О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2012 года № 292 "О проведении внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 331. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 191
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 08.02.2016 № 191.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2012 года № 292 «О проведении внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан» следующие изменения:
1) в Правилах проведения внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан, утвержденных названным Указом:
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3) сдача установленных нормативов по физической, боевой и служебной подготовке с учетом специфики деятельности соответствующего правоохранительного органа, а также прохождение тестирования на психологическую устойчивость;»;
части первую и вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
«7. Составы центральных аттестационных комиссий правоохранительных органов утверждаются их первым руководителем по согласованию с председателем Комиссии.
Составы региональных аттестационных комиссий утверждаются руководителем правоохранительного органа или уполномоченным руководителем правоохранительного органа по согласованию с председателем Комиссии.»;
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
«14. Порядок прохождения тестирования по определению психологической устойчивости, сдачи нормативов по физической, боевой и служебной подготовке, а также прохождения тестирования, тестовые задания и пороговые значения для категорий должностей определяются руководителем правоохранительного органа.»;
2) в Плане мероприятий по проведению внеочередной аттестации сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
графу 5 строки, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
«Мынбай Д.К., Даулбаев А.К., Тусупбеков Р.Т., Касымов К.Н., Жамишев Б.Б., Божко В.К., Тажин М.М., Шпекбаев А.Ж.»;
графу 4 строки, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
«создание рубрики, доклад председателю ВАК»;
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
«7.
Разработка и осуществление
мер по контролю за ходом
проведения тестирования на
знание законодательства
Республики Казахстан и
логическое мышление лиц,
подлежащих аттестации:
Высшей аттестационной
комиссией
до 21 мая
2012 года
план мероприятий,
информация
председателю ВАК
Байменов A.M.
Дауешов М.Е.
Центральными и региональными
аттестационными комиссиями
постоянно,
согласно
графику
госоргана
план
мероприятий,
информация
председателю ВАК
Шпекбаев А.Ж.
Даулбаев А.К.
Тусупбеков Р.Т.
Касымов К.Н.
Жамишев Б.Б.
Божко В.К.
»;

"Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 сәуірдегі № 292 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 331 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 8 ақпандағы № 191 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 08.02.2016 № 191 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 8 сәуірдегі № 292 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу қағидаларында:
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) тиісті құқық қорғау органы қызметінің ерекшеліктерін ескере отырып, дене шынықтыру, жауынгерлік және қызметтік даярлық бойынша белгіленген нормативтерді тапсыруды, сондай-ақ психологиялық орнықтылығына тестілеуден өтуді;»;
7-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Құқық қорғау органдарының орталық аттестаттау комиссияларының құрамын Комиссия төрағасымен келісім бойынша олардың бірінші басшысы бекітеді.
Өңірлік аттестаттау комиссияларының құрамын құқық қорғау органының басшысы немесе Комиссия төрағасымен келісім бойынша құқық қорғау органының уәкілетті басшысы бекітеді.»;
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеуден өту, дене шынықтыру, жауынгерлік және қызметтік даярлық бойынша белгіленген нормативтерді тапсыру, сондай-ақ тестілеуден өткізу тәртібін, тест тапсырмаларын және лауазымдар санаттары үшін шекті мәндерді құқық қорғау органының басшысы айқындайды.»;
2) аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі іc-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Д.Қ. Мыңбай, А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков, Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев. В.К. Божко, М.М. Тәжин, А.Ж. Шпекбаев»;
реттік нөмірі 4-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«айдар ашу, ЖАК төрағасына баяндау»;
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«7.
Аттестатталуға тиіс адамдардың Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін тестілеуді өткізу барысына бақылау жөніндегі шараларды әзірлеу және жүзеге асыру:
»;
Жоғары аттестаттау комиссиясы
2012 жылғы 21 мамырға дейін
Іс-шаралар жоспары, ЖАК төрағасына ақпарат
О.М. Бәйменов, М.Е. Дәуешов
Орталық және өңірлік аттестаттау комиссиялары
Мемлекеттік органның кестесіне сәйкес, ұдайы
Іс-шаралар жоспары, ЖАК төрағасына ақпарат
А.Ж. Шпекбаев, А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков, Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев, В.К. Божко

графу 4 строки, порядковый помер 8, изложить в следующей редакции:
«план мероприятий, информация председателю ВАК»;
строки, порядковые номера 10 и 11, изложить в следующей редакции:
«10.
Разработка и утверждение
Плана работы ВАК на основе
предложений членов ВАК
до 25 мая
2012 года
план работы,
утвержденный
председателем ВАК
Шпекбаев А.Ж.
11.
Создание рабочей группы
по обеспечению деятельности
Премьер-Министра - председателя
ВАК, утверждение ее состава
и положения
до 25 мая
2012 года
распоряжение
Премьер-Министра
Канцелярия
Премьер-Министра
»;
Строку, порядковый номер 13, исключить;
графы 3 и 4 строки, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"до 15 мая 2012 года",
"график, утвержденный председателем ВАК";
строку, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
«16.
Проведение проверочных
мероприятий в отношении
лиц, подлежащих аттестации
ВАК, и представление
государственными органами
информации в рабочий орган
ВАК
до 15 мая
2012 года,
постоянно,
на период
проведения ВАК
запросы в
государственные
органы, информация
государственных
органов в рабочий
орган ВАК
Даулбаев А.К.,
Абыкаев Н.А.,
Жанкулиев А.К.,
Тусупбеков Р.Т.,
Касымов К.Н.,
Казыханов Е.Х.,
Жамишев Б.Б.,
Имашев Б.М.,
Шпекбаев А.Ж.
»;
графы 3 и 4 строк, порядковые номера 18 и 19, изложить в следующей редакции:
«до 18 мая 2012 года»,
«график, отчет председателю ВАК»;
графу 3 строк, порядковые номера 20 и 21, изложить в следующей редакции:
«до 12 июня 2012 года»;
графы 2 и 3 строки, порядковый номер 22, изложить в следующей редакции:
«Организация проведения тестирования по определению психологической устойчивости аттестуемых лиц»,
«до 14 июня 2012 года»;
графы 2 и 5 строки, порядковый номер 23, изложить в следующей редакции:
«Подготовка материалов к заседанию ВАК (формирование списков, постановочных вопросов, обобщение информации о результатах тестирования, сдачи нормативов, проверочных мероприятий, тестирования по определению психологической устойчивости)»,
«Даулбаев А.К., Тусупбеков Р.Т., Касымов К.Н., Жамишев Б.Б., Божко В.К., Тажин М.М., Шпекбаев А.Ж.»:
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
«24.
Проведение ВАК собеседования
с: кандидатами в центральные
аттестационные комиссии,
руководителями
территориальных подразделений
правоохранительных органов и
их заместителями;
до 25 июня
2012 года
протоколы
Шпекбаев А.Ж.,
Даулбаев А.К.,
Тусупбеков Р.Т.,
Касымов К.Н.,
Жамишев Б.Б.,
Божко В.К.
»;
заместителями руководителей
правоохранительных органов,
руководителям и ведомств и
их заместителями,
руководителями ведомственных
высших учебных заведений
правоохранительных органов;
до 25 июня
2012 года
руководителями структурных
подразделений центральных
аппаратов правоохранительных
органов
до 25 июня
2012 года
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
«27.
Разработка и рассмотрение
на заседании ВАК методических
рекомендаций по проведению
внеочередной аттестации
проводимой центральными и
региональными аттестационными
комиссиями
до 25 мая
2012 года
приказы,
протокол
ВАК
Даулбаев А.К.
Тусупбеков Р.Т.
Касымов К.Н.
Жамишев Б.Б.
Божко В.К.
Шпекбаев А.Ж.
»;

реттік нөмірі 8-жолдың 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Іс-шаралар жоспары, ЖАК төрағасына ақпарат»;
реттік нөмірі 10 және 11-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«10.
ЖАК мүшелерінің ұсыныстары негізінде ЖАК жұмысының жоспарын әзірлеу және бекіту
2012 жылғы 25 мамырға дейін
ЖАК төрағасы бекіткен жұмыс жоспары
А.Ж. Шпекбаев
11.
Премьер-Министрдің - ЖАК төрағасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс тобын құру, оның құрамын және ережесін бекіту
2012 жылғы 25 мамырға дейін
Премьер-Министр өкімі
Премьер-Министр Кеңсесі
»;
реттік нөмірі 13-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 15-жолдың 3 және 4-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылғы 15 мамырға дейін»,
«ЖАК төрағасы бекіткен кесте»;
реттік нөмірі 16-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«16.
