О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383
Указ Президента Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 904
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии со статьей 20 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383 «О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 28, ст. 321; 2008 г., № 33, ст. 341; 2009 г., № 9, ст. 36) следующие изменения:
в пунктах 345 слова «Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан» и «Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан» заменить соответственно словами «Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства» и «Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства»;
в Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе «1. Паспорт Программы»:
подраздел «Разработчик» изложить в следующей редакции:
«Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства»;
в подразделе «Необходимые ресурсы и источники финансирования»:
в абзаце втором цифры «299,349», «106,598», «100,123» и «92,628» заменить соответственно цифрами «281,175», «106,658», «86,817» и «87,700»;
в абзаце восьмом цифры «192,549» заменить цифрами «174,375»;
в абзаце девятом цифры «42,834», «21,6» заменить соответственно цифрами «30,834», «9,6»;
в абзаце десятом цифры «89,905», «30» и «30» заменить соответственно цифрами «90,122», «30,108» и «30,109»;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«на проектирование, реконструкцию и ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 9,96 млрд. тенге, в том числе в 2008 году - 5 млрд. тенге, в 2009 году - 4,96 млрд. тенге;»;
в абзаце двенадцатом слова «13 млрд. 492 млн. тенге» и «4 млрд. 624 млн. тенге» заменить соответственно словами «11 млрд. 180 млн. тенге» и «2 млрд. 312 млн. тенге»;
в абзаце тринадцатом слова «6 млрд. 18 млн. тенге» и «2 млрд. 599 млн. тенге» заменить соответственно словами «6 млрд. 979 млн. тенге» и «3 млрд. 560 млн. тенге»;
в подразделе «Ожидаемые результаты»:

Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы N 904 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануы тиіс
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 20-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 28, 321-құжат; 2008 ж., N 33, N 341-құжат; 2009 ж., N 9, N 36-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
345-тармақтардағы "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" және "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне" деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі" және "Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлімде:
"Әзірлеуші" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі";
"Қажетті ресурстар және қаржыландыру көздері" деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы "299,349", "106,598", "100,123" және "92,628" деген цифрлар тиісінше "281,175", "106,658", "86,817" және "87,700" деген цифрлармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "192,549" деген цифрлар "174,375" деген цифрлармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "42,834", "21,6" деген цифрлар тиісінше "30,834", "9,6" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оныншы абзацта "89,905", "30" және "30" деген цифрлар тиісінше "90,122", "30,108" және "30,109" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, қайта жаңартуға және жөндеуге - 9,96 млрд. теңге, оның ішінде 2008 жылы - 5 млрд. теңге, 2009 жылы 4,96 млрд. теңге;";
он екінші абзацтағы "13 млрд. 492 млн. теңге" және "4 млрд. 624 млн. теңге" деген сөздер тиісінше "11 млрд. 180 млн. теңге" және "2 млрд. 312 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы "6 млрд. 18 млн. теңге" және "2 млрд. 599 млн. теңге" деген сөздер тиісінше "6 млрд. 979 млн. теңге" және "3 млрд. 560 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Күтілетін нәтижелер" деген кіші бөлімде:

в абзаце втором цифры «28» заменить цифрами «19,3»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«в течение 2008-2010 годов будет построено 518,2 тыс. кв. метров государственных арендных домов (6300 квартир) за счет средств республиканского бюджета;»;
в абзаце пятом цифры «20,5» заменить цифрами «10,4»;
в абзаце шестом цифры «96,5», «5,5» заменить соответственно цифрами «94,2», «3,2»;
в абзаце седьмом цифры «4,6» заменить цифрами «5,5»;
в разделе «5. Основные направления и механизмы реализации Программы»:
в главе «5.2.2. Создание дополнительных стимулов для широкомасштабного строительства жилья»:
в абзаце десятом слова «строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры» заменить словами «строительство жилья, а также строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры»;
в абзаце двенадцатом:
цифры «8 643,4» заменить цифрами «7 821,7»;
после слов «населенного пункта» дополнить словами «и жилищное строительство»;
в главе «5.4.1. Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в городах-спутниках»:
в абзаце втором цифры «152,3», «632,5», «10», «70», «6945» и «5682,2» заменить соответственно цифрами «157», «237», «881», «632», «9262,4» и «10»;
в абзаце третьем слова «проектирование и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 6000 млн. тенге» заменить словами «проектирование, строительство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 6471,205 млн. тенге»;
в разделе «6. Необходимые ресурсы и источники финансирования»:
в абзаце втором цифры «299,349», «106,598», «100,123» и «92,628» заменить соответственно цифрами «281,175», «106,658», «86,817» и «87,700»;
в абзаце восьмом цифры «192,549» заменить цифрами «174,375»;
в абзаце девятом цифры «42,834», «21,6» заменить соответственно цифрами «30,834», «9,6»;
в абзаце десятом цифры «89,905», «30» и «30» заменить соответственно цифрами «90,122», «30,108» и «30,109»;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«на проектирование, реконструкцию и ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 9,96 млрд. тенге, в том числе в 2008 году — 5 млрд. тенге, в 2009 году - 4,96 млрд. тенге;»;
в абзаце двенадцатом слова «13 млрд. 492 млн. тенге» и «4 млрд. 624 млн. тенге» заменить соответственно словами «11 млрд. 180 млн. тенге» и «2 млрд. 312 млн. тенге»;

