О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей областных и приравненных к ним судов, а также районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 1498
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 3, 5, 6 статьи 31 , подпунктами 1), 4), 7) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4, пунктами 5, 6 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Назначить на должность председателя:
Акмолинского               Кожабаева Омирсерика Сагиндыковича;
областного суда
Восточно-Казахстанского    Макулбекова Баглана Демесиновича
областного суда            с освобождением от должности
председателя коллегии по уголовным
делам Алматинского областного суда;
Карагандинского            Пакирдинова Мухамеджана Ахмедияевича;
областного суда
Костанайского              Абдрахманова Сериккельды Исагуловича;
областного суда
Северо-Казахстанского      Тургараева Бекета;
областного суда
коллегии по                Жангуттинова Мейрама Курмашовича
уголовным делам            с освобождением от должности
Акмолинского               председателя коллегии по уголовным
областного суда            делам Восточно-Казахстанского
областного суда;
коллегии по                Канаданова Ергали Бейсембаевича
уголовным делам            с освобождением от должности
Алматинского               председателя Костанайского
областного суда            областного суда;
коллегии по                Есбергенова Улана Сагынышовича
гражданским делам          с освобождением от должности
Алматинского               председателя коллегии по гражданским
областного суда            делам суда города Астаны;
коллегии по                Кул-Мухаммеда Муратгали Абрарулы
уголовным делам            с освобождением от должности
Восточно-Казахстанского    председателя Урджарского районного
областного суда            суда этой же области;
коллегии                   Аметова Бека с освобождением
по уголовным делам         от должности судьи этого же суда;
Западно-Казахстанского
областного суда
коллегии                   Шермухаметова Бейбута Бекмухаметовича
по уголовным делам         с освобождением от должности председателя
Военного суда войск        коллегии по гражданским делам
Республики Казахстан       Алматинского областного суда;
коллегии                   Аскарова Бахытжана Бекзатхановича
по гражданским делам       с освобождением от должности председателя
суда города Астаны         специализированного межрайонного
экономического суда Мангистауской
области.

Қазақстан Республикасының облыстық және оған теңестірiлген соттарының, сондай-ақ аудандық және оған теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1498 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Конституциясының  82-бабының 2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  31-бабының 2, 3, 5, 6-тармақтарына,  34-бабының 1-тармағының 1), 4), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына, 5, 6-тармақтарына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабының 1-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Төраға қызметiне:
Ақмола                     Қожабаев Өмiрсерiк Сағындықұлы;
облыстық сотына
Шығыс Қазақстан            Мақұлбеков Бағлан Демесiнұлы
облыстық сотына            Алматы облыстық сотының қылмыстық iстер
жөнiндегi алқасының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Қарағанды                  Пақырдiнов Мұхамеджан Ахмедияұлы;
облыстық сотына
Қостанай                   Әбдiрахманов Серiккелдi Исағұлұлы;
облыстық сотына
Солтүстік Қазақстан        Тұрғараев Бекет;
облыстық сотына
Ақмола облыстық            Жанғұттинов Мейрам Құрмашұлы
сотының қылмыстық          Шығыс Қазақстан облыстық сотының
iстер жөнiндегi алқасына   қылмыстық iстер жөнiндегi алқасының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы облыстық            Қанаданов Ерғали Бейсембайұлы
сотының қылмыстық          Қостанай облыстық сотының
iстер жөнiндегi алқасына   төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы облыстық            Есбергенов Ұлан Сағынышұлы
сотының азаматтық          Астана қалалық сотының азаматтық iстер
iстер жөнiндегі алқасына   жөнiндегi алқасының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан            Құл-Мұхаммед Мұратғали Абрарұлы
облыстық сотының           осы облыстың Yржар аудандық сотының
қылмыстық iстер            төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
жөнiндегi алқасына
Батыс Қазақстан            Әметов Бек
облыстық сотының           осы соттың судьясы қызметiнен босатыла
қылмыстық iстер            отырып;
жөнiндегі алқасына
Қазақстан Республикасы     Шермұхаметов Бейбiт Бекмұхаметұлы
әскерлерi Әскери           Алматы облыстық сотының азаматтық iстер
сотының қылмыстық          жөнiндегi алқасының төрағасы қызметiнен
iстер жөнiндегi алқасына   босатыла отырып;
Астана                     Асқаров Бақытжан Бекзатханұлы
қалалық сотының            Маңғыстау облысының мамандандырылған
азаматтық iстер            ауданаралық экономикалық соттың төрағасы
жөнiндегi алқасына         қызметiнен босатыла отырып
тағайындалсын.

2. Назначить на должность председателя:
по Акмолинской области:
специализированного        Курмангалиева Нурлана Каскеновича
административного суда     с освобождением от должности судьи
города Кокшетау            Акмолинского областного суда;
специализированного        Кульмагамбетова Аскара Маратовича
административного суда     с освобождением от должности судьи
Щучинского района          Зерендинского районного суда
этой же области;
по Алматинской области:
Панфиловского              Белиспаева Алибека Мусалиевича
районного суда             с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
административного суда
города Астаны;
военного суда              Таштенова Эркина Эргашевича
Талдыкорганского           с освобождением от должности судьи
гарнизона                  этого же суда;
по Восточно-Казахстанской области:
Курчумского                Омарова Талгата Зайнолдиновича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Карасайского районного суда
Алматинской области;
специализированного        Кирееву Тогжан Таскалиевну;
административного суда
города Усть-Каменогорска
специализированного        Валиева Гибрата Альхановича
административного суда     с освобождением от должности судьи
города Семипалатинска      Восточно-Казахстанского областного суда;
специализированного        Токжанова Мухтара Коксуюньевича
административного суда     с освобождением от должности председателя
города Риддера             Риддерского городского суда этой же
области;
специализированного        Болаткана Ралата Болатканулы
административного суда     с освобождением от должности судьи
Шемонаихинского района     Шемонаихинского районного суда
этой же области;
военного суда              Сабатаева Самата Муратбековича
Усть-Каменогорского        с освобождением от должности судьи
гарнизона                  этого же суда;
по Жамбылской области:
Сарысуского                Аманжолова Нурбека Абдыманаповича;
районного суда
Шуского районного суда     Курманбаева Алмаса Боранкуловича;
по Западно-Казахстанской области:
специализированного        Бактыгулова Маханбета Сапаровича
административного суда     с освобождением от должности судьи
города Уральска            Западно-Казахстанского областного суда;
специализированного        Аманкулова Хабибулу Хаметовича
административного суда     с освобождением от должности судьи
Бурлинского района         Бурлинского районного суда этой же
области;
по Карагандинской области:
Актогайского               Рысжанова Самата Маралбаевича;
районного суда
Нуринского                 Жупенова Салима Есимовича
районного суда             с освобождением от должности судьи
этого же суда;
Каражальского              Сакенова Булата Маукеновича
городского суда            с освобождением от должности судьи
этого же суда;
Шахтинского                Даутова Дулата Ахметжановича
городского суда            с освобождением от должности председателя
Нуринского районного суда этой же
области;
специализированного        Жанузакова Самата Нурмуханулы;
межрайонного
административного суда
города Караганды
специализированного        Акишева Усена Актомпишевича
административного суда     с освобождением от должности
города Балхаша             председателя Каражальского городского
суда этой же области;
специализированного        Кожахметова Сабита
административного суда     с освобождением от должности судьи
города Жезказгана          Жезказганского городского суда
этой же области;
специализированного        Шантаева Даулета Турсыновича;
административного суда
города Темиртау
специализированного        Абулгазина Айдара Есимжановича
административного суда     с освобождением от должности судьи
города Шахтинска           районного суда N 2 Бухар-Жырауского
района этой же области;
по Костанайской области:
Костанайского              Ордабаева Бакытказы Смагуловича
городского суда            с освобождением от должности председателя
Рудненского городского суда
этой же области;
Рудненского                Сатмагамбетова Самата Кажмухановича
городского суда            с освобождением от должности судьи
Костанайского областного суда;
Костанайского              Ибрашева Талгата Аулиехановича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Костанайского областного суда;
Наурзумского               Исмайлова Жанабая Зейнуллиновича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Амангельдинского районного суда
этой же области;
специализированного        Панзабекова Ербола Туребековича
административного суда     с освобождением от должности
города Костаная            председателя Костанайского районного
суда этой же области;
по Кызылординской области:
Байконырского              Жубанганова Мейрамбека Нургабыловича;
городского суда
Казалинского               Абдикалыкова Нармаганбета;
районного суда
по Павлодарской области:
Павлодарского              Турсунбекова Акылжана Турсунбековича;
городского суда
по Северо-Казахстанской области:
суда N 2 города            Жанибекову Несивельды Мардановну
Петропавловска             с освобождением от должности судьи
Северо-Казахстанского областного суда;
Жамбылского                Гриппе Ирину Александровну
районного суда             с освобождением от должности судьи
этого же суда;
специализированного        Омарова Алтая Саттыбаевича.
административного суда
города Петропавловска

2. Төраға қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Көкшетау қалалық           Құрманғалиев Нұрлан Қаскенұлы
мамандандырылған           Ақмола облыстық сотының
әкiмшілiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Щучьe аудандық             Құлмағамбетов Асқар Маратұлы
мамандандырылған           осы облыстың Зерендi аудандық сотының
әкiмшiлiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Панфилов                   Белiспаев Әлiбек Мұсәлiұлы
аудандық сотына            Астана қалалық мамандандырылған
ауданаралық әкiмшiлiк сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Талдықорған                Таштенов Еркiн Ерғашұлы
гарнизонының               осы соттың судьясы қызметiнен
әскери сотына              босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Күршім                     Омаров Талғат Зайнолдаұлы
аудандық сотына            Алматы облысының Қарасай аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Өскемен қалалық            Киреева Тоғжан Тасқалиқызы;
мамандандырылған
әкiмшілiк сотына
Семей қалалық              Уәлиев Ғибрат Әлханұлы
мамандандырылған           Шығыс Қазақстан облыстық сотының
әкiмшілiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Риддер қалалық             Тоқжанов Мұхтар Көксүйiнұлы
мамандандырылған           осы облыстың Риддер қалалық сотының
әкiмшілiк сотына           төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Шемонаиха аудандық         Болатқан Ралат Болатқанұлы
мамандандырылған           осы облыстың Шемонаиха аудандық сотының
әкiмшiлiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Өскемен                    Сабатаев Самат Мұратбекұлы
гарнизонының               осы соттың судьясы қызметiнен
әскери сотына              босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Сарысу                     Аманжолов Нұрбек Әбдiманапұлы;
аудандық сотына
Шу                         Құрманбаев Алмас Боранқұлұлы;
аудандық сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қалалық               Бақтығұлов Маханбет Сапарұлы
мамандандырылған           Батыс Қазақстан облыстық сотының
әкiмшілiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Бөрлi аудандық             Аманқұлов Хабиболла Хаметұлы
мамандандырылған           осы облыстың Бөрлi аудандық сотының
әкiмшілiк сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Ақтоғай                    Рысжанов Самат Маралбайұлы;
аудандық сотына
Нұра                       Жұпенов Сәлiм Есiмұлы
аудандық сотына            осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қаражал                    Сәкенов Болат Мәукенұлы
қалалық сотына             осы соттың судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Шахтинск                   Дәуiтов Дулат Ахметжанұлы
қалалық сотына             осы облыстың Нұра аудандық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Қарағанды қалалық          Жанұзақов Самат Нұрмұханұлы;
мамандандырылған
ауданаралық
әкiмшілiк сотына
Балқаш қалалық             Ақышев Үсен Ақтомпышұлы
мамандандырылған           осы облыстың Қаражал қалалық сотының
әкiмшілiк сотына           төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Жезқазған қалалық          Қожахметов Сәбит
мамандандырылған           осы облыстың Жезқазған қалалық сотының
әкімшілік сотына           судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Темiртау қалалық           Шантаев Дәулет Тұрсынұлы;
мамандандырылған
әкiмшiлiк сотына
Шахтинск қалалық           Әбiлғазин Айдар Есiмжанұлы
мамандандырылған           осы облыстың Бұхар жырау ауданының
әкiмшiлiк сотына           N 2 аудандық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай                   Ордабаев Бақытқазы Смағұлұлы
қалалық сотына             осы облыстың Рудный қалалық сотының
төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Рудный                     Сәтмағамбетов Самат Қажымұқанұлы;
қалалық сотына
Қостанай                   Ыбырашев Талғат Әулиеханұлы
аудандық сотына            Қостанай облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Наурызым                   Ысмайылов Жаңабай Зейноллаұлы
аудандық сотына            осы облыстың Амангелдi аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Қостанай қалалық           Панзабеков Ербол Төребекұлы
мамандандырылған           осы облыстың Қостанай аудандық сотының
әкiмшiлiк сотына           төрағасы қызметiнен босатыла отырып;
Қызылорда облысы бойынша:
Байқоңыр                   Жұбанғанов Мейрамбек Нұрғабылұлы;
қалалық сотына
Қазалы                     Әбдiқалықов Нармағамбет;
аудандық сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                   Тұрсынбеков Ақылжан Тұрсынбекұлы;
қалалық сотына
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша:
Петропавл қаласының        Жәнiбекова Несiбелдi Марданқызы
N 2 сотына                 Солтүстiк Қазақстан облыстық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Жамбыл                     Гриппе Ирина Александровна
аудандық сотына            осы соттың судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Петропавл қалалық          Омаров Алтай Сәттібайұлы
мамандандырылған
әкiмшiлiк сотына
тағайындалсын.