ЖАК аттестаттауға тиіс адамдарға қатысты тексеру іс-шараларын өткізу және мемлекеттік органдардың ЖАК- тың жұмыс органына ақпарат беруі:
2012 жылғы 15 мамырға дейін, ЖАК өткізу кезеңінде ұдайы
Мемлекеттік органдарға сауалдар, мемлекеттік органдардың ЖАК-тың жұмыс органына ақпараты
А.Қ. Дауылбаев, Н.Ә. Әбіқаев, А.Қ. Жанқұлиев, Р.Т. Түсіпбеков, Қ.Н. Қасымов, Е.Х. Қазыханов, Б.Б. Жәмішев, Б.М. Имашев, А.Ж. Шпекбаев
»;
реттік нөмірлері 18 және 19-жолдардың 3 және 4-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылғы 18 мамырға дейін»,
«кесте, ЖАК төрағасына есеп»;
реттік нөмірі 20 және 21-жолдардың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылғы 12 маусымға дейін»;
реттік нөмірі 22-жолдың 2 және 3-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«Аттестатталатын адамдардың психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеуді өткізуді ұйымдастыру»,
«2012 жылғы 14 маусымға дейін»;
реттік нөмірі 23-жолдың 2 және 5-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАК отырысына материалдарды дайындау (тізімдерді, қойылатын сұрақтарды қалыптастыру, тестілеудің, нормативтерді тапсырудың тексеру іс-шараларының, психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеудің нәтижелері туралы ақпаратты қорыту)»,
«А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков, Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев, В.К. Божко, М.М. Тәжин, А.Ж. Шпекбаев»;
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«24.
ЖАК-тың: орталық  аттестаттау комиссиясына кандидаттармен, құқық қорғау органдары аумақтық бөлімшелерінің басшыларымен және олардың орынбасарларымен; құқық қорғау органдары басшыларының орынбасарларымен ведомстволардың басшыларымен және олардың орынбасарларымен, құқық қорғау органдарының ведомстволық жоғары оқу орындарының басшыларымен; құқық қорғау органдары орталық аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің басшыларымен әңгімелесу өткізуі
2012 жылғы 25 маусымға дейін
2012 жылғы 25 маусымға дейін
2012 жылғы 25 маусымға дейін
хаттамалар
А.Ж. Шпекбаев, А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков, Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев, В.К. Божко
»;
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«27.
Орталық және өңірлік аттестаттау комиссиялары өткізетін кезектен тыс аттестаттауды өткізу бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және ЖАК отырысында қарау
2012 жылғы 25 мамырға дейін
Бұйрықтар, ЖАК хаттамасы
А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков,
Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев,
В.К. Божко,
А.Ж. Шпекбаев
»;

строки, порядковые номера 29 и 30, изложить в следующей редакции:
«29.
Составление графика проведения
тестирования на знание
законодательства Республики
Казахстан и логическое мышление
и представление в рабочий орган
ВАК"
до 20 мая
2012 года
график
Даулбаев А.К.
Тусупбеков Р.Т.
Касымов К.Н.
Жамишев Б.Б.
Божко В.К.
Шпекбаев А.Ж.
30.
Составление графика принятия
нормативов по боевой, служебной
и физической подготовке и
представление в рабочий орган ВАК
до 20 мая
2012 года
график
Тусупбеков Р.Т.
Касымов К.Н.
Жамишев Б.Б.
Божко В.К.
Шпекбаев А.Ж.
»;
графу 2 строки, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
«Проведение тестирования аттестуемых лиц по определению психологической устойчивости»;
графы 2 и 3 строки, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
«Формирование и согласование с председателем ВАК состава центральных аттестационных комиссий»,
«до 20 июня 2012 года»;
графу 2 строки, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
«Подготовка материалов к заседаниям аттестационных комиссий (формирование списков, постановочных вопросов, обобщение информации о результатах тестирования, сдачи нормативов, проверочных мероприятий, тестирования по определению психологической устойчивости)»;
графу 2 строки, порядковый помер 38, изложить в следующей редакции:
«Представление госорганами председателю ВАК информации об итогах аттестации, проведенной Центральной аттестационной комиссией»;
графу 3 строк, порядковые номера 39 и 43, изложить в следующей редакции:
«до 25 мая 2012 года»,
«июль - до 30 октября 2012 года»;
графу 2 строки, порядковый номер 45, изложить в следующей редакции:
«Проведение тестирования аттестуемых лиц по определению психологической устойчивости»;
графы 2 и 3 строки, порядковый номер 46, изложить в следующей редакции:
«Формирование и согласование с председателем ВАК состава региональных аттестационных комиссий»,
«до 20 июля 2012 года»;
графу 2 строки, порядковый номер 47, изложить в следующей редакции:
«Подготовка материалов к заседаниям аттестационных комиссий (формирование списков, постановочных вопросов, обобщение информации о результатах тестирования, сдачи нормативов, проверочных мероприятий, тестирования по определению психологической устойчивости)»;
графы 2 и 4 строки, порядковый номер 50, изложить в следующей редакции:
«Отчеты правоохранительных органов председателю ВАК об итогах проведенной внеочередной аттестации»,
«информация председателю ВАК»;
строку, порядковый номер 51, изложить в следующей редакции:
«51.
