О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865
Указ Президента Республики Казахстан от 16 июня 2004 года № 1393. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 30.09.2011 № 155.
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 7 мая 2002 года N 865 "О медалях Вооруженных Сил Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 14, ст. 136) следующие дополнения:
1) пункт 1 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн";
5) "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн".";
2) пункт 2 дополнить цифрами ", 3-1, 3-2.";
3) пункт 3 дополнить цифрами ", 6-1, 6-2.";
4) дополнить приложениями 3-1, 3-2, 6-1, 6-2 в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 16 июня 2004 года N 1393
Приложение 3-1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Описание медали
"Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн"
Медаль "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" изготавливается из латуни и имеет форму круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали сверху в центре помещено изображение земного шара, под изображением земного шара - парящий "голубь мира". По верхнему внутреннему краю ободка расположена надпись "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн".
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Казакстан Республикасынын Карулы Куштерi", ниже - пятиконечная звезда с гладкими двугранными лучами, солнце и парящий орел.
Все изображения, надписи на медали выпуклые, золотистого цвета. Края медали окаймлены бортиком.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой пятиугольной формы шириной 34 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой, левая половина которой зеленого цвета, правая - цвета Государственного флага Республики Казахстан.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
___________________
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 16 июня 2004 года N 1393
Приложение 3-2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Описание медали
"Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн"
Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" изготавливается из латуни и имеет форму круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали в центре помещено изображение перекрещенных щита с саблей, луком, колчаном со стрелами и длинным копьем, украшенным кистью из конских волос, ниже - символ, обозначающий рукопожатие. По верхнему внутреннему краю ободка расположена надпись "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн".
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Казакстан Республикасынын Карулы Куштерi", ниже - пятиконечная звезда с гладкими двугранными лучами, солнце и парящий орел.
Все изображения, надписи на медали выпуклые, золотистого цвета. Края медали окаймлены бортиком.

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865 Жарлығына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 16 маусымдағы N 1393 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі N 155 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.09.30 N 155  Жарлығымен.
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң медальдары туралы" 2002 жылғы 7 мамырдағы N 865  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., N 14, 136-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақ мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн";
5) "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн".";
2) 2-тармақ "3" деген цифрдан кейiн ", 3-1, 3-2." деген цифрлармен толықтырылсын;
3) 3-тармақ "6" деген цифрдан кейiн ", 6-1, 6-2." деген цифрлармен толықтырылсын;
4) осы Жарлыққа 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда 3-1, 3-2, 6-1, 6-2 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 16 маусымдағы
N 1393 Жарлығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
3-1-қосымша
"Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн"
медалiнiң сипаттамасы
"Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi жезден жасалады және диаметрi 34 мм шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағында жоғарғы жақта ортада жер шарының бейнесi, төменде - жер шары бейнесiнiң астында қалықтаған "бейбiтшiлiк көгершiнi" орналасқан. Жиектiң жоғарғы iшкi жағын бойлай "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" деген жазу орналасқан.
Медальдiң сыртқы жағының ортасында "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi" деген жазу, төменгi жағында - тегiс екi қырлы сәуле шашқан бес бұрышты жұлдыз, күн және қалықтаған қыран орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер, жазулар бедерлi, алтын түстес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектелген.
Медаль құлақшаның және шығыршықтың көмегiмен сол жақ жартысы жасыл түстi, оң жағы - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы түстес жiбек қатқыл лентамен қапталған енi 34 мм және биiктiгi 50 мм бес бұрыш нысанындағы тағанға жалғанады.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 16 маусымдағы
N 1393 Жарлығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
3-2-қосымша
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн"
медалiнiң сипаттамасы
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi жезден жасалады және диаметрi 34 мм шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағының ортасында қылышпен, садақпен, жебелi қорамсақпен және аттың жалынан жасалған шашақпен безендiрiлген ұзын найзамен айқастырылған қалқанның бейнесi, төменгi жағында - қол алысуды бiлдiретiн нышан орналасқан. Жиектiң жоғарғы iшкi жағын бойлай "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" деген жазу орналасқан.
Медальдiң сыртқы жағының ортасында "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi" деген жазу, төменгi жағында - тегiс екi қырлы сәуле шашқан бес бұрышты жұлдыз, күн және қалықтаған қыран орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер, жазулар бедерлi, алтын түстес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектелген.

Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой пятиугольной формы шириной 34 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой цвета Государственного флага Республики Казахстан. На нее слева направо нанесены три полоски белого, желтого и зеленого цветов шириной по 4 мм. Расстояние между полосками - 2 мм.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
___________________
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 16 июня 2004 года N 1393
Приложение 6-1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Правила
награждения медалью
"Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн"
1. Медаль "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" учреждается Указом Президента Республики Казахстан.
2. Медалью "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, органов национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, а также другие лица и граждане других государств, принимавшие участие в миротворческих операциях, проводимых за пределами Республики Казахстан.
3. Порядок представления и рассмотрения ходатайств о награждении медалью "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" определяется первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
4. Вручение медали "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" производится от имени Президента Республики Казахстан первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, командирами воинских частей, в том числе командирами и начальниками (органов военного управления, учреждений, военных учебных заведений), начальниками местных органов военного управления.
5. Каждому награжденному одновременно с вручением медали выдается соответствующее удостоверение.
6. Медаль "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн" носится на левой стороне груди после медали "Miнciз кызметi ушiн", лента к названной медали размещается на общей планке после ленты к медали "Мiнсiз кызметi ушiн".
___________________
Приложение 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 16 июня 2004 года N 1393
Приложение 6-2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 7 мая 2002 года N 865
Правила
награждения медалью
"Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн"
1. Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" учреждается Указом Президента Республики Казахстан.
2. Медалью "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, органов национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, а также другие лица и граждане других государств за заслуги в развитии международного военного сотрудничества и укрепление боевого содружества.

Медаль құлақшаның және шығыршықтың көмегiмен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туы түстес жiбек қатқыл лентамен қапталған енi 34 мм және биiктігі 50 мм бес бұрыш нысанындағы тағанға жалғанады. Оған солдан оңға қарай енi 4 мм-ден ақ, сары және жасыл түстi үш жолақ жүргiзiлген. Жолақтардың ара қашықтығы - 2 мм.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 16 маусымдағы
N 1393 Жарлығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
6-1-қосымша
"Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн"
медалiмен наградтау
Ережесі
1. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен тағайындалады.
2. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiмен Қазақстан Республикасының шегiнен тысқары жерлерде жүргiзiлетiн бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқан Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, ұлттық қауiпсiздiк органдарының, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының әскери қызметшiлерi, сондай-ақ басқа да адамдар және басқа мемлекеттердiң азаматтары наградталады.
3. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiмен наградтау туралы өтiнiштердi ұсыну және қарау тәртiбiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары айқындайды.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiн тапсыруды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары, әскери бөлiмдердiң командирлерi, соның iшiнде командирлер мен бастықтар (әскери басқару органдарының, мекемелердiң, әскери оқу орындарының), жергiлiктi әскери басқару органдарының бастықтары жүргiзедi.
5. Әрбiр наградталған адамға медальдi тапсырумен бiр мезгiлде тиiстi куәлiк берiледi.
6. "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалi кеуденiң сол жақ өңiрiне "Мiнсiз қызметi үшiн" медалiнен кейiн тағылады, аталған медальға лента жалпы планкада "Мiнсiз қызметi үшiн" медалiнiң лентасынан кейiн орналасады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 16 маусымдағы
N 1393 Жарлығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 7 мамырдағы
N 865 Жарлығына
6-2-қосымша
"Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн"
медалiмен наградтау
Ережесі
1. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен тағайындалады.
2. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiмен халықаралық әскери ынтымақтастықты дамытуға және жауынгерлiк достастықты нығайтуға сiңiрген еңбегi үшiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, ұлттық қауiпсiздiк органдарының, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының әскери қызметшiлерi, сондай-aқ басқа да адамдар және басқа мемлекеттердiң азаматтары наградталады.

3. Порядок представления и рассмотрения ходатайств о награждении медалью "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" определяется первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан. Повторное награждение медалью не производится.
4. Вручение медали "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" производится от имени Президента Республики Казахстан первыми руководителями Вооруженных Сил, Комитета национальной безопасности, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, командирами воинских частей, в том числе командирами и начальниками (органов военного управления, учреждений, военных учебных заведений), начальниками местных органов военного управления.
5. Каждому награжденному одновременно с вручением медали выдается соответствующее удостоверение.
6. Медаль "Халыкаралык аскери достастыкты дамытканы ушiн" носится на левой стороне груди после медали "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн", лента к названной медали размещается на общей планке после ленты к медали "Бiтiмгершiлiк операцияларына катысканы ушiн".
___________________

3. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiмен наградтау туралы өтiнiштердi ұсыну және қарау тәртiбiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары айқындайды. Медальмен қайтадан наградтау жүргiзiлмейдi.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалiн тапсыруды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының бiрiншi басшылары, әскери бөлiмдердiң командирлерi, соның iшiнде командирлер мен бастықтар (әскери басқару органдарының, мекемелердiң, әскери оқу орындарының), жергiлiктi әскери басқару органдарының бастықтары жүргiзедi.
5. Әрбiр наградталған адамға медальдi тапсырумен бiр мезгiлде тиiстi куәлiк берiледi.
6. "Халықаралық әскери достастықты дамытқаны үшiн" медалi кеуденiң сол жақ өңiрiне "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiнен кейiн тағылады, аталған медальға лента жалпы планкада "Бiтiмгершiлiк операцияларына қатысқаны үшiн" медалiнiң лентасынан кейiн орналасады.