О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828
Указ Президента Республики Казахстан от 4 июня 2007 года N 340. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" следующие изменения:
в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном названным Указом:
строку:
"Заместители акимов, руководители акимом акимом Премьер-
аппаратов акимов областей, городов области области Министром,
Астаны и Алматы, акимы городов, Руководителем
районов и районов в городах Администрации"
заменить строками следующего содержания:
"Заместители акимов, руководители акимом акимом Руководителем
аппаратов акимов областей, городов области области Администрации
Астаны и Алматы
Акимы городов, районов и районов акимом акимом Руководителем
в городах области области Администрации,
маслихатом района,
города областного
значения, Астаны
и Алматы";
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных руководящих должностных лиц центральных и местных государственных органов Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"8. Назначения на должности заместителей акимов, руководителей аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы, производятся вышестоящими по отношению к ним акимами по согласованию с Администрацией Президента. Назначения на должности акимов городов и районов, акимов районов в городах производятся вышестоящими по отношению к ним акимами по согласованию с Президентом Республики Казахстан или с уполномоченными им должностными лицами с согласия маслихата соответственно района, города областного значения, Астаны и Алматы.";
в абзаце втором слова ", а затем направляются в Канцелярию Премьер-Министра для согласования вопроса в Правительстве" исключить;
в абзаце третьем слова "После рассмотрения вопроса в Правительстве материалы вновь передаются в Отдел кадровой политики, который" заменить словами "Отдел кадровой политики"; слова "и Канцелярией Премьер-Министра" исключить;
в пункте 9 слова "и Правительством" исключить.

Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 4 маусымдағы N 340 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын және бекітетін немесе оның келісуімен тағайындалатын және бекітілетін, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерінің лауазымдар тізбесінде:
"Облыстардың, Астана және Алматы Облыс Облыс Премьер-
қалалары әкімдерінің орынбасарлары, әкімі әкімі Министрмен,
әкімдер аппараттарының жетекшілері, Әкімшілік
қалалардың, аудандардың және Басшысымен"
қалалардағы аудандардың әкімдері
деген жол мынадай мазмұндағы жолдармен ауыстырылсын:
"Облыстардың, Астана және Алматы Облыс Облыс Әкімшілік
қалалары әкімдерінің орынбасарлары, әкімі әкімі Басшысымен
әкімдер аппараттарының жетекшілері
Қалалардың, аудандардың және Облыс Облыс Әкімшілік
қалалардағы аудандардың әкімдері әкімі әкімі Басшысымен,
аудан,
облыстық
маңызы бар
қалалар,
Астана
және Алматы
қалаларының
мәслихатымен";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілері мен орталық және жергілікті мемлекеттік органдарының өзге де басшы лауазымды адамдарын қызметке келісу, қызметке тағайындау мен қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері орынбасарларының, әкімдер аппараттары жетекшілерінің қызметтеріне тағайындауларды оларға қатысты жоғары тұрған әкімдер Президент Әкімшілігінің келісуімен жүргізеді. Қалалар және аудандар әкімдерінің, қалалардағы аудандар әкімдерінің қызметтеріне тағайындауларды оларға қатысты жоғары тұрған әкімдер Қазақстан Республикасының Президенті немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамдардың келісімімен тиісінше ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының мәслихатының келісуімен жүргізеді.";
екінші абзацта:
"тіркелгеннен және зерделенгеннен кейін мәселені Үкіметте келісу үшін Премьер-Министр Кеңсесіне жіберіледі" деген сөздер "тіркеледі және зерделенеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "Мәселе Үкіметте қаралғаннан кейін материалдар қайтадан Кадр саясаты бөліміне беріледі, ол" деген сөздер "Кадр саясаты бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын; "Президент Әкімшілігі мен Премьер-Министр Кеңсесінің" деген сөздер "Президент Әкімшілігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "және Үкіметпен" деген сөздер алынып тасталсын.

2. Правительству Республики Казахстан привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Үкіметі өз актілерін осы Жарлыққа
сәйкес келтірсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті