О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года "Стратегия "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства"
Указ Президента Республики Казахстан от 18 декабря 2012 года № 449
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года «Стратегия «Казахстан-2050»: новый политический курс состоявшегося государства» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года «Стратегия «Казахстан-2050»: новый политический курс состоявшегося государства» (далее — Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года «Стратегия «Казахстан-2050»: новый политический курс состоявшегося государства»;
2) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 декабря 2012 года № 449
Общенациональный план мероприятий
по реализации Послания Главы государства народу Казахстана
от 14 декабря 2012 года «Стратегия «Казахстан - 2050»:
новый политический курс состоявшегося государства»
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
Стратегия Казахстан-2050 - новый политический курс для нового Казахстана
в быстро меняющихся исторических условиях
1.
Разработать Концепцию по вхождению Казахстана в число 30-ти самых развитых государств мира, включающую такие меры, как:
1) развитие производства
альтернативных и возобновляемых видов энергии, на которые к 2050 году должно приходиться не менее половины всего совокупного энергопотребления;

Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы "Қазақстан-2050" стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 18 желтоқсандағы № 449 Жарлығы
Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауының ережелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүйелі негізде жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге, жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 449 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы
«Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа
саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру
жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
«Қазақстан - 2050» стратегиясы - жедел өзгермелі тарихи жағдайдағы жаңа Қазақстанның жаңа саяси бағыты
1.
Қазақстанның әлемнің ең дамыған 30 мемлекетінің қатарына кіруі жөнінде тұжырымдама әзірлеу, ол мынадай шараларды қамтиды:
1) энергияның 2050 жылға қарай барлық жиынтық энергия тұтынудың кемінде жартысы келуі тиіс баламалы және жаңартылатын түрлерінің өндірісін дамыту;

2) разработка детального плана следующей фазы индустриализации, включая сценарий развития перспективных технологических направлений, в целях увеличения в два раза к 2025 году и три раза к 2040 году доли несырьевого экспорта в общем объеме экспорта путем:
полного обновления к 2050 году отечественных производственных активов в соответствии с самыми новейшими технологическимистандартами;
разработки стратегии формирования новых рыночных ниш для отечественных производителей в самых конкурентоспособных отраслях;
развития новых производств с
упором на расширение несырьевого сектора, ориентированного на экспорт;
3) расширение к 2030 году ниши на мировом рынке космических услуг и завершение формирования
полноценной космической отрасли;
4) развитие двух ведущих
инновационных кластеров - Назарбаев Университета и Парка
инновационных технологий в
целях ускоренного перехода к низкоуглеродной экономике;
5) обеспечение роста доли малого и среднего бизнеса в экономике к 2030 году не менее чем в 2 раза;
6) увеличение объема транзитных перевозок через Казахстан к 2020 году - в 2 раза, а к 2050 году в 10 раз к уровню 2012 года;
7) увеличение к 2050 году доли продукции сельского хозяйства в ВВП в 5 раз
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, Совет по конкурентоспособности
при Правительстве
Республики Казахстан
координатор:
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Ахметов С.Н.
сентябрь
2013 года
2.
Скорректировать стратегические планы государственных органов с
учетом положений «Стратегии «Казахстан - 2050». Новый политический курс состоявшегося
государства».
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, государственные
органы
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
апрель
2013 года
Провести ревизию всех действующих документов системы государственного планирования (далее - СПД) и при разработке новых обеспечить интеграцию
основных положений действующих с последующей постановкой на утрату
ноябрь
2013 года
Первое направление.
Экономическая политика нового курса - всеобъемлющий экономический прагматизм на принципах прибыльности, возврата от инвестиций и конкурентоспособности
3.
Внести предложения по внедрению современных инструментов менеджмента и принципов корпоративного управления в государственном секторе
доклад Главе
государства
МЭРТ, АДГС, МФ, МОН
координатор:
заместитель Руководителя Администрации
Президента Республики
Казахстан Байбек Б.К.
март
2013 года
4.
Разработать комплекс мер по
привлечению лучших иностранных специалистов для реализации новой экономической политики с
обязательным обучением отечественных кадров
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МИНТ, МНГ,
МОН, МТЗСН, МСХ, МИД,
АО «ФНБ «Самрук -
Казына», акимы г.г.
Астаны, Алматы,
областей
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Министр индустрии и
новых технологий
Республики Казахстан
Исекешев А.О.
май
2013 года
5.
Принять Концепцию новой бюджетной политики, направленную на использование бюджетных ресурсов в пределах возможностей и сокращение дефицита государственного бюджета, обеспечение бережного и продуманного бюджетно-финансового процесса, инвестирование бюджетных средств и средств Национального фонда в продуктивные стратегические общенациональные проекты с точки зрения долгосрочной перспективы с применением жесткой системы отбора
нормативные
правовые акты
МЭРТ, МФ, НБ, СК
координатор:
Заместитель Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
май 2013 года
6.
Провести ревизию всех действующих налоговых льгот с целью повышения их эффективности
проект Закона
МЭРТ, МФ, МЮ, НЭП
«Атамекен»
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
Сентябрь
2013 года
7.
Принять меры по либерализации
налогового и систематизации
таможенного администрирования, упростить и минимизировать налоговую отчетность с поэтапным переходом хозяйствующих субъектов на полный режим электронной отчетности
нормативные
правовые акты
МФ, МТК, МЭРТ, МЮ,
НЭП «Атамекен»
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
декабрь
2013 года
8.
Разработать комплекс стимулирующих мер (концепцию), предусматривающих внедрение:
с 2015 года практики освобождения от налогов компаний и граждан, вкладывающих средства в образование и медицинское страхование;
с 2020 года практики налогового кредитования
предложения в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, МОН, МЗ,
НЭП «Атамекен»
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
июнь
2013 года
9.
Разработать концептуально новую систему денежно-кредитной политики, направленной на:
обеспечение защиты доходов населения и удержание приемлемого для экономического роста уровня инфляции;
совершенствование регулирования финансовой системы, обеспечивающей очищение банков от проблемных кредитов;
обеспечение потребности приоритетных секторов экономики в доступных денежных ресурсах
нормативный
правовой акт
НБ, МЭРТ, МФ, МИНТ,
МСХ
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
апрель
2013 года
10.

2) мыналар:
2050 жылға қарай отандық өндіріс активтерін ең жаңа технологиялық стандарттарға сәйкес толығымен жаңарту;
отандық өндірушілер үшін ең бәсекеге қабілетті салаларда жаңа нарық тауашаларын қалыптастыру стратегиясын әзірлеу;
экспортқа бағдарланған шикізат емес секторды кеңейтуге негізделген жаңа өндірістерді дамыту арқылы экспорттың жалпы көлеміндегі шикізат емес экспорт үлесін 2025 жылға қарай екі есеге және 2040 жылға қарай үш есеге ұлғайту мақсатында перспективалық технологиялық бағыттарды дамыту сценарийін қоса алғанда, индустрияландырудың келесі кезеңінің егжей-тегжейлі жоспарын әзірлеу;
3) 2030 жылға қарай ғарыштық қызметтер көрсетудің әлемдік нарығында тауашаны кеңейту және толыққанды ғарыш саласын қалыптастыруды аяқтау;
4) төмен көмірсутекті экономикаға жедел көшу мақсатында жетекші екі инновациялық кластерді - Назарбаев Университет және Инновациялық-технологиялар паркін дамыту;
5) 2030 жылға қарай экономикадағы шағын және орта бизнес үлесінің кемінде 2 есеге өсуін қамтамасыз ету;
6) Қазақстан арқылы транзиттік тасымалдар көлемін 2012 жылдың деңгейіне қатысты 2020 жылға қарай 2 есеге, ал 2050 жылға қарай 10 есеге ұлғайту;
7) 2050 жылға қарай ЖІӨ-дегі ауыл шаруашылығы өнімінің үлесін 5 есеге ұлғайту
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы
ЭДСМ, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес
үйлестіруші: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі С.Н. Ахметов
2013 жылғы қыркүйек
2.
«Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» қағидаларын ескере отырып, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын түзету.
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің (бұдан әрі - МЖЖ) барлық қолданыстағы құжаттарына тексеру жүргізу және жаңаларын әзірлеу кезінде қолданыстағыларының негізгі ережелерінің күшін кейіннен жоя отырып, ықпалдастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЭДСМ, мемлекеттік органдар
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы сәуір
2013 жылғы қараша
Бірінші бағыт.
Жаңа бағыттың экономикалық саясаты - пайда алу, инвестициялар мен бәсекеге қабілеттіліктен қайтарым алу принципіне негізделген түгел қамтитын экономикалық прагматизм
3.
Менеджменттің қазіргі заманғы құралдары мен мемлекеттік сектордағы корпоративтік басқару қағидаттарын енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Мемлекет басшысына баяндама
ЭДСМ, МҚІА, Қаржымині, БҒМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігі Басшысының
орынбасары
Б.Қ. Байбек
2013 жылғы наурыз
4.
Отандық кадрларды міндетті түрде оқыта отырып, жаңа экономикалық саясатты іске асыру үшін үздік шетелдік мамандарды тарту жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЭДСМ, ИЖТМ, МГМ, БҒМ,
Еңбекмині, АШМ, СІМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
2013 жылғы мамыр
5.
Бюджет ресурстарын мүмкіндіктер шегінде пайдалануға және мемлекеттік бюджеттің тапшылығын азайтуға, үнемді және ойластырылған бюджеттік-қаржылық процесті қамтамасыз етуге, бюджет қаражатын және Ұлттық қор қаражатын іріктеудің қатаң жүйесін қолдана отырып, ұзақ мерзімді перспектива тұрғысынан өнімді стратегиялық жалпыұлттық жобаларға инвестициялауға бағытталған Жаңа бюджет саясатының тұжырымдамасын қабылдау
нормативтік құқықтық актілер
ЭДСМ, Қаржымині, ҰБ, ЕК
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы мамыр
6.
Салық жеңілдіктерінің тиімділігін арттыру мақсатында қолданыстағы барлық салық жеңілдіктеріне тексеру жүргізу
Заң жобасы
ЭДСМ, Қаржымині, Әділетмині, «Атамекен» ҰЭП
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы қыркүйек
7.
Салықтық ырықтандыру және кедендік әкімшілендіруді жүйелендіру жөнінде шаралар қабылдау, шаруашылық жүргізуші субъектілердің электрондық есептіліктің толық режиміне кезең-кезеңімен ауысуы арқылы салық есептілігін жеңілдету және барынша азайту
нормативтік құқықтық актілер
Қаржымині, ККМ, ЭДСМ, Әділетмині, «Атамекен» ҰЭП
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы желтоқсан
8.
Мыналарды:
2015 жылдан бастап білім мен медициналық сақтандыруға қаражат салатын компаниялар мен азаматтарды салықтардан босату практикасын;
2020 жылдан бастап салықтық кредиттеу практикасын енгізуді көздейтін ынталандыру шараларының кешенін (тұжырымдамасын) әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭДСМ, Қаржымині, БҒМ, ДСМ, «Атамекен» ҰЭП
үйлестіруші:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы маусым
9.
