О мерах по совершенствованию системы организации научной деятельности в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 21 октября 2003 года N 1208
Постановляю:
1. Одобрить инициативу ведущих ученых Казахстана об образовании  общественного объединения "Национальная академия наук Республики Казахстан". T031208
2. Ликвидировать республиканское государственное учреждение "Национальная академия наук Республики Казахстан".
3. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от 12 февраля 1999 года N 34 "О Национальной академии наук Республики Казахстан".
4. Правительству Республики Казахстан в установленном порядке принять необходимые меры по реализации настоящего Указа. P031191
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасында ғылыми қызметті ұйымдастыру жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 21 қазандағы N 1208 Жарлығы
Қаулы етемін:
1. Қазақстан жетекші ғалымдарының "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" қоғамдық бірлестігін құру туралы бастамасы мақұлдансын.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі таратылсын.
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 12 ақпандағы N 34 Жарлығының күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіппен осы Жарлықты іске асыру жөнінде қажетті шаралар қолдансын. P031191
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті