Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
Указ Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 932. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 14 декабря 2011 года № 196
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 14.12.2011 № 196 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Подлежит опубликованию в Собрании актов
Президента и Правительства Республики
Казахстан и республиканской печати в изложении
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы:
1) "Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы";
2) "Аккредитация участников регионального финансового центра города Алматы";
3) "Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы";
4) "Возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы";
5) "Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на государственный и русский языки для представления в государственные органы, за исключением органов финансового центра".
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 932
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация (перерегистрация) юридических
лиц - участников регионального финансового центра
города Алматы"
Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 31.01.2011  № 1145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181.

Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 932 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 196 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.12.14 № 196 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
мазмұны жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған, Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттары бекітілсін:
1) «Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)»;
2) «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын аккредиттеу»;
3) «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға визалар беру туралы өтінішхат беру»;
4) «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу»;
5) «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттамасын қаржы орталығының органдарын қоспағанда, мемлекеттік органдарға беру үшін ағылшын тілінен мемлекеттік және орыс тілдеріне аудару».
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 4 наурыздағы
№ 932 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
«Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының өңірлік қаржы
орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.01.31 № 1145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181.

2. Форма оказания государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", подпункта 1) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" и приказа Председателя Агентства от 2 июля 2007 года № 02-02/158а "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы".
4. Настоящий Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz, в холле здания Агентства, а также опубликован в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Дополнительную информацию можно получить в бесплатной справочной службе Агентства по телефону 8(727) 244-95-00.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажных носителях свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - участника регионального финансового центра города Алматы (далее - свидетельство о государственной регистрации) и свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан, внесение сведений в Государственный реестр участников регионального финансового центра города Алматы.
В случаях, предусмотренных пунктом 16 настоящего Стандарта, потребителю в письменной форме выдается мотивированный ответ о причине приостановления либо отказа в предоставлении государственной услуги.
При отказе в предоставлении государственной услуги заявление, документы, содержащие нарушения, и уплаченный сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию возврату не подлежат.
6. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам, решившим создать юридическое лицо - участника регионального финансового центра города Алматы (далее - участник финансового центра), имеющего на территории города Алматы постоянно действующий орган - исполнительный орган участника финансового центра.
7. Срок оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта.
Срок оказания государственной услуги может прерываться в случаях, предусмотренных частью первой пункта 16 настоящего Стандарта;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы, «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 1) тармақшасы және «Заңды тұлғалар - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) ережесін бекіту туралы» Агенттік төрағасының 2007 жылғы 2 шілдедегі № 02-02/158а бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында, Агенттік ғимаратының дәлізінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады. Қосымша ақпаратты Агенттіктің тегін анықтама қызметінде 8 (727) 244-95-00 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің аяқталу нысаны заңды тұлға - қаржы орталығының қатысушысына мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы қағаз жеткізгіштегі куәлік (бұдан әрі — мемлекеттік тіркеу туралы куәлік) және Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігін беру, мәліметтерді Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының мемлекеттік тізіліміне енгізу болып табылады.
Осы Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру және бас тарту туралы жазбаша нысанда дәлелді жауап беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған ретте өтініш, кемшілігі бар құжаттар және заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін төленген алым қайтарылмайды.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлға - қаржы орталығының қатысушысын (бұдан әрі - қаржы орталығының қатысушысы) құруға шешім қабылдаған, Алматы қаласының аумағында тұрақты жұмыс істейтін органы - қаржы орталығы қатысушысының атқарушы органы бар жеке және (немесе) заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш тапсырған күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады.
Осы Стандарттың 16-тармағының бірінші бөлігінде көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тоқтатыла тұруы мүмкін;

2) максимально допустимое время ожидания при сдаче документов, получении результата государственной услуги 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно. Ставка сбора установлена Налоговым кодексом Республики Казахстан и составляет 6,5 месячных расчетных показателей. Способ оплаты (наличный или безналичный) определяется потребителем государственной услуги. Квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, прилагается к заявлению.
9. График работы Агентства: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Местом оказания государственной услуги является кабинет № 107, расположенный на первом этаже здания Агентства, функционирующий в соответствии с графиком работы Агентства. Местом ожидания является холл Агентства, в котором расположены стол, стойка с образцами необходимых документов и кресла для ожидания, предусмотрены условия для обслуживания людей с ограниченными физическими возможностями, вход в здание Агентства оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляются следующие документы:
заявление о государственной регистрации по форме, установленной Агентством, на государственном и русском языках, подписанное учредителем или лицом, уполномоченным учредителем;
два экземпляра протокола учредительного собрания либо решения единственного учредителя об учреждении участника финансового центра на государственном и русском языках;
три экземпляра устава на государственном и русском языках;
нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий место нахождения участника финансового центра;
справка налогового органа об отсутствии (наличии) у учредителя - юридического лица налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан;
квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, выдаваемые организацией, осуществившей переводную операцию;
доверенность на право предоставления и получения документов.
Для государственной регистрации участника финансового центра с иностранным участием кроме указанных в настоящем пункте документов, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно представляется один из следующих документов:
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки;
копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя - иностранного физического лица, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
В случае государственной регистрации участника финансового центра - дочерней организации банка дополнительно представляется разрешение на создание банком дочерней организации, выданное уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
В случае государственной регистрации участника финансового центра, более пятидесяти процентов акций (долей) которого принадлежат государству, и аффилиированного с ним лица представляется письменное согласие антимонопольного органа.
Для государственной регистрации участника финансового центра, образуемого в результате реорганизации (преобразования, слияния, разделения, выделения), кроме указанных в настоящем пункте документов представляются:
решение уполномоченного органа участника финансового центра о реорганизации, скрепленное печатью уполномоченного органа;
передаточный акт либо разделительный баланс с указанием положений о правопреемстве по обязательствам реорганизованного участника финансового центра, утвержденный собственником имущества участника финансового центра или органом, принявшим решение о реорганизации участника финансового центра;
оригинал печатного издания, в котором опубликована информация о реорганизации участника финансового центра, порядке и сроках заявления претензий кредиторами либо документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов о реорганизации участника финансового центра;
учредительные документы, свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан участника финансового центра;
документ об уничтожении печати участника финансового центра, подлежащего преобразованию, выдаваемый органом внутренних дел города Алматы;
уведомление уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций об аннулировании выпуска акций реорганизуемого участника финансового центра в форме акционерного общества.
Для государственной перерегистрации участника финансового центра представляются:
заявление о перерегистрации по форме, установленной Агентством, на государственном и русском языках, подписанное учредителем или лицом, уполномоченным учредителем;
решение (выписка из решения) уполномоченного органа о внесении изменений и дополнений в учредительные документы участника финансового центра на государственном и русском языках, скрепленное печатью уполномоченного органа;
два экземпляра учредительного документа в новой редакции либо изменений, оформленных в виде приложения к учредительному документу, на государственном и русском языках. Если учредительные документы в соответствии с законодательными актами подлежат нотариальному удостоверению, то и вносимые в них изменения должны быть удостоверены в нотариальном порядке;
нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий место нахождения участника финансового центра;
прежний Устав участника финансового центра;
свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан участника финансового центра;
квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, выдаваемые организацией, осуществившей переводную операцию;
доверенность на право представления и получения документов.
При государственной перерегистрации участника финансового центра - хозяйственного товарищества по основанию изменения состава его участников дополнительно представляется один из следующих документов:
документ, подтверждающий отчуждение (уступку) или переход права выбывающего участника на долю в имуществе (уставном капитале) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и учредительными документами, в случае выхода из состава хозяйственного товарищества (за исключением хозяйственных товариществ, в которых ведение реестра участников хозяйственного товарищества осуществляется профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг);
справка налогового органа об отсутствии налоговой задолженности у нового участника - юридического лица, в случае, когда в состав участника финансового центра входит новый участник - юридическое лицо.
При регистрации прекращения деятельности участника финансового центра по основанию ликвидации представляются:
заявление о регистрации прекращения деятельности по форме, установленной Агентством, на государственном и русском языках, подписанное собственником имущества участника финансового центра (далее - собственник) или лицом, уполномоченным собственником;
решение собственника или уполномоченного собственником органа либо органа участника финансового центра, уполномоченного на то учредительными документами, о ликвидации, скрепленное печатью, принявшего решение;
учредительные документы, свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан участника финансового центра;
оригинал печатного издания, в котором опубликована информация о прекращении деятельности участника финансового центра, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
промежуточный ликвидационный баланс, содержащий сведения о составе имущества ликвидируемого участника финансового центра, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения;
ликвидационный баланс;
решение собственника или иного органа, принявшего решение о ликвидации участника финансового центра, об утверждении промежуточного и ликвидационного балансов, скрепленное печатью принявшего решение;
документ об уничтожении печати участника финансового центра, выдаваемый органом внутренних дел города Алматы;
справка налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан;
уведомление уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, выдаваемые организацией, осуществившей переводную операцию;
доверенность на право представления и получения документов.

2) құжаттарды өткізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу кезінде күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі. Алымның ставкасы Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген және 6,5 айлық есептік көрсеткішті құрайды. Ақы төлеу тәсілін (қолма қол немесе қолма-қол емес) мемлекеттік тұтынушы қызметті айқындайды. Заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеуден өткізгендігі үшін, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін бюджетке алым төлегені туралы түбіртек немесе оны растайтын өзге де құжат өтінішпен қоса беріледі.
9. Агенттіктің жұмыс уақыты: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен бекітілген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс). Мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жедел қызметсіз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орны Агенттік ғимаратының бірінші қабатында орналасқан, Агенттіктің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс істейтін № 107 кабинет болып табылады. Қажетті құжаттардың үлгілері бар тұғыр, күту үшін үстел және орындықтары бар Агенттіктің дәлізі күту орны болып табылады, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, Агенттіктің кіре беріс жерінде пандус орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
Агенттік белгілеген нысандағы, құрылтайшының немесе құрылтайшының уәкілетті тұлғасының қолы қойылған, мемлекеттік тіркеу туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініш;
қаржы орталығының қатысушысын құру туралы құрылтай жиналысы хаттамасының немесе жалғыз құрылтайшы шешімінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі екі данасы;
жарғының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі үш данасы;
қаржы орталығы қатысушысының орналасқан жерін куәландыратын нотариалды куәландырылған құжат;
заңды тұлғада - құрылтайшыда Қазақстан Республикасының аумағы бойынша салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы салымдары және әлеуметтік салымдар бойынша берешектерінің жоқ екендігі (бар екендігі) туралы салық органының анықтамасы;
аударым операциясын жүргізген ұйым беретін заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеуден өткізгендігі үшін, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін бюджетке алым төлегені туралы түбіртек немесе құжат;
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.
Шетел қатысатын қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, егер Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық келісімшарттарда басқаша көзделмесе, қосымша мына құжаттардың бірі ұсынылады:
сауда тізілімінен заңды көшірме немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шетел мемлекетінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын, мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен қоса, басқа да заңды құжат;
құрылтайшының - шетелдік жеке тұлғаның паспортының көшірмесі немесе жеке басын куәландыратын мемлекеттік және орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы бар басқа да құжат.
Банктің еншілес ұйымын - қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу кезінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген банктің еншілес ұйымды құруына рұқсат қосымша ұсынылады.
Қаржы орталығының қатысушысын, акцияларының (үлестерінің) елу проценттен астамы мемлекетке тиесілі және онымен аффилиирленген тұлғаны мемлекеттік тіркеу жағдайында монополияға қарсы органының жазбаша келісімі қажет.
Қайта құру (өзгерту, қосу, бөлу, бөліп шығару) нәтижесінде құрылатын қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа мынадай құжаттар ұсынылады:
қаржы орталығы қатысушысының уәкілетті органының мөрімен бекітілген қайта құру туралы шешімі;
қаржы орталығы қатысушысының мүлкі меншік иесі немесе қаржы орталығының қатысушысын қайта құру туралы шешім қабылдаған орган бекіткен, қайта құрылған қаржы орталығы қатысушысының міндеттемелері бойынша құқық мирасқорлығы туралы ережелері көрсетілетін өткізу актісі не болу балансы;
қаржы орталығы қатысушысын қайта құру туралы, несие берушілердің талаптарын мәлімдеу тәртібі мен мерзімдері туралы ақпарат жарияланған баспасөз басылымының түпнұсқасы не қаржы орталығының қатысушысының қайта құру туралы несие берушілерді жазбаша хабардар етуін растайтын құжат;
құрылтай құжаттары, қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі;
өзгертуге жататын қаржы орталығының қатысушысы мөрінің жойылуы туралы Алматы қаласының ішкі істер органы беретін құжат;
акционерлік қоғам нысанындағы өзгертілетін қаржы орталығы қатысушысының акциялар шығарылымын жою туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның хабарламасы.
Қаржы орталығының қатысушысын мемлекеттік қайта тіркеу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
Агенттік белгілеген нысандағы, құрылтайшы не құрылтайшының уәкілетті тұлғасының қолы қойылған қайта тіркеу туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініш;
уәкілетті органның мөрі басылған, қаржы орталығының қатысушысының құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы уәкілетті органның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі шешімі (шешімінен үзінді);
жаңа мазмұндағы құрылтай құжаттың не құрылтай құжатқа қосымша ретінде ресімделген өзгерістердің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі екі данасы. Егер заңнамалық актілерге сәйкес құрылтай құжаттар нотариалды куәландырылуы тиіс болса, онда оған енгізілетін өзгерістер де нотариалды тәртіпте куәландырылуы керек;
қаржы орталығы қатысушысының орналасқан жерін куәландыратын нотариалды куәландырылған құжат;
қаржы орталығы қатысушысының бұрынғы Жарғысы;
қаржы орталығы қатысушысының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі;
аударым операциясын жүргізген ұйым беретін заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеуден өткізгендігі үшін, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін бюджетке алым төлегені туралы түбіртек немесе құжат;
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.
Қаржы орталығының қатысушысы - шаруашылық серіктестік қатысушыларының құрамының өзгеру негіздемесі бойынша мемлекеттік қайта тіркеу кезінде мынадай құжаттардың бірі қосымша ұсынылады:
шаруашылық серіктестігінің құрамынан шыққан жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасына және құрылтай құжаттарына сәйкес серіктестіктен шығатын қатысушының мүліктегі үлесін (жарғылық капиталда) иеліктен шығару (беру) немесе құқығының ауысуын растайтын құжат (шаруашылық серіктестік қатысушыларының тізілімін бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімдер жүйесін жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар, бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы жүргізетін шаруашылық серіктестіктерді қоспағанда);
егер қаржы орталығы қатысушысының құрамына жаңа қатысушы - заңды тұлға кірген жағдайда, жаңа қатысушы - заңды тұлғаның салық берешегінің жоқ екендігі туралы салық органының анықтамасы.
Тарату негізінде қаржы орталығы қатысушысының қызметінің тоқтатылуын тіркеу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
Агенттік белгілеген нысандағы, қаржы орталығы қатысушысының мүлкі меншік иесі (бұдан әрі - меншік иесі) немесе меншік иесінің уәкілетті тұлғасының қолы қойылған қызметтің тоқтатылуын тіркеу туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өтініш;
тарату туралы шешім қабылдаған органның мөрі басылған, меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не құрылтай құжаттарымен өкілеттік берілген қаржы орталығының қатысушысы органының шешімі;
құрылтай құжаттар, қаржы орталығы қатысушысының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі;
қаржы орталығының қатысушысы қызметінің тоқтатылуы туралы, несие берушілердің талаптарын мәлімдеу тәртібі мен мерзімдері туралы ақпарат жарияланған баспасөз басылымының түпнұсқасы;
таратылатын қаржы орталығы қатысушысының мүлік құрамы, несие берушілер мәлімдеген шағымдар тізбесі, сондай-ақ оларды қарау нәтижелері туралы ақпаратты қамтитын аралық тарату балансы;
тарату балансы;
шешім қабылдаған органның мөрі басылған аралық және тарату баланстарын бекіту туралы қаржы орталығының қатысушысының тарату туралы шешім қабылдаған меншік иесінің немесе өзге органның шешімі;
қаржы орталығы қатысушысының мөрінің жойылуы туралы Алматы қаласының ішкі істер органы беретін құжат;
құрылтайшыда Қазақстан Республикасының аумағы бойынша салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы салымдары және әлеуметтік салымдар бойынша берешектердің жоқ екендігі (бар екендігі) туралы салық органының анықтамасы;
акциялар шығарылымын жою туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның хабарламасы (акционерлік қоғамдар үшін);
аударым операциясын жүргізген ұйым беретін заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеуден өткізгендігі үшін, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін бюджетке алым төлегені туралы түбіртек немесе құжат;
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.

