О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 3985
Указ Президента Республики Казахстан от 8 мая 2007 года N 325
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года N 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 18, ст. 156; 2000 г., N 17, ст. 168; 2003 г., N 45, ст. 486) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8 слова "помощник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы инвестиций" заменить словами "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, помощник Президента Республики Казахстан";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"В целях рассмотрения вопросов, связанных с составом Совета с иностранной стороны, создается Комиссия по регулированию состава Совета с иностранной стороны (далее - Комиссия), состав которой утверждается на пленарном заседании Совета.";
в пункте 14:
в абзаце первом:
слова "рабочий орган" исключить;
слово "учитывает" заменить словом "учитываются";
в подпункте 2) слова "деловую репутацию" заменить словами "деловая репутация";
в подпункте 4) после слова "задач" дополнить словами "и задач экологического характера"; слова "спонсорскую и благотворительную" заменить словами "спонсорская и благотворительная";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) деятельность международной организации или иностранной компании в приоритетных отраслях индустриально-инновационного развития Республики Казахстан";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Заявки рассматриваются рабочим органом в порядке очередности их поступления и, в случае их удовлетворения критериям, установленным пунктами 13 и 14 настоящего Положения, выносятся на рассмотрение Комиссии.";
главу 5 исключить;
главу 6 изложить в следующей редакции:
"6. Комиссия по регулированию состава Совета с иностранной стороны
17. Основной задачей Комиссии является содействие эффективному выполнению Советом возложенных на него задач.
18. Комиссия состоит из пяти представителей с казахстанской стороны и четырех представителей с иностранной стороны.
Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (председатель Комиссии), помощник Президента Республики Казахстан, заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, вице-министр индустрии и торговли Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).

Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 8 мамырдағы N 325 Жарлығы
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1.   "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3985  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 18, 156-құжат; 2000 ж., N 17, 168-құжат; 2003 ж., N 45, 486-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
8-тармақтағы»"Қазақстан Республикасы Президентінің инвестиция мәселелерін қадағалайтын көмекшісі" деген сөздер»"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кеңестің шетелдік тараптан құрамына байланысты мәселелерді қарау мақсатында Кеңестің шетелдік тараптан құрамын реттеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады, оның құрамы Кеңестің жалпы отырысында бекітіледі.";
14-тармақта:
бірінші абзацта:
"жұмыс органы" деген сөздер алып тасталсын;
1)-7) тармақшалардағы "қатысуын", "беделін", "маңыздылығын", "қызметін", "дайындығын", "қатысуын", "ұсынымдарын ескереді" деген сөздер тиісінше "қатысуы", "беделі", "маңыздылығы", "қызметі", "дайындығы", "қатысуы", "ұсынымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы»"міндеттерін" деген сөзден кейін»"және экологиялық сипаттағы міндеттерін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынандай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының басым салаларындағы халықаралық ұйымның немесе шетелдік компанияның қызметі ескеріледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Өтінімдерді жұмыс органы олардың келіп түсу кезектілігі тәртібімен қарайды және олар осы Ереженің 13 және 14-тармақтарында белгіленген өлшемдерді қанағаттандырған жағдайда Комиссияның қарауына шығарылады.";
5-тарау алып тасталсын;
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кеңестің шетелдік тараптан құрамын реттеу жөніндегі комиссия
17. Комиссияның негізгі міндеті Кеңестің өзіне жүктелген міндеттерін тиімді орындауына қолдау көрсету болып табылады.
18. Комиссия қазақстандық тараптың бес өкілінен және шетелдік тараптың төрт өкілінен тұрады.
Қазақстандық тараптан Комиссия мүшелері лауазымы бойынша мыналар болып табылады: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрі, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы (Комиссия хатшысы).

19. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в год. Решения Комиссии принимаются большинством голосов.
20. При рассмотрении вопроса об исключении или замене иностранных членов Совета будут приниматься во внимание:
1) личное участие иностранных членов Совета в пленарных заседаниях Совета;
2) личное и активное участие постоянных представителей иностранных членов Совета в деятельности совместных рабочих групп Совета;
3) соблюдение иностранными членами Совета законодательства Республики Казахстан;
4) участие иностранных членов Совета в развитии экономики Республики Казахстан, в первую очередь в реализации мер по диверсификации экономики Республики Казахстан.
21. С учетом рекомендаций Комиссии рабочий орган формирует предложения Президенту Республики Казахстан по составу Совета с иностранной стороны.";
в пункте 22 подпункты 3) и 4) исключить;
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Основанием для вывода иностранного члена из состава Совета могут служить также рекомендации Комиссии.";
в абзаце третьем пункта 23 после слова "глава" дополнить словами "или другое должностное лицо из руководства";
в абзаце первом пункта 29 слова ", курирующего вопросы инвестиционной политики" исключить;
в подпункте 1) пункта 32 слова "и его совместных рабочих групп" заменить словами ", совместных рабочих групп Совета и Комиссии";
в приложении к Положению о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан:
в пункте 5 слова ", включая перечень проектов в регионах Республики Казахстан" исключить;
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Участие в деятельности совместных рабочих групп Совета";
в пункте 9 после слова "задач" дополнить словами "и задач экологического характера";
пункт 10 дополнить словами "и мероприятия по повышению их квалификации".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

19. Комиссия отырыстары жылына кемінде бір рет өткізіледі.
Комиссияның шешімдері көпшілік дауыспен қабылданады.
20. Кеңестің шетелдік мүшелерін шығару немесе ауыстыру туралы
мәселені қарау кезінде мыналар назарға алынатын болады:
1) Кеңестің шетелдік мүшелерінің Кеңестің жалпы отырыстарына жеке қатысуы;
2) Кеңестің шетелдік мүшелері тұрақты өкілдерінің Кеңестің бірлескен жұмыс топтарының қызметіне жеке және белсенді түрде қатысуы;
3) Кеңестің шетелдік мүшелерінің Қазақстан Республикасының
заңнамасын сақтауы;
4) Кеңестің шетелдік мүшелерінің Қазақстан Республикасы
экономикасының дамуына, бірінші кезекте Қазақстан Республикасының
экономикасын әртараптандыру жөніндегі шараларды іске асыруға қатысуы.
21. Комиссияның ұсынымдарын ескере отырып, жұмыс органы Қазақстан Республикасының Президентіне Кеңестің шетелдік тараптан құрамы бойынша ұсыныстар әзірлейді.";
22-тармақтағы 3) және 4) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 22-1 тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Шетелдік мүшені Кеңестің құрамынан шығару үшін сондай-ақ Комиссияның ұсынымдары негіздеме бола алады";
23-тармақтың үшінші абзацындағы "басшысы" деген сөзден кейін "немесе басшылық ішінен басқа лауазымды тұлға" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақтың бірінші абзацындағы»"инвестициялық саясат мәселелерін қадағалайтын" деген сөздер алып тасталсын;
32-тармақтың 1) тармақшасындағы»"және оның" деген сөздер ", Кеңес пен Комиссияның" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеге қосымшада:
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі жобалардың тізбесін қоса алғанда," деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Кеңестің бірлескен жұмыс топтарының қызметіне қатысу";
9-тармақтағы»"міндеттерін" деген сөзден кейін "және экологиялық сипаттағы міндеттерін" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ»"және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шаралар" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті