Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 маусымдағы N 129 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі N 155 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.09.30 N 155  Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет
актілерінің жинағында"
жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының
медальдары туралы
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының  21-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар органдарындағы қызметтiң беделiн көтеру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының мынадай медальдары тағайындалсын:
1) "Төтенше жағдайлардың алдын алуда және жоюда үздiк шыққаны үшiн";
2) "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагерi";
3) I, II, III дәрежелi "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мiнсiз қызметi үшiн".
2. Қоса берiліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар органдары медальдарының сипаттамасы мен эскиздері;
2) Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар органдары медальдарымен наградтау ережелерi;
3) Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының медальдарына куәлiктердiң сипаттамасы мен үлгiлерi бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының медальдары мен оларға куәлiктердi дайындау жөнiндегi шығыстар заңнамада белгiленген тәртiппен республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар органдарын ұстауға көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 5 маусымдағы
N 129 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
төтенше жағдайлар органдары медальдарының
СИПАТТАМАСЫ
"Төтенше жағдайлардың алдын алуда және жоюда үздiк шыққаны
үшiн" медалi
"Төтенше жағдайлардың алдын алуда және жоюда үздiк шыққаны үшiн" медалi мельхиордан жасалады және диаметрi 34 мм дұрыс шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағының ортасында - "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгілдір үшбұрыш) бейнеленген жер шарының бейінді бейнесi, жер шары пішінінің төменгi жағында - қалықтаған қыран. Жер шарының реңi көгiлдiр эмальмен боялған. Қалықтаған қыран мен жер шарының меридиандары бейнелеріне алтын жалатылған.
Медальдiң сыртқы жағының ортасында "Төтенше жағдайлардың алдын алуда және жоюда үздiк шыққаны үшiн" деген жазу орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар дөңес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектелген.

Указ Президента Республики Казахстан от 5 июня 2006 года № 129. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 30.09.2011 № 155.
Подлежит опубликованию
в "Собрании актов
Президента и Правительства"
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 21 Конституционного Закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", в целях повышения престижа службы в органах по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Учредить медали органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
1) "Төтенше жағдайлардың алдын алуда және жоюда үздік шыққаны үшін";
2) "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагері";
3) "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени.
2. Утвердить прилагаемые:
1) описания и эскизы медалей органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) Правила награждения медалями органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) описание и образцы удостоверений к медалям органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Установить, что расходы по изготовлению медалей органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и удостоверений к ним осуществляются в установленном законодательством порядке за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на содержание органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 июня 2006 года N 129
ОПИСАНИЕ
медалей органов по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Медаль
"Төтенше жагдайлардың алдын алуда және жоюда
үздік шыққаны үшін"
Медаль "Төтенше жагдайлардың алдын алуда және жоюда үздік шыққаны үшін" изготавливается из мельхиора и имеет форму правильного круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали в центре - стилизованное изображение земного шара со вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (круг оранжевого цвета, внутри которого голубой треугольник), под контуром земного шара - парящий орел. Фон земного шара покрыт голубой эмалью. Изображения парящего орла и меридианов земного шара позолочены.
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Төтенше жагдайлардың алдын алуда және жоюда үздік шыққаны үшін".
Все изображения и надписи на медали выпуклые. Края медали окаймлены бортиком.

Медаль құлақша мен шығыршықтың көмегiмен жiбек қатқыл лентамен қапталған енi 30 мм және биiктiгi 50 мм бес бұрышты тағанмен жалғанады. Лентаның ортасында енi 3 мм екi қызғылт сары жолақ, олардың ортасында енi 2 мм көгiлдiр жолақ, қызғылт-сары жолақтардың жиектерiнде енi 3 мм ақ жолақтар орналасқан. Лентаның жиектерiнде енi 8 мм көгiлдiр жолақтар бар. Лентаның енi 30 мм.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Медальдiң эскизi қоса берiлiп отыр.
"Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының
ардагерi" медалi
"Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагерi" медалi жезден жасалады және сары түстес екi қырлы сәулелерi бар сегiз бұрышты дөңес жұлдыз нысанында болады. Жұлдыздың ортасында - "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгісі (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бейнеленген жер шарының бейінді бейнесi, жер шары пiшiнiнiң төменгi жағында - қалықтаған қыран. Ол бейнелер сақинаның қызыл түсі аясындағы "ҚАЗАҚСТАН ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР ОРГАНДАРЫНЫҢ АРДАГЕРI" деген жазумен көмкерiлген. Жер шары мен қалықтаған қыранның реңi көгiлдiр эмальмен боялған. Әрiптерге, қалықтаған қыранның пішініне және жер шарының меридиандарына алтын жалатылған.
Медальдiң сыртқы жағының ортасында "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагерi" деген жазу орналасқан. Төменгi жағында - "25 жыл" деген жазу.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар дөңес.
Жұлдыздың қарама-қарсы ұштары арасындағы медальдiң көлемі - 38 мм.
Медаль құлақша мен шығыршықтың көмегiмен жiбек қатқыл лентамен қапталған енi 30 мм және биiктiгi 50 мм бес бұрышты тағанмен жалғанады. Лентаның ортасында енi 17 мм көгiлдiр жолақ, лентаның оң жиегiнде енi 1 мм үш қара жолақпен кезектескен енi 1 мм төрт қызғылт-сары жолақ орналасады. Лентаның сол жиегiнде арасында енi 2 мм көгiлдiр жолағы бар енi 3 мм және 1 мм екi қызғылт-сары жолақ орналасады. Лентаның енi 30 мм.
Медаль түйреуiштiң көмегiмен киiмге тағылады.
Медальдiң эскизi қоса берiлiп отыр.
I, ІІ, III дәрежелi "Өртке қарсы қызмет органдарындағы
мiнсiз қызметi үшiн" медалi
І дәрежелi "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мiнсiз қызметi үшiн" медалi жезден жасалады және диаметрi 34 мм дұрыс шеңбер нысанында болады.
Медальдiң беткi жағының ортасында Қазақстан Республикасы өртке қарсы қызмет органдарының эмблемасы: қалықтаған қыранның қанаттарының арасында айқасқан өрт сөндiру балталары бар өрт сөндiрушi каскасының бейнесi орналасқан. Эмблемаға алтын жалатылған.
Медальдiң сыртқы жағының ортасында "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мiнсiз қызметi үшiн" деген жазу орналасқан. Төменгi жағында "20 жыл" деген жазу.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар дөңес. Медальдiң шеттерi ернеумен жиектеледi.

Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с пятиугольной колодкой шириной 30 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой. Посередине ленты располагаются две оранжевые полосы шириной 3 мм, между которыми голубая полоса шириной 2 мм, по краям оранжевых полос расположены белые полосы шириной 3 мм. По краям ленты - голубые полосы шириной 8 мм. Ширина ленты 30 мм.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
Эскиз медали прилагается.
Медаль
"Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар
органдарының ардагері"
Медаль "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагері" изготавливается из латуни и имеет форму выпуклой восьмиконечной звезды с двугранными лучами желтого цвета. В центре звезды - стилизованное изображение земного шара со вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (круг оранжевого цвета, внутри которого голубой треугольник), под контуром земного шара - парящий орел. Изображение обрамлено надписью "ҚАЗАҚСТАН ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР ОРГАНДАРЫНЫҢ АРДАГЕРІ" на фоне кольца красного цвета. Фон земного шара и парящего орла покрыт голубой эмалью. Буквы, контур парящего орла и меридианы земного шара позолочены.
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар органдарының ардагері". В нижней части надпись "25 жыл".
Все изображения и надписи на медали выпуклые.
Размеры медали между противолежащими концами звезды - 38 мм.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяются с пятиугольной колодкой шириной 30 мм и высотой 50 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой. Посередине ленты располагается голубая полоса шириной 17 мм, вдоль правого края ленты располагаются четыре оранжевые полосы шириной 1 мм, чередующиеся с тремя черными полосами шириной 1 мм. С левого края ленты располагаются две оранжевые полосы шириной 3 мм и 1 мм, между которыми голубая полоса шириной 2 мм. Ширина ленты 30 мм.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
Эскиз медали прилагается.
Медаль
"Өртке қарсы қызмет органдарындағы
мiнciз қызметі үшін"
I, II, III степени
Медаль "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мiнciз қызметі үшін" I степени изготавливается из латуни и имеет форму правильного круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали в центре расположена эмблема органов противопожарной службы Республики Казахстан: между кряльями парящего орла размещено изображение каски пожарного со скрещенными пожарными топорами. Эмблема позолочена.
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Өртке қарсы қызмет органдарындағы мiнciз қызметі үшін". В нижней части - надпись "20 жыл".
Все изображения и надписи на медали выпуклые. Края медали окаймлены бортиком.