12. Образцы заявлений размещены в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz либо их можно получить в Агентстве (кабинет № 107).
13. Прием документов осуществляется экспертом уполномоченного структурного подразделения в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 103.
14. При сдаче документов потребителю государственной услуги выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20.
15. Выдача свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) и свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан руководителю либо представителю (по доверенности) участника финансового центра осуществляется по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 107.
16. Основанием для приостановления государственной услуги является:
предоставление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Стандарта;
наличие в представленных документах недостатков, выявленных в ходе их рассмотрения.
При устранении вышеперечисленных причин государственная услуга оказывается в установленный настоящим Стандартом срок.
Основанием для отказа в государственной услуге является:
нарушение порядка создания или реорганизации участника финансового центра, установленного законодательными актами Республики Казахстан;
несоответствие учредительных документов участника финансового центра законодательным актам Республики Казахстан;
отсутствие в передаточном акте или разделительном балансе положений о правопреемстве реорганизованного участника финансового центра;
наличие налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя;
если юридическое лицо - учредитель участника финансового центра является бездействующим юридическим лицом либо учредителем бездействующих юридических лиц;
если на должность руководителя участника финансового центра представляется лицо, признанное недееспособным или ограниченно дееспособным, или безвестно отсутствующим, или объявленное умершим, или осужденное за преступления, предусмотренные статьями 192216 и  217 Уголовного кодекса Республики Казахстан, или представлены утерянные документы, удостоверяющие личность.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности государственные служащие Агентства, оформляющие государственную услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, быть вежливыми и корректными;
2) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;

12. Өтініштердің үлгілері Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған немесе оларды Агенттікте (№ 107-кабинетте) алуға болады.
13. Құжаттарды қабылдауды уәкілетті құрылымдық бөлімшенің сарапшысы Агенттік ғимаратында мына мекенжай бойынша жүргізеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 103 кабинет.
14. Құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті тұтынушыға Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі.
15. Қаржы орталығы қатысушысының басшысына не өкіліне (сенімхат бойынша) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігін беру мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 107 кабинет.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін негіздемелер мыналар болып табылады:
осы Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттарды толық ұсынбауы;
ұсынылған құжаттарда қарау барысында анықталған мәліметтердің толық болмауы.
Жоғарыда аталған себептерді жойған жағдайда мемлекеттік қызмет осы Стандартта белгіленген мерзімде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері болып:
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген қаржы орталығының қатысушысын құрудың немесе қайта құрудың тәртібін бұзу;
қаржы орталығы қатысушысының құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес келмеуі;
өткізу актісінде немесе болу балансында қайта құрылған қаржы орталығы қатысушысының құқық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы;
бір айлық есептік көрсеткіштен астам салық берешегінің болуы;
егер заңды тұлға - қаржы орталығы қатысушысының құрылтайшысы іс-әрекет етпейтін заңды тұлға не іс-әрекет етпейтін заңды тұлғалардың құрылтайшысы болып табылуы;
егер қаржы орталығы қатысушысының басшысы қызметіне әрекет қабілеттілігі жоқ немесе әрекет қабілеттілігі шектелген деп танылған немесе хабар-ошарсыз кеткен немесе қайтыс болды деп жарияланған, немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексінің 192216217-баптарында көзделген қылмыстары үшін сотталған адам ұсынылуы немесе жеке басын куәландыратын жоғалған құжаттар ұсынылуы.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттіктің мемлекеттік қызмет көрсетуді ресімдейтін мемлекеттік қызметшілері өз қызметінде:
1) қарапайымдылық танытып, өз лауазымын асыра көрсетпеуі және пайдаланбауы, сыпайы да әдепті болуы;
2) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен әбігерлік көріністеріне жол бермеуі, құжаттар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдауы;

3) обеспечивать сохранность документов, которые участник финансового центра не получил в установленные сроки;
4) не допускать использования конфиденциальной информации потребителя государственной услуги в личных целях.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются соответствующим приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Для получения разъяснения о порядке обжалования действий (бездействия) государственных служащих Агентства, оформляющих государственную услугу, помощи в подготовке жалобы потребитель может обратиться по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 105, к начальнику управления государственных услуг Департамента регистрации Агентства, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.
21. В случае несогласия с результатом оказания государственной услуги, жалоба подается в Агентство на имя Председателя Агентства в соответствии с графиком работы, указанным в пункте 9 настоящего Стандарта, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается в Агентство на имя заместителя Председателя Агентства, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в соответствии с графиком работы, указанным в пункте 9 настоящего Стандарта, номер кабинета 205, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.
23. В случае несогласия с результатом оказания государственной услуги потребитель вправе обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. На усмотрение потребителя к жалобе могут быть приложены дополнительные документы и материалы.
25. Потребителю при подаче жалобы выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20. Жалоба рассматривается в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан о порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефону: 8(727) 244-95-00.
26. Иная информация о государственной услуге размещена в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
(перерегистрация)
юридических лиц - участников
регионального финансового
центра города Алматы"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4

3) белгіленген мерзімде қаржы орталығы қатысушысы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуі;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушының жабық ақпаратын жеке мақсаттарға пайдалануға жол бермеуі тиіс.
4. Жұмыстың нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Агенттік төрағасының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы түсініктемені алу үшін, шағымды дайындауға көмек алу үшін тұтынушы мына мекенжайға хабарласа алады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 105 кабинет, Агенттіктің Тіркеу департаментінің мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының бастығы, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: оffice@rfca.gov.kz.
21. Егер мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда шағымды Агенттік төрағасының атына, осы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес түсіреді, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.
22. Егер мемлекеттік қызмет жөнсіз көрсетілген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыру үшін жауапты төраға орынбасарының атына, осы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес беріледі, кабинет нөмірі 205, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.
23. Егер мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа арыздануға құқылы.
24. Тұтынушының қалауы бойынша шағымға қосымша құжаттар және материалдар қосыла алады.
25. Шағым берілген жағдайда тұтынушыға Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі. Шағым Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы заңнамасында көрсетілген тәртіпте және мерзімде қаралады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты 8(727) 244-95-00 телефоны арқылы ала алады.
26. Осы мемлекеттік қызмет көрсету туралы өзге де ақпарат Агенттіктің www.rfca.gov.kz - интернет-ресурсында орналасқан.
«Заңды тұлғаларды - Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
ҚОСЫМША
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. Процент (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
100 %
2. Качество
2.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и информацией о
порядке предоставления услуги
100 %
3.2. Процент (доля) услуг информации,
которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 932
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация участников регионального
финансового центра города Алматы"
Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 31.01.2011  № 1145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181.
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1-1) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" и приказа Председателя Агентства от 20 марта 2009 года № 04.2-44/78 "Об утверждении Правил аккредитации в качестве участника регионального финансового центра города Алматы".
4. Настоящий Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz, в холле здания Агентства, а также опубликован в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Дополнительную информацию можно получить в бесплатной справочной службе Агентства по телефону 8(727) 244-95-00.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе свидетельства об аккредитации в качестве участника регионального финансового центра города Алматы (далее - свидетельство об аккредитации), внесение сведений в Государственный реестр участников регионального финансового центра города Алматы (далее - Реестр).
В случаях, предусмотренных пунктом 16 настоящего Стандарта, потребителю в письменной форме выдается мотивированный ответ о причине отказа в государственной услуге. При этом потребителю возвращаются представленные документы, за исключением заявления.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының пайызы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер пайызы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 4 наурыздағы
№ 932 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
«Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қатысушыларын аккредиттеу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.01.31 № 1145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 1-1) тармақшасы және «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы ретінде аккредиттеу туралы ережесін бекіту туралы» Агенттік төрағасының 2009 жылғы 20 наурыздағы № 04.2-44/78 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында, Агенттік ғимаратының дәлізінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады. Қосымша ақпаратты Агенттіктің тегін анықтама қызметінде 8 (727) 244-95-00 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің аяқталу нысаны қаржы орталығының қатысушысын аккредиттеу туралы қағаз жеткізгіштегі куәлік (бұдан әрі - аккредиттеу туралы куәлік) беру, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді енгізу болып табылады.
Осы Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді бас тарту туралы жазбаша нысанда дәлелді жауап беріледі. Бұл ретте тұтынушыға ұсынылған құжаттар, өтінішті қоспағанда, қайтарылады.

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, обладающим лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, изъявившим желание стать участником регионального финансового центра города Алматы (далее - участник финансового центра).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в день подачи заявления с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания при сдаче документов, получении результата государственной услуги 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Агентства: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Местом оказания государственной услуги является кабинет № 107, расположенный на первом этаже здания Агентства, функционирующий в соответствии с графиком работы Агентства. Местом ожидания является холл Агентства, в котором расположены стол, стойка с образцами необходимых документов и кресла для ожидания, предусмотрены условия для обслуживания людей с ограниченными физическими возможностями, вход в здание Агентства оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляются следующие документы:
заявление об аккредитации в качестве участника финансового центра по форме, установленной Агентством, на государственном и русском языках;
нотариально засвидетельствованные копии:
Устава,
свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации),
свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан,
лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, выданной уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
сведение о наличии иностранной рабочей силы по форме, установленной Агентством;
нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий место нахождения брокерской и (или) дилерской организации;
доверенность на право предоставления и получения документов.
Для переоформления свидетельства об аккредитации и внесения изменений в Реестр в случае изменения наименования участник финансового центра в месячный срок представляет в Агентство следующие документы:
уведомление (заявление) произвольной формы;
нотариально засвидетельствованные копии:
Устава,
свидетельства о государственной перерегистрации,
свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан,
лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, выданной уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
нотариально засвидетельствованный документ, подтверждающий место нахождения участника финансового центра (представляется при изменении места нахождения);
доверенность на право предоставления и получения документов.