екінші абзацтағы "28" деген цифрлар "19,3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2008 - 2010 жылдар ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 518,2 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (6300 пәтер) салынады;";
бесінші абзацтағы "20,5" деген цифрлар "10,4" деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "96,5", "5,5" деген цифрлар тиісінше "94,2", "3,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы "4,6" деген цифрлар "5,5" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"5. Бағдарламаның негізгі бағыттары мен оны іске асырудың тетіктері" деген бөлімде:
"5.2.2. Кең ауқымда тұрғын үй салу үшін қосымша ынталандыру шараларын жасау" деген тарауда:
оныншы абзацта "инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуды" деген сөздер "тұрғын үйлер салуды, сондай-ақ инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуды" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацта:
"8 643,4" деген цифрлар "7 821,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға" деген сөздерден кейін "және тұрғын үй құрылысына" деген сөздермен толықтырылсын;
"5.4.1. Серіктес қалаларда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар салу" деген тарауда:
екінші абзацтағы "152,3", "632,5", "10", "70", "6945" және "5682,2" деген цифрлар тиісінше "157", "237", "881", "632", "9262,4" және "10" деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және салуға - 6000 млн. теңге" деген сөздер "инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, салуға және сатып алуға -6471,205 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"6. Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері" деген бөлімде:
екінші абзацтағы "299,349", "106,598", "100,123" және "92,628" деген цифрлар тиісінше "281,175", "106,658", "86,817" және "87,700" деген цифрлармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "192,549" деген цифрлар "174,375" деген цифрлармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "42,834", "21,6" деген цифрлар тиісінше "30,834", "9,6" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оныншы абзацта "89,905", "30" және "30" деген цифрлар тиісінше "90,122", "30,108" және "30,109" деген цифрлармен ауыстырылсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, қайта жаңартуға және жөндеуге - 9,96 млрд. теңге, оның ішінде 2008 жылы -5 млрд. теңге, 2009 жылы - 4,96 млрд. теңге;";
он екінші абзацтағы "13 млрд. 492 млн. теңге" және "4 млрд. 624 млн. теңге" деген сөздер тиісінше "11 млрд. 180 млн. теңге" және "2 млрд. 312 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;

в абзаце тринадцатом слова «6 млрд. 18 млн. тенге» и «2 млрд. 599 млн. тенге» заменить соответственно словами «6 млрд. 979 млн. тенге» и «3 млрд. 560 млн. тенге»;
в разделе «7. Ожидаемый результат от реализации Программы»:
в абзаце втором цифры «28», «8,2», «8,6», «9,3» и «236» заменить соответственно цифрами «19,3», «6,9», «6,2», «6,2» и «161,6»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«в течение 2008-2010 годов будет построено 518,2 тыс. кв. метров государственных арендных домов (6300 квартир) за счет средств республиканского бюджета;»;
в абзаце пятом цифры «20,5» заменить цифрами «10,4»;
в абзаце шестом цифры «96,5», «5,5» заменить соответственно цифрами «94,2», «3,2»;
в абзаце седьмом цифры «4,6» заменить цифрами «5,5».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

он үшінші абзацтағы "6 млрд. 18 млн. теңге" және "2 млрд. 599 млн. теңге" деген сөздер тиісінше "6 млрд. 979 млн. теңге" және "3 млрд. 560 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"7. Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже" деген бөлімде:
екінші абзацтағы "28", "8,2", "8,6", "9,3" және "236" деген цифрлар тиісінше "19,3", "6,9", "6,2", "6,2" және "161,6" деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2008 - 2010 жылдар ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 518,2 мың шаршы метр мемлекеттік жалға берілетін үй (6300 пәтер) салынады;";
бесінші абзацтағы "20,5" деген цифрлар "10,4" деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "96,5", "5,5" деген цифрлар тиісінше "94,2", "3,2" деген цифрлармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы "4,6" деген цифрлар "5,5" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н. Назарбаев