Мыналарға:
халықтың табысын қорғауды және экономикалық өсу үшін қолайлы инфляция деңгейін ұстауды қамтамасыз етуге;
банктерді проблемалық кредиттерден тазартуды қамтамасыз ететін қаржы жүйесін реттеуді жетілдіруге;
экономиканың басым секторларының қолжетімді ақшалай ресурстарға қажеттілігін қамтамасыз етуге бағытталған ақша-кредит саясатының түбегейлі жаңа жүйесін әзірлеу
нормативтік құқықтық акт
ҰБ, ЭДСМ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы сәуір
10

в программу «Балапан», продлить срок реализации до 2020 года, обеспечить 100 % охват детей дошкольным образованием и воспитанием и разработать новые методы дошкольного образования
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МОН, МЭРТ, МЮ, МФ,
акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
сентябрь
2013 года
54.
Начиная с 2013 - 2014 учебного года обеспечить развитие системы инженерного образования и современных технических специальностей с присвоением сертификатов международного образца
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МТСЗН, МИНТ,
МСХ, МТК, МНГ,
АДСЖКХ, НКА, акимы
гг. Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
сентябрь
2013 года
55.
Обеспечить на базе высших учебных заведений создание и развитие прикладных и научно-исследовательских подразделений, а также принятие программ по развитию научно-исследовательской
деятельности
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан Орынбаев Е.Т.
июнь
2013 года
56.
Разработать предложения по
многоступенчатой системе грантов на обучение
предложения в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МФ, МЭРТ
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
сентябрь
2013 года
57.
Законодательно закрепить обязательную производственную
практику на предприятиях, начиная со второго курса обучения в вузе
проект Закона
Республики
Казахстан
МОН, МИНТ, МТСЗН,
МФ, акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
сентябрь
2013 года
58.
Обеспечить совершенствование
методики преподавания, развитие системы электронного обучения, включая дистанционное обучение, а
также создание региональных школьных центров
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МФ, акимы гг.
Астаны,
Алматы и областей
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
июль
2013 года
59.
Принять меры по прекращению
обучения по устаревшим либо
невостребованным научным и
образовательным дисциплинам и
программам
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МЭРТ, МФ, акимы
гг. Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
май
2013 года
60.
Внести изменения в учебные планы высшего и среднего образования в части обучения практическим навыкам и квалификации, в том числе ориентированные на предпринимательство
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МЭРТ, МФ, акимы
гг. Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Орынбаев Е.Т.
июнь
2013 года
61.
Выработать предложения по
обеспечению трансферта необходимых технологий и обучения специалистов, предусмотрев меры по:
полноценной кооперации науки
и бизнеса;
определению межотраслевых секторов, где возможен трансферт технологий, создав на них спрос со стороны крупных недропользователей и нацкомпаний;
законодательному урегулированию государственно-частного партнерства в части инновационных исследований
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИНТ, МЭРТ, МОН,
МНГ, акимы
гг. Астаны, Алматы и
областей,
АОО «Назарбаев
Университет»
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр индустрии и
новых технологий
Республики Казахстан
Исекешев А.О.
март
2013 года
62.
Внести предложения по участию
казахстанских ученых в масштабных международных научно-исследовательских проектах
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МОН, МИНТ, МИД,
акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
март
2013 года
63.
Разработать дорожные карты по
формированию перспективных
национальных кластеров на базе:
Парка инновационных технологий
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Исекешев А.О.
июнь
2013 года
АОО «Назарбаев Университет»
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
64.
Провести ревизию законодательства, регулирующего вопросы авторских прав и патентов
информация в
Администрацию
Президента
МЮ, МИНТ, MOH
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Исекешев А.О.
август
2013 года
65.
Проанализировать ранее выданные патенты и зарегистрированные авторские права на предмет их возможной коммерциализации
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИНТ, МОН, МЮ, МНГ,
МСХ, МТК
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Исекешев А.О.
декабрь
2014 года
Пятое направление. Дальнейшее укрепление государственности и развитие
казахстанской демократии
66.
Разработать Концепцию внедрения государственного аудита.
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, СК
май
2013 года
Внести в Парламент Республики
Казахстан проект Закона Республики Казахстан о государственном аудите
проект Закона
Республики
Казахстан
МФ, МЭРТ, СК
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Келимбетов К.Н.
декабрь
2013 года
67.
Внедрить многоуровневую систему антикризисного реагирования со стандартными пакетами действий
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МФ, НБ
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
май
2013 года
68.
Внести проект Закона Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления, включая
выборность сельских акимов
проект Закона
Республики
Казахстан
МЭРТ, МЮ, МФ, ЦИК,
МВД, акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан Келимбетов К.Н.
до 15 апреля
2013 года
69.
Организовать проведение выборов сельских акимов
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
ЦИК, акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
Председатель ЦИК
Республики Казахстан
Турганкулов К.Т.
до сентября
2013 года
70.
Внести в Парламент Республики
Казахстан проекты Законов
Республики Казахстан:
по разграничению полномочий между органами государственного управления, укрепив местные
исполнительные органы необходимыми полномочиями;
о республиканском бюджете на
2014-2016 годы, о трансфертах
общего характера местным бюджетам на 2014-2016 годы, а также о внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс
Республики Казахстан пообеспечению местных исполнительных органов необходимой штатной численностью и бюджетными средствами, с внедрением с 2014 года нового механизма формирования местных бюджетов
проекты
законов
Республики
Казахстан
МЭРТ, МЮ, МФ, акимы
гг. Астаны, Алматы и
областей,
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Кушербаев К.Е.
координатор:
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
До 1 апреля
2013 года
До 1 сентября
2013 года
71.
Разработать проекты указов
Президента Республики Казахстан о Национальной комиссии по кадровой
политике, квалификационных
требованиях к претендентам в
корпус «А» и механизмах карьерного роста государственных служащих
проекты
указов
Президента
Республики
Казахстан
АДГС, МЭРТ, МЮ
координаторы:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики казахстан
Байбек Б.К.,
от Правительства
Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Орынбаев Е.Т.
До 1 марта
2013 года
72.
Внести предложения по усилению полномочий Парламента Республики
Казахстан
доклад Главе
государства
АП, МЮ, НДП «Hyp
Отан», аппараты
Сената и Мажилиса
Парламента
Республки Казахстан
координатор:
Руководитель
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Масимов К.К.
май
2013 года
73.
Внести в Парламент Республики
Казахстан проект Закона Республики Казахстан по усилению защиты прав собственности, гарантирования защиты договорных
обязательств и ужесточению
ответственности за их нарушение
проект Закона
Республики
Казахстан
МЮ, ГП, ВС, МЭРТ,
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Донаков Т.С.
июнь
2013 года
74.
Внести изменения в Концепцию

«Балапан» бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу, іске асыру мерзімін 2020 жылға дейін ұзарту және балаларды мектепке дейінгі білім берумен және тәрбиелеумен 100 % қамту және мектепке дейінгі білім берудің жаңа әдістерін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, ЭДСМ, Әділетмині, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы қыркүйек
54.
2013-2014 оқу жылынан бастап халықаралық үлгідегі сертификаттарды бере отырып, инженерлік білім беру мен заманауи техникалық мамандықтар жүйесін дамытуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Еңбекмині, ИЖТМ, АШМ, ККМ, МГМ, ҚТКШІА, ҰҒА, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы қыркүйек
55.
Жоғары оқу орындарының базасында қолданбалы және ғылыми-зерттеу бөлімшелерін құруды және дамытуды, сондай-ақ ғылыми-зерттеу қызметін дамыту жөнінде бағдарламалар қабылдауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы маусым
56.
Оқытуға арналған гранттардың көп сатылы жүйесі жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
БҒМ, Қаржмині, ЭДСМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы қыркүйек
57.
Жоғары оқу орындарында оқытудың екінші курсынан бастап кәсіпорындардағы міндетті өндірісте практиканы заңнамамен бекіту
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
БҒМ, ИЖТМ, Еңбекмині, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы қыркүйек
58.
Сабақ беру әдістемелерін жетілдіруді, қашықтықтан оқытуды қоса алғанда, электрондық оқыту жүйесін дамытуды қамтамасыз ету, сондай-ақ өңірлік мектеп орталықтарын құру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы шілде
59.
Ескірген не талап етілмейтін ғылыми және білім беру пәндері мен бағдарламалары бойынша оқытуды тоқтату жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ЭДСМ, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы мамыр
60.
Жоғары және орта білім берудің оқу жоспарларына практикалық дағдылар мен біліктілікке оқыту бөлігінде, оның ішінде кәсіпкерлікке бағдарланған өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ЭДСМ, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы маусым
61.
Мынадай:
ғылым мен бизнесті толыққанды кооперациялау;
оларда ірі жер қойнауын пайдаланушылар мен ұлттық компаниялар тарапынан сұранысты құра отырып, оларда технологиялар трансферті болуы мүмкін салааралық секторларды айқындау;
инновациялық зерттеулер бөлігінде мемлекеттік-жекеменшік әріптестікті заңнамалық реттеу бойынша шараларды көздей отырып, қажетті технологиялар трансфертін және мамандарды оқытуды қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИЖТМ, ЭДСМ, БҒМ, МГМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Назарбаев университеті» ДБҰ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
2013 жылғы наурыз
62.
Қазақстандық ғалымдардың ауқымды халықаралық ғылыми-зерттеу жобаларына қатысуы жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ, ИЖТМ, СІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы наурыз
63.
Мыналардың:
Инновациялық технологиялар паркі
«Назарбаев Университеті» ДБҰ базасында перспективалы ұлттық кластерлер қалыптастыру бойынша жол карталарын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИЖТМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы маусым
64.
Авторлық құқықтар мен патенттер мәселелерін реттейтін заңнамаға тексеру жүргізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Әділетмині, ИЖТМ, БҒМ,
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
2013 жылғы тамыз
65.
Бұдан бұрын берілген патенттер мен тіркелген авторлық құқықтарды ықтимал коммерцияландыру тұрғысынан оларды талдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ИЖТМ, БҒМ, Әділетмині, МГМ, АШМ, ККМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешев
2014 жылғы желтоқсан
Бесінші бағыт.
Мемлекеттілікті одан әрі нығайту және қазақстандық демократияны дамыту
66.
Мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасын әзірлеу.
Мемлекеттік аудит туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЭДСМ, Қаржымині, ЕК
Қаржымині, ЭДСМ, ЕК
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы мамыр
2013 жылғы желтоқсан
67.
Стандартты іс-қимыл пакеттерімен бірге дағдарысқа қарсы көпдеңгейлі ден қою жүйесін енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЭДСМ, Қаржымині, ҰБ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары К.Н. Келімбетов
2013 жылғы мамыр
68.
Ауыл әкімдерінің сайланбалығын қоса алғанда, Жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЭДСМ, Әділетмині, Қаржымині, ОСК, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары К.Н. Келімбетов
2013 жылғы 15 сәуірге дейін
69.
Ауыл әкімдерін сайлауды өткізуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ОСК, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы ОСК төрағасы Қ. Т. Тұрғанқұлов
2013 жылғы қыркүйекке дейін
70.
Қазақстан Республикасының Парламентіне;
жергілікті атқарушы органдарды қажетті өкілеттіліктермен нығайта отырып, мемлекеттік басқару органдары арасында өкілеттіліктердің аражігін ажырату жөніндегі;
2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы, 2014-2016 жылдарға арналған жергілікті бюджеттерге жалпы сипаттағы трансферттер туралы, сондай-ақ 2014 жылдан бастап жергілікті бюджеттерді қалыптастырудың жаңа тетігін енгізе отырып, жергілікті атқарушы органдарды қажетті штат санымен және бюджет қаражатымен қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы заңдарының жобаларын енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобалары
ЭДСМ, Әділетмині, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Самұрық- Қазына» ҰӘҚ» АҚ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің орынбасары Қ.Е. Көшербаев
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы 1 сәуірге дейін
2013 жылғы 1 қыркүйекке дейін
71.
Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия, «А» корпусына үміткерлерге қойылатын біліктілік талаптары және мемлекеттік қызметшілердің мансаптық өсу тетіктері туралы Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының жобаларын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының жобалары
МҚІА, ЭДСМ, Әділетмині
үйлестірушілер:
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Б.Қ. Байбек,
Үкімет атынан - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаев
2013 жылғы 1 наурызға дейін
72.
Қазақстан Республикасы Парламентінің өкілеттіктерін күшейту жөнінде ұсыныстар енгізу
Мемлекет басшысына баяндама
ПӘ, Әділетмині, «Нұр Отан» ХДП, Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты мен Мәжілісінің аппараттары
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы К.Қ. Мәсімов
2013 жылғы мамыр
73.
Меншік құқығын қорғауды, шарттық міндеттемелерді қорғауға кепілдік беруді күшейту мен оларды бұзғаны үшін жауапкершілікті қатаңдату жөніндегі Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әділетмині, БП, ЖС, ЭДСМ,
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Т.С. Донақов
2013 жылғы маусым
74.

правовой политики на 2010 -2020 годы по вопросам повышения конкурентоспособности правовой системы Казахстана в отраслях публичного и частного права
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
АП, МЮ, ГП, ВС, КС,
КНБ, АБЭКП, МЭРТ
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Донаков Т.С.
май
2013 года
75.
Внести в Парламент Республики
Казахстан проекты:
1) Уголовно-процессуального кодекса;
проекты
кодексов
Республики
Казахстан
ГП, МВД, МЮ, ВС,
КНБ, АБЭКП
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан
Секретарь Совета
Безопасности
Тажин М.М.
август
2013 года
2) Уголовного кодекса;
ГП, МВД, МЮ, ВС,
КНБ, АБЭКП
август
2013 года
3) Уголовно-исполнительного
кодекса;
МВД, ГП, МЮ, ВС,
КНБ, АБЭКП
сентябрь
2013 года
4) Кодекса об
административных
правонарушениях
МЮ, МВД, ГП, ВС,
КНБ, АБЭКП
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Донаков Т.С.
сентябрь
2013 года
76.
Внести в Парламент Республики
Казахстан проект Закона Республики Казахстан об усилении административной ответственности за нарушения, посягающие на общественный порядок и нравственность
проект Закона
Республики
Казахстан
МЮ, МВД
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Донаков Т.С.
сентябрь
2013 года
77.
Внести в Парламент Республики
Казахстан проект Закона Республики Казахстан по совершенствованию системы
предупреждения, профилактики,
пресечения и наказания за
коррупционные правонарушения
с усилением уголовной ответственности за их совершение
проект Закона
Республики
Казахстан
АБЭКП, МЮ, ГП, ВС,
КС, АДГС
координатор:
Руководитель
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Масимов К.К.
август
2013 года
78.
Обеспечить принятие Парламентом Республики Казахстан Закона Республики Казахстан «О государственных услугах»
внесение
Закона
Республики
Казахстан на
подпись Главе
государства
МЭРТ, АДГС, МЮ, МТК
координатор:
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Ахметов С.Н.
до 15 апреля
2013 года
79.
Принять меры по продолжению
реформы правоохранительных органов и спецслужб путем:
1) создания на базе Высшей
аттестационной комиссии постоянно действующей структуры по кадровой
политике в правоохранительных органах;
проекты
указов
Президента
Республики
Казахстан
ГП, МВД, КНБ, АБЭКП,
МЭРТ, МТСЗН, МФ, МЮ, МЧС
март
2013 года
2) принятия плана действий по
повышению денежного содержания и пенсионного обеспечения сотрудников правоохранительных органов;
апрель
2013 года
3) увеличения размеров доплат
за специальные звания (классные чины) до уровня окладов по воинским званиям военнослужащих;
МЭРТ, АДГС, МВД,
АБЭКП, МФ, МЮ, МЧС,
ГП
январь
2013 года

Жария және жеке құқық салаларында Қазақстанның құқық жүйесінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру мәселелері бойынша 2010 - 2020 жылдарға арналған құқықтық саясат тұжырымдамасына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы
ПӘ, Әділетмині, БП, ЖС, КК, ҰҚК, ЭСЖКА, ЭДСМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Т.С. Донақов
2013 жылғы мамыр
75.
Қазақстан Республикасының Парламентіне:
1) Қылмыстық іс жүргізу кодексі;
2) Қылмыстық кодекс;
3) Қылмыстық-атқару кодекс;
4) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекс жобаларын енгізу
Қазақстан Республикасы кодекстерінің, жобалары
БП, ІІМ, Әділетмині, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы М.М. Тәжин
БП, ІІМ, Әділетмині, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА
ІІМ, БП, Әділетмині, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА
Әділетмині, ІІМ, БП, ЖС, ҰҚК, ЭСЖКА
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Т.С. Донақов
2013 жылғы тамыз
2013 жылғы тамыз
2013 жылғы қыркүйек
2013 жылғы қыркүйек
76.
Қоғамдық тәртіп пен имандылыққа нұқсан келтіретін бұзушылықтар үшін әкімшілік жауапкершілікті күшейту туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Әділетмині, ІІМ,
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Т.С. Донақов
2013 жылғы қыркүйек
77.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауапкершілікті күшейте отырып, оның алдын алу, профилактикасы, жолын кесу және жазалау жүйесін жетілдіру жөніндегі Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЭСЖКА, Әділетмині, БП, ЖС, ЕКК, МҚІА
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президекті Әкімшілігінің Басшысы К.Қ. Мәсімов
2013 жылғы тамыз
78.
Қазақстан Республикасы Парламентінің «Мемлекеттік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының Заңын қабылдауын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Заңын Мемлекет басшысына қол қоюға енгізу
ЭДСМ, МҚІА, Әділетмині, ККМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі С.Н. Ахметов
2013 жылғы 15 сәуірге дейін
79.
Мыналарды:
1) Жоғары аттестаттау комиссиясының базасында құқық қорғау органдарындағы кадр саясаты жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін құрылым құру;
2) құқық қорғау органдарының қызметкерлерін ақшалай қамтамасыз ету және зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын қабылдау;
3) арнайы атақтары (сыныптық шендері) үшін төленетін қосымша ақы мөлшерін әскери қызметшілерге әскери атақтары бойынша төленетін жалақы деңгейіне дейін ұлғайту;

4) разработки Концепции кадровой политики правоохранительных органов;
ГП, АДГС, АБЭКП,
МВД, МЮ, МФ, СВР
«Сырбар», СОП, МЧС
май
2013 года
5) формирования Президентского резерва руководства правоохранительных и специальных органов
координатор:
Руководитель
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Масимов К.К.
июнь
2013 года
80.
Разработать Программу дальнейшей модернизации правоохранительной системы
нормативный
правовой акт
ГП, МВД, АБЭКП, МЮ
координатор:
Руководитель
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Масимов К.К.
июнь
2013 года
81.
Разработать проекты законов
Республики Казахстан, направленные на:
1) дальнейшее упрощение отправления правосудия, снижение бюрократических процедур, использование информационных технологий;
проекты
законов
Республики
Казахстан
ВС, ГП, МЮ
июнь
2013 года
2) совершенствование системы
исполнения судебных решений;
МЮ, ВС, ГП
3) передачу споров по незначительным вопросам в институты внесудебного урегулирования споров
МЮ, ВС, ГП
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Донаков Т.С.
82.
Подготовить специальный
Комплексный план развития
Пограничной службы Комитета
национальной безопасности Республики Казахстан и
обустройства Государственной
границы Республики Казахстан
в среднесрочный период
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
КНБ, МЮ
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан - Секретарь Совета
Безопасности
Тажин М.М.
май
2013 года
Шестое направление.
Последовательная и предсказуемая внешняя политика - продвижение национальных
интересов и укрепление региональной и глобальной безопасности
83.
Внести предложения по
совершенствованию механизмов
укрепления региональной безопасности, в том числе в
Центральной Азии, через
внутрирегиональную интеграцию
на основе сугубо прагматических подходов в целях снижения конфликтного потенциала в регионе
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИД, МО, КНБ, МВД,
СВР «Сырбар»
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан
Казыханов Е.Х.
апрель
2013 года
84.
Внести предложения по дальнейшему развитию экономической и торговой
дипломатии с целью защиты и
продвижения национальных
экономических и торговых интересов в т.ч. посредством
создания института торговых
советников при посольствах Казахстана за рубежом
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МДЭИ, МИД
координатор:
Заместитель Премьер-
Министра Республики
Казахстан
Келимбетов К.Н.
апрель
2013 года
85.
Внести предложения по расширению и углублению международного сотрудничества в культурно-гуманитарной, научно-образовательной и других смежных сферах
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИД, МОН, МКИ
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан
Казыханов Е.Х.
апрель
2013 года
86.
Внести предложения по
совершенствованию и обеспечению правовой защиты наших граждан, их личных, семейных, деловых интересов за рубежом
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИД, ГП, МЮ
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан
Казыханов Е.Х.
апрель
2013 года
87.
Внести предложения по развитию диалоговой площадки «G-Global»
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МЭРТ, МТК, МИД, МКИ
координатор:
Заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан
Келимбетов К.Н.
февраль
2013 года
88.
Внести предложения по:
поддержке и продвижению
прогрессивных международных
инициатив и участию в глобальной безопасности;
участию в процессе скорейшего
политического урегулирования
и восстановления Афганистана;
активизации экономического сотрудничества со странами
Азиатско-Тихоокеанского региона
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МИД, МЭРТ, МИНТ, МО, КНБ, СВР «Сырбар»
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан
Казыханов Е.Х.
апрель
2013 года
89.
Внести предложения по дальнейшему укреплению обороноспособности
Казахстана, участию в различных механизмах обеспечения международного мира и безопасности
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МО, КНБ, МВД, МЧС, МИД
координатор:
помощник Президента
Республики Казахстан - Секретарь Совета
Безопасности Тажин М.М.
апрель
2013 года
90.
Обеспечить тесное сотрудничество с союзниками по ОДКБ в целях усиления потенциала и боеготовности коллективных сил оперативного реагирования
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МО, МИД, КНБ, МВД, МЧС
координатор:
помощник Президента
Республики Казахстан -  Секретарь Совета
Безопасности Тажин М.М.
декабрь
2013 года
Седьмое направление.
Новый казахстанский патриотизм - основа успеха нашего многонационального и
многоконфессионального общества
91.
Выработать комплекс мер по
формированию нового казахстанского патриотизма,
повышению роли национальной
интеллигенции в укреплении
общенациональных мировоззренческих ценностей и
всеказахстанской идентичности
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, МЭРТ, МЮ,
МФ, АДГС, акимы гг.
Астаны, Алматы и областей
координатор:
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан Майлыбаев Б.А.
июнь
2013 года
92.
Повысить эффективность администрирования законодательства в части недопущения дискриминации по этническому признаку
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
ГП, МТЗСН, АДГС,
акимы гг. Астаны, Алматы и областей
координатор:
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан Майлыбаев Б.А.
один раз в
полугодие до
конца 2013 года
93.
Продолжить реализацию комплекса мер, направленных на популяризацию казахского языка и его модернизацию, в том числе путем совершенствования
терминологической работы
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, МЭРТ, МЮ,
МФ, акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Майлыбаев Б.А.
сентябрь
2013 года
94.
Внести комплексные предложения по подготовке к переводу, начиная с 2025 года, казахского алфавита на латиницу
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, МФ, МЭРТ,
МИД
координатор:
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Ахметов С.Н.
июнь
2013 года
95.
Составить список актуальных
книг, в том числе путем объявления конкурса среди молодежи, для перевода на казахский язык
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МОН
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Майлыбаев Б.А.
июнь
2013 года
96.
Выработать меры, направленные
на поощрение внедрения трехъязычия
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, МЭРТ, МЮ,
акимы гг. Астаны,
Алматы и областей
координатор:
заместитель
Руководителя
Администрации
Президента
Республики Казахстан
Майлыбаев Б.А.
сентябрь
2013 года
97.
Разработать Государственную
программу по противодействию
религиозному экстремизму и
терроризму и принять меры по
совершенствованию законодательства с целью
нейтрализации проявлений
религиозного экстремизма и терроризма
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
проект Закона
Республики
Казахстан
ГП, АДР, КНБ, МВД,
СВР «Сырбар», АБЭКП, МФ, МОН, МКИ, МЮ, МЭРТ, акимы гг.
Астаны, Алматы и
областей
координатор:
помощник
Президента
Республики Казахстан -
Секретарь Совета
Безопасности
Тажин М.М.
июнь
2013 года
сентябрь
2013 года
98.
Внести предложения по формированию новых надежных
механизмов преодоления социальной, этнической, религиозной напряженности и конфликтов
информация в
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
КНБ, ГП, АДР, МКИ,
акимы гг. Астаны,
Алматы и областей
координатор:
помощник Президента
Республики Казахстан
- Секретарь Совета
Безопасности
Тажин М.М.
март
2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ААЭ - Агентство Республики Казахстан по атомной энергетике
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АДР - Агентство Республики Казахстан по делам религий
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства  и жилищно-коммунального хозяйства
АДСиФК - Агентство Республики Казахстан по делам спорта и   физической культуры
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АО «НУХ «КазАгро» - акционерное общество «Национальный  управляющий холдинг «КазАгро»
АО «ФНБ «Самрук-Казына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АОО «Назарбаев Университет» - автономная организация образования «Назарбаев Университет»
АО «Зерде» - акционерное общество «Зерде»
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию  естественных монополий
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ВСС - Высший Судебный Совет Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МДЭИ - Министерство по делам экономической интеграции
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики  Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики  Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики  Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения  Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики  Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли  Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
НКА - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
ЦИК - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки «Сырбар» Республики Казахстан
СК - Счетный комитет по контролю за исполнением  республиканского бюджета
СОП - Служба охраны Президента Республики Казахстан
КС - Конституционный Совет Республики Казахстан

4) Құқық қорғау органдарының кадр саясаты тұжырымдамасын әзірлеу;
5) Құқық қорғау органдары мен арнаулы органдар басшылығының президенттік резервін қалыптастыру жолымен құқық қорғау органдары мен арнаулы қызметтер реформасын жалғастыру жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының жобалары
БП, ІІМ, ҰҚК, ЭСЖКА, ЭДСМ, Еңбекмині, Қаржымині, Әділетмині, ТЖМ
ЭДСМ, МҚІА, ІІМ, ЭСЖКА, Қаржымині, Әділетмині, ТЖМ, БП
БП, МҚІА, ЭСЖКА, ІІМ, Әділетмині, Қаржымині, «Сырбар» СБҚ, ПКК, ТЖМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы К.Қ. Мәсімов
2013 жылғы наурыз
2013 жылғы сәуір
2013 жылғы қаңтар
2013 жылғы мамыр
2013 жылғы маусым
80.
Құқық қорғау жүйесін одан әрі жаңғырту бағдарламасын әзірлеу
нормативтік құқықтық акт
БП, ІІМ, ЭСЖКА, Әділетмині
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы К.Қ. Мәсімов
2013 жылғы маусым
81.
Мыналарға:
1) сот төрелігін жүзеге асыруды одан әрі оңайлатуға, төрешілдік рәсімдерді азайтуға, ақпараттық технологияларды пайдалануға;
2) сот шешімдерін орындау жүйесін жетілдіруге;
3) дауларды соттан тыс реттеу институттарына елеулі емес мәселелер бойынша дауларды беруге бағытталған Қазақстан Республикасы заңдарының жобаларын әзірлеу
Қазақстан Республикасы заңдарының жобалары
ЖС, БП, Әділетмині
Әділетмині, ЖС, БП
Әділетмині, ЖС, БП
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Т.С. Донақов
2013 жылғы маусым
82.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін дамытудың және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын орта мерзімді кезеңде орнықтырудың арнайы кешенді жоспарын дайындау
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы
ҰҚК, Әділетмині
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы М.М. Тәжин
2013 жылғы мамыр
Алтыншы бағыт.
Дәйектіде болжамды сыртқы саясат - ұлттық мүдделерді ілгерілету мен өңірлік және жаһандық қауіпсіздікті нығайту
83.
Өңірдегі қақтығыс әлеуетін төмендету мақсатында айрықша прагматикалық тәсілдер негізінде ішкі өңірлік интеграция арқылы өңірлік қауіпсіздікті, оның ішінде Орталық Азияда, нығайтудың тетіктерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, Қорғанысмині, ҰҚК, ІІМ, «Сырбар» СБҚ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі Е.Х. Қазыханов
2013 жылғы сәуір
84.
Ұлттық экономикалық және сауда мүдделерін қорғау және ілгерілету, оның ішінде Қазақстанның шет елдердегі елшіліктерінің жанынан сауда кеңесшілері институтын құру арқылы экономикалық және сауда дипломатиясын одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЭДСМ, ЕИІМ, СІМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы сәуір
85.
Мәдени-гуманитарлық, ғылыми-білім беру және басқа да аралас салаларда халықаралық ынтымақтастықты кеңейту және тереңдету жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, БҒМ, МАМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі Е.Х. Қазыханов
2013 жылғы сәуір
86.
Шетелде біздің азаматтарымыздың, олардың жеке басының, отбасылық іскерлік мүдделерін құқықтық қорғауды жетілдіру және қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, БП, Әділетмині
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі Е.Х. Қазыханов
2013 жылғы сәуір
87.
«G-Global» диалог алаңын дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЭДСМ, ККМ, СІМ, МАМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Премьер- Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетов
2013 жылғы ақпан
88.
Мыналар:
халықаралық прогрессивті бастамаларды қолдау мен ілгерілету және жаһандық қауіпсіздікке үлес қосу;
Ауғанстанды жедел саяси реттеу және қайта қалпына келтіру процесіне қатысу;
Азия-Тынық мұхиты өңірінің елдерімен экономикалық ынтымақтастықты жандандыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, ЭДСМ, ИЖТМ, Қорғанысмині, ҰҚК, «Сырбар» СБҚ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі Е.Х. Қазыханов
2013 жылғы сәуір
89.
Қазақстанның қорғаныс қабілетін одан әрі нығайту, халықаралық бейбітшілік пен қауіпсіздікті қамтамасыз етудің түрлі тетіктеріне қатысу жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Қорғанысмині, ҰҚК, ІІМ, ТЖМ, СІМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы М.М. Тәжин
2013 жылғы сәуір
90.
Жедел ден қою ұжымдық күштерінің әлеуеті мен жауынгерлік әзірлігін күшейту мақсатында ҰҚШҰ бойынша одақтастармен тығыз ынтымақтастықты қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Қорғанысмині, СІМ, ҰҚК, ІІМ, ТЖМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы М.М. Тәжин
2013 жылғы желтоқсан
Жетінші бағыт.
Жаңа қазақстандық патриотизм - біздің көпұлтты және көпконфессиялы қоғамымыз табысының негізі
91.
Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірдейлілікті нығайтудағы рөлін арттыру жөнінде шаралар кешенін әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, БҒМ, ЭДСМ, Әділетмині, Қаржымині, МҚІА, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Б.А. Майлыбаев
2013 жылғы маусым
92.
Заңнаманы этностық белгісі бойынша кемсітуге жол бермеу бөлігінде әкімшілендірудің тиімділігін арттыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
БП, Еңбекмині, МҚІА, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Б.А. Майлыбаев
2013 жылдың соңына дейін жартыжылдықта бір рет
93.
Қазақ тілін танымал етуге және оны жаңғыртуға бағытталған шаралар кешенін, оның ішінде терминологиялық жұмысты жетілдіру арқылы іске асыруды жалғастыру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, БҒМ, ЭДСМ, Әділетмині, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Б.А. Майлыбаев
2013 жылғы қыркүйек
94.
2025 жылдан бастап қазақ әліпбиін латын қарпіне көшіруге дайындық жүргізу жөнінде кешенді ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, БҒМ, Каржымині, ЭДСМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі С.Н. Ахметов
2013 жылғы маусым
95.
Қазақ тіліне аудару үшін өзекті кітаптардың, оның ішінде жастар арасында конкурс жариялау арқылы тізімін жасау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, БҒМ
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары Б. А. Майлыбаев
2013 жылғы маусым
96.
Үштілділікті енгізуді ынталандыруға бағытталған шаралар тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, БҒМ, ЭДСМ, Әділетмині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысынын орынбасары Б.А. Майлыбаев
2013 жылғы қыркүйек
97.
Діни экстремизмге және терроризмге қарсы күрес жөнінде мемлекеттік бағдарлама әзірлеу және діни экстремизм мен терроризм көріністерін бейтараптандыру мақсатында заңнаманы жетілдіру жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
БП, ДІА, ҰҚК, ІІМ, «Сырбар» СБҚ, ЭСЖКА, Қаржымині, БҒМ, МАМ, Әділетмині, ЭДСМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы М.М. Тәжин
2013 жылғы маусым
2013 жылғы қыркүйек
98.
Әлеуметтік, этникалық, діни шиеленіс пен қақтығыстарды еңсерудің жаңа сенімді тетіктерін қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ҰҚК, БП, ДІА, МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
үйлестіруші: Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік кеңесінін хатшысы М.М. Тәжин
2013 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың таратылып жазылуы:
АЭА             - Қазақстан Республикасы Атом энергетикасы агенттігі
ЭСЖКА           - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы
полициясы)
МҚІА            - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
ДІА             - Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
ҚТКШІА          - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
СДШІА           - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі
БҚА             - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
«ҚазАгро» ҰБХ»  - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдиндгі» акционерлік
АҚ                қоғамы
«Самұрық-Қазына» - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік
ҰӘҚ» АҚ            қоғамы
«Назарбаев      - «Назарбаев Университеті» дербес білім беру ұйымы
Университеті ДБҰ
«Зерде» АҚ      - «Зерде» акционерлік қоғамы
ТМРА            - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі
СА              - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ЖРБА            - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі
ЖС              - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ЖСК             - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесі
БП              - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҰҚК             - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ             - Қазақстан Республикасы Ішкі Істер министрлігі
ЭИІМ            - Қазақстан Республикасы Экономикалық интеграция
істері министрлігі
ДСМ             - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ             - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ            - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
МАМ             - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
МГМ             - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
БҒМ             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
АШМ             - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ             - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Еңбекмині       - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТЖМ             - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ЭДСМ            - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда
министрлігі
Әділетмині      - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҰБ              - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҒА             - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ОСК             - Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
«Сырбар» СБҚ    - Қазақстан Республикасының «Сырбар» сыртқы барлау
қызметі
ЕК              - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау
жөніндегі есеп комитеті
ПКҚ             - Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі
КК              - Қазақстан Республикасының Конституциялық кеңесі