О внесении изменения и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 “О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства имени Абая”
Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2020 года № 462
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 “О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства имени Абая” (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6) следующие изменение и дополнение:
в Положении о государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства имени Абая, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
“Один раз в два года присуждаются три государственные премии в области науки и техники имени аль-Фараби и две государственные премии в области литературы и искусства имени Абая.”;
дополнить частью пятой следующего содержания:
“Ограничения, предусмотренные частью четвертой настоящего пункта, не распространяются на присуждение государственных премий в годы празднования юбилеев Абу Насра аль-Фараби и Абая Кунанбайулы на международном и республиканском уровне.”.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.ТОКАЕВ

“Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен Техника саласындағы және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы” Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 462 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. “Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлыктары туралы” Қазакстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгзілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби ағындағы ғылым мен техника саласындағы және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы ережеде:
3-тармақта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
“Әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы үш мемлекеттік сыйлық және Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы екі мемлекеттік сыйлық екі жылда бір рет беріледі.”;
мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
“Осы тармақтың төртінші бөлігінде көзделген шектеулер Әбу Насыр әл-Фарабидің және Абай Құнанбайұлының мерейтойларын халықаралық және республикалық деңгейде ерекелеу жылдары мемлекеттік сыйлықтарды беруге қолданылмайды.”.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