О мерах по внедрению новой регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 483.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В целях внедрения новой регуляторной политики в сфере предпринимательской деятельности в Республике Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан:
1) до 1 апреля 2021 года вынести на заседание Высшего совета при Президенте Республики Казахстан по реформам базовые принципы и подходы новой регуляторной политики, предусматривающие в том числе:
определение целей и задач новой регуляторной политики;
введение реестра обязательных требований в сфере предпринимательства;
введение экспериментального правового режима для апробирования на практике новых регуляторных инструментов или отмены существующих;
закрепление законодательных требований по определению конечного срока действия правовых актов или их отдельных норм, а также по недопущению привлечения предпринимателей к ответственности с 1 января 2024 года за нарушение требований, не соответствующих новой регуляторной политике;
иные положения, направленные на качественное обновление государственного регулирования в сфере предпринимательской деятельности;
2) до 1 июня 2021 года разработать и внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект закона Республики Казахстан, предусматривающий принципы и подходы новой регуляторной политики, одобренные Высшим советом при Президенте Республики Казахстан по реформам;
3) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында жаңа реттеушілік саясатты енгізу жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 483 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызмет саласында жаңа реттеушілік саясатты енгізу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) жаңа реттеушілік саясаттың негізгі қағидаттары мен тәсілдерін 2021 жылғы 1 сәуірге дейін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңестің отырысына шығарсын, оның ішінде мыналар көзделеді:
жаңа реттеушілік саясаттың мақсаттарын және міндеттерін айқындау;
кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптардың тізілімін енгізу;
жаңа реттегіш құралдарды практикада байқап көру немесе қолданыстағыларын алып тастау үшін эксперименталды құқықтық режимді енгізу;
құқықтық актілердің немесе олардың жекелеген нормаларының қолданылуының соңғы мерзімін айқындау бойынша, сондай-ақ жаңа реттеушілік саясатқа сәйкес келмейтін талаптарды бұзғаны үшін 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап кәсіпкерлерді жауаптылыққа тартуға жол бермеу бойынша заңнамалық талаптарды бекіту;
кәсіпкерлік қызмет саласындағы мемлекеттік реттеуді сапалы жаңартуға бағытталған өзге де ережелер;
2) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Реформалар жөніндегі жоғары кеңес мақұлдаған жаңа реттеушілік саясаттың негізгі қағидаттары мен тәсілдерін көздейтін Қазақстан Республикасы заңының жобасын 2021 жылғы 1 маусымға дейін әзірлесін және Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев