Об определении центральных компетентных и уполномоченного органов по реализации Конвенции Шанхайской организации сотрудничества по противодействию экстремизму
Указ Президента Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № 364
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Конвенции Шанхайской организации сотрудничества по противодействию экстремизму (далее - Конвенция), совершенной в Астане 9 июня 2017 года, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Определить перечень центральных компетентных органов Республики Казахстан, ответственных за сотрудничество в областях, предусмотренных пунктом 1 статьи 4 Конвенции:
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
Министерство финансов Республики Казахстан;
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
2. Уполномоченным органом Республики Казахстан, ответственным за координацию сотрудничества в рамках Конвенции, определить Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить Секретариат Шанхайской организации сотрудничества о принятом решении.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

Шанхай ынтымақтастық ұйымының экстремизмге қарсы іс-қимыл жөніндегі конвенциясын іске асыру бойынша орталық құзыретті және уәкілетті органдарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 3 шілдедегі № 364 Жарлығы.
2017 жылғы 9 маусымда жасалған Шанхай ынтымақтастық ұйымының экстремизмге қарсы іс-қимыл жөніндегі конвенциясы (бұдан әрі – Конвенция) 6-бабының 1-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Конвенция 4-бабының 1-тармағында көзделген салалардағы ынтымақтастыққа жауапты Қазақстан Республикасының орталық құзыретті органдарының тізбесі белгіленсін:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі.
2. Конвенция шеңберінде ынтымақтастықты үйлестіруге жауапты Қазақстан Республикасының уәкілетті органы ретінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Шанхай ынтымақтастық ұйымы Хатшылығын қабылданған шешім туралы хабардар етсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев