О создании рабочей группы по подготовке доклада о выполнении Конвенции о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 июля 1999 года № 106-р
В соответствии со статьей 18 Конвенции о ликвидации всех форм
дискриминации в отношении женщин, ратифицированной Республикой Казахстан в
июне 1998 года, с целью подготовки доклада о выполнении вышеназванной
Конвенции:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Самакова Айткуль Байгазиевна     -  Министр Республики Казахстан -
Председатель Национальной комиссии
по делам семьи и женщин при Президенте
Республики Казахстан, руководитель
Джарбусынова Мадина Бинешевна    -  вице-Министр иностранных дел Республики
Казахстан, заместитель руководителя
Карайганов Аргынгазы Токтабаевич -  советник Секретариата Министра
Республики Казахстан - Председателя
Национальной комиссии по делам семьи
и женщин при Президенте Республики
Казахстан, секретарь
Члены рабочей группы:
Айтхожина Нагима Абеновна        -  Президент национальной академии наук
Республики Казахстан (по согласованию)
Джаганова Алтыншаш Каиржановна   -  Председатель Агентства Республики
Казахстан по миграции и демографии
Ертлесова Жаннат Джургалиевна    -  первый вице-Министр финансов
Республики Казахстан
Сарсенбай Нурлан Алдабергенович  -  заместитель Председателя Агентства
по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
Зайцев Юрий Петрович             -  исполнительный директор Феминистской
лиги (по согласованию)
Кулманова Нейля Кадыровна        -  заместитель заведующего Секретариатом
Национальной комиссии по делам семьи
и женщин при Президенте Республики
Казахстан
Кушербаев Крымбек Елеуович       -  Министр здравоохранения, образования
и спорта Республики Казахстан
Куанышбаева Роза Сактагановна    -  Председатель Комитета по
законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Коржова Наталья Артемовна        -  Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Жалыбин Сергей Михайлович        -  вице-Министр юстиции Республики
Казахстан
Мусатаев Мурат Хабдылжаппарович  -  вице-Министр природных ресурсов и
охраны окружающей среды Республики
Казахстан
Наубетова Рашида Ароновна        -  советник Секретариата Министра
Республики Казахстан - Председателя
Национальной комиссии по делам семьи
и женщин при Президенте Республики
Казахстан
Нургалиева Енлик Нургалиевна     -  заведующая отделом Аппарата Сената
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Отто Иван Иванович               -  вице-Министр внутренних дел Республики
Казахстан
Сарсенбаев Алтынбек Сарсенбаевич -  Министр культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Федотова Зинаида Леонтьевна      -  Председатель Комитета по
законодательству и судебно-правовой
реформе Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Хасанова Галия Алашбековна       -  Директор бюро "Гендер и развитие"
ПРООН (по согласованию)

Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің кез келген нысандарын жою туралы конвенцияның орындалуы туралы баяндама дайындау жөніндегі жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 13 шілде N 106-ө
Қазақстан Республикасы 1998 жылғы маусымда бекіткен, Әйелдерге қатысты
кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы конвенцияның 18-бабына сәйкес,
жоғарыда аталған Конвенцияның орындалуы туралы баяндама дайындау
мақсатында:
1. Мына құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Самақова               - Қазақстан Республикасының
Айткүл Байғазықызы       Министрі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Отбасы
және әйелдер істері жөніндегі
ұлттық комиссияның төрағасы, жетекші
Жарбосынова            - Қазақстан Республикасының
Мәдина Бинешқызы         Сыртқы істер вице-министрі,
жетекшінің орынбасары
Қарайғанов             - Қазақстан Республикасы Министрі
Арғынғазы                Хатшылығының - Қазақстан Республикасы
Тоқтабайұлы              Президентінің жанындағы Отбасы және
әйелдер істері жөніндегі ұлттық комиссия
төрағасының кеңесшісі, хатшы
Жұмыс тобының мүшелері:
Айтқожина             - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Нағима Әбенқызы         ғылым академиясының президенті
(келісім бойынша)
Жағанова              - Қазақстан Республикасының
Алтыншаш                Көші-қон және демография жөніндегі
Қайыржанқызы            агенттігінің төрағасы
Ертілесова            - Қазақстан Республикасының
Жаннат Жұрғалиқызы      Қаржы бірінші вице-министрі
Сәрсенбай             - Қазақстан Республикасының
Нұрлан Алдабергенұлы    Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөніндегі агенттігі
төрағасының орынбасары
Зайцев Юрий           - Феминистік лиганың атқарушы
Петрович                директоры (келісім бойынша)
Құлманова Нейлә       - Қазақстан Республикасы
Қадырқызы               Президентінің жанындағы Отбасы
және әйелдер істері жөніндегі
ұлттық комиссия Хатшылығы
меңгерушісінің орынбасары
Көшербаев Қырымбек    - Қазақстан Республикасының
Елеуұлы                 Денсаулық сақтау, білім және спорт
министрі
Қуанышбаева Роза      - Қазақстан Республикасының
Сақтағанқызы            Парламенті Мәжілісінің Заң және
сот-құқық реформасы жөніндегі
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Коржова Наталья       - Қазақстан Республикасының Еңбек
Артемовна               және халықты әлеуметтік қорғау
министрі
Жалыбин Сергей        - Қазақстан Республикасының Әділет
Михайлович              вице-министрі
Мұсатаев Мұрат        - Қазақстан Республикасының Табиғи
Хабділжаппарұлы         ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау вице-министрі
Наубетова Рашида      - Қазақстан Республикасы Министрі
Аронқызы                Хатшылығының - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Отбасы және әйелдер
істері жөніндегі ұлттық комиссия
төрағасының кеңесшісі
Нұрғалиева Еңлік      - Қазақстан Республикасының
Нұрғалиқызы             Парламенті Сенаты аппаратының
бөлім меңгерушісі (келісім бойынша)
Отто Иван Иванович    - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
вице-министрі
Сәрсенбаев Алтынбек   - Қазақстан Республикасының
Сәрсенбайұлы            Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрі
Федотова Зинаида      - Қазақстан Республикасының
Леонтевна               Парламенті Сенатының Заң және
сот-құқық реформасы жөніндегі
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Хасанова Ғалия        - БҰҰДБ "Гендер және даму"
Алашбекқызы             бюросының директоры (келісім бойынша)

2. Руководителям министерств и агентств Республики Казахстан в срок до 20 июля 1999 года представить рабочей группе всю необходимую информацию для подготовки доклада о выполнении Конвенции о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин.
3. Рабочей группе в срок до 10 сентября 1999 года разработать и представить для утверждения в Правительство Республики Казахстан проект Доклада о выполнении Конвенции о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин.
4. Министерству иностранных дел в срок до 25 сентября 1999 года
выполнить внутригосударственные процедуры и представить Доклад о выполнении
Конвенции о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
Генеральному Секретарю ООН для рассмотрения Комитетом ООН по ликвидации
дискриминации в отношении женщин (КЛДОЖ).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Склярова И.)

2. Қазақстан Республикасының министрліктері мен агенттіктерінің басшылары 1999 жылдың 20 шілдесіне дейін мерзімде Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы конвенцияның орындалуы туралы баяндаманы дайындау үшін барлық қажетті ақпаратты жұмыс тобына тапсырсын.
3. Жұмыс тобы 1999 жылдың 10 қыркүйегіне дейін мерзімде Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы конвенцияның орындалуы туралы Баяндаманың жобасын әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне тапсырсын.
4. Сыртқы істер министрлігі 1999 жылдың 25 қыркүйегіне дейін мерзімде
Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы конвенцияның
орындалуы туралы баяндаманың ішкі мемлекеттік рәсімдерін орындасын және
оны БҰҰ-ның Әйелдерге қатысты кемсітушілікті жою жөніндегі комитетінің
(ӘҚКЖК) қарауы үшін БҰҰ-ның Бас Хатшысына тапсырсын.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.