6. Мемлекеттік қызмет брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушысы (бұдан әрі - қаржы орталығының қатысушысы) болуға ниет білдірген заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күні жүзеге асырылады;
2) құжаттарды өткізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу кезінде күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттіктің жұмыс уақыты: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен бекітілген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс). Мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жедел қызметсіз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орны Агенттік ғимаратының бірінші қабатында орналасқан, Агенттіктің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс істейтін № 107 кабинет болып табылады. Қажетті құжаттардың үлгілері бар тұғыр, күту үшін үстел және орындықтары бар Агенттіктің дәлізі күту орны болып табылады, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, Агенттіктің кіре беріс жерінде пандус орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
Агенттік белгілеген нысандағы, аккредиттеу туралы мемлекеттік  және орыс тілдеріндегі өтініш;
мыналардың:
Жарғының,
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің,
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің,
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмелері;
шетелдік жұмыс күшінің бар екендігі туралы Агенттік белгілеген нысандағы мәліметтер;
брокерлік және (немесе) дилерлік ұйымның орналасқан жерін растайтын нотариалды куәландырылған құжат;
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.
Атауы өзгертілген жағдайда қаржы орталығының қатысушысы бір ай мерзімінде аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеу мен Тізіліміне өзгерістер енгізу үшін Агенттікке мынадай құжаттарды ұсынады:
еркін нысанда жазылған хабарлама (өтініш);
мыналардың:
Жарғының,
мемлекеттік қайта тіркеу туралы куәлігінің,
Қазақстан Республикасының салық төлеуші куәлігінің,
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен берілген брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмелері;
қаржы орталығы қатысушысының орналасқан жерін растайтын нотариалды куәландырылған құжат (орналасқан жердің өзгеруі кезінде ұсынылады);
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.

12. Образец заявления об аккредитации и форма сведения о наличии иностранной рабочей силы размещены в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz либо их можно получить в Агентстве.
13. Прием документов осуществляется экспертом уполномоченного структурного подразделения в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 103.
14. При сдаче документов потребителю государственной услуги выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20.
15. Выдача свидетельства об аккредитации руководителю либо представителю (по доверенности) участника финансового центра осуществляется по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 107.
16. Основанием для отказа в государственной услуге является:
предоставление неполного пакета документов, предусмотренных  пунктом 11 настоящего Стандарта;
приостановление либо прекращение действия или лишение потребителя лицензии на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности государственные служащие Агентства, оформляющие государственную услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, быть вежливыми и корректными;
2) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
3) обеспечивать сохранность документов, которые участник финансового центра не получил в установленные сроки;
4) не допускать использования конфиденциальной информации потребителя государственной услуги в личных целях.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются соответствующим приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Для получения разъяснения о порядке обжалования действий (бездействия) государственных служащих Агентства, оформляющих государственную услугу, помощи в подготовке жалобы потребитель может обратиться по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 105, к начальнику управления государственных услуг Департамента регистрации Агентства, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.

12. Аккредиттеу туралы өтініштің үлгілері мен шетелдік жұмыс күшінің бар екендігі туралы нысаны Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған немесе оларды Агенттікте алуға болады.
13. Құжаттарды қабылдауды уәкілетті құрылымдық бөлімшенің сарапшысы Агенттік ғимаратында мына мекенжай бойынша жүргізеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 103 кабинет.
14. Құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметтің тұтынушысына Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі.
15. Қаржы орталығы қатысушысының басшысына не өкіліне аккредиттеу туралы куәлік беру мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 107 кабинет.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері мыналар болып табылады:
осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетін ұсынбау;
қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның өтініш берушінің брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясының күшін тоқтата тұруы не тоқтатуы немесе лицензиясынан айыруы.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілері өз қызметінде:
1) қарапайымдылық танытып, өз лауазымын асыра көрсетпеуі және пайдаланбауы, сыпайы да әдепті болуы;
2) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен әбігерлік көріністеріне жол бермеуі, құжаттар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдауы;
3) белгіленген мерзімде қаржы орталығы қатысушысы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуі;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушының жабық ақпаратын жеке мақсаттарға пайдалануға жол бермеуі тиіс.
4. Жұмыстың нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Агенттік төрағасының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы түсініктемені алу үшін, шағымды дайындауға көмек алу үшін тұтынушы мына мекенжайға хабарласа алады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 105 кабинет, Агенттіктің Тіркеу департаментінің мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының бастығы, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: оffice@rfca.gov.kz.

Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 31.01.2011  № 1145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181.
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы".
4. Настоящий Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz, в холле здания Агентства, а также опубликован в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Дополнительную информацию можно получить в бесплатной справочной службе Агентства по телефону 8(727) 244-95-00.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе ходатайства Агентства о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы (далее - ходатайство).
В случаях, предусмотренных пунктом 16 настоящего Стандарта, потребителю в письменной форме выдается мотивированный ответ о причине отказа в государственной услуге. При этом потребителю возвращаются представленные копии документов, за исключением заявления.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы, а также юридическим лицам, если они являются приглашающей стороной (далее - потребитель).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги составляет три рабочих дня со дня регистрации заявления с приложенными документами, перечисленными в пункте 11 настоящего Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания при сдаче документов, при получении результата государственной услуги 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Агентства: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.01.31 № 1145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 2) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында, Агенттік ғимаратының дәлізінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады. Қосымша ақпаратты Агенттіктің тегін анықтама қызметінде 8(727) 244-95-00 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға визалар беру туралы қағаз жеткізгіштегі Агенттіктің өтінішхатын беру болып табылады (бұдан әрі - өтінішхат).
Осы Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша нысанда дәлелді жауап беріледі. Бұл ретте тұтынушыға ұсынылған құжаттардың көшірмелері, өтінішті қоспағанда, қайтарылады.
6. Мемлекеттік қызмет Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келетін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға, сондай-ақ егер олар шақырушы тарап болып табылса, заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар қоса берілген өтініш тіркелген күннен бастап үш жұмыс күнін құрайды;
2) құжаттарды өткізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу кезінде күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттіктің жұмыс уақыты: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен бекітілген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс). Мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жедел қызметсіз көрсетіледі.

10. Местом оказания государственной услуги является кабинет № 107, расположенный на первом этаже здания Агентства, функционирующий в соответствии с графиком работы Агентства. Местом ожидания является холл Агентства, в котором расположены стол, стойка с образцами необходимых документов и кресла для ожидания, предусмотрены условия для обслуживания людей с ограниченными физическими возможностями, вход в здание Агентства оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляется произвольной формы заявление, в котором отражаются следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии) каждого иностранца и (или) лица без гражданства;
2) дата и место рождения;
3) гражданство (для иностранцев);
4) должность и место работы в стране резидентства;
5) данные об образовании;
6) адрес фактического места проживания в стране резидентства;
7) адрес фактического проживания в Республике Казахстан;
8) период пребывания;
9) кратность визы;
10) паспортные данные либо данные документа лица без гражданства;
11) место получения визы;
12) вид транспортного средства въезда на территорию Республики Казахстан и выезда за пределы Республики Казахстан.
12. К заявлению прилагаются копии документов, подтверждающих сведения, указанные в подпунктах 1) - 5) и 10) пункта 11 настоящего Стандарта.
13. Прием документов осуществляется экспертом уполномоченного структурного подразделения в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 103.
14. При сдаче документов потребителю государственной услуги выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20.
15. Выдача ходатайства осуществляется по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 107 либо оно направляется в уполномоченный государственный орган по вопросам выдачи виз.
16. Основанием для отказа в государственной услуге является:
отсутствие в заявлении сведений, предусмотренных пунктом 11 настоящего Стандарта;
отсутствие требуемых копий документов.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности государственные служащие Агентства, оформляющие государственную услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, быть вежливыми и корректными;
2) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
3) обеспечивать сохранность документов, которые потребитель государственной услуги не получил в установленные сроки;

10. Мемлекеттік қызмет көрсету орны Агенттік ғимаратының бірінші қабатында орналасқан, Агенттіктің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс істейтін № 107 кабинет болып табылады. Қажетті құжаттардың үлгілері бар тұғыр, күту үшін үстел және орындықтары бар Агенттіктің дәлізі күту орны болып табылады, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, Агенттіктің кіре беріс жерінде пандус орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін еркін нысанда мынадай мәліметтері бар өтініш ұсынылады:
1) әр шетелдіктің және (немесе) азаматтығы жоқ адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
2) туылған күні мен жері;
3) азаматтығы (шетел азаматтары үшін);
4) резиденттік еліндегі лауазымы мен қызмет орны;
5) білімі туралы мәліметтер;
6) резиденттік елінде іс жүзінде тұрғылықты жерінің мекенжайы;
7) Қазақстан Республикасында іс жүзіндегі тұрғылықты жерінің мекенжайы;
8) болу кезеңі;
9) виза еселілігі;
10) паспорт мәліметтері немесе азаматтығы жоқ тұлға құжатының мәліметтері;
11) виза алу орны;
12) Қазақстан Республикасының аумағына келетін және Қазақстан Республикасынан тысқары шығатын көлік құралының түрі.
12. Өтінішке осы Стандарттың 11-тармағының 1) - 5) және 10) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері қоса ұсынылады.
13. Құжаттарды қабылдауды уәкілетті құрылымдық бөлімшенің сарапшысы Агенттік ғимаратында мына мекенжай бойынша жүргізеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 103 кабинет.
14. Құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметтің тұтынушысына Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі.
15. Өтінішхатты беру мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 107 кабинет немесе ол визалар беру мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға жолданады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері мыналар болып табылады:
өтініште өтінішхатты алу үшін осы Стандарттың 11-тармағында көзделген мәліметтердің болмауы;
талап етілетін құжаттар көшірмелерінің болмауы.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілері өз қызметінде:
1) қарапайымдылық танытып, өз лауазымын асыра көрсетпеуі және пайдаланбауы, сыпайы да әдепті болуы;
2) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен әбігерлік көріністеріне жол бермеуі, құжаттар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдауы;
3) белгіленген мерзімде тұтынушы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуі;

1. Своевременность
1.1. Процент (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента сдачи
документа
100 %
2. Качество
2.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и информацией о
порядке предоставления услуги
100 %
3.2. Процент (доля) услуг информации,
которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. Процент (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100 %
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 марта 2010 года № 932
Стандарт государственной услуги
"Возмещение затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов,
допущенных на специальную торговую площадку регионального
финансового центра города Алматы"
Сноска. Стандарт в редакции Указа Президента РК от 31.01.2011  № 1145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181.
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2008 года № 523 "О некоторых вопросах возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы" (далее - постановление Правительства Республики Казахстан).
4. Настоящий Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz, в холле здания Агентства, а также опубликован в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Дополнительную информацию можно получить в бесплатной справочной службе Агентства по телефону 8(727) 244-95-00.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе копии приказа Председателя Агентства или лица, его замещающего, о возмещении затрат на аудит эмитента финансовых инструментов, допущенного на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы (далее - возмещение эмитенту затрат на аудит). Возмещение эмитенту затрат на аудит производится в размере не превышающем 12000 (двенадцать тысяч) месячных расчетных показателей.
В случаях, предусмотренных пунктом 16 настоящего Стандарта, эмитенту выдается мотивированный ответ о причине отказа в государственной услуге в течение трех рабочих дней с момента выявления оснований для отказа в государственной услуге.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының пайызы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер пайызы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың пайызы (үлесі)
100%
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы 4 наурыздағы
№ 932 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
«Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары
эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2011.01.31 № 1145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 8) тармақшасы және «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 мамырдағы № 523 қаулысы (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы) негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында, Агенттік ғимаратының дәлізінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады. Қосымша ақпаратты Агенттіктің тегін анықтама қызметінде 8(727) 244-95-00 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің аяқталу нысаны эмитентке аудитке жұмсалған шығындарды өтеу (бұдан әрі - аудитке жұмсалған шығындарды өтеу) туралы қағаз жеткізгіштегі Агенттік төрағасының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығының көшірмесін беру болып табылады. Эмитенттің аудитке жұмсалған шығындарды өтеу 12000 (он екі мың) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде жүргізіледі.
Осы Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелерді анықтау кезінен бастап үш жұмыс күні ішінде эмитентке бас тартудың себептері көрсетіле отырып, жазбаша түрде дәледі жауап беріледі.

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам - эмитентам финансовых инструментов, ранее не проводившим аудит финансовой отчетности и осуществившим размещение финансовых инструментов на специальной торговой площадке регионального финансового центра города Алматы (далее - эмитент).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги составляет пятнадцать рабочих дней с момента представления заявления с приложением документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания при сдаче документов, при получении результатов государственной услуги 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Агентства: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Местом оказания государственной услуги является кабинет № 107, расположенный на первом этаже здания Агентства, функционирующий в соответствии с графиком работы Агентства. Местом ожидания является холл Агентства, в котором расположены стол, стойка с образцами необходимых документов и кресла для ожидания, предусмотрены условия для обслуживания людей с ограниченными физическими возможностями, вход в здание Агентства оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляются следующие документы:
заявление на возмещение затрат на аудит по форме, установленной постановлением Правительства Республики Казахстан;
копия договора с аудиторской организацией на проведение аудита финансовой отчетности;
оригинал и копия документа, подтверждающего факт оплаты расходов на аудит (после проверки достоверности копии документа оригинал возвращается эмитенту);
документы, подтверждающие соответствие аудиторской организации квалификационным требованиям, предъявляемым к аудиторским организациям, установленным Агентством для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку финансового центра;
копия проспекта выпуска финансовых инструментов эмитента, а также изменения и дополнения в проспект выпуска при их наличии;
письменное подтверждение аудиторской организации о ее неаффилиированности с эмитентом, кроме того, для аудиторской организации - резидента Республики Казахстан об отсутствии у аудиторской организации ограничений прав на проведение аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
нотариально заверенная копия аудиторского отчета финансовой отчетности, составленной в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;
нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации выпуска ценных бумаг;
копии биржевых свидетельств;
письменное подтверждение центрального депозитария;
доверенность на право предоставления и получения документов.
Копии документов, указанных в настоящем пункте, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписями должностных лиц и печатью эмитента на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.

6. Мемлекеттік қызмет бұрын қаржылық есептілік аудитін жүргізбеген және қаржы құралдарын Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңында орналастыруды жүзеге асырған қаржы құралдарының эмитенттері - заңды тұлғаларға (бұдан әрі - эмитент) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш тапсырған күннен бастап он бес жұмыс күні болып табылады;
2) құжаттарды өткізу, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу кезінде күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттіктің жұмыс уақыты: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен бекітілген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс). Мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жедел қызметсіз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орны Агенттік ғимаратының бірінші қабатында орналасқан, Агенттіктің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс істейтін № 107 кабинет болып табылады. Қажетті құжаттардың үлгілері бар тұғыр, күту үшін үстел және орындықтары бар Агенттіктің дәлізі күту орны болып табылады, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, Агенттіктің кіре беріс жерінде пандус орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
аудитке жұмсалған шығындарды өтеуге Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысымен белгіленген нысандағы өтініш;
аудиторлық ұйыммен қаржылық есептілігінің аудитін жүргізуге жасалған шарттың көшірмесі;
аудитке жұмсалған шығындардың төленгендігі фактісін куәландыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі (құжат көшірмесінің шынайылығы тексерілгеннен кейін түпнұсқа эмитентке қайтарылады);
аудиторлық ұйымның қаржы орталығының арнайы сауда алаңына қаржы құралдарын жіберу үшін аудиторлық ұйымдарға қойылатын Агенттік белгілеген біліктілік талаптарына сәйкестігін куәландыратын құжаттар;
эмитенттің қаржылық құралдарының шығарылымы проспектісінің көшірмесі, сондай-ақ олар бар болған жағдайда шығарылым проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар;
аудиторлық ұйымның эмитентпен аффилиирленбегені туралы, сонымен қатар аудиторлық ұйым - Қазақстан Республикасының резиденті үшін Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес аудиторлық ұйымның аудит жүргізу құқығының шектеулерінің жоқтығы туралы жазбаша растау қағазы;
халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған қаржылық есептілігінің аудиторлық есебінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
биржалық куәліктердің көшірмелері;
орталық депозитарийдің жазбаша растау қағазы;
құжаттарды беру және алу құқығына сенімхат.
Осы тармақта көрсетілген, бірнеше парақтан тұратын құжаттардың көшірмелері нөмірленіп, тігіліп және соңғы бетінің сырт жағында, ішінара тігілген беттері көрсетіле отырып, тігіс түйініне желімделген жапсырманың үстіне эмитенттің лауазымды адамдарының қолымен және мөрімен куәландырылып ұсынылады.

12. Образец заявления размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz либо его можно получить в Агентстве (кабинет № 107).
13. Прием документов осуществляется экспертом уполномоченного структурного подразделения в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 103.
14. При сдаче документов эмитенту выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20.
15. Копия приказа Председателя Агентства о возмещении эмитенту затрат на аудит выдается руководителю либо представителю (по доверенности) эмитента в течение трех рабочих дней со дня подписания приказа по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 107 либо направляется по почте.
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
отсутствие одного из документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Стандарта;
несоблюдение требований тринадцатого абзаца пункта 11 настоящего Стандарта;
несоответствие представленных документов законодательству Республики Казахстан.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности государственные служащие Агентства, оформляющие государственную услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, быть вежливыми и корректными;
2) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
3) обеспечивать сохранность документов, которые потребитель не получил в установленные сроки;
4) не допускать использования конфиденциальной информации потребителя государственной услуги в личных целях.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги эмитенту измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются соответствующим приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Для получения разъяснения о порядке обжалования действий (бездействия) государственных служащих Агентства, оформляющих государственную услугу, помощи в подготовке жалобы потребитель может обратиться по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 105, к начальнику управления государственных услуг Департамента регистрации Агентства, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.
21. В случае несогласия с результатом оказания государственной услуги, жалоба подается в Агентство на имя Председателя Агентства в соответствии с графиком работы, указанным в пункте 9 настоящего Стандарта, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.

12. Өтініштің үлгісі Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған немесе оны Агенттікте (№ 107-кабинетте) алуға болады.
13. Құжаттарды қабылдауды уәкілетті құрылымдық бөлімшенің сарапшысы Агенттік ғимаратында мына мекенжай бойынша жүргізеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 103 кабинет.
14. Құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметтің тұтынушысына Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі.
15. Эмитент басшысына немесе оның өкіліне (сенімхат бойынша) эмитентке аудитке жұмсалған шығындарды өтеу туралы Агенттік төрағасы бұйрығының көшірмесін беру үшін үш жұмыс күні ішінде мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 107 кабинет.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемелері мыналар болып табылады:
осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың бірінің болмауы;
осы Стандарттың 11-тармағының он үшінші абзацы талаптарының сақталмауы;
ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік
қызметшілері өз қызметінде:
1) қарапайымдылық танытып, өз лауазымын асыра көрсетпеуі және пайдаланбауы, сыпайы да әдепті болуы;
2) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен әбігерлік көріністеріне жол бермеуі, құжаттар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдауы;
3) белгіленген мерзімде тұтынушы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуі;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушының жабық ақпаратын жеке мақсаттарға пайдалануға жол бермеуі тиіс.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Агенттік төрағасының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы түсініктемені алу үшін, шағымды дайындауға көмек алу үшін тұтынушы мына мекенжайға хабарласа алады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 105 кабинет, Агенттіктің Тіркеу департаментінің мемлекеттік қызмет көрсету басқармасының бастығы, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.
21. Егер мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда шағымды Агенттік төрағасының атына, осы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес түсіреді, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181.
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 15 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы".
4. Настоящий Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещен в Интернет-ресурсе Агентства - www.rfca.gov.kz, в холле здания Агентства, а также опубликован в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Дополнительную информацию можно получить в бесплатной справочной службе Агентства по телефону 8(727) 244-95-00.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном и электронном носителях участнику регионального финансового центра города Алматы (далее - участник финансового центра) перевода документации для представления в государственные органы.
В случае, предусмотренном пунктом 16 настоящего Стандарта, участнику финансового центра в письменной форме выдается мотивированный ответ об отказе в государственной услуге.
6. Государственная услуга оказывается участникам финансового центра.
7. Срок оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги составляет семь рабочих дней с момента подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания при сдаче документов, при получении результатов государственной услуги 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Агентства: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.00 часов (перерыв с 13.00 до 14.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Местом оказания государственной услуги является кабинет № 203, расположенный на втором этаже здания Агентства, функционирующий в соответствии с графиком работы Агентства. Местом ожидания является холл Агентства, в котором расположены стол, стойка с образцами необходимых документов и кресла для ожидания, предусмотрены условия для обслуживания людей с ограниченными физическими возможностями, вход в здание Агентства оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляется произвольной формы заявление, подписанное уполномоченным лицом, заверенное печатью участника финансового центра, в котором отражаются следующие сведения:
наименование, место нахождения и контактные телефоны участника финансового центра;
наименование государственного органа, в который будет представлена переведенная документация;
язык, на который (государственный и (или) русский) требуется перевод представленной на английском языке документации;
количество страниц в приложении.

1. Жалпы ереже
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Агенттіктің www.rfca.gov.kz интернет-ресурсында, Агенттік ғимаратының дәлізінде, сонымен қатар Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастырылады. Қосымша ақпаратты Агенттіктің тегін анықтама қызметінде 8(727) 244-95-00 телефоны арқылы алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны қаржы орталығының қатысушысына (бұдан әрі - қаржы орталығының қатысушысы) мемлекеттік органдарға беру үшін қағаз және электронды жеткізгіштегі құжаттама аудармасын беру болып табылады.
Осы Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайда қаржы орталығының қатысушысына мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша нысанда дәлелді жауап беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет қаржы орталығының қатысушыларына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі өтініш берген күннен бастап жеті жұмыс күні болып табылады;
2) құжаттарды өткізу кезінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу кезінде күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттіктің жұмыс уақыты: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен бекітілген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзіліс). Мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жедел қызметсіз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орны Агенттік ғимаратының екінші қабатында орналасқан, Агенттіктің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс істейтін № 203 кабинет болып табылады. Қажетті құжаттардың үлгілері бар тұғыр, күту үшін үстел және орындықтары бар Агенттіктің дәлізі күту орны болып табылады, дене мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, Агенттіктің кіре беріс жерінде пандус орнатылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қаржы орталығының қатысушысы еркін нысанда лауазымды тұлғаның қолы қойылған, қаржы орталығы қатысушысының мөрі басылған мынадай мәліметтері бар өтініш береді:
қаржы орталығы қатысушысының атауы, орналасқан мекенжайы және байланыс телефондары;
аударылған құжаттама берілетін мемлекеттік органның атауы;
ағылшын тілінде ұсынылған құжаттардың аударылуы қажет етілетін тіл (мемлекеттік және (немесе) орыс тілі);
қосымшадағы беттер саны.

12. К заявлению прилагается на бумажном и электронном носителях подлежащая переводу документация, соответствующая следующим параметрам:
язык - английский;
шрифт - Times New Roman;
размер шрифта - 14.
13. Прием документов осуществляется экспертом уполномоченного структурного подразделения в здании Агентства по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 103.
14. При сдаче документов участнику финансового центра выдается талон по форме, установленной Правилами учета обращений физических и юридических лиц, утвержденными приказом Генерального прокурора от 30 мая 2007 года № 20.
15. Переведенная документация на бумажном и электронном носителях выдается представителю участника финансового центра по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 203 либо направляется по почте.
16. Представление документации, подлежащей переводу, в не государственные органы является основанием для отказа в государственной услуге.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности государственные служащие Агентства, оформляющие государственную услугу, должны:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, быть вежливыми и корректными;
2) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
3) обеспечивать сохранность документов, которые участник финансового центра не получил в установленные сроки;
4) не допускать использования конфиденциальной информации участника финансового центра в личных целях.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги ежегодно утверждаются соответствующим приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Для получения разъяснения о порядке обжалования действий (бездействия) государственных служащих Агентства, оформляющих государственную услугу, помощи в подготовке жалобы потребитель может обратиться по адресу: город Алматы, улица Д. Кунаева, 181, кабинет № 200, к начальнику управления организационного и кадрового обеспечения Административно-финансового департамента Агентства, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.
21. В случае несогласия с результатом оказания государственной услуги, жалоба подается в Агентство на имя Председателя Агентства в соответствии с графиком работы, указанным в пункте 9 настоящего Стандарта, номер телефона: 8(727) 244-95-00, адрес электронной почты: office@rfca.gov.kz.

12. Өтінішке аударуға жататын қағаз және электронды жеткізгіштегі мына өлшемдерге сай құжаттама беріледі:
тілі - ағылшын;
қарпі - Times New Roman;
қаріп мөлшері - 14.
13. Құжаттарды қабылдауды уәкілетті құрылымдық бөлімшенің сарапшысы Агенттік ғимаратында мына мекенжай бойынша жүргізеді: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 103 кабинет.
14. Құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметтің тұтынушысына Бас прокурордың 2007 жылғы 30 мамырдағы № 20 бұйрығымен бекітілген Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесінде көрсетілген нысандағы талон беріледі.
15. Қаржы орталығының қатысушысына қағаздағы және электронды жеткізгіштегі аударылған құжаттаманы беру мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 203 кабинет не өтініш берушінің өтінішінде көрсетілген мекенжай бойынша пошта арқылы жіберіледі.
16. Аударуға жататын, бірақ мемлекеттік органдарға беруге арналмаған құжаттаманың ұсынылуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілері өз қызметінде:
1) қарапайымдылық танытып, өз лауазымын асыра көрсетпеуі және пайдаланбауы, сыпайы да әдепті болуы;
2) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен әбігерлік
көріністеріне жол бермеуі, құжаттар бойынша белгіленген мерзімде
қажетті шаралар қабылдауы;
3) белгіленген мерзімде қаржы орталығының қатысушысы алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуі;
4) қаржы орталығының қатысушысының жабық ақпаратын жеке мақсаттарға пайдалануға жол бермеуі тиіс.
4. Жұмыстың нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы Стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтің сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Агенттік төрағасының тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Агенттіктің мемлекеттік қызметті ресімдейтін мемлекеттік қызметшілерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы түсініктемені алу үшін, шағымды дайындауға көмек алу үшін тұтынушы мына мекенжайға хабарласа алады: Алматы қаласы, Д. Қонаев көшесі, 181, № 200 кабинет, Агенттіктің Әкімшілік-қаржы департаментінің ұйымдастыру және кадрлық қамтамасыз ету басқармасының бастығы, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.
21. Егер мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда шағымды Агенттік төрағасының атына, осы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес түсіреді, телефон нөмірі: 8(727) 244-95-00, электрондық поштасының мекенжайы: office@rfca.gov.kz.