3. Назначить на должность судьи:
по Акмолинской области:
Степногорского             Ваколюка Руслана Петровича;
городского суда
Коргалжынского             Кембаеву Халиму Орымбаевну;
районного суда
районного суда N 2         Сатубалдинову Могульсун Сыздыковну;
Жаксынского района
специализированного        Байбулову Зауре Максутовну;
межрайонного
экономического суда
по Актюбинской области:
суда города Актобе         Калмухамбетова Амангельды Калижановича;
Байганинского              Байдуллина Аскара Мухамбеткалиевича;
районного суда
Иргизского                 Саргойшину Гульжан Орынгалиевну;
районного суда
Хромтауского               Дуйсена Максата Кудайбергенулы;
районного суда
по Алматинской области:
Текелийского               Айтжанова Манаса Хамидуллаевича;
городского суда
Аксуского районного суда   Умбетая Абдиллу Муваракулы;
Коксуского районного суда  Шиликбаева Самата Кадыровича;
Талгарского                Ешеева Ардака Болатхановича;
районного суда
по Атырауской области:
Жылыойского                Кузембаеву Дану Адильбековну;
районного суда
Курмангазинского           Таскинбаеву Гульсум Бестерековну;
районного суда
по Восточно-Казахстанской области:
Семипалатинского           Олжебаеву Зауре Тусуповну;
городского суда
суда N 2 города            Исахана Алмата Муратбекулы;
Усть-Каменогорска          Рахметуллину Назгуль Маульхановну;
Катон-Карагайского         Садуакасову Кабиру Мухамедсагиевну;
районного суда
Шемонаихинского            Привалову Ларису Александровну;
районного суда
районного суда N 2         Кусатаева Ерлана Тельмановича;
Курчумского района
по Жамбылской области:
суда N 2                   Байдаулетову Жанну Есболовну;
города Тараза
Меркенского                Кенбаева Еркина Султановича
районного суда             с освобождением от должности судьи
Мойынкумского районного суда этой
же области;
Онгельдиева Даулета Дюйсенкановича;
специализированного        Мынжасарова Жанкелди Вилисовича;
межрайонного
экономического суда        Тасыбаева Даулета Еркебековича
с освобождением от должности судьи
Жамбылского районного суда
этой же области;
по Западно-Казахстанской области:
суда N 2 города            Бижанова Айвара Сериковича;
Уральска
Суханову Светлану Абаевну;
Бокейординского            Саргойшина Армана Орынгалиевича;
районного суда
Бурлинского                Косанову Айман Кадыргалиевну;
районного суда
Сисенгали Марата Куандыкулы;
Казталовского              Арыстанову Гульшат Амангельдиевну;
районного суда
районного суда N 2         Усманова Ерлана Губайдуллиевича;
Казталовского района
специализированного        Есеналиева Ерталапа Алхамовича;
межрайонного
экономического суда        Устагалиеву Лаззат Упагалиевну
с освобождением от должности
председателя районного суда N 2
Казталовского района этой же области;
по Карагандинской области:
Казыбекбийского            Егембердиеву Жанат Джумабаевну;
районного суда
города Караганды           Иманкулова Еркена Серикулы;
Тлеубергенову Зухру Ахметовну;
Яговец Юлию Николаевну;
районного суда N 2         Асанову Салтанат Сериковну;
Казыбекбийского района
города Караганды
Темиртауского              Ибраеву Назым Кадыровну;
городского суда
Шахтинского                Джулебу Дмитрия Валериевича;
городского суда
по Костанайской области:
суда N 2 города            Искакова Каната Мейрамовича;
города Костаная
Кудабаева Батырбека Рахметжановича;
Сергазина Махсата Тугжановича
с освобождением от должности судьи
Аулиекольского районного суда
этой же области;
Лисаковского               Моисеева Георгия Викторовича;
городского суда
Уразбаева Темирбола Серикболовича;
Рудненского                Егембердиеву Гульмиру Ниязбековну;
городского суда
Сламбекову Айсулу Кушкинбаевну;
Слободяник Елену Николаевну;
Тулешова Еркебулана Сапаралиевича;
Аулиекольского             Суйналина Марата Булатовича;
районного суда
Денисовского               Исмухамбетова Бактыбая Абсагитовича;
районного суда
Житикаринского             Рахимбаеву Гульмиру Дихановну;
районного суда
Костанайского              Марар Елену Ивановну;
районного суда
районного суда N 2         Сорокину Ларису Викторовну;
Карасуского района
по Кызылординской области:
Кызылординского            Смаилова Айдара Сапархановича
областного суда            с освобождением от должности судьи
Кызылжарского районного суда
Северо-Казахстанской области;
Кызылординского            Еркинбекова Мухтара Жусипбекулы;
городского суда
Аральского                 Жамбулбаева Есимхана Корпебаевича;
