
Сейдагалиев Шынгысхан   - начальник отдела Департамента нефти и газа
Министерства энергетики, индустрии и торговли
Дамитов Нурдин          - директор дирекции правового обеспечения и работы
Базарович                с обращениями инвесторов Агентства Республики
Казахстан по инвестициям
Суесинов Амантай        - старший менеджер дирекции инвестиций в
Кемелович                недропользование Агентства Республики Казахстан по
инвестициям
Керимбеков Арсен        - старший менеджер дирекции инвестиций в приоритетные
Джакашевич               секторы экономики Агентства Республики Казахстан по
инвестициям
Есимова Гульнар         - начальник Управления развития конкурентного рынка
Сактагановна             Агентства Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
Хасанов Бахытжан        - директор Департамента управления проектами
Кенесович                Национальной нефтегазовой компании "Казахойл"
(по согласованию)
Залевская Виктория      - директор Юридического департамента
Владимировна             Национальной нефтегазовой компании "Казахойл"
(по согласованию)
Масхутов Баян           - начальник отдела рынка труда и лицензирования
Масхутович               Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Темеркулов Кайрат       - начальник отдела Управления налоговой экспертизы
Иманкулович              проектов Департамента фискальной политики
Министерства финансов Республики Казахстан

Мұнай операцияларын жүргізу кезінде отандық кәсіпорындарды қорғауды көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау жөніндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 26 наурыз N 38-ө
1. Мұнай операцияларын жүргізу кезінде отандық кәсіпорындарды
қорғауды көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау үшін
жұмыс тобы мына құрамда құрылсын:
Досаев Ерболат          - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Асқарбекұлы               индустрия және сауда вице-министрі, жетекші
Үжкенов Болат           - Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар
Сұлтанұлы                 және қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Геология және жер қойнауын қорғау
комитетінің
төрағасы, жетекшінің орынбасары
Бозымбаев Қанат         - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Алдабергенұлы             индустрия және сауда министрлігі Мұнай
және газ департаментінің директоры,
жетекшінің орынбасары
Шаншарбаева Мәдина      - Қазақстан Республикасының Әділет
Жанаталықызы              министрлігі Заңдар және халықаралық
құқық департаменті директорының орынбасары
Сейдағалиев Шыңғысхан   - Қазақстан Республикасының Энергетика,
индустрия және сауда министрлігі Мұнай
және газ департаментінің бөлім бастығы
Дәмитов Нұрдин          - Қазақстан Республикасы Инвестициялар
Базарұлы                  жөніндегі агенттігінің Құқықтық қамтамасыз
ету және инвесторлардың өтініштерімен жұмыс
дирекциясының директоры
Сүйесінов Амантай       - Қазақстан Республикасы Инвестициялар
Кемелұлы                  жөніндегі агенттігінің Жер қойнауын
пайдалануға инвестициялар дирекциясының
аға менеджері
Керімбеков Әрсен        - Қазақстан Республикасы Инвестициялар
Жақашұлы                  жөніндегі агенттігінің экономиканың басым
секторларына инвестициялар дирекциясының аға
менеджері
Есімова Гүлнар          - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияны
Сақтағанқызы              реттеу және бәсекені қорғау жөніндегі
агенттігінің бәсекелес рыноктың дамуы
басқармасы бастығы
Хасанов Бақытжан        - "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы
Кеңесұлы                  Жобаларды басқару департаментінің
директоры (келісім бойынша)
Залевская Виктория      - "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы
Владимировна              Заң департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Масхұтов Баян           - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
Масхұтұлы                 әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек
рыногы және лицензиялау бөлімінің бастығы
Темірқұлов Қайрат       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Иманқұлұлы                Фискальдық саясат департаментінің жобалардың
салық сараптамасы басқармасының бастығы

2. Рабочей группе:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов, предусматривающих защиту отечественных предприятий при проведении нефтяных операций;
2) разработать проекты подзаконных нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области использования недр и внести в Правительство Республики Казахстан, в том числе:
положение о тендерах на предоставление сервисных услуг, при проведении нефтяных операций, недропользователями с иностранным участием;
положение о порядке приобретения и использования недропользователями с иностранным участием оборудования, выпускаемого отечественными товаропроизводителями, при проведении нефтяных операций;
положение о порядке приобретения и использования геолого- геофизической информации недропользователями с иностранным участием.
3. Наделить рабочую группу правом привлекать к работе
специалистов министерств и ведомств, а также экспертов и консультантов.
4. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан оказывать
содействие рабочей группе в разработке проектов соответствующих
нормативных правовых актов.
5. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Аблязова М.К.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)

2. Жұмыс тобы:
1) мұнай операцияларын жүргізу кезінде отандық кәсіпорындарды қорғауды көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
2) жер қойнауын пайдалану саласындағы қарым-қатынастарды реттейтін заңды нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, оның ішінде:
шетел қатысатын жер қойнауын пайдаланушылар мұнай операцияларын жүргізу кезінде сервистік қызмет көрсетулер ұсынуға арналған тендерлер туралы ережені;
мұнай операцияларын жүргізу кезінде отандық тауар өндірушілер шығаратын жабдықтарды шетел қатысатын жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алуы мен пайдалануының тәртібі туралы ережені;
шетел қатысатын жер қойнауын пайдаланушылардың геологиялық-геофизикалық ақпаратты сатып алуы мен пайдалануы туралы ережені әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Жұмыс тобына министрліктер мен ведомстволардың мамандарын,
сондай-ақ сарапшылар мен консультанттарды жұмысқа тарту құқығы берілсін.
4. Қазақстан Республикасының министрліктері мен ведомстволары тиісті
нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуде жұмыс тобына жәрдем
көрсетсін.
5. Осы өкімнің орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрі М.Қ.Әблязовқа жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.