Рассмотрение отчета
рабочего органа ВАК об
итогах внеочередной
аттестации сотрудников
правоохранительных органов
Республики Казахстан
до 15
декабря
2012 года
отчет рабочего
органа перед
ВАК, протокол
ВАК
Шпекбаев А.Ж.
Подготовка рабочим органом
и членами ВАК проекта
доклада председателя ВАК
Главе государства
до 25
декабря
2012 года
проект доклада
Тажин М.М,
Донаков Т.С.,
Касымбеков М.Б.,
Даулбаев А.К..
Тусупбеков Р.Т.,
Касымов К.Н.,
Жамишев Б.Б.,
Божко В.К.,
Шпекбаев А.Ж
».

реттік нөмірлері 29 және 30-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«29.
Қазақстан Республикасының заңнамасын білу және логикалық ойлау қабілеті тұрғысынан тестілеу өткізу кестесін жасау және ЖАК-тың жұмыс органына ұсыну
2012 жылғы 20 мамырға дейін
кесте
А.Қ. Дауылбаев, Р.Т. Түсіпбеков,
Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев,
В.К. Божко,
А.Ж. Шпекбаев
30.
Дене шынықтыру, жауынгерлік және қызметтік даярлығы бойынша нормативтер қабылдау кестесін жасау және ЖАК-тың жұмыс органына ұсыну
2012 жылғы 20 мамырға дейін
кесте
Р.Т. Түсіпбеков,
Қ.Н. Қасымов, Б.Б. Жәмішев,
В.К. Божко,
А.Ж. Шпекбаев
»;
реттік нөмірі 34-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Аттестатталатын адамдардың психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеу өткізу»;
реттік нөмірі 35-жолдың 2 және 3-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«Орталық аттестаттау комиссияларының құрамын қалыптастыру және ЖАК төрағасымен келісу»;
«2012 жылғы 20 маусымға дейін»;
реттік нөмірі 36-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАК отырысына материалдар дайындау (тізімдерді, қойылатын мәселелерді қалыптастыру, тестілеудің, нормативтерді тапсырудың, тексеру іс-шараларының, психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеудің нәтижелері туралы ақпаратты қорыту)»;
реттік нөмірі 38-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік органдардың Орталық аттестаттау комиссиясы өткізген аттестаттау қорытындысы туралы ақпаратты ЖАК төрағасына ұсынуы»;
реттік нөмірі 39 және 43-жолдардың 3-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2012 жылғы 25 мамырға дейін»,
«2012 жылғы шілде - 30 қазанға дейін»;
реттік нөмірі 45-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Аттестатталатын адамдардың психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеу өткізуді ұйымдастыру»;
реттік нөмірі 46-жолдың 2 және 3-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«Өңірлік аттестаттау комиссияларының құрамын қалыптастыру және ЖАК төрағасымен келісу»;
«2012 жылғы 20 шілдеге дейін»;
реттік нөмірі 47-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАК отырысына материалдар дайындау (тізімдерді, қойылатын мәселелерді қалыптастыру, тестілеудің, нормативтерді тапсырудың, тексеру іс-шараларының, психологиялық орнықтылығын айқындау бойынша тестілеудің нәтижелері туралы ақпаратты қорыту)»;
реттік нөмірі 50-жолдың 2 және 4-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАК төрағасына кезектен тыс аттестаттауды өткізу қорытындысы туралы құқық қорғау органдарының есептері»,
«ЖАК төрағасына ақпарат»;
реттік нөмірі 51-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«51.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттау қорытындысы туралы ЖАК жұмыс органының есептерін қарау
2012 жылғы 15 желтоқсанға дейін
ЖАК алдындағы жұмыс органының есебі, ЖАК хаттамасы
А.Ж. Шпекбаев
Жұмыс органының және ЖАК мүшелерінің Мемлекет басшысына ЖАК төрағасы баяндамасының жобасын дайындауы
2012 жылғы 25 желтоқсанға дейін
баяндама жобасы
М.М. Тәжин,
Т.С. Донақов,
М.Б. Қасымбеков,
А.Қ. Дауылбаев,
Р.Т. Түсіпбеков,
Қ.Н. Қасымов,
Б.Б. Жәмішев,
В.К. Божко,
А.Ж. Шпекбаев
».

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев