О проведении внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 18 марта 2019 года № 879.
В соответствии со статьей 47-1 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Высшую аттестационную комиссию при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комиссии;
2) состав Комиссии;
3) Правила проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан.
3. Администрации Президента Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан провести в период с 1 октября 2019 года до 31 марта 2020 года внеочередную аттестацию сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан, а также принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
Сноска. Пункт 3 в редакции Указом Президента РК от 02.04.2019 № 15.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 марта 2019 года № 879
ПОЛОЖЕНИЕ о Высшей аттестационной комиссии при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящим Положением определяются правовой статус и полномочия Высшей аттестационной комиссии при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Комиссия).
2. В своей деятельности Комиссия руководствуется Конституцией, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, в том числе Правилами проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан и настоящим положением.
2. Задачи Комиссии
3. Задачами Комиссии являются:
1) проведение внеочередной аттестации:
председателей комитетов административной полиции, миграционной службы и их заместителей;
начальников департаментов центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан и их заместителей;
начальников департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, а также их заместителей;
начальников Алматинской, Карагандинской, Костанайской академий, Актюбинского юридического института и их заместителей;

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 18 наурыздағы № 879 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында және республикалық
баспасөзде жариялануға тиiс
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 47-1-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия туралы ереже;
2) Комиссияның құрамы;
3) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу қағидалары бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттауды 2019 жылғы 1 қазан мен 2020 жылғы 31 наурыз аралығында өткізсін, сондай-ақ осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентiнiң 02.04.2019 № 15 Жарлығымен.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 18 наурыздағы
№ 879 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) құқықтық мәртебесі мен өкілеттігі айқындалады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңнамалық актілерін, Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін, оның ішінде Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу қағидаларын және осы ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері
3. Комиссияның міндеттері:
1) мыналарды:
әкімшілік полиция, көші-қон қызметі комитеттерінің төрағаларын және олардың орынбасарларын;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі орталық аппараты департаменттерінің бастықтарын және олардың орынбасарларын;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, көліктегі полиция департаменттерінің бастықтарын, сондай-ақ олардың орынбасарларын;
Алматы, Қарағанды, Қостанай академияларының, Ақтөбе заң институтының бастықтарын және олардың орынбасарларын кезектен тыс аттестаттаудан өткізу;

2) организация и координация проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 19.09.2019 № 164.
3. Права Комиссии
4. Комиссия имеет право:
1) запрашивать необходимую информацию у государственных органов и организаций по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости должностных лиц и специалистов государственных органов, а также представителей заинтересованных организаций;
3) заслушивать на заседаниях аттестуемых сотрудников, а также представителей государственных органов и иных организаций по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
4) осуществлять иные права, необходимые для осуществления возложенных на Комиссию задач.
4. Организация деятельности Комиссии
5. Председателем Комиссии является Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, в случае его отсутствия исполнение обязанностей возлагается на заместителя председателя Комиссии.
6. Председатель Комиссии:
1) осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии;
2) определяет место и время проведения заседаний Комиссии;
3) председательствует на заседаниях Комиссии;
4) дает обязательные для исполнения указания членам Комиссии.
7. Члены Комиссии вправе:
1) вносить предложения по графику работы Комиссии;
2) принимать участие в обсуждении вопросов, рассматриваемых на заседании Комиссии.
8. Секретарь Комиссии осуществляет организационное обеспечение ее работы и не вправе принимать участие в голосовании.
9. Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.
Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии. В случае равенства голосов голос председателя Комиссии является решающим.
10. Принятое решение Комиссии оформляется протоколом, подписываемым председателем и секретарем Комиссии и выражающим мнение членов Комиссии.
11. Рабочим органом Комиссии является Отдел правоохранительной системы Совета Безопасности Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 марта 2019 года № 879
СОСТАВ Высшей аттестационной комиссии при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменением, внесенным Указом Президента РК от 22.07.2019 № 74.
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель
помощник Президента – Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
начальник Канцелярии Президента Республики Казахстан
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Министр внутренних дел Республики Казахстан
заведующий Отделом правоохранительной системы Совета Безопасности Республики Казахстан, секретарь
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 марта 2019 года № 879
ПРАВИЛА
проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан

2) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізуді ұйымдастыру және үйлестіру болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 19.09.2019 № 164 Жарлығымен.
3. Комиссияның құқықтары
4. Комиссия:
1) Комиссия құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан және ұйымдардан қажетті ақпаратты сұратуға;
2) қажеттілігіне қарай мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын және мамандарын, сондай-ақ мүдделі ұйымдардың өкілдерін тартуға;
3) отырыстарында аттестатталатын қызметкерлерді, сондай-ақ Комиссия құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
4) Комиссияға жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
4. Комиссия қызметін ұйымдастыру
5. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы Комиссия төрағасы болып табылады, ол болмаған жағдайда міндетін атқару Комиссия төрағасының орынбасарына жүктеледі.
6. Комиссия төрағасы:
1) Комиссия қызметін жалпы басқаруды жүзеге асырады;
2) Комиссия отырыстарын өткізу орны мен уақытын белгілейді;
3) Комиссия отырыстарында төрағалық етеді;
4) Комиссия мүшелеріне орындауға міндетті нұсқаулар береді.
7. Комиссия мүшелері:
1) Комиссияның жұмыс кестесі бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) Комиссия отырысында қаралатын мәселелерді талқылауға қатысуға құқылы.
8. Комиссия хатшысы оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ.
9. Егер Комиссия отырысына оның құрамының кемінде үштен екі бөлiгi қатысса, құқықтық күші бар деп есептеледі.
Комиссия шешімі Комиссия мүшелерінің отырысқа қатысып отырған жалпы санының қарапайым көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады.
10. Комиссия қабылдаған шешім Комиссия төрағасы мен хатшысы қол қоятын және Комиссияның мүшелерінің пікірін білдіретін хаттамамен ресімделеді.
11. Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Құқық қорғау жүйесі бөлімі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 18 наурыздағы
№ 879 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі – Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы
Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі, хатшы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 18 наурыздағы
№ 879 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу
ҚАҒИДАЛАРЫ

Сноска. Правила в редакции Указа Президента РК от 19.09.2019 № 164.
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок проведения внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – сотрудники).
2. Аттестации подлежат сотрудники полиции, перечисленные в подпункте 1) пункта 3 Положения о Высшей аттестационной комиссии при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного настоящим Указом, за исключением женщин из числа сотрудников в период их беременности и отпуска по уходу за детьми.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
3. Основными критериями оценки при внеочередной аттестации являются:
1) способность сотрудников выполнять возложенные на них должностные обязанности и результаты их работы;
2) уровень знаний и практических навыков.
4. Аттестация включает три этапа:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование с сотрудниками, проводимое Высшей аттестационной комиссией при Президенте Республики Казахстан по проведению внеочередной аттестации сотрудников полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Комиссия);
3) вынесение решения Комиссией.
5. Кадровое подразделение письменно уведомляет сотрудников о сроках проведения внеочередной аттестации не позднее чем за месяц до начала ее проведения.
6. Руководитель сотрудника, подлежащего аттестации, оформляет его служебную характеристику по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, ознакомляет его и в срок не позднее чем за десять дней до даты проведения аттестации направляет ее в соответствующее кадровое подразделение.
3. Проведение аттестации
7. На заседании Комиссии проводится собеседование с аттестуемым сотрудником. Собеседование подлежит стенографированию.
Сотрудники, отсутствовавшие на заседании Комиссии по уважительным причинам, проходят внеочередную аттестацию по выходу на службу.
В случае неявки сотрудника на заседание Комиссии без уважительных причин аттестационная комиссия принимает решение, предусмотренное подпунктом 5) пункта 8 настоящих Правил.
8. По итогам собеседования Комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности и рекомендуется для зачисления в кадровый резерв или выдвижения на вышестоящую должность*;

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 19.09.2019 № 164 Жарлығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін (бұдан әрі – қызметкерлер) кезектен тыс аттестаттаудан өткізу тәртібін айқындайды.
2. Жүктілігі және бала күтіміне байланысты демалыс кезеңінде қызметкерлер қатарындағы әйелдерді қоспағанда, осы Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясы туралы ереженің 3-тармағының 1) тармақшасында аталған полиция қызметкерлері аттестаттауға жатады.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
3. Кезектен тыс аттестаттау кезінде бағалаудың негізгі өлшемшарттары:
1) қызметкерлердің өздеріне жүктелген лауазымдық міндеттерді орындау қабілеттілігі және олардың жұмыс нәтижелері;
2) білім мен практикалық дағдылардың деңгейі болып табылады.
4. Аттестаттау үш кезеңді қамтиды:
1) аттестаттаудан өткізуге дайындық;
2) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының полиция қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу жөніндегі жоғары аттестаттау комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) өткізетін қызметкерлермен әңгімелесу;
3) Комиссияның шешім шығаруы.
5. Кадр бөлімшесі кезектен тыс аттестаттаудан өткізу мерзімдері туралы оны өткізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей қызметкерлерді жазбаша хабардар етеді.
6. Аттестаттауға жататын қызметкердің басшысы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның қызметтік мінездемесін ресімдейді, оны таныстырады және аттестаттау өткізілетін күнге дейін он күннен кешіктірмей оны тиісті кадр бөлімшесіне жолдайды.
3. Аттестаттауды өткізу
7. Комиссия отырысында аттестатталатын қызметкермен әңгімелесу жүргізіледі. Әңгімелесу стенографиялануға жатады.
Комиссияның отырысында дәлелді себептер бойынша болмаған қызметкерлер қызметке шыққаннан кейін кезектен тыс аттестаттаудан өтеді.
Қызметкер Комиссияның отырысына дәлелсіз себептермен келмеген жағдайда аттестаттау комиссиясы осы Қағидалардың 8-тармағының 5) тармақшасында көзделген шешім қабылдайды.
8. Әңгімелесудің қорытындысы бойынша Комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді және кадр резервіне қабылдауға немесе жоғары тұрған лауазымға өсіруге ұсынылады*;

2) соответствует занимаемой должности;
3) не соответствует занимаемой должности и рекомендуется к понижению в должности;
4) не соответствует занимаемой должности и рекомендуется к переводу в другую службу (должность);
5) не соответствует занимаемой должности и рекомендуется к увольнению из органов внутренних дел.
9. Решения Комиссии принимаются голосованием, которое проводится путем заполнения членами Комиссии на заседании листов голосования.
Решение Комиссии в течение трех рабочих дней оформляется протоколом.
10. Кадровое подразделение вносит решение Комиссии в аттестационный лист сотрудника по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сотрудник ознакомляется с решением Комиссии под роспись в течение пяти рабочих дней со дня его принятия.
11. Сотрудник, не прошедший внеочередную аттестацию и (или) отказавшийся продолжить службу в органах внутренних дел на иных, в том числе нижестоящих должностях, подлежит увольнению в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон).
4. Обжалование решения аттестационной комиссии
12. Решения Комиссии могут быть обжалованы в порядке, установленном Законом.
Примечание:* – сотрудники, по которым на заседании Комиссии принято решение по подпункту 1) пункта 8 настоящих Правил, могут быть рекомендованы для зачисления в Президентский резерв.
Приложение 1
к Правилам проведения
внеочередной аттестации
сотрудников полиции органов
внутренних дел Республики
Казахстан
Типовая форма служебной характеристики сотрудника, подлежащего внеочередной аттестации (заполняется непосредственным руководителем сотрудника)
Ф. И. О. сотрудника ______________________________________________
Должность _____________________________________________________
Дата назначения _________________________________________________
Звание _________________________________________________________
1. Исполнение должностных обязанностей (приводится перечень основных вопросов, в решении которых принимал участие сотрудник; оцениваются эффективность и добросовестность исполнения служебных обязанностей, творческая инициатива, работа с гражданами и др.).
2. Знание стратегических и программных документов в сфере деятельности государственного органа, применение профессиональных знаний, а также, если это входит в должностные обязанности, применение коммуникационных и информационных технологий (характеризуются знание стратегических и программных документов, уровень профессиональных знаний, знаний коммуникационных и информационных технологий, применение их в работе и др.).

2) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді және лауазымын төмендету ұсынылады;
4) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді және басқа қызметке (лауазымға) ауыстыру ұсынылады;
5) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді және ішкі істер органдарынан жұмыстан шығаруға ұсынылады.
9. Комиссия шешімдері Комиссия мүшелерінің отырыста дауыс беру парақтарын толтыруы жолымен дауыс беру арқылы қабылданады.
Комиссия шешімі үш жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді.
10. Кадр бөлімшесі Комиссияның шешімін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкердің аттестаттау парағына енгізеді.
Қызметкер Комиссияның шешімімен ол қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қол қойып танысады.
11. Кезектен тыс аттестаттаудан өтпеген және (немесе) ішкі істер органдарында өзге, оның ішінде төмен тұрған лауазымдарда қызметін жалғастырудан бас тартқан қызметкер "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) белгіленген тәртіппен жұмыстан шығарылуға жатады.
4. Аттестаттау комиссиясының шешіміне шағымдану
12. Комиссияның шешіміне Заңда белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескертпе:* – Комиссияның отырысында осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасы бойынша шешім қабылданған қызметкерлер Президенттік резервке есепке алуға ұсынылады.
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының полиция
қызметкерлерін кезектен тыс
аттестаттаудан өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Кезектен тыс аттестаттаудан өтуге жататын қызметкердің қызметтік мінездемесінің үлгілік нысаны
(қызметкердің тікелей басшысы толтырады)
Қызметкердің Т.А.Ә. _____________________________________________
Лауазымы ______________________________________________________
Тағайындалған күні ______________________________________________
Атағы __________________________________________________________
1. Лауазымдық міндеттерін орындауы (қызметкер шешуге қатысқан негізгі мәселелердің тізбесі келтіріледі; қызметтік міндеттерін орындаудың тиімділігі мен адалдығы, шығармашылық бастамашылығы, азаматтармен жұмысы және т.б. бағаланады).
2. Мемлекеттік органның қызметі саласындағы стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі, кәсіптік білімін қолдануы, сондай-ақ егер лауазымдық міндеттеріне кірсе, коммуникациялық және ақпараттық технологияларды қолдануы (стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі, кәсіптік білімінің, коммуникациялық және ақпараттық технологияларды білуінің деңгейі, оларды жұмыста қолдануы және т.б. сипатталады).

3. Соблюдение законности, в том числе антикоррупционного законодательства, этики государственных служащих, а также трудовой дисциплины, внутреннего служебного распорядка (указываются сведения о дисциплинарных взысканиях, соблюдении законности, в том числе антикоррупционного законодательства и др.).
4. Личностные качества (характеризуются личностные качества сотрудника: коммуникабельность, способность работать с гражданами, психологическая устойчивость, способность к самосовершенствованию и др.).
5. Итоговая оценка деятельности сотрудника (указывается мнение непосредственного руководителя о сотруднике: соответствует занимаемой должности либо не соответствует, может быть рекомендован на вышестоящую или нижестоящую должность).
6. Результаты работы возглавляемого аттестуемым лицом подразделения либо курируемого им подразделения, в том числе сведения о состоянии противодействия коррупционным проявлениям.
7. Иные сведения.
Ф. И. О. руководителя _______________________________________
Должность ___________________ Звание ________________
Дата "____" ___________ 20__ года
МП
Ознакомлен: _______________________ Дата ___________________
(Ф.И.О. сотрудника, подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения
внеочередной аттестации
сотрудников полиции органов
внутренних дел Республики
Казахстан
Типовая форма аттестационного листа сотрудника полиции, подлежащего внеочередной аттестации
1. Фамилия, имя, отчество _________________________________________
2. Дата рождения ____ ____________ _______ года
3. Образование ___________________________________________________
4. Специальность _________________________________________________
5. Занимаемая должность на момент внеочередной аттестации ___________
6. Звание ____________________
7. Решение внеочередной аттестационной комиссии ____________________
8. Иные сведения _________________________________________________
Председатель внеочередной аттестационной комиссии _________________
(подпись)
Секретарь внеочередной аттестационной комиссии ____________________
(подпись)
Дата проведения внеочередной аттестации "___" _________ 20__ года
С аттестационным листом ознакомлен _______________________________
(подпись сотрудника и дата)
МП

3. Заңдылықты, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы, мемлекеттік қызметшілердің әдебі, сондай-ақ еңбек тәртібін, ішкі қызметтік тәртіптемені сақтауы (тәртіптік жазалары, заңдылықты, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтау туралы мәліметтер және т.б. көрсетіледі).
4. Жеке қасиеттері (қызметкердің жеке қасиеттері: адамдармен тіл табысуы, азаматтармен жұмыс істеу қабілеті, психологиялық орнықтылығы, өзін-өзі жетілдіруге қабілеті және т.б. сипатталады).
5. Қызметкер жұмысының қорытынды бағасы (тікелей басшының қызметкер туралы пікірі көрсетіледі: атқаратын лауазымына сәйкес келеді не сәйкес келмейді, жоғары тұрған немесе төмен тұрған лауазымға ұсынылуы мүмкін).
6. Аттестатталатын адам басқаратын бөлімше не ол жетекшілік ететін бөлімше жұмысының нәтижелері, оның ішінде сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы іс-қимылдың жай-күйі туралы мәліметтер.
7. Өзге де мәліметтер.
Басшының Т.А.Ә. ________________________________________
Лауазымы ____________ Атағы ____________
Күні 20__ жылғы "____"___________
МО
Таныстым _______________________ Күні ________________ (қызметкердің Т.А.Ә., қолы)
_____________________
Қазақстан Республикасы ішкі
істер органдарының полиция
қызметкерлерін кезектен тыс
аттестаттаудан өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Кезектен тыс аттестаттауға жататын полиция қызметкерін аттестаттау парағының үлгілік нысаны
1. Тегі, аты, әкесінің аты ____________________________________________
2. Туған жылы, айы-күні _______ ____ ____________
3. Білімі _________________________________________________________
4. Мамандығы ____________________________________________________
5. Кезектен тыс аттестаттау кезіндегі сәтіндегі атқаратын лауазымы _______
6. Атағы ____________________
7. Кезектен тыс аттестаттау комиссиясының шешімі ____________________
8. Өзге де мәліметтер ______________________________________________
Кезектен тыс аттестаттау комиссиясының төрағасы _____________________ (қолы) Кезектен тыс аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________ (қолы)Кезектен тыс аттестаттауды өткізу күні 20__ жылғы "____" ______________
Аттестаттау парағымен таныстым ____________________________________ (қызметкердің қолы және күні)
МО