О некоторых мерах по организованной уборке урожая в 1999 году в основных зерносеющих областях страны
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 120-р
В целях недопущения потерь выращенного урожая, создания надежных резервов продовольственного зерна на внутреннем рынке, оперативного решения вопросов, связанных с уборкой урожая сельскохозяйственных культур текущего года в основных зерносеющих областях:
1. Образовать рабочие группы по проверке хода подготовки и проведения уборочных работ 1999 года в составе согласно приложению.
2. Рабочим группам с выездом на места осуществлять анализ хода уборочных работ в разрезе каждого района с обеспечением принятия совместно с акимами, представителями соответствующих государственных органов и акционерными (национальными) компаниями необходимых мер по качественному проведению уборочных работ в оптимальные сроки.
О результатах регулярно информировать Премьер-министра Республики Казахстан.
3. Акимам областей оказывать содействие рабочим группам в осуществлении поставленных перед ними задач.
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном порядке:
совместно с закрытыми акционерными обществами "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл", "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл" (по согласованию) и акимами областей обеспечить производство и своевременную поставку необходимого количества бензина и дизельного топлива для уборочных работ 1999 года;
обеспечить бесперебойное снабжение электроэнергией сельскохозяйственных товаропроизводителей и хлебоприемные организации на период проведения ими работ по подработке и сушке зерна нового урожая;
своевременно информировать Премьер-Министра Республики Казахстан о принимаемых мерах по выполнению вышеназванных поручений.
5. Министерству транспорта, коммуникаций и туризма обеспечить своевременную перевозку Республиканским государственным предприятием "Казахстан темір жолы" нефтепродуктов, предназначенных для проведения уборочных работ.
6. Министерству внутренних дел, Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять дополнительные меры по усилению сохранности зерна нового урожая в период его уборки, транспортировки и хранения и пресечению фактов его незаконного вывоза за пределы республики.
7. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить через государственные средства массовой информации объективное освещение хода уборки урожая 1999 года.

1999 жылы елдің негізгі егін егетін облыстарында астықты ұйымдастырылған түрде жинау жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 18 тамыз N 120-ө
Өсірілген астықтың ысырабына жол бермеу, ішкі рынокта азық-түлік астығының сенімді резервін құру, негізгі егін егетін облыстарда үстіміздегі жылы ауыл шаруашылығы дәнді дақылдарының астығын жинауға байланысты мәселелерді жедел шешу мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда 1999 жылдың жинау жұмыстарына дайындық және оны жүргізудің барысын тексеру жөніндегі жұмыс топтары құрылсын.
2. Жұмыс топтары жергілікті жерлерге барып әкімдермен, тиісті мемлекеттік органдардың өкілдерімен және акционерлік (ұлттық) компаниялармен бірлесіп оңтайлы мерзімдерде жинау жұмыстарын саналы жүргізу жөнінде қажетті шаралар қабылдауды қамтамасыз ете отырып, әрбір аудан бойынша жинау жұмыстарының барысын талдауды жүзеге асырсын.
Нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрін ұдайы хабардар етіп отырсын.
3. Облыс әкімдері жұмыс топтарына олардың алдына қойылған тапсырмаларын жүзеге асыруы үшін жәрдем көрсетсін.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі белгіленген тәртіппен:
"Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы", "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөніндегі ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамдарымен (келісім бойынша) және облыстардың әкімдерімен бірлесіп 1999 жылдың жинау жұмыстары үшін дизель отыны мен бензин өндіруді және оны қажетті мөлшерде уақтылы беруді қамтамасыз етсін;
ауыл шаруашылығы тауар өндірушілері мен астық қабылдау ұйымдарын олардың жаңа егіннің астығын әзірлеу және кептіру бойынша электр энергиясымен іркіліссіз жабдықтауды қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрін жоғарыда аталған тапсырмалардың орындалуы бойынша қабылданатын шаралар туралы уақытында хабардар етіп отырсын.
5. Қазақстан Республикасының Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жинау жұмыстарын жүргізуге арналған мұнай өнімдерін уақтылы тасымалдауын қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Мемлекеттік кіріс министрлігі жаңа астықты жинау кезеңінде оның ысырап болмауын, тасымалдануы мен сақталуын күшейту және республика шегінен заңсыз әкетілу фактілерінің жолын кесу жөнінде қосымша шаралар қабылдасын.
7. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі 1999 жылдың астығының жиналуы барысын мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы объективті көрсетуді қамтамасыз етсін.