районного суда
по Мангистауской области:
суда N 2                   Туржанова Нуртугана Прекешовича;
города Актау
Тупкараганского            Бейсенова Рахымжана Сейшовича;
районного суда
специализированного        Есекенову Татьяну Кажмуратовну;
межрайонного
экономического суда
по Павлодарской области:
Павлодарского              Жуматаева Руслана Рамазановича;
городского суда
суда N 2                   Абуову Жанат Кабидолдановну;
города Павлодара
Экибастузского             Азреткулова Динмухаммеда Анкабековича;
городского суда
Баянаульского              Абдыкалыкова Даулета Кобей улы;
районного суда
Шарипбаева Даурена Сактапбергеновича;
Железинского               Арапова Марата Абдурахимовича;
районного суда
Иртышского                 Афанасиади Петра Анастасовича;
районного суда
по Северо-Казахстанской области:
суда района имени          Сарсенбаева Марата Булатовича;
Габита Мусрепова
районного суда N 2         Жунусова Жанботу Сакеновича;
района имени
Габита Мусрепова
Есильского                 Досымову Ассель Амангельдиновну;
районного суда
Тимирязевского             Батраханова Аблайхана Куандыковича;
районного суда
районного суда N 3         Бахытжанову Салтанат Толегеновну;
Тайыншинского района
по Южно-Казахстанской области:
суда N 2                   Избаева Дулата
города Шымкента            с освобождением от должности судьи
Кентауского городского суда
этой же области;
Мынбатырова Галыма Канбатыровича;
суда N 3                   Кунанбаева Сейдуллу Тоганбаевича;
города Шымкента
Ордабасынского             Бельгибаева Маралбека Оршибековича;
районного суда
Сайрамского                Боранбаева Мереке Жамантаевича;
районного суда
районного суда N 3         Султанову Тахмину Сабитовну;
Мактааральского района
специализированного        Джунусова Ильясбека Сарсеновича;
межрайонного
экономического суда
по городу Алматы:
Алматинского               Нурбекова Айдына Маратовича
городского суда            с освобождением от должности судьи
Ауэзовского районного суда
города Алматы;
Медеуского                 Шамшиева Армана Джумабаевича;
районного суда
Турксибского               Садиева Гахрамана Санан оглы;
районного суда
по городу Астане:
Алматинского               Искакову Оксану Мауленовну.
районного суда

3. Судья қызметiне:
Ақмола облысы бойынша:
Степногорск                Ваколюк Руслан Петрович;
қалалық сотына
Қорғалжын                  Кембаева Халима Орынбайқызы;
аудандық сотына
Жақсы ауданының            Сатыбалдинова Мүгүлсiм Сыздыққызы;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған           Байболова Зәуре Мақсұтқызы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе                     Қалмұқанбетов Амангелдi Қалижанұлы;
қалалық сотына
Байғанин                   Байдуллин Асқар Мұхаметқалиұлы;
аудандық сотына
Ырғыз                      Сарығойшина Гүлжан Орынғалиқызы;
аудандық сотына
Хромтау                    Дүйсен Мақсат Құдайбергенұлы;
аудандық сотына
Алматы облысы бойынша:
Текелi                     Айтжанов Манас Хамидоллаұлы;
қалалық сотына
Ақсу                       Үмбетай Әбділла Мүбәракұлы;
аудандық сотына
Көксу                      Шілікбаев Самат Қадырұлы;
аудандық сотына
Талғар                     Ешеев Ардақ Болатханұлы;
аудандық сотына
Атырау облысы бойынша:
Жылыой                     Күзембаева Дана Әділбеққызы;
аудандық сотына
Құрманғазы                 Тасқынбаева Гүлсiм Бестерекқызы;
аудандық сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Семей                      Олжебаева Зәуре Түсiпқызы;
қалалық сотына
Өскемен қаласының          Исахан Алмат Мұратбекұлы;
N 2 сотына
Рахметуллина Назгүл Мәуілханқызы;
Қатонқарағай               Сәдуақасова Кәбира Мұхамедсағиқызы;
аудандық сотына
Шемонаиха                  Привалова Лариса Александровна;
аудандық сотына
Күршім ауданының           Құсатаев Ерлан Тельманұлы;
N 2 аудандық сотына
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласының            Байдәулетова Жанна Есболқызы;
N 2 сотына
Мерке                      Кенбаев Еркiн Сұлтанұлы
аудандық сотына            осы облыстың Мойынқұм аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Оңгелдиев Дәулет Дүйсенқанұлы;
мамандандырылған           Мыңжасаров Жанкелдi Вилисұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа         Тасыбаев Дәулет Еркебекұлы
осы облыстың Жамбыл аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қаласының             Бижанов Айбар Серікұлы;
N 2 сотына
Суханова Светлана Абайқызы;
Бөкейорда                  Сарығойшин Арман Орынғалиұлы;
аудандық сотына
Бөрлi                      Қосанова Айман Қадырғалиқызы;
аудандық сотына
Сисенғали Марат Қуандықұлы;
Казталов                   Арыстанова Гүлшат Амангелдiқызы;
аудандық сотына
Казталов ауданының         Усманов Ерлан Ғұбайдоллаұлы;
N 2 аудандық сотына
мамандандырылған           Есеналиев Ерталап Әлхамұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа         Ұстағалиева Ләззат Ұпағалиқызы
осы облыстың Казталов ауданының
N 2 аудандық сотының төрағасы қызметiнен
босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының        Егембердиева Жанат Жұмабайқызы;
Қазыбек би аудандық
сотына                     Иманқұлов Еркiн Серiкұлы;
Тілеубергенова Зухра Ахметқызы;
Яговец Юлия Николаевна;
Қарағанды қаласы           Асанова Салтанат Серiкқызы;
Қазыбек би ауданының
N 2 аудандық сотына
Темiртау                   Ыбыраева Назым Қадырқызы;
қалалық сотына
Шахтинск                   Джулеба Дмитрий Валерьевич;
қалалық сотына
Қостанай облысы бойынша:
Қостанай қаласының         Ысқақов Қанат Мейрамұлы;
N 2 сотына
Құдабаев Батырбек Рахметжанұлы;
Серғазин Мақсат Тоғжанұлы
осы облыстың Әулиекөл аудандық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Лисаковск                  Моисеев Георгий Викторович;
қалалық сотына
Оразбаев Темiрбол Серiкболұлы;
Рудный                     Егембердиева Гүлмира Ниязбекқызы;
қалалық сотына
Сламбекова Айсұлу Көшкінбайқызы;
Слободяник Елена Николаевна;
Төлешов Еркебұлан Сапарәлiұлы;
Әулиекөл                   Сүйiнәлин Марат Болатұлы;
аудандық сотына
Денисов                    Есмұхамбетов Бақтыбай Әбсағитұлы;
аудандық сотына
Жiтіқара                   Рахымбаева Гүлмира Диханқызы;
аудандық сотына
Қостанай                   Mapap Елена Ивановна;
аудандық сотына
Қарасу ауданының           Сорокина Лариса Викторовна;
N 2 аудандық сотына
Қызылорда облысы бойынша:
Қызылорда                  Смайылов Айдар Сапарханұлы
облыстық сотына            Солтүстiк Қазақстан облысы Қызылжар
аудандық сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Қызылорда                  Еркiнбеков Мұхтар Жүсіпбекұлы;
қалалық сотына
Арал                       Жамбылбаев Есiмхан Көрпебайұлы;
аудандық сотына
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қаласының            Тұржанов Нұртуған Пiрекешұлы;
N 2 сотына
Түпқараған                 Бейсенов Рахымжан Сейішұлы;
аудандық сотына
мамандандырылған           Есекенова Татьяна Қажымұратқызы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                   Жұматаев Руслан Рамазанұлы;
қалалық сотына
Павлодар қаласының         Әбуова Жанат Қабидолдақызы;
N 2 сотына
Екiбастұз                  Әзiретқұлов Дiнмұхаммед Анқабекұлы;
қалалық сотына
Баянауыл                   Әбдiқалықов Дәулет Көбейұлы;
аудандық сотына
Шәріпбаев Дәурен Сақтапбергенұлы;
Железинск                  Аранов Марат Әбдiрахымұлы;
аудандық сотына
Ертiс                      Афанасиади Петр Анастасович;
аудандық сотына
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Ғабит Мүсiрепов            Сәрсенбаев Марат Болатұлы;
атындағы
ауданның сотына
Ғабит Мүсiрепов            Жүнісов Жанбота Сәкенұлы;
атындағы ауданның
N 2 аудандық сотына
Есiл                       Досымова Әсел Амангелдiқызы;
аудандық сотына
Тимирязев                  Батраханов Абылайхан Қуандықұлы;
аудандық сотына
Тайынша ауданының          Бахытжанова Салтанат Төлегенқызы;
N 3 аудандық сотына
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қаласының          Iзбаев Дулат
N 2 сотына                 осы облыстың Кентау қалалық сотының
судьясы қызметiнен босатыла отырып;
Мыңбатыров Ғалым Қанбатырұлы;
Шымкент қаласының          Құнанбаев Сейдолла Тоғанбайұлы;
N 3 сотына
Ордабасы                   Белгібаев Маралбек Өршібекұлы;
аудандық сотына
Сайрам                     Боранбаев Мереке Жамантайұлы;
аудандық сотына
Мақтаарал ауданының        Сұлтанова Тахмина Сәбитқызы;
N 3 аудандық сотына
мамандандырылған           Жүнiсов Iлиясбек Сәрсенұлы;
ауданаралық
экономикалық сотқа
Алматы қаласы бойынша:
Алматы                     Нұрбеков Айдын Маратұлы
қалалық сотына             Алматы қаласының Әуезов аудандық
сотының судьясы қызметiнен
босатыла отырып;
Медеу                      Шәмшиев Арман Жұмабайұлы;
аудандық сотына
Түрксiб                    Садиев Гахраман Санан оглы;
аудандық сотына
Астана қаласы бойынша:
Алматы                     Ысқақова Оксана Мауленқызы
аудандық сотына
тағайындалсын.

4. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинской области:
председателя коллегии      Рахметулина Абая Джамбуловича
по уголовным делам         в связи с избранием судьей
Акмолинского               Верховного Суда Республики Казахстан;
областного суда
по Алматинской области:
судей Алматинского         Аскарбекова Тохана Хамидулловича
областного суда            в связи с достижением пенсионного
возраста;
Чункунова Тлеужана Избасаровича
в связи с уходом в отставку;
председателя               Бердиярова Жумасая Бекжигитовича
Жамбылского                в связи с уходом в отставку;
районного суда
судью Карасайского         Баймурина Жасана Абдурт улы
районного суда             в связи с вступлением
в законную силу обвинительного
приговора суда;
судью Коксуского           Тогысбаева Алтая Шаметаевича
районного суда             по собственному желанию;
судью Талгарского          Нурманова Шарапа в связи с вступлением
районного суда             в законную силу обвинительного
приговора суда;
по Актюбинской области:
председателя               Амирова Ирана Амировича
Актюбинского               в связи с переходом на другую работу;
областного суда
судью                      Кишибаева Беркена Бекибаевича
суда города Актобе         в связи с уходом в отставку;
судью                      Тишбаева Махамбетали
Мугалжарского              в связи с уходом в отставку;
районного суда
судью Темирского           Алдамжара Нурмаша Куралулы
районного суда             в связи с уходом в отставку;
по Атырауской области:
судью                      Даурешова Шагимардана
Атырауского                в связи с уходом в отставку;
городского суда
по Восточно-Казахстанской области:
председателя               Секишева Аскара Асанхановича
Восточно-Казахстанского    в связи с избранием судьей
областного суда            Верховного Суда Республики Казахстан;
судью                      Гранкина Анатолия Ефимовича
Восточно-Казахстанского    в связи с достижением пенсионного
областного суда            возраста;
по Западно-Казахстанской области:
председателя коллегии      Боранбаева Есенбая Нурлыбаевича
по уголовным делам         по собственному желанию с оставлением
Западно-Казахстанского     судьей этого же суда;
областного суда
председателя               Туйгинбетова Ураша Санжановича
районного суда N 2         за невыполнение требований,
Теректинского района       предъявляемых к судье;
судью                      Жамешова Палата Жамешовича
Акжаикского                в связи с уходом в отставку;
районного суда
судью                      Жанабилова Нурлана Еркиновича
специализированного        в связи с переходом на другую работу;
межрайонного
экономического суда
по Карагандинской области:
председателя               Касимова Акылтая Ахмеджановича
Карагандинского            в связи с избранием судьей
областного суда            Верховного Суда Республики Казахстан;
по Мангистауской области:
председателя               Калбаева Нурадена Елемесовича
военного суда              в связи с уходом в отставку;
Актауского
гарнизона
по Павлодарской области:
судью                      Пушкарь Аллу Петровну
Павлодарского              в связи с уходом в отставку;
областного суда
по Северо-Казахстанской области:
судью Северо-              Дмитриеву Тамару Михайловну
Казахстанского             в связи с уходом в отставку;
областного суда
председателя               Тасымова Рахманберди Жакуповича
Есильского                 по собственному желанию с оставлением
районного суда             судьей этого же суда;
судью                      Сабденова Алтая Калдыбековича
Кызылжарского              за невыполнение требований,
районного суда             предъявляемых к судье;
по городу Алматы:
судью                      Пака Федора Георгиевича
Алматинского               в связи с уходом в отставку;
городского суда
судью                      Журбаеву Зирю Гайсановну
Турксибского               по собственному желанию;
районного суда
судью                      Сулеева Даулбая Карабаевича
военного суда              за невыполнение требований,
Алматинского гарнизона     предъявляемых к судье;
судью                      Абирова Ержана Кадирхановича
специализированного        по собственному желанию.
межрайонного
административного суда

4. Атқаратын қызметтерiнен:
Ақмола облысы бойынша:
Ақмола облыстық            Рахметулин Абай Жамбылұлы
сотының қылмыстық          Қазақстан Республикасы Жоғарғы
iстер жөнiндегі            Сотының судьясы болып сайлануына
алқасының төрағасы         байланысты;
Алматы облысы бойынша:
Алматы облыстық            Асқарбеков Тоқан Хамидоллаұлы
сотының судьялары          зейнеткер жасына толуына байланысты;
Шоңқынов Тілеужан Iзбасарұлы
орнынан түсуiне байланысты;
Жамбыл аудандық            Бердияров Жұмасай Бекжiгiтұлы
сотының төрағасы           орнынан түсуiне байланысты;
Қарасай аудандық           Баймурин Жасан Әбдiртұлы
сотының судьясы            соттың айыптау үкiмi
заңды күшiне енуiне байланысты;
Көксу аудандық             Тоғысбаев Алтай Шәметайұлы
сотының судьясы            өз тiлегi бойынша;
Талғар аудандық            Нұрманов Шарап
сотының судьясы            соттың айыптау үкiмi
заңды күшiне енуiне байланысты;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе                     Әміров Иран Әмірұлы
облыстық сотының           басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
төрағасы
Ақтөбе қалалық             Кiшiбаев Беркен Бекiбайұлы
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Мұғалжар аудандық          Тиышбаев Махамбетәлi
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Темiр аудандық             Алдамжар Нұрмаш Құралұлы
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық             Дәурешев Шағимардан
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Шығыс Қазақстан            Секішев Асқар Асанханұлы
облыстық сотының           Қазақстан Республикасы Жоғарғы
төрағасы                   Сотының судьясы болып сайлануына
байланысты;
Шығыс Қазақстан            Гранкин Анатолий Ефимович
облыстық сотының           зейнеткер жасына толуына байланысты;
cудьясы
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Батыс Қазақстан            Боранбаев Есенбай Нұрлыбайұлы
облыстық сотының           өз тілегі бойынша осы соттың судьясы етiп
қылмыстық iстер            қалдырыла отырып;
жөніндегі алқасының
төрағасы
Tepeкті ауданының          Тұйғынбетов Ораш Сәнжанұлы
N 2 аудандық сотының       судьяға қойылатын талаптарды
төрағасы                   орындамағаны үшiн;
Ақжайық аудандық           Жәмешев Палат Жәмешұлы
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
мамандандырылған           Жанәбілов Нұрлан Еркiнұлы
ауданаралық                басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
экономикалық соттың
cудьясы
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды облыстық         Қасымов Ақылтай Ахметжанұлы
сотының төрағасы           Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
судьясы болып сайлануына байланысты;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау гарнизоны            Қалбаев Нұраден Елемесұлы
әскери сотының             орнынан түсуiне байланысты;
судьясы
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар облыстық          Пушкарь Алла Петровна
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Солтүстік Қазақстан        Дмитриева Тамара Михайловна
облыстық сотының           орнынан түсуiне байланысты;
судьясы
Есіл аудандық              Тасымов Рахманбердi Жақыпұлы
сотының төрағасы           өз тілегi бойынша осы соттың
судьясы етiп қалдырыла отырып;
Қызылжар аудандық          Сәбденов Алтай Қалдыбекұлы
сотының судьясы            судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қалалық             Пак Федор Георгиевич
сотының судьясы            орнынан түсуiне байланысты;
Түрксiб аудандық           Жүрбаева Зиря Ғайсанқызы
сотының судьясы            өз тiлегi бойынша;
Алматы гарнизоны           Сүлеев Дауылбай Қарабайұлы
әскери сотының             судьяға қойылатын талаптарды
судьясы                    орындамағаны үшiн;
мамандандырылған           Әбiров Ержан Қадырханұлы
ауданаралық                өз тілегi бойынша
әкiмшiлiк соттың
судьясы
босатылсын.

5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президенті