О мерах по улучшению санитарно-эпидемиологической экспертизы в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 181-р
В целях реализации государственной программы U984153_ "Здоровье народа", улучшения санитарно-эпидемиологической ситуации в стране и повышения эффективности работы органов государственной санитарно-эпидемиологической службы:
1. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения:
1) принять дополнительные меры по повышению эффективности санитарно-эпидемиологической экспертизы в соответствии с Законом Республики Казахстан Z942000_ "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";
2) совместно с другими заинтересованными министерствами и ведомствами обеспечить переработку нормативных правовых актов по вопросам санитарно-эпидемиологической экспертизы, с целью приближения их к международным требованиям;
3) принять меры к созданию компьютерной программы с информационной базой данных по вопросам санитарно-эпидемиологической экспертизы.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству сельского хозяйства, Министерству государственных доходов, Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить информирование органов государственной санитарно-эпидемиологической службы и участие их должностных лиц в решении проблем, относящихся к вопросам санитарно-эпидемиологической экспертизы.
3. Министерству государственных доходов Республики Казахстан оказывать содействие в проведении санитарно-эпидемиологической экспертизы должностными лицами государственной санитарно-эпидемиологической службы при таможенном оформлении потенциально-опасных в эпидемиологическом, санитарно-гигиеническом и радиационном отношении грузов.
4. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса (по согласованию) оказать содействие органам государственной санитарно-эпидемиологической службы в проведении санитарно-эпидемиологической экспертизы на объектах малого бизнеса.
5. Акимам областей, городов Астаны и Алматы разработать, утвердить и реализовать неотложные организационные меры по организации санитарно- эпидемиологической экспертизы, проводимой органами государственной санитарно-эпидемиологической службы.
6. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
Премьер-Министр
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

Қазақстан Республикасында санитарлық-эпидемиологиялық сараптауды жақсарту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 30 желтоқсан N 181-ө
"Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру, елімізде санитарлық-эпидемиологиялық ахуалды жақсарту және мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдары жұмысының тиімділігін арттыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі:
1) "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың тиімділігін арттыру жөнінде қосымша шаралар қабылдасын;
2) басқа да мүдделі министрліктермен және ведомстволармен бірлесіп, оларды халықаралық талаптарға сәйкес келтіру мақсатында, санитарлық-эпидемиологиялық сараптама мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді пысықтауды қамтамасыз етсін;
3) санитарлық-эпидемиологиялық сараптама мәселелері туралы деректердің ақпараттық базасы бар компьютерлік бағдарламасын құру жөнінде шаралар қабылдасын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда, Ауыл шаруашылығы, Мемлекеттік кіріс, Көлік және коммуникациялар министрліктері мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарын ақпараттандыруды және олардың лауазымды адамдарының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама мәселелеріне қатысты мәселелерді шешуге қатысуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі эпидемиологиялық, санитарлық-гигиеналық және радиациялық жағынан ықтимал қауіпті жүктерді кедендік ресімдеу кезінде мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің лауазымды тұлғаларының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама жүргізуіне жәрдемдессін.
4. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі (келісім бойынша) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдарының шағын бизнес объектілерінде санитарлық-эпидемиологиялық сараптама жүргізуіне жәрдемдессін.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органдары жүргізетін
санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманы ұйымдастыру жөнінде кезек
күттіретін ұйымдастырушылық шараларын әзірлесін, бекітсін және жүзеге
асырсын.
6. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау ісі жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.