8. Руководителю Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Тлеубердину А.А.:
с 1 сентября текущего года организовать оперативное дежурство ответственных работников Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
в случае необходимости вносить предложения о дополнительном включении в состав рабочих групп представителей соответствующих министерств, агентств, ведомств и акционерных (национальных) компаний;
утвердить график поэтапного выезда рабочих групп по областям на период уборочных работ.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 августа 1999 г. N 120-р
Состав
республиканских рабочих групп по проверке хода
подготовки и проведения уборочных работ 1999 года
Акмолинская область
Баяхметов Е.Б.           - главный инспектор Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан,
руководитель
Алдабергенов Б.Ш.        - консультант Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Калиев Н.М.              - главный специалист Министерства сельского
хозяйства
Озганбаев А.О.           - главный специалист Министерства энергетики,
индустрии и торговли
Костанайская область
Магузумов Е.К.           - главный инспектор Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан, руководитель
Чиканаев К.Ш.            - консультант Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Дисембаев З.А.           - технический инспектор Министерства
сельского хозяйства
Поклад И.Д.              - главный специалист Министерства транспорта
и коммуникаций
Северо-Казахстанская область
Икранбеков А.З.          - главный инспектор Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан,
руководитель
Касабеков Р.И.           - консультант Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Иманжусупов А.Т.         - главный специалист Министерства сельского
хозяйства
Жакупова М.С.            - начальник отдела Министерства энергетики,
индустрии и торговли
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

8. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы А.А.Тілеубердин:
үстіміздегі жылдың 1 қыркүйегінен бастап Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Кеңсесінің жауапты қызметкерлерінің жедел кезекшілігін
ұйымдастырсын;
қажет болған жағдайда тиісті министрліктердің, агенттіктердің,
ведомстволар мен акционерлік (ұлттық) компаниялардың өкілдерін жұмыс
топтарының құрамына қосымша енгізу жөнінде ұсыныстар енгізсін;
жинау жұмыстары кезеңінде облыстар бойынша жұмыс топтарының
кезең-кезеңмен шығу кестесін бекітсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
1999 жылғы 18 тамыздағы
N 120 өкіміне
қосымша
1999 жылдың жинау жұмыстарына дайындық және оның жүргізілу
барысын тексеру жөніндегі республикалық жұмыс топтарының
Құрамы
Ақмола облысы
Баяхметов Е.Б.      - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрі Кеңсесінің бас инспекторы, жетекші
Алдабергенов Б.Ш.   - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Кеңсесінің консультанты
Қалиев Н.М.         - Ауыл шаруашылығы министрлігінің бас маманы
Озғанбаев А.О.      - Энергетика, индустрия және сауда
министрлігінің бас маманы
Қостанай облысы
Мағзұмов Е.Қ.       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрі Кеңсесінің бас инспекторы, жетекші
Шиқанаев Қ.Ш.       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрі Кеңсесінің консультанты
Дүйсембаев З.А.     - Ауыл шаруашылығы министрлігінің
техникалық инспекторы
Поклад И.Д.         - Көлік, коммуникациялар және туризм
министрлігінің бас маманы
Солтүстік Қазақстан облысы
Икранбеков А.З.     - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрі Кеңсесінің бас инспекторы, жетекші
Қасабеков Р.И.      - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрі Кеңсесінің консультанты
Иманжүсіпов А.Т.    - Ауыл шаруашылығы министрлігінің
бас маманы
Жақыпов М.С.        - Энергетика, индустрия және
сауда министрлігінің бөлім бастығы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.