О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828
Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2003 года N 1202. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
Постановляю:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" следующие изменения и дополнения:
1) в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Государственным секретарем -" исключить;
графы: "Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан - первый заместитель Министра обороны Республики Казахстан", "Командующие военными округами Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Начальник Военной академии Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Командующий внутренними войсками Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Первый заместитель Министра обороны Республики Казахстан - председатель Комитета начальников штабов Министерства обороны Республики Казахстан", "Командующие региональными командованиями Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Начальник Национального университета обороны", "Командующий внутренними войсками - председатель Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан" соответственно;
в графе "Заместители председателей агентств таможенного контроля и финансовой полиции" после слова "контроля" дополнить словами ", по чрезвычайным ситуациям";
в графе "Председатели комитетов уголовно-исполнительной системы, по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, регистрационной службы, государственного имущества и приватизации, комитетов правоохранительных органов" после слова "Председатели" дополнить словами "и заместители председателей";
после строки
"Начальники Председате- Председателем Президентом
областных, городов лем КНБ КНБ или по его
Астаны и Алматы поручению с
департаментов КНБ Руководителем
Администра-
ции"
дополнить строками следующего содержания:
"Начальники департа- Министром Министром Руководителем
ментов центрального обороны обороны Администрации
аппарата Министер-
ства обороны
Начальники департа- Министром Министром Президентом
ментов по делам обороны обороны или по его
обороны областей и поручению с
городов Астаны и Руководителем
Алматы Администра-
ции";
в графе "Начальники департаментов центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан" после слова "аппарата" дополнить словами "и Академии";
в графе "Начальники департаментов финансовой полиции областей, городов Астаны, Алматы, на транспорте, начальники департаментов центрального аппарата Агентства финансовой полиции Республики Казахстан" после слова "аппарата" дополнить словами "и Академии";
в графе "Начальники таможенных управлений областей, городов Астаны и Алматы" после слова "Начальники" дополнить словами "департаментов центрального аппарата Агентства таможенного контроля Республики Казахстан, начальники";
после строки
"Начальники департа- Председате- Председателем Руководителем
ментов центрального лем Агент- Агентства Администра-
аппарата Агентства ства тамо- таможенного ции"
таможенного контроля женного контроля
Республики Казах- контроля
стан, начальники -
таможенных управле-
ний областей, городов
Астаны и Алматы
дополнить строками следующего содержания:
"Начальники (дирек- Председате- Председателем Руководителем
тора) департаментов лем Агент- Агентства по Администрации
центрального аппара- ства по чрезвычайным
та Агентства по чрез- чрезвычай- ситуациям
вычайным ситуациям ным ситуа-
циям
Начальники област- Председате- Председателем Руководителем
ных, городов Астаны лем Агент- Агентства по Администрации
и Алматы управлений ства по чрезвычайным
по чрезвычайным чрезвычай- ситуациям
ситуациям ным ситуа-
циям
Начальники главных Председате- Председателем Руководителем
управлений (управле- лем Агент- Агентства по Администра-
ний) государственной ства по чрезвычайным ции";
противопожарной чрезвычай- ситуациям
службы областей, ным ситуа-
городов Астаны и циям
Алматы
2) в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных руководящих должностных лиц центральных и местных государственных органов Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
наименование главы "По органам прокуратуры, внутренних дел, национальной безопасности, финансовой полиции и таможенной службы" после слова "По" дополнить словами "Вооруженным Силам,";
в пункте 4:
в абзаце третьем:
слова "Командующего внутренними войсками" заменить словами
"Командующего внутренними войсками - председателя Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел";
после слов "аппарата МВД," дополнить словами "начальника Академии МВД,";
в абзаце четвертом после слова "председателей" дополнить словами "и заместителей председателей";
в абзаце пятом после слов "его заместителей," дополнить словами "начальников департаментов центрального аппарата Агентства таможенного контроля,";
абзац шестой дополнить словами ", начальника Академии Агентства финансовой полиции.";
в пункте 5:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"первого заместителя Министра обороны - председателя Комитета начальников штабов Министерства обороны; заместителей Министра обороны; командующих видами, родами войск и региональными командованиями Вооруженных Сил; начальников департаментов центрального аппарата Министерства обороны Республики Казахстан; начальника Национального университета обороны; начальников департаментов по делам обороны областей и городов Астаны и Алматы;";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Председателя Агентства по чрезвычайным ситуациям; заместителей председателя Агентства по чрезвычайным ситуациям; начальников (директоров) департаментов центрального аппарата Агентства по чрезвычайным ситуациям; начальников областных, городов Астаны и Алматы управлений по чрезвычайным ситуациям; начальников главных управлений (управлений) государственной противопожарной службы областей, городов Астаны и Алматы.".

Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 13 қазандағы N 1202 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
Қаулы етемін:
1. "Мемлекеттiк билiк органдары жүйесiндегi кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтілген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының және мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтiлетiн, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерiнiң лауазымдар тiзбесiнде:
"Мемлекеттiк хатшы -" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi Бас Штабының бастығы - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнiң бiрiншi орынбасары", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң әскери округтерiнiң қолбасшылары", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Әскери академиясының бастығы", "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Iшкi әскерлерiнiң қолбасшысы" деген бағаналар тиiсiнше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнiң бiрiншi орынбасары - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Штабтар бастықтары комитетiнiң төрағасы", "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi өңiрлiк қолбасшылықтарының қолбасшылары", "Ұлттық қорғаныс университетiнiң бастығы", "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Iшкi әскерлер қолбасшысы - Iшкi әскерлер комитетiнiң төрағасы";
"Кедендiк бақылау және Қаржы полициясы агенттiктерi төрағаларының орынбасарлары" деген бағанада "бақылау" деген сөзден кейiн ", Төтенше жағдайлар жөнiндегi" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қылмыстық-атқару жүйесi, Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi, Тiркеу қызметi, Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру, құқық қорғау органдары комитеттерiнiң төрағалары" деген бағана "және төрағаларының орынбасарлары" деген сөздермен толықтырылып, "жекешелендiру," деген сөз "жекешелендiру комитеттерi," деген сөздермен алмастырылсын;
"Облыстардың, Астана ҰҚК ҰҚК Президентпен
және Алматы төрағасы төрағасы немece оның
қалалары ҰҚК тапсыруы бойынша
департаменттерiнiң Әкiмшiлiк
бастықтары Басшысымен"
деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қорғаныс Қорғаныс Қорғаныс Әкімшілік
министрлiгiнiң министрi министрi Басшысымен
орталық аппараты
департаменттерiнiң
бастықтары
Облыстардың, Астана Қорғаныс Қорғаныс Президентпен
және Алматы қала. министрi министрi немесе оның
ларының қорғаныс тапсыруы бойынша
iстерi жөнiндегi Әкiмшiлiк
департаменттерiнiң Басшысымен";
бастықтары
"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары" деген бағанада "департаменттерiнiң" деген сөзден кейiн "және Академиясының" деген сөздермен толықтырылсын;
"Облыстар, Астана, Алматы қалалары қаржы полициясы, көлiктегi полиция департаменттерiнiң бастықтары, Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы агенттiгi орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары" деген бағанада "департаменттерiнiң" деген сөзден кейiн "және Академиясының" деген сөздермен толықтырылсын;
"Облыстар, Астана және Алматы қалалары кеден басқармаларының бастықтары" деген бағанада "облыстар" сөзi кiшi әрiппен жазылып, оның алдынан "Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгi орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары," деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Кедендiк Кедендiк Әкімшілік
Pecпубликасы Кедендiк бақылау бақылау Басшысымен"
бақылау агенттiгi агенттiгi. агенттігі.
орталық аппараты нiң нiң
департаменттерiнiң төрағасы төрағасы
бастықтары, облыстар,
Астана және Алматы
қалалары кеден
басқармаларының
бастықтары
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Төтенше жағдайлар Төтенше Төтенше Әкiмшiлiк
жөнiндегi агенттiктiң жағдайлар жағдайлар Басшысымен
орталық аппараты жөнiндегi жөнiндегi
департаменттерiнiң aгeнттiк aгeнттiк
бастықтары төрағасы төрағасы
(директорлары)
Облыстардың, Астана Төтенше Төтенше Әкiмшiлiк
және Алматы қалалары жағдайлар жағдайлар Басшысымен
төтенше жағдайлар жөнiндегi жөнiндегi
жөнiндегi басқарма. aгeнттiк aгeнттiк
ларының бастықтары төрағасы төрағасы
Облыстардың, Астана Төтенше Төтенше Әкiмшiлiк
және Алматы қала. жағдайлар жағдайлар Басшысымен";
лары мемлекеттiк жөнiндегi жөнiндегi
өртке қарсы aгeнттiк aгeнттiк
қызметi бас төрағасы төрағасы
басқармаларының
(басқармаларының)
бастықтары
) Жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк саяси қызметшiлерi мен орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарының өзге де басшы лауазымды адамдарын қызметке келiсу, қызметке тағайындау мен қызметтен босату тәртiбi туралы ережеде:
"Прокуратура, iшкi iстер, ұлттық қауiпсiздiк, қаржы полициясы және кеден қызметi органдары бойынша" тарауының атауындағы "Прокуратура" сөзi кiшi әрiппен жазылып, оның алдынан "Қарулы Күштер," деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
үшiншi абзацта:
"Iшкi әскерлер Қолбасшысының," деген сөздер "Iшкi iстер министрлiгiнiң Iшкi әскерлер қолбасшысы - Iшкi әскерлер комитетi төрағасының," деген сөздермен алмастырылсын;
"облыстар" деген сөздiң алдынан "IIМ Академиясы бастығының," деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзацта "төрағалары," деген сөз "төрағалары және төрағаларының орынбасарлары" деген сөздермен алмастырылсын;
бесiншi абзацта "оның орынбасарлары," деген сөздерден кейiн "Кедендiк бақылау агенттiгi орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары," деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац ", Қаржы полициясы агенттiгi Академиясының бастығы." деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғаныс министрiнiң бiрiншi орынбасары - Қорғаныс министрлiгi Штабтар бастықтары комитетiнiң төрағасы; Қорғаныс министрiнiң орынбасарлары; Қарулы Күштер әскер түрлерiнiң, тектерiнiң және өңiрлiк қолбасшылықтарының қолбасшылары; Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары; Ұлттық қорғаныс университетiнiң бастығы; облыстардың, Астана және Алматы қалаларының қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттерiнiң бастықтары;";
мынадай мазмұндағы төртiншi абзацпен толықтырылсын:
"Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктiң төрағасы; Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiк төрағасының орынбасарлары; Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiк орталық аппараты департаменттерiнiң бастықтары (директорлары); облыстардың, Астана және Алматы қалаларының төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармаларының бастықтары; облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік өртке қарсы қызмет бас басқармаларының (басқармаларының) бастықтары".

2. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті